Nowa Zelandia

Wycieczka do Nowej Zelandii 2024: kraju długiej Białej Chmury

13 days
11-11-2024
Travel itinerary Terms of participation and cancellation
Price $5595

Price includes

 • 10 noclegów w hotelach, schroniskach turystycznych, hostelach lub domkach kempingowych.
 • Zakwaterowanie w pokojach 2 – 4 osobowych.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Transport na całej trasie wycieczki
 • Bilety wstępów oprócz dodatkowych atrakcji wymienionych poniżej.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.

The price does not include

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu bilet lotniczego na trasie Christchurch – Auckland.
 • Wyżywienia.
 • Wjazdu na szczyt Sky Tower.
 • Zwiedzania jaskiń w Waitomo.
 • Zwiedzania planu filmowego i wioski Hobbitów.
 • Pokazu kultury maoryjskiej w Tamaki Maori Village.
 • Lotu helikopterem z opcją lądowania na Lodowy Franz Josef.
 • Wstępu na baseny termalne we Franz Josef.
 • Rejsu statkiem po fiordzie Milford Sound.
 • Przelotu awionetką w Parku Narodowym Fjordland.
 • Wydatków natury osobistej i zwyczajowych napiwków.
 • Opłat wizowych.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
Wycieczka do Nowej Zelandii to podróż jak z bajki. Co roku przyciąga turystów dzięki wiosce hobbitów, najczystszemu jeziorowi na świecie, górom, wybuchającym gejzerom, geometralnym źródłom i niepowtarzalnym jaskiniom. Dołącz do nas już dziś, a na pewno nie bedzie to ostatni Twój poby w Kraju Długiej Białej Chmury.

Boat cruise

Canyons

Caves

Culture and history

Entertainment

Hot springs

Islands

National parks

Trekking/hiking

Waterfalls


Travel itinerary

1.day

Lot do Auckland

Po oddaniu bagażu i odprawie paszportowej wyruszymy w długą podroż do Auckland, największego miasta Oceanii. To piękne miasto, założone przez Brytyjczyków zamieszkuje 450-tysięczna ludność i stanowi bardzo ważne centrum naukowo-kulturalne.

Wycieczka do Nowej Zelandii

2.day

Przelot nad Pacyfikiem

Mimo że nasz lot nad Pacyfikiem trwać będzie kilkanaście godzin na miejsce dotrzemy dwie doby po wylocie z Chicago czy innego lotniska w Stanach. To dzięki przekroczeniu linii zmiany daty dodana nam będzie cała doba do czasu naszej podróży. Ale nic się nie martwcie. Odzyskamy tę dobę przy powrocie na wschód i na końcu wszystko będzie się zgadzać.

3.day

Auckland

Po przylocie do Auckland czeka nas zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek po długiej podróży. Pospacerujemy dzielnicą portową a za dodatkową opłatą możliwość wjazdu na szczyt Sky Tower. Zobaczymy także ogród botaniczny oraz Uniwersytet Auckland. Nocleg w Auckland.

4.day

Waitomo, Otorohanga, Hobbiton, Rotorua, Tamaki Maori Village

Wczesnym rankiem przejedziemy do Waitomo i zwiedzimy jaskinie, w których żyją świetliki oraz występują ciekawe formy naciekowe.

Po południu przejedziemy do słynnej wioski niziołków – Hobbitonu.  Odwiedzimy plan filmowy, dom Bilbo Baginsa, a na koniec pobytu będziemy raczyć się piwem imbirowym przy kominku w słynnej karczmie hobbitów.

Wieczorem udamy się do Rotorua – ważnego ośrodka kultury Maorysów. Zobaczymy pokaz kultury maoryjskiej w Tamaki Maori Village, gdzie poznamy maoryską sztukę walki, rytuały i tradycje. weźmiemy udział w występie wokalno-tanecznym, a następnie skosztujemy tradycyjnego posiłku hāngi serwowanego w formie bufetu (dodatkowo płatne – konieczność wcześnejszej rezerwacji miejsc).

5.day

Te Puia, Park Termalny Orakei Korako, Wodospady Huka, Dolina Waikato, Taupu

Rankiem odwiedzimy Park Termalny Te Puia, aby zobaczyć gejzerPōhutu i  ptaka kiwi w nowym Centrum Ochrony Kiwi. Następnie rzeźbiarze i tkacze zademonstrują swoje umiejętności w Instytucie Sztuki i Rzemiosła Maorysów w Nowej Zelandii.

Następnie łodziami udamy się do Orakei Korako – parku geotermalnego leżącego nad rzeką Waikato. Po obejrzeniu wodospadów Huka pospaceuejmy wzdłuż doliny rzeki Waikato.  Na koniec czeka nas kąpiel w termalnych  źródłach.

Popołudnie spędzimy w miasteczku Taupo. Nocleg w Auckland.

6.day

Queenstown

Dziś czeka nas wczesny lot z Auckland do Queenstown. Tutaj zobaczymy port i Ogród Botaniczny. Zjemy słynne burgery (Fergburger) i udamy się kolejką na szczyt góry Ben Lomonda, gdzie wynaleziono bungee jumping.

7.day

Milford Sound, Góry Humboldt, Park Narodowy FJjordland

Dzisiaj zobaczymy Milford Sound, czyli 20-kilometrowy fiord w Parku Narodowym Fjordland. Wizytę zaczniemy od rejsu statkiem po fiordzie.

