Klejnoty Indochin: Wietnam, Kambodża, Laos – WYLOT Z POLSKI

15 dni
05-05-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $3195

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie, w pokojach dwuosobowych.
 • 1 nocleg all inclusive (bez napojów) w trakcie rejsu po Zatoce Ha Long.
 • Wyżywienie zgodnie z programem.
 • Transport lokalny prywatnym autobusem.
 • Przelot wewnętrzny z Hanoi do Hue.
 • Przelot wewnętrzny Hanoi- Siem Reap.
 • Opłatę za bagaż podręczny (10kg).
 • Opłatę za bagaż rejestrowany (23kg).
 • Transport łodzią motorową do Chau Doc.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Opiekę  lokalnych/ licencjonowanych przewodników podczas realizacji programu objazdowego.
 • Rejs po Jeziorze Tonle.
 • Zwiedzanie pływającego marketu w Cai Be.
 • Bilety wstępu do atrakcji w Hanoi: Ho Chi Mausoleum, one-Pillar Pagoda, Thang Long Citadel, Temple of Literature.
 • Bilety wstępu do świątyni Angkor Wat.
 • Bilety wstępu do Cesarskiego Miasta Hue.
 • Bilet wstępu do Parku Rozrywki Ba Na Hills.
 • Bilet wstępu do Pałacu Królewskiego Phnom Penh.
 • Bilet wstępu do Muzeum  Narodowego w Kambodży.

Cena nie zawiera

 • Międzynarodowych lotów na trasie Chicago – Wietnam – Chicago.
 • Zwyczajowych napiwków.
 • Wyżywienia innego niż wymienionego w programie.
 • Kosztu wizy wjazdowej do Wietnamu i Kambodży.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Azja wśród podróżników staje się jest jednym z najbardziej pożądanych destynacji. Przyciąga swoimi tradycjami i kulturą całkowicie odmienną od nam znanej. Niesamowite krajobrazy i olbrzymie miasta zachwycają swoim pięknem.

 

 

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka

Wodospady

Wspinaczka


Plan podróży

1.dzień

WYLOT Z WARSZAWY

Spotkanie grupy na lotnisku w Warszawie na 2-2,5 godziny przed odlotem. Po odprawie biletowo-bagażowej wyruszymy w podróż do Hanoi, stolicy Wietnamu.

2.dzień

STOLICA WIETNAMU: HANOI

Po przybyciu na międzynarodowe lotnisko Noi Bai w Hanoi spotkamy się z lokalnym przewodnikiem. Pojedziemy do centrum miasta, aby zameldować się w hotelu i odpocząć po podróży. Dla chętnych spacer przez typowe wietnamskie ulice. Wieczorem zjemy powitalną kolację w restauracji ze smacznym wietnamskim jedzeniem. Nocleg w hotelu w Hanoi.

3.dzień

POCZĄTEK AZJATYCKIEJ PRZYGODY: CIĄG DALSZY ZWIEDZANIA STOLICY

Po śniadaniu rozpoczniemy całodzienne zwiedzanie stolicy Wietnamu. Odwiedzimy najważniejsze miejsca, takie jak Mauzoleum Prezydenta Ho Chi Minha i jego skromny dom na palach. Kompleks ten obejmuje również Pagodę Jednego Filaru, której początki sięgają czasów założenia miasta. Historyczna świątynia buddyjska zbudowana była przez cesarza Ly Thai Tonga, który panował w latach 1028-1054. Forma pagody nawiązuje do kwiatu lotosu, będącego symbolem czystości. Zobaczymy również Świątynię Literatury (Van Mieu- Quoc Tu Giam), która uznana jest za najpiękniejszą świątynię w Hanoi. Została założona w XI wieku przez króla Ly Thang Long dla uczczenia filozofa Konfucjusza. W jej murach powstał pierwszy Uniwersytet w Wietnamie. Następnie zobaczymy Cytadelę Cesarską znana jako Thang Long, czyli dokładnie tak samo jak nazywała się stolica Wietnamu. W 2010 r. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Była siedzibą najważniejszych głów w państwie od 1010 do 1810 r. Kolejną atrakcją dnia będzie spacer po ulicach Starej Dzielnicy, które zostały nazwane od konkretnych towarów oferowanych niegdyś w tych miejscach. Zatrzymamy się nad jeziorem Hoan Kiem, aby zrobić zdjęcia. Na koniec dnia udamy się do wietnamskiej restauracji w centrum miasta na kolację. Nocleg w hotelu w Hanoi.

