wyspa Bali

Bali: rajska wyspa

12 dni
05-23-2024 09-11-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2250

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokiej klasie turystycznej w pokojach 2-osobowych.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Prywatny transport.
 • Opiekę polskojezycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Śniadania.
 • 5 obiadów.
 • Powitalna kolacja.
 • Bilety na łódkę na wyspę Nusa Penida.
 • Wycieczki według programu.
 • 1 godzinny masaż balijski w Ubud.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia poza wymienionym w świadczeniach.
 • Wycieczek opcjonalnych.
 • Opłat wizowych ($35).
 • Zwyczajowych napiwków oraz wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

 

“Wyspa tysiąca świątyń” lub “Wyspa szczęśliwych ludzi” – właśnie tak nazywa się Bali. Piękne, tropikalne lasy, pola ryżowe, hinduskie świątynie i serdeczna, kolorowa kultura zachęcają do spędzenia tu urlopu. Bali to także  czynne wulkany, z których szczytu najlepiej podziwia się wschody słońca.


Plan podróży

1.dzień

Lot na Bali

Przelot na Bali – miejsca, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Niesamowite widoki, tropikalne lasy, intensywne kolory oraz zapachy egzotycznych kwiatów, kadzideł i przypraw są rajem dla zmysłów. Ciepła i przejrzysta woda zachęca do pływania i nurkowania oraz delektowania się tym miejscem.

 

2.dzień

Ubud

Przylot do Denpasar na Bali. Powitanie na lotnisku i przejazd do hotelu w Ubud, miasta będącego głównym ośrodkiem kultury balijskiej. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja powitalna. Nocleg w Ubud.

3.dzień

Ubud - wioska balijska

Dzisiaj spotkanie z klasycznym Bali. Po śniadaniu przejazd do wioski, gdzie rozpoczniemy spotkanie z tradycją, kulturą i życiem codziennym Balijczyków. Zaczniemy od odwiedzin w szkole podstawowej, gdzie poznamy dzieci z okolicznych wiosek. Następnie przywitani przez przedstawicieli rodziny balijskiej, wejdziemy na teren domostwa i zapoznamy się z charakterystycznym układem i organizacją przestrzeni.

Pierwszym punktem będzie przystanek w przydomowej świątyni. Miejscowy kapłan specjalnie dla nas odprawi krótką ceremonię z błogosławieństwem. Zaraz po niej zostaniemy oprowadzeni po najważniejszych miejscach na terenie gospodarstwa. Poznamy metody robienia ofiarek (darów dla bogów) i wyplatania dekoracji potrzebnych do ceremonii.

Następnie czeka nas spacer po polach ryżowych. Dowiemy się, jak uprawia się ryż oraz przyjrzymy się jego obróbce po zbiorach. Każdy będzie mógł sam spróbować swoich sił przy sadzeniu ryżu. Po spacerze poczęstunek owocami i świeżym kokosem prosto z palmy. Podczas obiadu złożonego z tradycyjnych potraw balijskich lokalni artyści zaprezentują nam pokaz tańca oraz gry na gamelanie.

Powrót do Ubud w godzinach popołudniowych. Czas na odpoczynek przy basenie, masaż bądź spacer po mieście w poszukiwaniu pięknych balijskich produktów. Nocleg w Ubud.

4.dzień

Ubud

Po śniadaniu odwiedzimy las małp – Sacred Monkey Forest Sanctuary. Później przejedziemy na tarasy ryżowe Tegalalang, oferujące jedne z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych widoków na wyspie.  Dla chętnych opcjonalnie sesja zdjęciowa na huśtawce, czy przejazd rowerami na lince nad ryżowymi tarasami.

Następnie udamy się do świątyni Tirta Empul, co oznacza „źródło wody święconej”. To jedna z największych i najbardziej ruchliwych świątyń wodnych w Indonezji, poświęcona Bogu Wisznu.

Po wizycie w świątyni przejazd pod wciąż aktywny wulkan Batur (1770 m), gdzie na tarasie widokowym czekać będzie nas obiad w formie bufetu składającego się z dań kuchni indonezyjskiej. Chwila relaksu z widokiem na wulkan.

Po powrocie do Ubud odwiedzimy miejski bazar, a następnie udamy się na pokaz tańca balijskiego do Ubud Palace. Powrót do hotelu godzinach wieczornych. Nocleg w Ubud.

5.dzień

Ubud- Wodospad Sekumpul

Po śniadaniu przejazd na północ wyspy w okolice największego wodospadu Sekumpul.  Aby dostać się pod wodospad czeka nas 30 minutowy spacer przez kanion i pola ryżowe. *

Następnie przejedziemy do świątyni Ulun Danau.  Gładka, odbijająca światło powierzchnia jeziora otaczająca większość podstawy świątyni tworzy niepowtarzalne wrażenie unoszenia się na wodzie.

Po zwiedzaniu przejedziemy malowniczą drogą na tarasy ryżowe Jatuliwuh, znane z egzotycznych krajobrazów i licznych tras spacerowych. Przespacerujemy wśród upraw ryżu i poznamy tajniki sadzenia ryżu.

