Chile – Wyspa Robinson Crusoe

8 dni
02-10-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $3995

Cena zawiera

  • TRANSPORT PRYWATNY
  • PRYWATNY CHARTER SAMOLOTU
  • ZAKWATEROWANIE WEDŁUG PROGRAMU W LODGE W POKOJU DWUOSOBOWYM ZE ŚNIADANIEM
  • KOLACJE DNIA 1,2, 3,4 i 6
  • POLSKI PRZEWODNIK

Cena nie zawiera

  • BILETÓW LOTNICZYCH MIEDZYNARODOWYCH
  • UBEZPIECZENIA PODRÓŻNEGO ZALECANE Z OPCJĄ POSZERZONĄ O UPRAWIANIE SPORTÓW WYSOKIEGO RYZYKA I W PRZYPADKU NP. CZYNNIKÓW SPOŁECZNYCH, ITD.
  • WYŻYWIENIA
  • ZWYCZAJOWYCH NAPIWKÓW
  • INNYCH RZECZY NIE WYMIENIONYCH W PROGRAMIE

SANTIAGO DE CHILE – WYSPA ROBINSON CRUSOE – JASKINIE PATRIOTÓW – FORT SANTA BARBARA – REJS NA HOMARY – WYSEPKA JUANANGO – ZATOKA TRES PUNTAS – PUNKT WIDOKOWY SAL SI PUEDES –  PUNKT WIDOKOWY ALEKSANDRA SELKIRKA

Jaskinie

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - SANTIAGO DE CHILE

Spotkanie grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przelot do Santiago de Chile.

2.dzień

SANTIAGO DE CHILE

Przylot do Santiago de Chile. Transfer do hotelu. Czas wolny.

 

3.dzień

SANTIAGO - WYSPA ROBINSON CRUSOE

Z samego rana po śniadaniu przejedziemy na lotnisko skąd polecimy prywatnym charterem (samolot na 8 pasażerów) na Wyspę Robinson Crusoe położoną na Oceanie Spokojnym 670 km o wybrzeża Chile. Po przylocie na wyspę czeka nas około 45 minutowy rejs łodzią do naszej Pacifico Eco Lodge. Około 14-15 zameldujemy się w Lodge gdzie czekał będzie na nas powitalny posiłek. Tego dnia wybierzemy się na spacer po mieście, zwiedzając dziedzictwo i historyczne miejsca wyspy Robinson Crusoe. Jaskinie patriotów, Fort Santa Barbara i ślady po kulach SMS Drezno (1908). Wieczorem kolacja w Lodge.

 

4.dzień

WYSPA ROBINSON CRUSOE

Po śniadaniu udamy się na molo gdzie wsiądziemy do łodzi i udamy się na poszukiwanie rybaków którzy w rzemieślniczy sposób będą łowić homary.  Będziemy również obserwować, jak pozyskiwane są ryby do tych samych pułapek na homary spinelowe. Podczas wycieczki będziemy degustować homary w otoczeniu spokojnej zatoki a także obserwować kolonię fok futerkowych w sektorze Lobería w Puerto Vaquería. Następnie popłyniemy na wysepkę Juanango, aby zobaczyć ptaki morskie i paprocie na jej klifach. Później udajemy się do zatoki Tres Puntas, aby w stanie naturalnym obserwować zachowanie kolonii lwów morskich. Na tę wycieczkę możemy wziąć 2 kajaki, aby zbliżyć się do kolonii. Po południu udamy się na spacer na punkt widokowy Sal Si Puedes aby móc podziwiać  zatokę Puerto Inglés w całej jej krasie. Naszym oczom ukaże się pełny, panoramiczny widok na zatokę i miejsce, w którym znajduje się jaskinia Robinson Crusoe. Powrót do Lodge na kolację.

5.dzień

WYSPA ROBINSON CRUSOE

Po śniadaniu wczesny wyjazd z Lodge. Udajemy się w stronę podnóża góry El Yunque, największego wzgórza na wyspie o wysokości 915 metrów.  To miejsce jest niczym park jurajski, zobaczymy tu wiele endemicznych roślin oraz kolibra Juan Fernández, a także wyjątkowy spokój. Znajdziemy tutaj przytulne miejsce, w którym zorganizujemy piknik. Zrobimy Asado Campestre z endemicznego gatunku Dorsza Juana Fernándeza i wyspiarskich specjalności kulinarnych. Realizację piknikową przewieziemy w naszym buggy. O 15:30 wrócimy do do naszej Lodge. Wieczorem kolacja.

 

6.dzień

WYSPA ROBINSON CRUSOE

Dzisiaj wyruszymy na punkt widokowy Aleksandra Selkirka, który był rozbitkiem przez 4 lata i 4 miesiące i którym inspirowana była słynna powieść Robinson Crusoe. Podczas tego spaceru będziemy obserwować unikalne panoramiczne widoki i rodzimą endemiczną florę oraz kolibra Juan Fernández. Trasa jest średniej trudności. Powrót do Lodge około 13.

7.dzień

WYSPA ROBINSONA CRUSOE

Dzisiaj wyruszamy z akredytowanym przewodnikiem na Wzgórze Strażnicze Cerro Centinela, tutaj będziemy mogli obserwować pierwszą radiostację morską, która umożliwiła komunikację z kontynentem chilijskim. Będziemy mieli pełny widok na zatokę Cumberland i wzgórze El Yunque. Następnie udajemy się na leśną górę LUMA, gdzie urządzimy piknik i odpoczniemy przy dźwiękach natury. Po przerwie obejdziemy miejsce zwane studniami, gdzie w pewnym momencie zwierzęta piją wodę, z tego miejsca będziemy mieli niepowtarzalny widok na Ocean Spokojny i zatokę Puerto Ingles. Następnie udajemy się do lodge.

Wieczorem czeka nas atrakcja pokaz kulinarny, podczas którego gotuje się LOBSTER PEROL, który jest rodzajem zapiekanki z homara.  Ta czynność polega na gotowaniu z tymi samymi gośćmi na tarasach lub w strefie grillowej domku, razem z naszym kucharzem wyspy.

8.dzień

WYSPA ROBINSON CRUSOE - SANTIAGO

Dziś żegnamy się z rajską wyspą Robinson Crusoe i wracamy do Santiago. Po przylocie transfer do hotelu.

9.dzień

SANTIAGO - CHICAGO

Transfer na lotnisko na lot  powrotny do  Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Patagonia: yoga retreat

$4150 8 dni 09-30-2024 11-18-2024

Pantanal 2024: zielone serce Brazylii

$1950 10 dni 06-02-2024

Patagonia 2024: motocykle czekają

$5380 11 dni 03-09-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 110