4.dzień

PALMOWA GÓRA BUDDY I NOCNY PZREJAZD POCIĄGIEM DO LAO CAI

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejedziemy do Ninh Binh, małego miasteczka położonego w delcie Rzeki Czerwonej. Zwiedzanie zaczniemy od Pagody Bich Dong, która została uznana przez króla za “drugą najpiękniejszą grotę Wietnamu”. Podczas krótkiej wspinaczki na Ngu Nhac Son (Palmową Górę Buddy), będziemy mieć okazję kontemplować cudowną scenerię gór, rzek i pagód. Dotrzemy też do Tam Coc, trzech jaskiń utworzonych przez rzekę Ngo Dong przepływającą przez górę. Wsiądziemy do łodzi, która zabierze nas do jaskiń. Po drodze podziwiać będziemy górskie krajobrazy i pola ryżowe. Dla chętnych wspinaczka po 465 stopniach na szczyt góry Hang Mua, skąd rozpościera się fantastyczna panorama na dolinę Tam Coc. Widok z góry rozpościera się na patchworkową kołdrę zielonych pól ryżowych i wijące się rzeki. Następnie powrócimy autobusem do Hanoi, aby zjeść kolację w restauracji Mother Kitchen. Po posiłku nasz przewodnik odwiezie nas na dworzec, skąd nocnym pociągiem pojedziemy do Lao Cai.

5.dzień

TREKKING POŚRÓD PÓL RYŻOWYCH

Do Lao Cai dotrzemy wczesnym rankiem i prosto z dworca wyruszamy do miasta Sapa położonego w górach. Śniadanie zjemy w lokalnej restauracji w mieście, a następnie udamy się na półdniowy trekking, aby zwiedzić wspaniałe tarasy ryżowe, doliny, góry i wioski plemion górskich. Dostępna będzie również trasa alternatywna przewidziana na 3,5 godziny, w tym transfery w obie strony pojazdem. Podczas wyprawy odwiedzimy między innymi wioskę ludu Black H’Mong, których tradycyjne stroje wykonane są z tkaniny konopnej barwionej na głęboki błękit indygo i ozdobionej kwiatami batiku. Będziemy mieli okazję porozmawiać w przyjaznej atmosferze z lokalną ludnością, aby zrozumieć, w jaki sposób zachowują swoje tradycyjne zwyczaje i sposób życia przed pośpiesznym rozwojem cywilizacji. Podążymy dalej szlakiem do wioski Ta Van, położonej w malowniczej dolinie Muong Hoa, podziwiając spektakularną scenerię pól tarasowych, grządek warzywnych i zielonych wzgórz. Znajduje się tu również największe pole ryżowe w Sapa. Ziemie te są domem dla ludu Dzay.

Po trekkingu dotrzemy do hotelu na odpoczynek. Wieczorem odbędziemy krótki spacer do Restauracji Red Dao, aby zjeść pyszną wietnamską kolację. Nocleg w hotelu w Sapa.

6.dzień

BAN KHOANG: ETNICZNA WIOSKA POŚRODKU LASU DESZCZOWEGO

Wczesne śniadanie zjemy w hotelu, a następnie wybierzemy się w podróż w kierunku O Quy Ho. Po drodze przejeżdżać będziemy przez dolinę Sin Chai, gdzie znajdują się farmy kwiatowe i warzywne. Podążać będziemy wąską drogą przez dziki region gęstego lasu deszczowego, miniemy kilka wodospadów zanim dotrzesz do Ban Khoang. Jest to wioska etnicznego ludu Red Zao, który znamy jest z unikalnego stylu żucia i dobrze zachowuje swoje tradycyjne wartości. Spędzimy ponad godzinę na zwiedzaniu tej odległej wioski, aby poznać lokalne życie. Następnie pojedziemy drogą do doliny Ta Giang Phin zamieszkałej przez Czarnych Hmongów. Żyją oni w kilku małych wioskach rozrzuconych wzdłuż strumienia. Pospacerujemy wzdłuż wiejskiej ścieżki. Będziemy świadkiem codziennych czynności lokalnej społeczności, takich jak oranie i bronowanie pól, zbieranie plonów lub wykonywanie prac domowych. Po południu będziemy mieć możliwość skorzystania z relaksującej ziołowej łaźni parowej Red Dzao i masażu stóp. Relaks w gorącej drewnianej wannie daje niesamowite korzyści zdrowotne. Zrelaksowani powrócimy na stację Lao Cai na kolację w przydworcowej restauracji. Po wieczornym posiłku pojedziemy nocnym pociągiem z powrotem do Hanoi.