Następnie zjemy obiad w restauracji z widokiem na pola ryżowe. Powrót do hotelu i nocleg w Ubud.

*W zależności od warunków atmosferycznych możliwa zmiana na inny wodospad.

6.dzień

Ubud

Dzień wolny na odpoczynek i relaks w prawdziwym balijskim stylu. Możliwość wypoczynku nad basenem, czy skorzystanie ze SPA, z którego tak bardzo słynie Bali. Czas na pamiątki.

Opcjonalnie polecamy wyprawę na wschód słońca na wciąż czynny wulkan Batur (1717 m n.p.m.). Osoby, które zdecydują się na tę atrakcję czeka bardzo wczesna pobudka i nocne wejście na wulkan. Jednak wszystko zostanie wynagrodzone pięknymi widokami o wschodzie słońca, z panoramą na najwyższy szczyt Bali – wulkan Agung (2997 m n.p.m), oraz jezioro Batur.  Dodatkowe wycieczki opcjonalne to rafting, lekcja gotowania czy zajęcia z jogi.  Późnym popołudniem opuścimy Ubud i przejedziemy do Sanur na nocleg. Sanut to najstarszy ekskluzywny kurort na Bali, leżący na plaży na wschodnim wybrzeżu wyspy.

*Wszystkie wycieczki opcjonalne płatne są dodatkowo. Koszt oraz relizacja do potwierdzenia u przewodnika.

7.dzień

Sanur

Po śniadaniu udamy się na północno-wschodnią część wyspy – do słynnej świątyni Pura Lempuyang położonej na wygasłym wulkanie o tej samej nazwie. Świątynia Lempuyang jest jedną z najstarszych i najbardziej cenionych świątyń na Bali.

Po zwiedzaniu przejedziemy do wodnych ogrodów królewskich Titra Gangga, położonych we wschodniej części Bali oraz do Pałacu Ujung. Powrót do hotelu Sanur na nocleg.

8.dzień

Nusa Penida

Po wczesnym śniadaniu przejazd do portu w Sanur i rejs (ok. 30-45 minut) szybką łódką na sąsiednią wyspę Nusa Penida.  Przejedziemy do słynnej Diamond Beach – nietkniętej, białej piaszczystej i jedwabiście niebieskiej zatoki wodnej. Zobaczymy również Atuh Beach, otoczonej wspaniałymi zielonymi klifami.

Po południu obiad i relaks. Nocleg na Nusa Penida.

9.dzień

Nusa Penida - Nusa Dua

Po śniadaniu udamy się do najsłynniejszego punktu na wyspie – Kelingking Beach, skąd z wysokiego klifu widać ukrytą plażę. Charakterystyczny kształt klifu przypomina dinozaura stąd jego potoczna nazwa T-Rex. Niedaleko znajduje się też Broken Beach z naturalnym tunelem ze skał. Na koniec relaks w zatoce Crystal Bay, gdzie będzie można popływać z maską i rurką.

Powrót do portu, rejs powrotny na Bali i przejazd na nocleg do Nusa Dua, położnej w południowej części wyspy. Nusa Dua uważana jest za najbardziej luksusową lokalizację na wyspie. Większość obszaru zajmują międzynarodowe hotele, kurorty i prywatne kompleksy willowe. Charakteryzują ją piękne piaszczyste plaże.

10.dzień

Uluwatu - Jimbaran

Czas wolny do południa. Możliwość wypoczynku na plaży bądź przy basenie.

We wczesnych godzinach popołudniowych udamy się w stronę Uluwatu.Jest to malowniczy, pagórkowaty obszar w południowo-zachodnim rogu wyspy, słynący z turkusowych fal, białych piaszczystych plaż, imponujących klifów morskich, wysokiej jakości surfingu i fantazyjnych klubów plażowych.

Zaczniemy od zwiedzania kompleksu świątynnego Uluwatu. Po zwiedzaniu świątyni pojedziemy na ciekawie położoną plażę Suluban Beach, słynącą z doskonałych warunków do surfingu. Następnie, jeśli czas pozwoli, zatrzymamy się na Padang Padang Beach. Choć nazwa tej plaży może wydawać się nieznajoma, na zdjęciach z pewnością taka nie będzie. Rozsławiona przez Julię Roberts w hollywoodzkim filmie z 2010 roku „Eat, Pray and Love”, to bez wątpienia jedna z najbardziej malowniczych plaż na Bali. Po całym dniu atrakcji, udamy się na kolację pożegnalną.

W zależności od międzynarodowych przelotów, po kolacji przejazd na lotnisko bądź powrót do hotelu na nocleg.

11.dzień

Wylot z Bali

Wypoczynek w hotelu w Nusa Dua nad morzem. Wykwaterowanie.

Transfer na lotnisko i powrót do domu.

12.dzień

CHICAGO

Powrót do Chicago. Pożegnanie z grupą.

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).