Africa – 1 continent, 4 countries.

13 days
08-21-2024
Travel itinerary Terms of participation and cancellation
Price $3495

Price includes

 • Local guides
 • Polish-speaking tour guide
 • Accommodation in double rooms in 4-star hotels
 • Cost of luggage
 • Airport transfers
 • Private, air-conditioned transportation throughout the tour
 • Two-day safari in Chobe National Park, Botswana
 • Entrance tickets to Victoria Falls National Park in Zambia and Zimbabwe
 • Entrance ticket to Chobe National Park in Botswana
 • Lunch and entrance ticket to Elephant Cafe
 • Sunset cruise on the Zambezi River
 • Entrance ticket to Kirstenbosch Botanical Gardens
 • Entrance ticket to Cape of Good Hope
 • Entrance ticket to Stellenbosch Winery
 • 24-hour assistance from Rek Travel office
 • Breakfasts

The price does not include

 • Biletów lotniczych Chicago – Cape Town – Chicago (ok. $1,400)
 • Biletów lotniczych Cape Town-Victoria Falls – Cape Town (ok.$650)
 • Przelotu helikopterem nad Cape Town
 • Opłat lotniskowych i wizowych (ok. $150)
 • Wydatków osobistych i zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia turystycznego (bardzo zalecane)
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach

Wszystkie ceny podane są w przybliżeniu i będą potwierdzane bliżej wyjazdu

CHICAGO – VICTORIA FALLS – ZAMBIA – ZIMBABWE – ELEPHANT CAFE – BOTSWANA – CHOBE RIVER – CHOBE SAFARI LODGE – CHOBE NATIONAL PARK – TABLE MOUNTAIN – BO-KAAP DISTRICT – KIRSTENBOSCH BOTANICAL GARDEN – V&A WATERFRONT – CAPE OF GOOD HOPE – CHAPPIES – CAMPS BAY – KWATTU VILLAGE.

Beaches

Scuba diving

Volcanoes

Waterfalls


Travel itinerary

1.day

CHICAGO - VICTORIA FALLS

Our adventure begins with a gathering at the airport, where we will meet our Polish pilot/guide. We will go through passport and baggage check-in, and then depart for Victoria Falls.

2.day

VICTORIA FALLS - DAVID LIVINGSTONE LODGE AND SPA

Jeszcze przed wylądowaniem w Victoria Falls, przy sprzyjającej pogodzie, będzie szansa dostrzec mgłę/parę wodną unoszącą się nad ziemią. To Wodospady Wiktorii – cud natury, który stanowi naturalną granicę na rzece Zambezi pomiędzy Zambią a Zimbabwe. Wodospady rozciągają się na niebagatelnej długości 1,7 km i są nierówno podzielone pomiędzy tymi dwoma krajami. Udamy się na spacer wzdłuż krawędzi wodospadów, zatrzymując się przy licznych punktach widokowych.
Po południu, przekraczając granicę z Zambią, dojedziemy do David Livingstone Lodge and Spa. W tym niesamowitym  miejscu po raz pierwszy poczujemy magię Afryki dzięki hotelowi polożonemu nad samym brzegiem rzeki Zambezi. Słońce zachodzi na całym świecie, ale nigdzie nie zachodzi tak niesamowicie jak w Afryce.

3.day

ZAMBIA - VICTORIA FALLS - ELEPHANT CAFE

Jest takie powiedzenie, że „co warto zobaczyć raz, warto i dwa razy”. Dzisiaj zatem przyglądniemy się ponownie Wodospadom Wiktorii. Będzie to o tyle inne doświadczenie, że zobaczymy je od strony Zambii. Będziemy mieć dzięki temu możliwość porównania i ocenienia, od strony którego kraju prezentują się bardziej okazale. Czeka nas ponadto jedyne w swoim rodzaju doświadczenie – lunch ze słoniami. Jak to możliwe? Elephant Cafe, bo tutaj się znajdziemy, to elegancka, zbudowana w pobliżu sanktuarium słoni restauracja, oferująca gościom możliwość interakcji z łagodnym słoniem afrykańskim przy jednoczesnym delektowaniu się wyjątkowymi i „dzikimi” smakami afrykańskiej kuchni. Późnym popołudniem uczta dla oczu i duszy – rejs o zachodzie słońca po rzece Zambezi.