 
7.dzień

SPOKOJNY REJS PO ZATOCE HA LONG

Po przyjeździe na dworzec kolejowy w Hanoi, udamy się do hotelu, aby zjeść śniadanie i odświeżyć po podróży. Następnie autokarem wyruszymy w kierunku Zatoki Ha Long, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO,  z tysiącami spektakularnych wapiennych wysp wyrastających z czystego, szmaragdowego morza. Do portu dotrzemy około południa i po wejściu na pokład wyruszymy w rejs. Podczas gdy łódź płynąć będzie przez wody usiane skalistymi wysepkami, jaskiniami, farmami rybnymi i plażami, my zjemy lunch serwowany na pokładzie ze świeżych owoców morza. Później będziemy mieć czas wolny na pływanie lub relaks na pokładzie. O zachodzie słońca, kiedy już zacumujemy naszą łódź, obejrzymy pokaz gotowania. Po czym w ramach kolacji skosztujemy wietnamskich potraw. Nocleg spędzimy na statku.

8.dzień

TAI CHI O WSCHODZIE SŁOŃCA

Warto dzisiejszy dzień zacząć jeszcze przed świtem. Wschód słońca nad zatoką Ha Long będzie na pewno niesamowitym przeżyciem. Aby jeszcze lepiej się poczuć rozpoczniemy nowy dzień od krótkiej sesji ćwiczeń Tai Chi na pokładzie statku. Podczas spokojnego rejsu łodzią zjemy śniadanie, podziwiając przy okazji piękne widoki. Po powrocie do portu udamy się w drogę powrotną do Hanoi, aby tam wsiąść do samolotu lecącego do Da Nang. Po wylądowaniu zostaniemy odebrani przez naszego lokalnego przewodnika i prywatnym autobusem udamy się do oddalonego o 35 km starożytnego miasta Hoi. Zameldujemy się w hotelu w Hoi An, gdzie spędzimy noc.

9.dzień

PRZEJAŻDŻKA ROWEROWA I PRACE W OGRODZIE

Rano wybierzemy się na krótką przejażdżkę rowerem do wioski ziołowej Tra Que. Odbędziemy krótki spacer po ogrodzie warzywnym, a rolnicy opowiedzą nam o swoich codziennych pracach. Będziemy mieć okazję sprawdzić się w praktyce. Będziemy pomagać w w grabieniu ziemi, sianiu, podlewaniu, zbieraniu warzyw i innych czynnościach ogrodniczych. Po zajęciach w ogrodzie, będzie można zrelaksować stopy w drewnianej misce podczas tradycyjnego wietnamskiego masażu stóp. Zobaczymy pokaz gotowania lokalnych przysmaków takich jak sajgonki „tam huu”, Banh xeo lub wietnamski lokalny naleśnik. Po posiłku powrót do hotelu. Po południu piesza wycieczka z przewodnikiem po starożytnym mieście Hoi An. Zobaczymy japoński kryty most, chińską aulę, typowy wietnamski dom kupiecki, muzeum i lokalny targ. Odwiedzimy pomnik polskiego architekta, pana Kazimierza Kwiatkowskiego, który odegrał ważną rolę w ochronie Hoi An przed modernizacją i podjął ogromny wysiłek, aby pomóc Hoi An znaleźć się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego. W mieście są galerie sztuki, sklepy krawieckie oraz kramiki z pamiątkami, gdzie będziemy mogli spędzić czas wolny. Nocleg w hotelu w Hoi An.

