Peru wucieczka z Rek Trvel

Peru: “Inti Raymi” Wyjazd młodzieżowy

16 dni
06-14-2024 06-14-2025
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $3295

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Wszystkie śniadania.
 • 5 obiadów.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Opłaty bagażowe.
 • Lokalny przelot na trasie Cusco-Lima.
 • Bilet na przejazd pociągiem do Machu Picchu.
 • Obsługę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Obsługę przewodników loklanych.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Zwiedzanie Limy.
 • Bilet wstępu na obchody Inti Raymi.
 • Bilet wstępu do Katedry w Limie.
 • Zwiedzanie Świętej Doliny Inków.
 • Bilet wstępu do Salineras de Maras.
 • Bilet na przejazd pociągiem
 • Bilet wstępu do Machu Picchu.
 • Bilet wstępu do Huaynapicchu.
 • Zwiedzanie góry tęczowej Palcoyo.
 • Bilet wstępu na Góry Tęczowe.
 • Zwiedzanie Sacayhuaman.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia oprócz wymienionego w świadczeniach.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Kosztu przelotu nad płaskowyżem Nazca (cena do potwierdzenia bliżej wylotu).
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Tańce, uczta i pochód mumii, czyli największe święto inkaskiego Imperium. Mowa o inkaskim święcie Inti Raymi, Święcie Słońca, które niektórzy porównują do naszego Nowego Roku…

Kaniony

Kultura i historia

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

WYLOT DO PERU Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Po odprawie paszportowo-bagażowej i przylocie do Limy rozpoczniemy naszą przygodę z Peru. Przejedziemy wzdłuż wybrzeża Ocenu Spokojnego do słynnej dzielnicy Miraflores, łączącej tradycyjne i nowoczesne wpływy. Przekonamy się na własne oczy, czy Miraflores jest faktycznie jedną z najpiękniejszych części Limy. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

2.dzień

MIASTO KRÓLÓW: LIMA

Po śniadaniu udamy się do pełnego historii i pięknej architektury kolonialnego centrum Limy. Zobaczymy “serce starówki” – Plaza Mayor wraz ze znajdującymi się tutaj Pałacem Prezydenckim, Ratuszem, Katedrą i Pałacem Arcybiskupim.

Następnie podejdziemy na Dworzec Kolei Transandyjskiej, którego projekt współtworzył inż. Ernest Malinowski.  Zobaczymy także Kościół i Klasztor Franciszkanów.

Po lunchu w tradycyjnej peruwiańskiej restauracji przespacerujemy się po słynnej dzielnicy Miraflores. Znajdują się tu hotele, restauracje, bary, klimatyczne kawiarnie.

Kolacja i nocleg w dzielnicy Miraflores.

3.dzień

KRÓLESTWO ZWIERZĄT: PARACAS

Po śniadaniu udamy się słynną trasą Panamerykańską w kierunku południowego wybrzeża Peru.

Zatrzymamy się w Paracas – niewielkim miasteczku będącym bazą wypadową do dwóch największych atrakcji regionu: Islas Ballestas oraz Reserva Nacional de Paracas. W rezerwacie w Paracas przy odrobinie szczęścia zobaczymy flamingi, pingwiny, pelikany, kormorany oraz lwy morskie.

Zakwaterowanie i nocleg w Nazca.

4.dzień

SŁYNNE GEOGLIFY: NAZCA

Po śniadaniu zanurzymy się w historii Linii Nazca, czyli geoglifów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Słynne Nazca stanowią ponad 70 różnych figur i około 10,000 linii o imponującej wielkości.

Dla chętnych możliwość lotu awionetką nad liniami Nazca, aby z zupełnie innej perspektywy zobaczyć to największe z archeologicznych zagadek  świata.

Zakwaterowanie i nocleg w Arequipa.

5.dzień

BIAŁE MIASTO U STÓP WULKANÓW: AREQUIPA

Po śniadaniu zwiedzimy Białe Miasto (La Ciudad Blanca),  zachwycające pięknymi krajobrazami ze względu na otaczające je góry oraz klasyczną architekturą z czasów kolonialnych.

Udamy się m.in. do Muzeum Archeologicznego ze znajdującą się tutaj najlepiej zachowaną mumią świata. Odwiedzimy Klasztor Świętej Katarzyny, do którego dostawały się jedynie dziewczęta pochodzące z najlepszych i najbogatszych hiszpańskich rodzin. Pospacerujemy po głównym placu miasta – Plaza de Armas. Wejdziemy na punkt widokowy na Arequipę, tzw.  Yanahuara.

Po całym dniu wrażeń czas czas wolny i możliwość zakupów czy pospacerowania wąskimi uliczkami Areqipy.

Nocleg w Arequipie.

6.dzień

DOLINA CUDÓW: KANION COLCA

Po śniadaniu wyruszymy w drogę do Kanionu Rzeki Colca. Po drodze mijać będziemy wulkany sięgające ponad 5,000 m n.p.m. Zwiedzimy również małe miasteczko Chivay, otoczone najbardziej imponującym antycznym tarasem w Ameryce Południowej.

Po południu przyjedziemy do folklorystycznego miasteczka Yanque, gdzie spędzimy noc w hotelu. Dla chętnych kolacja oraz spacer po okolicy z widokami na dolinę Colca.

7.dzień

PO RAZ KOLEJNY: KANION COLCA

Po śniadaniu przejedziemy wzdłuż Kanionu rzeki Colca. Krajobrazy i piękno najgłębszego kanionu na świecie będziemy podziwiać z wielu Miradores, czyli punktów widokowych. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy andyjskiego kondora w jego naturalnym środowisku.

