Meksyk: “Día de Muertos” 2024

8 dni
10-28-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1750

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standarcie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transfer z/na lotnisko dla grupy lecącej z Chicago.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Śniadania.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Bilety wstępu do wymienionych w programie arakcji.
 • Zwiedzanie zgodnie z programem wycieczki.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych lotów wraz z bagażem.
 • Wyżywienia poza wymienionym w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt ok. $560)
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Día de Muertos: informacje praktyczne

 • Nie ma obowiązku posiadania wiz dla obywateli Stanów Zjednoczonych czy Polski.
 • Brak obowiązkowych szczepień.
 • Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach.
 • Nie zaleca się picia wody z kranu, a jedynie butelkową.
 • Zaleca się posiadanie kremów z filtrem opalania oraz leków na biegunkę.

Plan podróży

1.dzień

Lot do Meksyku

Odprawa paszportowo-bagażowa oraz lot do Mexico City. Wieczorem przejazd do hotelu na zakwaterowanie i nocleg.

Meksyk i "Día de Muertos" 2024

2.dzień

Meksyk

Bienvenidos a Mexico! Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie miasta. W programie m.in. ogromne Zócalo, słynna katedra „Metropolitana”, pałac rządowy i stary urząd pocztowy.

Następnie spacer wzdłuż „Paso de la Reforma” –  jednej z najważniejszych i najbardziej emblematycznych ulic w mieście. O tej wyjątkowej porze roku wystawiane są tutaj typowe alebrijes, a w powietrzu unosi się zapach kwiatu śmierci „Cempasuchil”.

Po degustacji lokalnych przysmaków w jednej z restauracji (nie wliczone w cenę) przejazd do hotelu na nocleg.

3.dzień

Teotihuacán, Querétaro

Po śniadaniu przejazd do miasta bogów – położonego 50km na północny wschód od Meksyku . W programie podziwianie Piramidy Słońca i Księżyca.

Następnie przejazd na północ do Querétaro i spacer po historycznym centrum wraz z przewodnikiem. Zwiedzanie m.in. Plaza de la Independencia, Convento de la Cruz, słynnego akweduktu Querétaro i Casa de la Marquesa. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

GIZA – PIRAMIDY CHEOPSA, CHEOPSA I MYKERINOS

4.dzień

Querétaro: Día de Muertos z meksykańską rodziną

Po śniadaniu przejazd do małej wioski w pobliżu Guanajuato i celebrowanie „Día de Muertos” z meksykańską rodziną. W Dzień Zmarłych groby na cmentarzach są dekorowane, a wiele rodzin ustawia w domach stoły z darami (ofrendas). Na ofrendach znajdują się zdjęcia zmarłych, nagietki, ulubione potrawy zmarłych, owoce, świece i kadzidła, aby uczynić powrót atrakcyjnym dla zmarłych.

Według tradycji żywi oświetlają drogę zmarłym, aby mogli wrócić na noc i cieszyć się wszystkim, co zostało dla nich przygotowane. Meksykańska rodzina zaprosi nas do pomocy przy tworzeniu ołtarza i udziału w bardzo osobistej ceremonii. Będzie też możliwość towarzyszenia im na cmentarz i zakończenia dnia tradycyjnym obiadem. Wieczorny powrót do Querétaro.

5.dzień

Querétaro, Tula, Atlixco

Wczesnym rankiem przejazd z Querétaro w kierunku Tuli. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego Tolteków, znanego z monumentalnych rzeźb kamiennych.

Po obiedzie (nie wliczonym w cenę) kontynuacja podróży do Atlixco. Znane z żywych obchodów Día de Muertos, miasto jest miejscem, słynącym z bogatej historii, oszałamiających krajobrazów, kolorowej architektury i tętniącej życiem kultury.

Po przybyciu odwiedzenie lokalnego cmentarza udekorowanego świecami, kwiatami i przedmiotami osobistymi na Día de Muertos. Następnie przejazd na nocleg.

6.dzień

Cholula

Wczesnym rankiem przejazd do Choluli, sąsiedniego miasta znanego z prekolumbijskiej piramidy. W programie m.in. spacer po historycznym centrum miasta. Następnie przejazd do Puebli i obiad (nie wliczony w cenę) w jednej z tutejszej restauracji.

Późnym popołudniem przejazd na Desfile de Calaveras, kolorową paradę będącą częścią obchodów Día de Muertos. Możliwość zobaczenia tradycyjnych meksykańskich strojów oraz calavera (czaszek).

Parada jest hołdem dla meksykańskiej kultury i tradycji Día de Muertos. Olbrzymie szkielety, kolorowe kostiumy i muzyką mariachi to żywe widowisko, gdzie możesz z bliska doświadczyć najważniejszego i najpiękniejszego święta Meksykanów.

Wieczorem przejazd na nocleg.

7.dzień

Meksyk, Xochimilco

Wczesnym rankiem powrót do Mexico City. Spacer po rynku kwiatowym i poznanie historii kuchni oraz kultury jedzenia. Po południu przejazd do Xochimilco. Tutaj udział w spektaklu teatralnym, tanecznym, świetlnym i dźwiekowym  “La Llorona“.

Przedstawienie to inscenizacja legendy o La Llorona – słynnego i budzącego grozę kobiecego ducha. Wieczorem powrót do hotelu.

8.dzień

Wylot z Meksyku

Adiós i hasta pronto Mexico! Zależnie od lotu powrotnego pożegnanie z grupą oraz transfer na lotnisko.

Mamy nadzieję, że Meksyk skradł Wasze serca. Zapraszamy do skorzystania z innych wycieczek Rek Travel Adventure. A może tym razem Kostaryka?

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).