Wieczorem dla chętnych, za dodatkową opłatą: Hoi An Memories Show. Jest to muzyczny pokaz przedstawiający historię Hoi An jako ruchliwego portu handlowego w Azji Południowo-Wschodniej. Historia ta sięga ponad 400 lat, i będzie przedstawiona nam przez 500 aktorów podczas największego spektaklu na świeżym powietrzu. Aktorzy przedstawią kulturę i historię Hoi An poprzez tańce folklorystyczne oraz współczesne, a to wszystko wraz z najnowocześniejszą technologią oświetleniową i efektami dźwiękowymi.

10.dzień

ZŁOTY MOST - RĘCE BOGÓW

Po śniadaniu przejedziemy autobusem do stacji Bana Hills, która jest oddalona od naszego hotelu o 55 km. Wsiądziemy do kolejki linowej, aby z góry podziwiać największe atrakcje okolicy, w tym przede wszystkim Złoty Most – Ręce Bogów. Złoty Most, podtrzymywany jest przez gigantyczne boskie ręce. Został oddany do użytku w 2018 roku, ma 1414 m n.p.m. i 150 metrów długości. Widok z niego jest imponujący, ponieważ tutaj górski krajobraz łączy się z morzem. Zobaczymy też Kwiatowy Ogród Miłości, który składa się z kilku ogrodów zaprojektowanych w różnych stylach oraz Pagodę Linh Ung. Popołudniu zjedziemy kolejką w dół, skąd kierowca autobusu zabierze nam na międzynarodowe lotnisko Da Nanang. Późnym popołudniem polecimy do Siem Reap. Po przylocie i przejściu wszystkich procedur imigracyjnych spotkamy się z naszym lokalnym przewodnikiem. A następnie pojedziemy do hotelu w centrum miasta. Kolację zjemy w wybranej przez nas restauracji z lokalnymi potrawami. Czas wolny spędzimy na poznawaniu nocnego życia ulicznego. Do hotelu powrócimy tuk tukiem. Nocleg w hotelu w Siem Reap.

11.dzień

MAGIA ŚWIĄTYNI ANGKOR WAT

Dziś odkrywać będziemy piękne świątynie Angkor lokalnym tuk tukiem. Zaczniemy od Zachodniej Bramy Angkor Thom, nieodkrytej przez masowego turystę, obejmującej starożytną stolicę Angkor Thom (XII wiek). Zobaczymy Południową Bramę, Świątynię Bayon – wyjątkową ze względu na 54 wieże ozdobione ponad 200 uśmiechniętymi twarzami Avolokitesvary, Świątynię Baphuon – leżącą na północ od Bayon, piramidalną reprezentację mitycznej Mont Meru, Ogród Królewski, Phimeanakas, Taras Słoni i Taras Trędowatego Króla. Następnie autobusem pojedziemy do bajecznego Ta Prohm, otoczonego korzeniami ogromnych drzew figowych i gigantycznych pnączy. Ta Prohm została zbudowana w XII wieku. Przejdziemy się, aby zobaczyć potężną świątynię Preah Khana zwaną również świątynią „Świętego Miecza”, która zbudowana została przez króla Jayavarmana VII pod koniec XII wieku. Zobaczymy również eleganckie łuki Neak Poan. Uwieńczeniem wycieczki będzie słynna świątynia Angkor Wat, która jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1992 roku. Słynie ona ze swojego piękna i przepychu. W Angkor Wat znajduje się najdłuższa ciągła płaskorzeźba na świecie, która biegnie wzdłuż zewnętrznych ścian galerii i opowiada historie z mitologii hinduskiej. Na koniec dnia udamy się na kolację w restauracji z khmerskimi potrawami i tańcem Apsara. Nocleg w Siem Reap.