4.day

BOTSWANA - CHOBE NATIONAL PARK

Kolejny dzień to kolejne atrakcje i kolejny przed nami kraj, który zachwyca bogactwem dzikiej przyrody. Botswana, bo o nim mowa, to średniej wielkości państwo, którego teryturium leży po obu stronach Zwrotnika Koziorożca. Botswana przywiązuje dużą wagę do ochrony przyrody, fauna jest tutaj bardzo liczna i bogata w gatunki, a parki narodowe i rezerwaty zajmują ok. 17 % powierzchni kraju (porównywalnie jest to 1/3 powierzchni Polski).
Po przekroczeniu granicy z Botswaną relaks w słynnym Chobe Safari Lodge, malowniczo położonym nad samym brzegiem rzeki Chobe, w pobliżu Parku Narodowego Chobe. W parku, podczas wieczornego safari będziemy mieć niesamowitą okazję przyjrzeć się bogactwu fauny z bliska. Park Narodowy Chobe to najstarszy park narodowy Botswany. Kolczaste zarośla, gęste krzewy, rozległe bagna i sawanny poprzecinane siatką rzek są idealną kryjówką dla setek zwierząt, dla których park jest domem. Przejazd na nocleg.

5.day

REJS PO RZECE CHOBE

Dzikiej, tak rzadko spotykanej przyrody nigdy dość, dlatego po śniadaniu udamy się na całodzienne safari. Będziemy mieć możliwość podglądania zwierząt w ich naturalnym środowisku zarówno podczas jazdy odkrytymi samochodami, jak i podczas rejsu po rzece Chobe. Liczymy na bliskie spotkania ze słoniami, których stada należą do najliczniejszych w Afryce, gazelami, antylopami, bawołami i hipopotamami. Przy odrobinie szczęścia swoją obecnością zachwyci nas lampart lub lew. Przejazd do hotelu na krótki lunch i odpoczynek.
Po południu udamy się w rejs po rzece Chobe, by tym razem od strony rzeki przyjrzeć sie z bliska dzikim zwierzętom, szukającym ochłody przed lejącym się z nieba żarem. Z pokładu łodzi wypatrywać będziemy wylegujących się na brzegu krokodyli, buszujących w zaroślach hipopotamów i licznych stad słoni. Przejazd na nocleg.

6.day

CAPE TOWN

Wykwaterowanie z hotelu,  transfer na lotnisko w Victoria Falls i przelot do Cape Town. Po przylocie i zakwaterowaniu w hotelu podjedziemy na tzw. Signal Hill, którego zbocza oferują najlepsze miejscówki do kontemplacji panoramy miasta o zachodzie słońca. Wieczorem pojedziemy na kolację i wrócimy do hotelu na nocleg.

 

7.day

CAPE TOWN - GORA STOLOWA

Zaczynamy od zwiedzania samego miasta. Cape Town (Kapsztad) jest największą atrakcją Republiki Południowej Afryki i jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Wystarczy powiedzieć, że Cape Town leży w cieniu majestatycznych gór:  Góry Stołowej – która jest symbolem miasta, a jej wizerunek widnieje na fladze miasta- jak również Góry Lwia Głowa (chętni będą mogli wejść na jej szczyt), która przypomina nieco egipskiego Sfinksa.

Założone w połowie XVII wieku przez Holenderską Kompanię Wschodnioindyjską portowe miasto jest dumne ze swoich plaż i jest to w pełni uzasadniona duma, bo ich zróżnicowanie oraz uroda nie pozostawią nikogo obojętnym. Często odbywają się tutaj wystawy artystyczne i koncerty na wolnym powietrzu.

Poszukamy więc tego, co w Kapsztadzie najlepsze. Zaczniemy od odwiedzin bajecznie kolorowej dzielnicy Bo Kaap.  Słynie ona z kolorowych, niczym z bajki, domów i brukowanych uliczek, a zamieszkuje ją wielokulturowa społeczność, której większość, bo blisko 60% stanowią Muzułmanie.

