Argentyna: śladami wina

9 dni
01-13-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2390

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania w hotelach
 • Prywatny transport na calej trasie
 • Wszystkie wycieczki według programu
 • Bilety wstępu do wszystkich atrakcji wspomniany w programie
 • Tango Show w Buenos Aires
 • Opiekę lokalnego przewodnika
 • Opiekę polskojęzycznego pilota

 

Cena nie zawiera

 • Międzynarodowych biletów lotniczych (Chicago – Buenos Aires – Chicago)
 • Biletu krajowego (Buenos Aires – Mendoza – Buenos Aires)
 • Ubezpieczenia podróżnego
 • Wyżywienia, oprócz śniadań
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej

BUENOS AIRES – CMENTARZ RECOLETA – DZIELNICA LA BOCA – PAŁAC PREZYDENTA – SAN TELMO – TANGO SHOW – GAUCZO – SAN ANTONIO DE ARECO – MENDOZA – DOLINA UCO – ACONCAGUA – ANDY – PUENTE DEL INCA – LUJAN DE CUYO –  DEGUSTACJA WIN 

Kultura i historia

Parki narodowe

Winiarnie


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - BUENOS AIRES

Spotkanie z grupą na lotnisku ORD w Chicago. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przelot do Buenos Aires.

2.dzień

BUENOS AIRES

Przylot do Buenos Aires, przejazd do hotelu. Po krótkiej przerwie zaczniemy zwiedzanie zaczynając od malowniczej dzielnicy La Boca, słynącej z Tango i Futbolu oraz kolorowego Caminito, przejdziemy przez zakamarki wytyczone przez włoskich imigrantów odwiedzających ich zardzewiałe kamienice zwane „conventillos” i stary port. Następnie odwiedzimy stare San Telmo i przejdziemy wąskimi brukowanymi uliczkami, które kiedyś były korytami strumieni, które łączyły się z mistycznym Rio de la Plata. Ten przystanek obejmie Pałac Ezeiza, sklepy z antykami i kryty targ San Telmo, wyjątkowy w mieście. Na Plaza de Mayo, politycznym sercu kraju, przyjrzymy się głównym zagadnieniom historii Argentyny i zajrzymy do Katedry Metropolitalnej, aby zobaczyć Mauzoleum Wyzwoliciela Generalnego José de San Martína. Na koniec przejdziemy się wzdłuż dzielnicy Recoleta, znanej z francuskiej architektury, pięknych muzeów, rozległych terenów zielonych, a przede wszystkim słynnego na całym świecie cmentarza: cmentarza Recoleta. Miejsce ostatniego spoczynku bogatych i sławnych, między innymi Evity Perón, ten cmentarz (trzeci co do ważności na świecie) również uważany jest za dzieło sztuki, ze względu na ogromną różnorodność stylów architektonicznych jego bogato zdobionej mauzolei i krypt. Wieczorem udamy się na tango show. Położony w historycznej dzielnicy San Telmo, El Querandí oferuje jeden z najbardziej tradycyjnych i autentycznych pokazów w mieście. Założony jak bar w 1920 roku na wielkim domu z 1867 roku oferuje wyjątkowe wrażenia. Późnym wieczorem powrót do hotelu.

3.dzień

ESTANCIAS - ŚLADEM GAUCZO

Dziś udamy się na północ w kierunku tradycyjnego miasta San Antonio de Areco (zaledwie półtorej godziny drogi od Buenos Aires) znanego z cichych uliczek i pięknych kolonialnych domów, ale także z tego, że jest najważniejszym ośrodkiem wyrobów ze srebra w kraju. Odwiedzimy centrum miasta i tradycyjny warsztat, w którym przyjmie nas znany lokalny złotnik, aby pokazać warsztat pracy. Następnie spędzimy dzień w El Ombú de Areco na zacisznym pobliskim ranczu, gdzie skosztujemy smacznego „asado” (grill), obejrzymy kameralny pokaz tańców ludowych i pokazy jeździeckie, będziemy mogli jeździć konno lub gokartem, spacerować swobodnie po okolicy lub po prostu popływać w basenie, jeśli pozwali na to pogoda. Po południu wracamy do Buenos Aires.

4.dzień

MENDOZA

Dziś udamy się na lotnisko skąd polecimy do Mendoza – miasto w sercu winiarskiego regionu Argentyny, w dolinie rzeki Mendozy, u podnóża pasma Sierra de los Paramillos otoczone andyjskimi szczytami i w tym na zachodzie najwyższym szczytem górskim Ameryki Południowej – Aconcagua. Poznamy centrum miasta a popołudniu przejazd do hotelu na nocleg.

