rek travel i madagaskar

Madagaskar 2024/2025: wyprawa na wyspę lemurów i baobabów

13 dni
09-09-2024 04-29-2025 09-08-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji pobierz pliki katalogow
Cena $3195
Array

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Śniadania.
 • Jedną butelkę wody mineralnej dziennie na osobę.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Wejście do lasu mangrowego.
 • Wycieczka do Lemur Park.
 • Wycieczka do Marofadilia Rezerwatu.
 • Wycieczka do wioski rybackiej Mangily.
 • Wycieczka na wyspę Nosy Fanihy.
 • Wycieczki na wyspę Nosy Be.
 • Wycieczki na trzy wyspy: Nosy Komba, Nosy Tanikely, Nosy Sakatia.
 • Wycieczki na wyspę lemurów.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu wewnętrznych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Opłat bagażowych.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Wiza: +/-  €35  za osobę.

Madagaskar zachwyca pięknymi plażami z lazurowo-turkusową wodą, górami, tropikalnymi lasami, pustynią a nawet sawanną. Określa się go czasem ósmym kontynentem. Dawniej niepodległe królestwo, od 1896 roku  kolonia francuska, a od 1960 roku  niepodległe państwo zachwyca turystów swoim niepowtarzalnym charakterem.

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Lot na Madagaskar

Naszą podróż rozpoczniemy od odprawy biletowo-bagażowej, by dotrzeć do oddalonego  od wybrzeży Afryki o 800 kilometrów Madagaskaru. Jest to miejsce znane z żyjących tu endemicznych gatunków zwierząt i roślin niewystępujących w żadnym innym miejscu na świecie.

2.dzień

Antananarywa

Po wylądowaniu i przejściu formalności celno-wizowych pojedziemy do hotelu. Reszta dnia to czas wolny na relaks. 

3.dzień

Antananarywa

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie głównego miasta. Kolejna atrakcja tego dnia bedzie Park Lemurów. Zwierzęta te stanowią endemiczny symbol Madagaskaru i są jednymi z najbardziej ujmujących zwierząt naszej planety.

W Parku Lemurow zjemy lunch, nastepnie powrot do hotelu. Kolacja we własnym zakresie.

4.dzień

Antananarywa - Morondava

Po śniadaniu opuszczamy hotel i udajemy się na lotnisko, gdzie czeka nas lot do Morondava.

 Po zameldowaniu w hotelu udamy się na wieczorny spacer o zachodzie slonca po sławnej Aleii Baobabów.  Te majestatyczne drzewa rosną tutaj w dużych skupiskach. Podczas zachodu słońca tworzą bardzo malowniczy widok.  

 

5.dzień

Mangily - Lasy Namorzynowe

Dziś czeka nas wycieczka do położonej nieopodal Morondava wioski rybackiej Mangily. Udamy się do lasu namorzynowego zwanego również lasem mangrowym. Lunch zjemy w wiosce rybackiej Mangily, a następnie będziemy mieli okazję poznać życie i zwyczaje miejscowej ludności. Powrót na nocleg do Morondava.

6.dzień

Morondava

Z samego rana udamy się na wycieczkę do Rezerwatu Marofadilia. Rezerwat tworzy kolczasty, suchy namorzynowy las  i wydmy śródlądowe. W trakcie przejazdu zatrzymamy sie, aby podziwiac ponownie Aleje Baobaow.

W rezerwacie udamy sie na poszukiwaniu lemurów, które zyskały miano symbolu Madagaskaru. Są to nieduże małpiatki mające długi i puszysty ogon w charakterystyczne kontrastujące paski. 

Przejazd na nocleg do Morondava.

7.dzień

Morondava - Antananarywa

Po śniadaniu będziemy mieć czas wolny, aż do momentu kiedy przetransportowani zostaniemy na lotnisko. Po około godzinnym locie znajdziemy się ponownie w stolicy Kraju – Antananarywie. Nocleg spędzimy w hotelu położonym w centrum miasta.

8.dzień

Antananarywa - Nosy Be

Po śniadaniu wyruszamy w dalszą samolotową podróż na wyspę Nosy Be. Jest to wyspa przy północno-zachodnim wybrzeżu Madagaskaru, w prowincji Mahajanga.  To tu podobno znajduje się najpiękniejsza plaża na świecie. Będziemy mogli się o tym sami przekonać w ciągu kilku następnych dni.

9.dzień

Nosy Be

Po śniadaniu udamy sie do Rezerwatu Lokbe. Jest to pierwotny las, zamieszaly przez lemury i kameleony oraz liczne tropikalne ptaki.  Nastepnie odwiedzimy rybacką wioskę Ambatozavavy, skad popłyniemy tradycyjnymi łódkami  wzdłuż bagien namorzynowych, aż do rezerwatu.   Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych.

10.dzień

Nosy Be

Czas wolny na odpoczynek i relaks na plaży. Następnie wycieczka na wyspę położoną około 50 km od Nosy Be. Nosy Iranja to dwie części wyspy połączone 2-kilometrową piaszczystą groblą. Wyspa jest rezerwatem przyrody, żyją tu żółwie morskie i kraby palmowe. Otoczona jest rajską plażą, a ocean ma odcienie od jasnoniebieskiego do kobaltowego. Będziemy mieć czas na relaks na plaży i kąpiel w oceanie. Następnie kolację w stylu malgaskim.

Wieczorem powrócimy do hotelu.

 

11.dzień

Nosy Be

Po sniadaniu popłyniemy do Nosy Tanikely, czyli “małą wyspę, która od 2010 roku jest parkiem narodowym i rezerwatem morskim. Postój na jednej z rajskich plaż, gdzie będziemy mieć czas na snorkeling w czystym Oceanie Indyjskim i odpoczynek.

Następnie udamy się na wyspe Nosy Komba, wyspe zwanej “wyspą lemurów”. Wejdziemy do Parku Lemurów, gdzie oprócz najsłynniejszych zwierząt Madagaskaru są też m.in. węże boa, kameleony i żółwie.  Odwiedzimy też wioskę Ampagorina ze sklepami z rękodziełem, gdzie będziemy mieć okazję kupić pamiątki z Madagaskaru.

Do hotelu wrócimy późnym popołudniem.

12.dzień

Nosy Be

Czas wolny, który możemy spędzić na rajskiej plaży.

13.dzień

Wylot z Madagaskaru

Dziś przygoda na rajskim Madagaskarze się kończy. Po wykwaterowaniu z hotelu zostaniemy przetransportowani na lotnisko gdzie wyruszymy w podróż do domu.

Jeśli Madagaskar skradł Wasze serca, polecamy także inne wycieczki w wyspiarskim klimacie takie jak: Rajskie Filipiny czy Bora Bora.

Madagaskar 2024: wyprawa na wyspe lemurów i baobabów

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Madagaskar i wyspa Nosy Be: 2024/2025

$2495 13 dni 10-07-2024 10-09-2025

Kapsztad 2024/2025: miasto słońca i wina

$1995 9 dni 09-02-2024 09-01-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 132