12.dzień

WYCIECZKA DO OSIEDLI NA PALACH

Rano udamy się na spacer do wioski Khmerów, aby poznać ich zwyczaje dnia codziennego. Następnie wybierzemy się na wycieczkę łodzią po jeziorze Tonle Sap, aby odwiedzić pływającą wioskę i życie rybaków. Jezioro Tonle Sap jest jednym z najbardziej niesamowitych jezior, jakie stworzyła natura. To największy słodkowodny zbiornik wodny w Południowej Azji połączony z rzeką Mekong. W porze deszczowej dzięki zmieniającej kierunek rzece jezioro znacznie powiększa się zalewając okoliczne tereny. Cofająca się rzeka niosąc żyzne osady sprawia, że jezioro to jest jednym z najbardziej zasobnych w ryby zbiorników słodkowodnych na świecie. Słynie też z osiedli na palach oraz pływających wiosek rybackich. Po wycieczce łodzią udamy się na lotnisko skąd odlecimy do Danang, centralnej metropolii Wietnamu. Z lotniska odbierze nas przewodnik i udamy się na kolację w lokalnej restauracji i nocleg w hotelu w Luang Parabang.

13.dzień

COŚ DLA DUCHA, COŚ DLA CIAŁA

Dla rannych ptaszków przygotowaliśmy specjalną atrakcję. O pierwszym brzasku będzie można obserwować mnichów zbierających jałmużnę. Gdy słońce zaczyna wschodzić, długie szeregi mnichów w pomarańczowych szatach opuszczają swoje pagody i idą boso ulicami, zbierając ofiary od mieszkańców Luang Prabang. Jest to piękna, spokojna ceremonia, która podkreśla duchowość mieszkańców Laosu. Odwiedzimy również poranny targ, gdzie można znaleźć wszystkie składniki lokalnych potraw. Powrót do hotelu na śniadanie, a następnie ruszymy przez bujną i zieloną okolicę Luang Parabang w kierunku malowniczego wodospadu Kuang Si. Nieutwardzonym szlakiem, który stopniowo wspina się przez las dotrzemy do naturalnych niebieskich basenów. Udamy się na wędrówkę przez park przyrody obok Asian Bear Rescue Center, w którym mieszka ponad 20 azjatyckich czarnych niedźwiedzi, uratowanych w tragicznych okolicznościach.

Po południu złożymy wizytę w w Pałacu Królewskim, który jest obecnie przekształcony w Muzeum Narodowe szczycące się cennymi kolekcjami królewskich artefaktów. Przejdziemy się spokojnie do słynnych świątyń Luang Prabang, w tym Wat Xieng Thon. Jest to wielkie arcydzieło mozaiki i rzeźbionego drewna w tradycyjnym laotańskim stylu. Wycieczkę zakończymy w Centrum Tradycyjnej Sztuki i Etnologii, aby zapoznać się z tradycyjnymi zwyczajami i kulturą mniejszości etnicznych zamieszkujących obszar Luang Prabang. Podczas czasu wolnego, na nocnym targu, możemy zakupić lokalne arcydzieła, które trudno znaleźć gdzie indziej. Kolację zjemy w wybranej przez nas restauracji w centrum miasta. Nocleg w Luang Prabang.

14.dzień

REJS PO RZECE MEKONG

Rankiem wsiądziemy na pokład tradycyjnej łodzi z długim ogonem, aby popłynąć rzeką Mekong do słynnych jaskiń Pak Ou. Po przybyciu na miejsce rozpoczniemy eksplorację magicznych systemów jaskiń. W dolnej jaskini znajduje się fotogeniczna grupa posągów Buddy, których sylwetki rysują się na tle wybrzeża. Aby dotrzeć do górnej jaskini musimy pokonać 7-minutową wspinaczkę po schodach otoczonych bujnymi drzewami. W drodze powrotnej do Luang Prabang zatrzymamy się w miejscowości Ban Xang Khong i Ban XiengLek, które specjalizują się w tkaniu jedwabiu i produkcji papieru Saa (papier wytwarzany jest z kory drzewa Saa). Wieczorową porą odbierze nas autobus i udamy się na lotnisko Luang Prabang, aby wyruszyć w podróż powrotną.

15.dzień

POWRÓT DO DOMU

Po wylądowaniu na lotnisku w Warszawie, pełni wrażeń pożegnamy się z grupą i udamy się w drogę powrotną do naszych domów.

 

 

Pokaż cały plan wycieczki

15 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wietnam, Vang Vieng, Laos

Wietnam i Kambodża 2024: magiczne Indochiny

$3195 14 dni 03-16-2024 04-17-2024 10-10-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 110