Następnie wjedziemy kolejką linową na szczyt Góry Stołowej (Table Mountain), która góruje nad Cape Town (Kapsztadem) i jest widoczna z każdego miejsca w obrębie miasta. To bodaj najczęściej fotografowana atrakcja w kraju, chociaż ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko dobre kadry i piękne widoki, ale o tym przekonamy się osobiście.

Zobaczymy górę, która znalazła się na opublikowanej w pierwszej dekadzie XXI wieku liście nowych cudów świata. Na Górze Stołowej występuje ponad 2000 gatunków roślin, a wiele z nich to roślinność endemiczna, rosnąca naturalnie tylko na tym terenie.

Po południu pojedziemy na jedną z najpopularniejszych plaż w okolicy Camps Bay, gdzie będziemy mieć trochę czasu tylko dla siebie. Po kolacji powrót do hotelu.

8.day

PRZYLADEK DOBREJ NADZIEI

Kierunek na dziś, to Przylądek Dobrej Nadziei, który stanowi skalisty cypel na samym końcu Półwyspu Przylądkowego.

Skąd wzięła się nazwa przylądka? Strudzonym marynarzom widok tego miejsca dawał otuchę i nadzieję, że są na dobrej drodze oraz zapewniał chwilę wytchnienia w porcie. Nie oznacza to, że sama bliskość przylądka mogła uśpić czujność żeglarzy. Na drodze do odpoczynku i wytchnienia w porcie, stały szybko zmieniająca się pogoda oraz skaliste wybrzeże, a na dnie oceanu do dziś leżą kilkusetletnie wraki statków.

Podróż na Przylądek stanowi przeżycie samo w sobie, które zapamięta się na zawsze ze względu na widoki i towarzyszące im emocje. Będziemy podążali najpiękniejszą trasą widokową na świecie „Chappies”.

Spektakularna „Chappies” to 9 kilometrów drogi ze 114 zakrętami i wyjątkowymi panoramicznymi widokami na linię brzegową Atlantyku oraz góry Półwyspu Przylądkowego.

Zatrzymamy się na popularnej plaży Boulders Beach, która słynie z liczącej ponad 2 tysiące sztuk kolonii

pingwinów (Tak, pingwiny żyją w Afryce!) „The Chappies” doprowadzi nas do Hout Bay – miejsca znanego z pięknych plaż, malowniczego wybrzeża, przyrodniczych atrakcji i luźnej, rozrywkowej atmosfery. Dzień zakończymy na Muizenberg Beach, jednej z najsłynniejszych surferskich plaż na świecie.

9.day

V AND A WATERFRONT

Rano pojedziemy do Khwattu Village. Jest tam muzeum “San People” oraz replika ich wioski. Dowiemy
się tam szczegółów o trudnym życiu tej zbieracko-myśliwskiej społeczności, której przedstawiciele żyją w
podobny sposób do dzisiaj. W muzeum zjemy obiad przyrządzony z lokalnych produktów, a nawet będzie okazja skosztować mięsa antylopy, które upieczecie osobiście nad ogniskiem i będziecie mogli je umoczyć w pysznym tradycyjnym sosie.
Po południu czeka nas wizyta w V&A Waterfront. Posiadłości w tej okolicy ma wielu celebrytów, m.in.: Elton John, David Beckham i Madonna.
Nazwa nabrzeża – Victoria & Alfred Waterfront – nawiązuje do królowej Wiktorii i jej syna – księcia Alberta, który w 1860 r. odwiedził port na Przylądku Dobrej Nadziei i zainicjował budowę kompleksu.
Przy nabrzeżu znajduje się najstarsza przystań portowa obsługująca zarówno małe jachty jak i duże statki, a na całym terenie są 22 zabytki, w tym Muzeum Baterii Chavonnes, które pochodzi z 1725 roku, jest najstarszym zabytkiem portu, a do 1861 roku miejsce to służyło do obrony miasta i zatoki. Cały kompleks ma powierzchnię aż 123 hektarów, co odpowiada powierzchni 180 boisk do gry w rugby.
V&A Waterfront co roku odwiedza ponad 23 miliony turystów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, od
publicznych dzieł sztuki do drogich sklepów z biżuterią, modą i wystrojem domu, których autorami są czołowi afrykańscy projektanci. I tu nie będzie niespodzianki – przewidujemy czas wolny na zakupy – grzech nie skorzystać.
Tego dnia na chętnych czeka niezwykła gratka. Przelot helikopterem, z którego można podziwiać jedyną w swoim rodzaju panoramę nie tylko miasta, ale i gór – Stołowej i Lwiej Głowy.
Zachód słońca obejrzymy z pokładu repliki łajby pirackiej. Czas rejsu po zatoce będzie nam umilać grająca
muzyka, a wy będziecie mogli dodatkowo pokosztować lokalnych drinków.

