Chile i Boliwia: podróż przez nieziemskie zakątki

10 dni
03-28-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $3200

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transport prywatnym autobusem na całej trasie wycieczki.
 • Koszt wycieczki samochodem terenowym po Salarze De Uyunii.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Sniadania.
 • 6x box lunch/picnic lunch.
 • 4 obiadokolacje.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Koszt wycieczki Valle de La Luna.
 • Koszt wycieczki do Pustyni Atakama.
 • Koszt wycieczki do gejzeru Tatio.
 • Bilet wstępu do Jeziora Titicaca.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu wewnętrznych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Wydatków osobistych i zwyczajowych napiwków.

Na pograniczu Chile i Boliwii znajduje się Salar de Uyuni – rozległe, malownicze pustkowie, które jest miejscem lęgowym flamingów. Właśnie tam, na największe na świecie solnisko, chcemy Was zabrać tym razem.

 

 

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

PRZELOT DO SANTIAGO DE CHILE Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Naszą podróż rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej na lot do Santiago de Chile. Stolica Chile to miasto tętniące życiem, wypełnione wspaniałymi krajobrazami i historycznym pięknem.

2.dzień

SANTIAGO DE CHILE - CALAMA – SAN PEDRO DE ATACAMA – VALLE DE LA LUNA

Po przylocie czeka na nas kolejny lot do Calama. Stąd pojedziemy do San Pedro de Atacama (około 1 h 30 min). Po drodze zatrzymamy się na punkcie widokowym z panoramą na Salar de Atacama i łańcuch górski Andów. Przyjazd do hotelu. Po krótkiej przerwie wycieczka do Doliny Księżycowej Valle de La Luna zachwycającej swoim nieziemskim krajobrazem. Powrót do hotelu.

3.dzień

GEJZER EL TATIO

Około 5 rano wyruszymy na wycieczkę do El Tatio Gejser – pola gejzerów trzeciego co do wielkości na świecie. O świcie temperatura na polu geometralnym w lecie jest często ujemna, co daje możliwość podziwiania niezwykłego spektaklu wydobywającej się pary wodnej z gejzerów sprawiając, że okolica wygląda jak krajobraz obcej planety. Przerwa śniadaniowa w nieziemskiej scenerii. Następnie udamy się do pola geotermalnego, gdzie można skorzystać z kąpieli termalnej. Kontynuujemy podróż mijając okolicę Putany, gdzie możemy zobaczyć faunę regionu i ostatni przystanek to wioska Machuca na 4000 m n.p.pm. Po powrocie do hotelu czas wolny dla uczestników.

Fakultatywnie: wycieczka astronomiczna – doświadczenie obserwacji gwiazd i otaczającego nas wszechświata.

4.dzień

PUSTYNIA ATAKAMA

Dzisiaj udamy się na całodzienną wycieczkę w głąb Pustyni Atakama. Najpierw udamy się do rezerwatu flamingów Laguna Chaxa, który znajduje się na teranie Salar de Atacama 2300-2500 m n.p.m. Tutaj krótka przerwa na herbatkę z liści koki, która ma działanie stymulujące podobne do kawy i pomaga w walce z chorobą wysokościową. Następnie udamy się do miasteczka Socaire w kierunku Piedras Rojas aż dotrzemy do Laguna Miscanti i Meñiques na wysokości 4200 m n.p.m. W tym miejscu zrobimy sobie przerwę na posiłek (lunchbox). Po czym wyruszymy w drogę powrotną do hotelu, gdzie spędzimy noc.

5.dzień

LAGUNA COLORADA - VILLAMAR

Wcześnie rano o godz. 6:00 udamy się na granicę chilijsko-boliwijską (San Pedro de Atacama 2430 m n.p.m.) i dotrzemy do Hito Cajon na wysokości 4604 m n.p.m.). Na granicy zmienimy pojazd na samochody terenowe 4x4WD. Nowym środkiem transportu będziemy kontynuować naszą podróż  w kierunku Laguna Blanca i Verde – miejscowości położonych w pobliżu wulkanu Licancabur 5960 m.

