Amazonia: zielone płuca Ziemi

7 dni
08-13-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1200

Cena zawiera

 • Transfery z lotniska i na lotnisko.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Transport łodzią motorowa.
 • Pełne wyżywienie (śniadanie, lunch, kolacja).
 • Jedną butelkę wody mineralnej dziennie na osobę.
 • Nocleg we Flor de Loto Reserve.
 • Nocleg w Marasha Nature Reserve.
 • Zakwaterowanie w Hotelu Waira Selva w Peurto Narino.
 • Zakwaterowanie w Waira Hotel w Leticia.
 • Stała opieka profesjonalnego przewodnika po Puszczy Amazońskiej.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Kamizelki ratunkowe i gumowe buty nieprzemakające.
 • Wstępy do miejsc wymienionych w programie.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Podatek turystyczny ($35 od osoby pobierany na lotnisku w Leticia).
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków.

 

Amazonia – region w Ameryce Południowej w dorzeczu Amazonki. Jej obszar stanowi więcej niż połowę wszystkich lasów deszczowych na świecie, jest również najbogatszy gatunkowo na Ziemi. Obejmuje obszar Boliwii, Brazylii, Ekwadoru, Gujany, Gujany Francuskiej, Kolumbii, Peru, Surinamu i Wenezueli. Łącznie Amazonia zajmuje obszar 7 mln km².

Kultura i historia

Parki narodowe

Rejs statkiem

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

PRZELOT DO LETICIA Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Po odprawie paszportowo-bagażowej na lotnisku lecimy do Leticia, miasta położonego w Kolumbii na lewym brzegu Amazonki. Najbliższe dni spędzimy w dorzeczu królowej rzek – Amazonki. Według pomiarów peruwiańskich Amazonka jest najdłuższą rzeką świata. Choć obecnie do tytułu najdłuższej rzeki świata, więcej źródeł wskazuje na płynący w Afryce Nil. Długość Amazonki szacuje się na 6437 kilometrów, jednak cały czas trwają prace nad znalezieniem dokładnego punktu jej źródła oraz ujścia. Jest to proces żmudny z powodu tego, że są to miejsca często ciężko dostępne.

2.dzień

WIZYTA W OSADZIE PLEMIENIA WITOTO

Po wylądowaniu i odebraniu bagaży spotykamy się z naszym przewodnikiem. Następnie czeka nas wycieczka do osady zamieszkałej przez rdzenne plemię Witoto. Naszą wędrówkę  po dżungli rozpoczniemy od pierwotnych szlaków w głąb lądu, gdzie będziemy podziwiać tamtejsza florę i faunę. Podczas wędrówki będziemy mieć okazję zobaczyć wiele gatunków roślin oraz zwierząt charakterystycznych tylko dla tych regionów. Po przybyciu do wioski zapoznamy się ze zwyczajami i tradycjami tego rdzennego plemienia zamieszkującego Amazonie. Poznamy ich tradycyjny sposób uprawy kakao, bananowca oraz manioku. Odwiedzimy również miejscowego szamana należącego do tegoż plemienia. Szaman pokaże nam jak wyglądają rośliny takie jak yage, koka i tytoń. Rośliny te używane są zarówno do celów rytualnych, jak i na potrzeby życia codziennego. Opowie nam jak są one wykorzystywane w kulturze Witoto. Zapoznamy się z “Maloca” – tradycyjną dużą chatą komunalną, domostwem będącym symbolem kultury i tradycji plemienia Witoto. Dowiemy się w jaki sposób koka używana jest w rytuałach jako siła mowy oraz yage jako szamański sposób siły i mocy. Po wycieczce udamy się na kolacje. Po kolacji dodatkowa atrakcja – piesza nocna wędrówka wśród nocnych odgłosów dżungli i zwierząt aktywnych nocą.

3.dzień

SCENERIA AMAZOŃSKIEJ PUSZCZY: SAN PEDRO, FLOR DE LOTO RESERVE

Dzień zaczniemy wczesnym śniadaniem. Następnie przejedziemy do San Pedro oraz Flor de loto Reserve, gdzie wybierzemy się na poranny spacer po dżungli. Będziemy mieć okazję podziwiać gatunki roślin i zwierząt występujących tylko na tym terenie. Kontynuując nasza wędrówkę przez dżungle dotrzemy do San Pedro – miejsca zamieszkanego przez najliczniejsze plemię brazylijskiej Amazonii – Ticuna. Podczas wizyty zapoznamy się z kultura i obyczajami tamtejszej społeczności oraz poznamy tajniki języka Ticuna. Zobaczymy również jak wyglądają ich codzienne zajęcia oraz jakie produkty są otrzymywane z upraw.

Po wizycie w San Pedro czeka nas rejs, łodzią wykonana przez tubylczą ludność, po wąwozie Yahuarcaca. Popłyniemy wzdłuż wąwozu do Naturalnego Rezerwatu Flor de loto, gdzie zjemy lunch. Po lunchu odpoczniemy sobie w hamaku w scenerii amazońskiej dżungli. Po wypoczynku popłyniemy tradycyjnie wykonanym canoe, po jeziorze Yahuarcaca, podziwiając zalewowy krajobraz dżungli. Będziemy mieć również okazję zażyć kąpieli w jeziorze Yahuarcaca. Po kolacji czeka jeszcze nas wyprawa łódką na obserwację nocnych zwierząt.

