Nikaragua 2024: wulkany Ameryki Środkowej

8 dni
03-19-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Nikaragua Katalog Wycieczki
Cena $1945

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • 6 śniadań.
 • 1 lunch.
 • Wstęp do parku rozrywki Las Nubes.
 • Rejs promem do San Jorge.
 • Rejs promem na wyspę Ometepe.
 • Wejście na punkt widokowy Tiacapa.
 • Rejs na wyspę Zopango.
 • Wstęp do Muzeum Ruben Dario.
 • Wstęp do Ortiz Guardiann.
 • Przejazd samochodem na 4 koła do podnóża wulkanu Cerro Negro.

 

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury ososbistej.
 • Wyżywienia, które nie jest wymienione w programie.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

 

 

                 

Nikaragua to miejsce mające do zaoferowania wiele atrakcji: dziewiczą przyrodę – piękne plaże, majestatyczne wulkany i jeziora powulkaniczne. Ponadto tropikalne lasy i sawanny, błękitne laguny, unikalne zwierzęta (w tym żółwie morskie) oraz zabytki z czasów kolonialnych.

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Trekking/hiking

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Lot do Managui.

Naszą tropikalną przygodę rozpoczynamy od przylotu na lotnisko Augusto C. Sandino zlokalizowane w stolicy kraju – Managui. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek.

2.dzień

Leon

Po śniadaniu wyruszymy w drogę. Nikaragua na nas czeka! Samochody wyposażone w napęd na cztery koła dowiozą nas do podnóża nadal czynnego wulkanu Cerro Negro.

Droga powrotna w dół jest największą atrakcją turystyczną Nikaragui, ponieważ pokonuje się ją zjeżdżając po zboczu wulkanu na specjalnej desce. Po dotarciu na dół odpoczniemy i zjemy lekki posiłek.

Następnie przeniesiemy się do nowego miasta Leon, gdzie zwiedzimy największy kościół w Ameryce Środkowej, Muzeum Ruben Dario, Muzeum Ortiz Gurdian, zobaczymy Murale Rewolucji. Powrót do hotelu na nocleg.

3.dzień

Managua, Granada

Po śniadaniu wrócimy do miasta Managua. Podczas zwiedzania muzeów, parków  innych zabytków poznamy jego kulturę i historię. Po powrocie do Leon odwiedzimy Pompey of Nicaragua, stare miasto zbudowane przez Hiszpanów w 1524 r.

Następnie udamy się na punkt widokowy Tiscapa. Znajduje się tam posąg rewolucjonisty Augusto Sandino. Nasz następny przystanek to pierwszy i największy park narodowy Nikaragui,  Masaya Volcano, gdzie można zwiedzić krater wciąż aktywnego wulkanu Masaya.

Po południu udamy się do Granady, najstarszego miasta kolonialnego położonego nad największym jeziorem Lago de Nicaragua. Od założenia w 1524 roku miasto przetrwało liczne ataki piratów, wolny domowe i pożary. Nocleg w Granadzie.

Nikaragua

4.dzień

Wyspa Zopango

Po śniadaniu udamy się do portu, skąd łodzią popłyniemy na przejażdżkę po niektórych słynnych wyspach Granady. W trakcie rejsu będzie można podziwiać faunę i florę okolic jeziora.

Dopłyniemy w ten sposób do prywatnej wyspy Zopango, gdzie możemy się zrelaksować pływając w krystalicznie czystej wodzie, udać się na zwiedzanie wyspy, obserwować ptaki lub zrelaksować się w hamaku. Na wyspie zjemy przepyszny obiad na który podana zostanie przyrządzona na grillu lokalna ryba. Powrót do hotelu na nocleg.

5.dzień

Wyspa Ometepe

Po śniadaniu udamy się do miejscowości San Jorge skąd popłyniemy promem na wulkaniczna wyspę Ometepe na której znajdują się dwa czynne wulkany, Concepcion i Maderas.

Naszym celem jest Ojo de Agua, naturalny basen źródlany wypełniony krystalicznie czystą wodą pochodzącą z podziemnej rzeki wypływającej z wulkanu Maderas. Nocleg w hotelu na wyspie.

6.dzień

Las Nubes Adventure Park, San Juan Del Sur

Po śniadaniu wrócimy promem do San Jorge, skąd udamy się na wybrzeże Oceanu Spokojnego do miasta San Juan del Sur.

W znajdującym się tam parku rozrywki Las Nubes  czekają nas m.in.: wycieczka Canopy Tour w wierzchołkach drzew lasu tropikalnego, zjazd tyrolką z platformy usytuowanej wśród drzew na wysokości 20 metrów, spacer po tropikalnym lesie.

Po tym pełnym niezapomnianych wrażeń dniu przejazd do hotelu na nocleg.

 

7.dzień

San Juan Del Sur

Dzień wolny nad brzegiem Pacyfiku.  Na kolejny nocleg zostajemy również w San Juan del Sur. Śniadanie w hotelu.

 

8.dzień

Managua

To już koniec naszej przygody w krainie wulkanów, lasu tropikalnego i pięknych plaż.  Po śniadaniu udamy się na lotnisko w Managua na lot powrotny.

Zapraszamy na inne wycieczki z Rek Travel Adventure. Może tym razem Gwatemala?

Nikaragua 2024: wulkany Ameryki Środkowej

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wyprawa na Aconcagua (6962 m) – Korona Ziemi

$5195 19 dni 01-16-2025 11-27-2025 01-22-2026

Joga w Patagonii 2024

$4150 8 dni 09-30-2024 11-18-2024

Pantanal 2024/2025: zielone serce Brazylii

$1950 10 dni 06-02-2024 06-02-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 120