Następnie zobaczymy Laguna Colorada – główne centrum gniazdowania ponad 30,000 flamingów, w tym słynnych flamingów James. Dalej przejedziemy przez Pustynię Salvadora Dali, gdzie będziemy podziwiać prawdziwie surrealistyczny krajobraz. Znajdują się tu bowiem naturalne baseny z wodą termalną, buchające wodą o temperaturze 90 °C gejzery Sol de Mañana, oraz fumarole i pęknięcia z lawa wulkaniczna. Duża część Altiplano, czyli płaskowyżu andyjskiego, prezentuje typową florę i faunę andyjską, m. in. takie gatunki jak: vicuña, struś, lis, wiskacza, lama. Wieczorem dojedziemy do wioski Villamar do hotelu na noc.

6.dzień

SALARA DE UYUNI – CMENTARZ POCIĄGÓW

Pobudka wczesnym rankiem. Pierwszą atrakcją, którą zobaczymy dzisiejszego dnia to malowidła jaskiniowe w pobliżu Tomas Lajas. Droga prowadzić będzie przez małe pasma stworzone poprzez wielką erozją wietrzna. Przejeżdżać będziemy przez Villa Alota, Culpina K oraz San Cristobal aż dotrzemy do cmentarzyska starych pociągów. Nasza podróż  przebiegać będzie dalej w kierunku Uyuni (3 godziny jazdy) aż do Colchani, małego rzemieślniczego miasteczka na brzegach solnych równin Uyuni. To tutaj miejscowi wydobywają sól. Dzisiejszą noc spędzimy na wysokość 3990 metrów n.p.m. w niezwykłym solnym hotelu.

7.dzień

SALARA DE UYUNI – INCA HUAS

Wyjazd o godz. 7:00. Przejedziemy przez białą pustynie – Salar de Uyuni. Odwiedzimy „Schody do nieba”, które są jednym z dzieł znanego boliwijskiego artysty Gastona Ugalde.  Następnie zobaczymy „Oczy Soli”. Są to ujścia podziemnych rzek płynących pod solną równiną Uyuni. Wody płynące z wnętrza solniska mają szczególne właściwości i są uważane przez miejscowych za lecznicze. Zobaczymy także położoną w centrum solniska wyspę Inca Huasi.

Po południu kontynuujemy podróż w kierunku północnym aż docieramy do stóp majestatycznego wulkanu Tunupa. Odwiedzimy Coquesa i ich słynne „mumie”, które pochodzą z czasów prekolumbijskich. Na koniec, wracając do Uyuni, będziemy cieszyć się pięknym zachodem słońca.

Podczas pory deszczowej, Salar okresowo zostaje przykryty cienką warstwą wody. Właśnie wtedy powstaje największe lustro na świecie, a turyści z całego świata zjeżdżają się, aby sfotografować ten cud natury. Efekt wywołany kolorami słońca wraz z solą sprawiają, że będziemy mieć okazję zrobić świetne zdjęcia.

8.dzień

UYUNII – LA PAZ - COPACABANA

Po wczesnym śniadaniu udamy się  na lotnisko Uyuni, skąd porannym lotem udamy się do La Paz. Po przylocie kontynuujemy naszą podróż na północ przez wyżyny, następnie wzdłuż jeziora Titicaca i równolegle do Andes Royal Range do Copacabana, przyjemnego miasteczka nad brzegiem jeziora. W miasteczku odwiedzimy kościół i słynną „Virgen Morena”.

9.dzień

COPACABANA – SUN ISLAND – LA PAZ

Dzisiaj będziemy odkrywać niezwykle jezioro Titicaca. Chętni mogą już od wczesnych godzin porannych podziwiać wschód słońca, a jest to nie lada gratka. Popływamy  łodzią przez jezioro. Na początku odwiedzimy Isla del Sol oraz Huacani, aby spróbować Aptapi, czyli typowy lunch Altiplano. Następnie udamy się do Yumani, aby zobaczyć schody i Fontannę Wiecznej Młodości. Na koniec naszego rejsu popłyniemy jeszcze do Copacabana, po czym przejedziemy do La Paz na nasz nocleg.

10.dzień

POWRÓT DO DOMU

Dzisiejszego dnia kończy się nasza chilijsko-boliwijska podróż. Po śniadaniu pojedziemy na lotnisko na lot powrotny do domu.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Peru machu picchu Quechua People

Peru: wyjazd dla Pań

$2295 9 dni 10-15-2024

Pantanal: zielone serce Brazylii

$1950 10 dni 06-02-2024

Moto Patagonia: wyprawa motocyklowa po Patagonii

$5380 11 dni 11-02-2023 03-09-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 109