4.dzień

Z WIZYTĄ W REZERWACIE MARASHA

Po śniadaniu, łodzią motorową popłyniemy wzdłuż rzeki Amazonki do Naturalnego Rezerwatu Marasha w Peru. Podczas tej imponującej wycieczki podziwiać będziemy Amazońską dżunglę oraz rozmieszczone po obu stronach rzeki osady tubylczych plemion i osadników z Peru i Kolumbii. Po przybyciu do Naturalnego Rezerwatu Marasha udamy się na około dwu i półgodzinną wędrówkę naturalnymi szlakami podmokłych terenów dżungli. Podczas tej wędrówki poznawać będziemy florę i faunę gatunków charakterystycznych dla lasu várzea. Las várzea to sezonowy las łęgowy zalewany przez rzeki górskie, które występują w Amazonii. Po przybyciu na miejsce zjemy lunch, zakwaterujemy się, a następnie udamy się łódką lub kajakiem w rejs po Jeziorze Marasha. Będziemy mieć okazję obserwować egzotyczne ptaki charakterystyczne dla rzek Amazonki i Orinoko. Zobaczymy imponujące drzewa kapokowe, jedne z najstarszych drzew na świecie mające około 400 lat.

Po kolacji wsiadamy ponownie w canoe aby popływać po rzece wieczorową porą, aby zobaczyć aligatory. Dla chętnych wieczorny spacer po lądzie.

5.dzień

DŻUNGLA ZDOBYTA

Dziś czeka nas bardzo wczesna pobudka oraz pływanie w canoe po Jeziorze Marasha, gdzie będziemy mieć możliwość przyjrzeć się żyjącym tam gatunkom ptaków.  Następnie wrócimy na śniadanie do hotelu. Po porannym posiłku udamy się na pieszą wycieczkę szlakiem wzdłuż brzegu rzeki Amazonki. Po drodze podziwiać będziemy taflę wody porośniętą jeziorną roślinnością. Następnie z nurtem Amazonii przepłyniemy łodzią do osady zamieszkałej przez tubylcze plemię Mocagua. Podczas naszej wyprawy będziemy mieli okazję podziwiać potęgę rzeki Amazonki, panoramę dżungli amazońskiej i jej brzegów zamieszkałych przez tubylcze plemiona Ticunas i Yaguas.

Po przybyciu do osady plemienia Mocagua poznamy ich wioskę, a także zwyczaje i rodzaj upraw. Naszą wędrówkę rozpoczniemy od szlaku Maikuchiga prowadzącego do schroniska oraz ośrodka rehabilitacji małp, położonego w samym  centrum puszczy amazońskiej. Zapoznamy się z gatunkami małp leczonymi w Maikuchiga. Zapoznamy się z procesami ich leczenia oraz readaptacji do życia w środowisku naturalnym. Poznamy uczestnictwo Mocagua w życiu sanktuarium, jakie to przynosi dla nich korzyści oraz jak wpływa na ekosystem.

Lunch zjemy w osadzie Mocagua. Następnie wyjedziemy do Puerto Narino, małego miasteczka położonego w Kolumbii. Zaczniemy spacerem po mieście i wizytą w Fundacji Natutama, która pracuje z tubylczą ludnością zamieszkującą brzegi Amazonii. Fundacja zajmuje się przekazywaniem informacji jak chronić naturalne środowisko. Zajmuje się przede wszystkim ochroną rzadkich gatunków zwierząt, przede wszystkim rzecznych delfinów, żółwi czy krów morskich. Odwiedzimy również punkt widokowy Naipata, z którego rozciąga się przepiękny widok na Puerto Narino i rzekę Amazonkę.

Po wizycie w Fundacji Natatuma udamy się nad Jezioro Tarapoto, gdzie będzie mogli na własne oczy zobaczyć delfiny amazońskie i różowe delfiny rzeczne żyjące w wodach Amazonki i Orinoko.

Nocleg w hotelu w Puerto Narino.

6.dzień

WIZYTA W TRADYCYJNYM DOMOSTWIE TICUNA

Dzisiejszy dzień również zaczynamy wczesnym rankiem. Po śniadaniu złożymy wizytę w tradycyjnym domostwie Ticuna. Podczas wizyty starszyzna plemienia zapozna nas z tradycyjnymi gatunkami roślin uprawnych i pokaże ich zastosowanie w tradycyjnej medycynie naturalnej. Posłuchamy opowieści i ich tradycyjnych pieśni. Zapoznamy się z techniką robienia ręcznie plecionych koszyczków z włókien tamtejszej palmy. Zobaczymy również jak powstają obrazy malowane na korze drzew. Zapoznamy się z technika użycia dmuchawek (plujek), broni używanej podczas polowania oraz luku. Po wizycie w wiosce zjemy lunch w Puerto Narino, a potem wybierzemy się w rejs po jeziorze Tarapoto, gdzie będziemy ponownie obserwować delfiny amazońskie i różowe delfiny rzeczne.

Nocleg.

7.dzień

POŻEGNANIE Z GRUPĄ I WYLOT Z LETICIA

Po śniadaniu powrócimy do Leticia, gdzie odwiedzimy tamtejszy miejscowy targ i artystyczne galerie. Po zwiedzaniu kolumbijskiego miasta, przejedziemy do Tabatinga leżącego w Brazylii. Tu też udamy się na miejscowy targ oraz punkt widokowy Comara. To tu nasza wyprawa się będzie kończyć. Po zwiedzaniu Tabatinga pojedziemy na lotnisko aby powrócić do domu.

Pokaż cały plan wycieczki

7 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Patagonia: yoga retreat

$4150 8 dni 09-30-2024 11-18-2024

Pantanal 2024: zielone serce Brazylii

$1950 10 dni 06-02-2024

Patagonia 2024: motocykle czekają

$5380 11 dni 03-09-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 109