Około południa wyruszymy w kierunku Puno, miasta na wybrzeżu jeziora Titicaca. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i nocleg w Puno.

8.dzień

WŚRÓD MALOWNICZYCH WYSP: JEZIORO TITICACA

Po śniadaniu czeka nas wycieczka po niezwykłym jeziorze Titicaca, należacego zarówno do Peru, jak i do Boliwii.

Udamy się w rejs do wysp Uros i Taquile, gdzie poznamy tradycje, wierzenia i kulturę ich mieszkańców. Posłuchamy lokalnego języka oraz zobaczymy własnoręcznie haftowane bieżniki.

Następnie zjemy obiad wpatrując się w  jezioro Titicaca i późnym popołudniem powrócim do Puno. Tutaj zakwaterowanie i nocleg.

9.dzień

WŚRÓD KOLORU TĘCZY: PALCOYO

Po śniadaniu udamy się w kierunku Cusco, aby odbyć trekking w pobliskich Tęczowych Góryach Palcoyo. Widoki i wrażenia z pewnością wynagrodzą nam trud i wczesną pobudkę.

Po dniu pełnym wyzwań zakwaterowanie w hotelu  w Cusco i odpoczynek.

 

10.dzień

ARCYDZIEŁO IMPERIUM INKÓW: SACSAYHUAMÁN:

Po śniadaniu udamy się w kierunku miasteczka Pisac, gdzie znajdują się archeologiczne stanowiska inkaskie. Po drodze zatrzymamy się na punkcie widokowym Taray.

Głównym punktem programu na dzisiaj będą  inkaskie ruiny Sacsayhuaman. To właśnie tutaj 24 czerwca każdego roku odbywa się święto zwane Inti Raymi.

Dzień zakończymy spacerem po ulicach Cusco zwanego “pępkiem inkaskiego świata” Główny plac otaczają przepiękne, kolonialne domy z drewnianymi balkonami, a na samym środku znajduje się złota figura władcy Inków – Pachcacuti.

Nocleg w Cusco.

11.dzień

INTI RAYMI: FESTIWAL SŁOŃCA

Po śniadaniu weźmiemy udział w obchodach Inti Raymi – Festiwalu Słońca. Uroczystości rozpoczną się w Świątyni Coricancha i następnie przeniosą się na główny plac Cusco, aby zakończyć się złożeniem ofiary Matce Naturze w Świątyni Sacsayhuaman.

Po tak rozpoczętym dniu zobaczymy m.in. Centrum Historyczne Cusco, Katedrę, Kościół jezuitów, Plaza De Armas, Świątynię Słońca oraz artystyczną dzielnicę San Blas.

Zakwaterowanie i nocleg w Cusco.

12.dzień

SALINERAS DE MARAS I RUINY INKASKIE W OLLANTAYTAMBO

Po śniadaniu udamy się do Świętej Doliny Inków. Po drodze odwiedzimy malownicze miasteczko Chinchero, skrywające wiele ciekawostek, w tym: kolonialny kościół z XVII wieku, pozostałości inkaskich ruin i tarasy uprawne. Poznamy także tajniki produkcji andyjskich tekstyliów.

Naszymi kolejnymi przystankami na trasie będą: miasteczko Maras oraz stanowisko archeologiczne Moray. Zwiedzimy niezwykłe kopalnie soli Salineras de Maras oraz  ruiny inkaskie w miasteczku Ollantaytambo.

Następnie przejedziemy pociągiem do Aguas Calientes, z którego już tylko chwila dzielić nas będzie od Machu Picchu.

Nocleg w Aguas Calientes.

13.dzień

TAJEMNICZE MIASTO INKÓW: MACHU PICCHU

Po śnaidaniu zobaczymy tajemnicze miast Inków i największą atrakcję Peru – ruiny Machu Picchu.

Po południu powrócimy do Aguas Calientes, gdzie zjemy obiad. Będziemy też mieć okazję uczestniczyć w degustacji lokalnego trunku, którym jest chicha. Podczas degustacji poznamy tajniki produkcji tego kukurydzianego napoju.

Wieczorem powrót i nocleg w Cusco.

14.dzień

PIĘKNO GWARANTOWANE: GÓRY TĘCZOWE

Dzisiaj czeka nas wczesna pobudka, by dotrzeć do miasteczka Cusipata jeszcze przed wschodem słońca. Stąd rozpoczniemy dwugodzinny trekking na punkt widokowy, by podziwiać  promienie słońca tym razem na Górze Tęczowej.

Po południu wrócimy do Cusco. Tutaj czas wolny.

 

15.dzień

OSTATNIE CHWILE W CUSCO

Dzisiaj zbliżamy się do końca naszej wyprawy. Czas na ostatni spacer po dawnej stolicy Inków.

Wybierzemy się na lokalny mercado ( rynek), aby kupić ostatnie pamiątki i skosztować lokalnych przysmaków. Ponownie przejdziemy się głównym placem Plaza de Armas, gdzie będzie czas na ostatnie pamiątkowe zdjęcia z małymi alpakami i lamami.

Następnie przejedziemy na lotnisko w Cusco, skąd czeka nas przelot do Limy.

16.dzień

WYLOT Z LIMY

Pożegnanie z grupą i powrót do domu, aby planować kolejną podróż po zakątkach świata.

Inne wycieczki do Ameryki Południowej:

Pokaż cały plan wycieczki

16 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Patagonia: yoga retreat

$4150 8 dni 09-30-2024 11-18-2024

Pantanal 2024: zielone serce Brazylii

$1950 10 dni 06-02-2024

Patagonia 2024: motocykle czekają

$5380 11 dni 03-09-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 110