Po południu udamy się na panoramiczną wycieczkę samochodową przez góry Humboldt i Darran. Możliwość przelotu awionetką ponad fiordami i okolicznymi lodowcami.

W drodze powrotnej zatrzymamy się także w celu poznania tajemniczych właściwości leczniczych jakie oferuje słynny miód Manuka produkowany przez tutejsze pszczoły. Powrót na nocleg do Queenstown.

8.day

Park Narodowy Szczytu Aspiring, Przełęcz Haast, Lodowiec Fox

Tego dnia udamy się w całodzienną podróż przez Alpy Południowe na ich zachodnie wybrzeże. Podziwiać będziemy  jeziora polodowcowe, górskie przełęcze i spływające z nich górskie potoki które raz za razem tworzyć będą kaskady malowniczych wodospadów.

Po pokonaniu gór i dotarciu na samą linię brzegową oceanu udamy się do lodowca Fox Glacier. W przypadku dobrych warunków pogodowych udamy się na zachód słońca. Nocleg w miejscowości Franz Josef.

9.day

Lodowiec Franz Josef, Ross, Greymouth, Park Narodowy Westland

Dziś zobaczymy Lodowiec Franz Josef – najbardziej stromy i najszybciej się poruszający lodowiec na świecie.

Z miejscowości Franz Josef wyjedziemy około południa do miasteczka Ross, które w XIX wieku przeżyło  gorączkę złota. Dzisiaj miasto szczyci się  słynnym hotelem, który wygląda jak rodem z westernu.

Na koniec dotrzemy do Greymouth. Tam właśnie rzeka Grey wpada do Morza Tasmana i to tam znajdziemy najsłynniejsze okazy jadeitu.  Nocleg w Rezerwacie Morskim Punakaiki.

10.day

Punakaiki, Arthur Pass

Punakaiki jest domem Pancake Rocks i bazą wypadową do zwiedzania Parku Narodowego Paparoa. Zobaczymy tutaj słynne skały naleśnikowe w okolicach Dolomite Point oraz dolinę rzeki Paparoa.

Po wizycie na Dolomite Point udamy się na krótki spacer do doliny rzeki Pororari, świętej rzeki Maorysów.

Około południa ruszymy na kolejną przeprawę przez Alpy Południowe. Tym razem ich główną grań pokonany przez Arthur Pass gdzie podziwiać będziemy: Wodospady Devils Punchbowl, Wiadukt drogowy Otira, liczna stada papug Kea które zamieszkują strome zbocza tutejszych gór oraz pomnik podróżnika Artura Dadleya Dobsona na którego cześć nazwaną tą przełęcz. Nocleg w Tekapo.

11.day

Jezioro Tekapo, Mt Cook, Lodowiec Hooker

Po śniadaniu odwiedzimy  miasteczko Tekapo, gdzie zobaczymy Kościół Dobrego Pasterza.

Kolejnym miejscem, które odwiedzimy będzie Mt Cook.   Podczas naszego pobytu uzależnionego od kaprysów pogody (przewodnik może podjąć jednoosobową decyzję o rezygnacji z tej części programu ze względu na warunki pogodowe) planujemy wspólnie udać się na spacer do Doliny Hooker i nad jezioro Muller skąd z bliska podziwiać można zbocza i szczyt Mt Cook oraz pobliskie lodowce górskie Hooker i Tasman. Nocleg w Wanaka lub Cromwell.

12.day

Jezioro Wanaka, Most Kawarau Gorge Suspension

Dla chętnych możliwość rozpoczęcia dnia panoramicznym lotem  awionetką  nad szczytami Alp Południowych oraz pobliskimi jeziorami i lodowcami.

Rankiem udamy się nad jezioro Wanaka, aby  zobaczyć rosnące w tafli jeziora drzewo z przepięknym górskim pejzażem w tle.  Następnie udamy się do doliny rzeki Kawarau., gdzie oddano pierwszy skok na bungee (istnieje możliwość oddania skoku w tym samym miejscu – opcja płatna dodatkowo lub zjazdu na linie typu zipp ride). Także tam kręcono część scen do filmu Władca Pierścieni – Dwie Wieże.

Nocleg w Queenstown.

13.day

Wylot z Auckland

Czy Nowa Zelandia pokazała wszystkie swoje sekrety? Na pewno nie, ale nadszedł czas pożegnań. Po porannym locie do Auckland czeka nas kolejny lot międzyanrodowy do naszych domów.

Wycieczka do Nowej Zelandii 2024: kraju długiej Białej Chmury

Dołącz do Rek Travel Adventure podczas podróży do Australii czy Bora Bora.

Show full trip plan

13 days

Selected tour route


The company is not responsible for any loss of customer's property due to burglary, theft, loss, etc. We also do not assume responsibility for any losses incurred by the customer in motels. Rek Travel reserves the right to change the itinerary due to circumstances beyond its control. The customer is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured according to the requirements of the US Department of Transportation for a total amount of $500,000 (insurance policy available upon request). Participants may opt for additional insurance coverage for hospital and outpatient treatment of illnesses acquired during the tour, as well as accidents in visited facilities (further information available at the office) for an additional fee.

Similar trips

wyspa fidżi z lotu ptaka

Fiji: The Ocean’s Gem

$2995 11 days 09-10-2024

Australia

$4495 14 days 10-22-2024
Show all trips 43