5.dzień

WINNICE I DEGUSTACJA

Dolina Uco jest z pewnością jednym z najciekawszych i najbardziej zachwycających obszarów winiarskich w Mendozie. Położona u podnóża Andów ta nowa granica argentyńskiego winiarstwa przyciąga winiarzy z całego świata. Najnowocześniejsza technologia i terroir ze złotym medalem oznacza, że wino z tego regionu to przyszłość argentyńskiego wina. Zaczynamy wycieczkę przejazdem do Masi, nowoczesnej włoskiej winnicy, która produkuje wysokogórskie Malbec i specjalizuje się w winie w stylu Amarone. Kontynuujemy trasę do Bodega do Domaine Bousquet. Założycielami jest francuska rodzina z kilkupokoleniową tradycją winiarstwa i będąca pionierem w regionie Uco. Ta pokaźna winiarnia produkuje wysokogórskie Chardonnay, Merlot i Malbec. Zarówno winnice, jak i produkcja wina posiadają certyfikat ekologiczny. Zatrzymamy się na lunch w Bodega Andeluna, położonej w pobliżu miasta Tupungato. Ta średniej wielkości winiarnia posiada ciepłą, przytulną restaurację zaprojektowaną w tradycyjnym stylu Starego Świata. Tutaj próbujemy wykwintnego 6- daniowego lunchu w połączeniu z 4 winami, w tym najlepszym winem Pasionado. Powrót do Mendozy. Nocleg w hotelu.

6.dzień

ACONCAGUA - ANDY

Dziś udamy się na wycieczkę panoramiczną w górskie krajobrazy Andów. Podążymy szlakiem starej kolei transandyjskiej, która wije się przez trzy pasma górskie. Mijamy ośnieżone Cordon del Plata i turkusowe jezioro Potrerillos. Podążamy w górę rzeki Rio Mendoza przez dolinę zwaną Seven Tunnels aż do górskiego miasteczka Uspallata. Kontynuujemy naszą podróż przez górskie krajobrazy rozsławione w filmie „Siedem lat w Tybecie”. Droga przechodzi przez ośrodek narciarski Penitentes i biegnie na zachód, aż kilka kilometrów przed chilijską granicą, gdzie skręcamy w Park Narodowy Aconcagua. Tutaj idziemy na krótki spacer do stawu Horcones i oglądamy najwyższą górę poza Himalajami – Aconcagua 6961m npm, (jeśli pozwala na to pogoda). Po powrocie zatrzymujemy się, aby zobaczyć Puente Del Inca, naturalnie uformowany most nad stromym wąwozem. Wracamy do Uspallata, gdzie jemy popołudniowy lunch składający się z argentyńskiego asado (grill). Powrót do Mendozy i nocleg w hotelu.

7.dzień

WINNICE I DEGUSTACJA

Po śniadaniu jedziemy do Lujan de Cuyo, głównego regionu uprawy winorośli w Argentynie i gdzie znajdują się najsłynniejsze winnice. Jest to pierwszy wybór przy wyborze regionu winiarskiego do zwiedzania Argentyny. Region położony jest 30 minut na południe od miasta Mendoza, pośród najlepszych winnic w kraju z ośnieżonymi Andami w oddali. Najpierw udamy się do Mendel, starej historycznej winnicy prowadzonej przez jednego z najsłynniejszych argentyńskich winiarzy Roberto de la Motta. 100-letnie winorośle z winnicy produkują doskonałe skoncentrowane Malbec, a my próbujemy win z najwyższej półki Unus, ocenionej na 94 punkty przez Roberta Parkera JR. Następnie odwiedzimy i degustujemy Terrazas de los Andes, starodawną winiarnię całkowicie odnowioną przez Chandon, z naciskiem kładzionym na produkcję Malbec. Na obiad udajemy się do Casa Bermellón z 1932 roku. Winnica zaorana konno i z tradycyjnym nawadnianiem, gdzie od tego czasu wszystkie prace winiarskie prowadzone są w gospodarstwie w ekologiczny sposób. Ich dania podkreślają świeżość autentyczności i piękno prostoty. Następnie wracamy i bezpośrednio udajemy się na lotnisko na lot powrotny do Buenos Aires. Po przylocie przejazd do hotelu na nocleg.

8.dzień

Czeka nas ostatni dzień wycieczki i pożegnanie z magiczną stolicą – Buenos Aires oraz z Argentyną. Po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i udamy się na wycieczkę śladem niezwykłych rzek tego miasta. Delta rzeki Parana jest uważana za jedną z największych na świecie (320 km długości i 14000 km kwadratowych) i jest to jedyna na świecie delta, która ma kontakt nie z morzem, ale z inną rzeką (Río de la Plata). Po wycieczce udajemy się na lotnisko na nasz lot powrotny do Chicago.

 

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Patagonia: yoga retreat

$4150 8 dni 09-30-2024 11-18-2024

Brazylia 2024 plus Argentyna i Urugwaj

$2695 11 dni 10-09-2024

Patagonia: podróż na koniec świata (Chile, Argentyna)

$3580 13 dni 11-30-2023 02-21-2024 11-21-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 109