10.day

CAPE TOWN - STELLENBOSCH

Okolice Cape Town nazywane są spichlerzem RPA. Wyjątkowy mikroklimat otoczonych górami terenów oraz żyzna gleba sprzyjają uprawie winorośli i produkcji win. Dlatego właśnie tutaj produkuje się najlepsze ich gatunki. Republika Południowej Afryki posiada nawet swój własny szczep o nazwie Pinotage – to południowoafrykańska odmiana czerwonych winogron, krzyżówka odmiany cinsault (zwanej w RPA hermitage) oraz pinot noir.

Wybierzemy się w okolice Stellenbosch – regionu, na terenie którego ponad 150 winnic otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. To jeden z najważniejszych i najstarszych „winnych” regionów Południowej Afryki i to właśnie tu w 1961 roku pojawiło się pierwsze butelkowane wino Pinotage.

Zagłębimy się w świat wina i poddamy nasze kubki smakowe próbie. O Pinotage znawcy mówią, że w

zapachu dominują aromaty śliwki, czereśni, malin i czekolady, wyczuć można też nuty przypraw korzennych i kawy. Spróbujemy i się przekonamy, a chętni będą mogli też kupić zapas do domu.

11.day

CAPE TOWN

Po śniadaniu udamy się z wizytą do Ogrodu Botanicznego Kristenbosch. Założony w 1913 roku Kristenbosch uznawany jest za jeden z największych ogrodów botanicznych na świecie i jest pierwszym, który powstał w celu ochrony unikatowej roślinności kraju. Ogród należy do kompleksu Cape Floristic Region, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i chlubi się uprawą 7 tysięcy gatunków roślin, w tym wielu rzadkich i zagrożonych wyginięciem.

Później odwiedzimy też najstarszy do dziś stojący budynek w mieście – czyli Castle of Good Hope. To tam znajdował się Fort i więzienie. Przejdziemy się  również na spacer po Company Gardens, które w XVII w. zaopatrywały załogi kupieckich statków i zrobimy zakupy pamiątek bezpośrednio od ich producentów na targu przy Green Market Square.

12.day

CAPE TOWN - CHICAGO

Rano rozpoczniemy pożegnanie z Afryką – takie nasze prywatne pożegnanie.  Ostanie zdjęcia , pamiątki, rozmowy. Przejazd na lotnisko i wyjazd.

13.day

CHICAGO

Powrot do domu lub innego miejsca przeznaczenia. Pożegnanie na lotnisku.  Ostatnia wymiana zdjęć i numerów telefonów, by wspólnie spotkać się po raz kolejny na kolejnych wyprawach z Rek Travel.

Show full trip plan

13 days

The company is not responsible for any loss of customer's property due to burglary, theft, loss, etc. We also do not assume responsibility for any losses incurred by the customer in motels. Rek Travel reserves the right to change the itinerary due to circumstances beyond its control. The customer is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured according to the requirements of the US Department of Transportation for a total amount of $500,000 (insurance policy available upon request). Participants may opt for additional insurance coverage for hospital and outpatient treatment of illnesses acquired during the tour, as well as accidents in visited facilities (further information available at the office) for an additional fee.

Similar trips

Journey to Unknown Corners of Egypt 2024

$1995 12 days 01-10-2024

Algieria: wyprawa do serca Sahary

$2450 11 days 03-12-2024

Uganda and Rwanda 2024: “The Best of Africa”

$2995 14 days 01-15-2024 07-23-2024

Roof of Africa: Kilimanjaro Expedition 2024

$2995 11 days 02-21-2024 06-12-2024
Show all trips 39