Egipt wycieczka z Rek Trvel

Egipt: od Kairu do Asuanu

10 dni
11-16-2023 02-14-2024 04-17-2024 10-16-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $2145

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Bilety wstępu do piramid w Gizie.
 • Biletu wstępu do Wielkiego Sfinksa.
 • Biletu wstępu do Narodowego Muzeum Cywilizacji Egipskiej.
 • Biletu wstępu do Luksoru.
 • Biletu wstępu do Doliny Królów.
 • Biletu wstępu do świątyni w Edfu.
 • Biletu wstępu do świątyni Kom Ombo.
 • Biletu wstępu do świątyni Izydy.
 • Rejs po Nilu.
 • Rejs typową egipską łodzią napędzaną wiatrem (felucca).

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów lotniczych międzynarodowych.
 • Kosztu przelotu lokalnego.
 • Opłat bagażowych (zgodnie z taryfą przewoźnika).
 • Wyżywienia innego niż wymienionego w programie.
 • Przelotu balonem ($135).
 • Wieczornego pokazu światła i dźwięku wraz z kolacją przy piramidach (ok. $70).
 • Wizyty w wiosce nubijskiej ($55).
 • Wycieczki “Old Cairo” ($75).
 • Przejażdżki dorożką w Luksorze ($30).
 • Wycieczki do Abu Simbel ($140).
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Kosztu wniosku wizowego ($25).

Egipt jest jednym z najstarszych krajów na świecie. Do dziś zachwyca monumentalną architekturą z bogatą historią i fascynującą kulturą. Magia tego miejsca nie tylko zaklęta jest w piramidach i świątyniach ale również w kolorowych bazarach i smacznej, aromatycznej kuchni.

 


Plan podróży

1.dzień

Lot do Kairu

Naszą przygodę z Egiptem zaczynamy od odprawy paszportowo-bagażowej i przelotu do Kairu, stanowiącego największe miasto w kraju.

2.dzień

Kair

Po wylądowaniu udamy się do hotelu na nocleg. To będzie nasza pierwsza noc w kraju, w którym narodziła się i kwitła jedna z najstarszych cywilizacji naszego świata – starożytne królestwo faraonów.

3.dzień

Kair- Giza

Po śniadaniu pojedziemy do Gizy. Zwiedzanie zaczniemy od kompleksu trzech wielkich piramid: Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Grobowiec faraona Cheopsa jest najstarszym z siedmiu cudów starożytnego świata i jedynym, który zachował się do czasów nowożytnych. Jeśli samo patrzenie na piramidę nie wystarczy, to dla żądnych dodatkowych wrażeń proponujemy wejście do wnętrza piramidy.

Będąc w Gizie nie możemy przejść obojętnie obok posągu Wielkiego Sfinksa – posągu z ciałem lwa i ludzką głową.  Posąg  zbudowany został przez faraona Chefrena. Dlaczego Sfinks obecnie nie ma nosa? Tego dowiemy się już na miejscu.

Po południu pojedziemy do Narodowego Muzeum Cywilizacji Egipskiej.  Poza mumiami, będącymi niewątpliwie największą atrakcją muzeum, znajdują się tam artefakty przedstawiające cywilizację egipską od czasów prehistorycznych po współczesność.

Ostatnim akordem naszego zwiedzania będzie udział w „Saund & light show” (dla chętnych za dodatkową opłatą). Pokaz ten ma miejsce tuż po zachodzie słońca u stóp piramid w Gizie. To połączenie elementów laserowego pokazu wyświetlanego na ścianach piramid oraz muzyki i głosów lektora. Ponadto w ramach atrakcji będzie czekać na Państwa kolacja w jednej z tutejszych restauracji z przepięknym widokiem na Piramidy, nad którymi zachodzi słońce.

4.dzień

Giza - Luksor - Rejs po Nilu

Zaraz po śniadaniu jedziemy na lotnisko, aby  przedostać się do Luksoru – miasta nazywanego największym muzeum świata na otwartej przestrzeni.

Zwiedzanie zaczniemy od kompleksu świątyń Karnaku. Centralne miejsce zajmuje świątynia Amona-Ra , będąca największą na świecie świątynią z salą kolumnową – tzw. „Wielki Hypostyl”. Kolejne dwie budowle to świątynia poświęcona bogowi wojny – Montu i druga wzniesiona ku czci bogini Mut, żony Amona.

Po południu zaokrętujemy się na pokładzie luksusowego statku, na którym spędzimy kilka najbliższych nocy i popłyniemy w rejs po najdłuższej rzece świata.

Wieczorem, dla chętnych, ponowne odwiedzimy Luksor. Jest to jedna z dwóch świątyń udostępnionych dla odwiedzających wieczorem. Na tle ciemnego, nocnego nieba pięknie podświetlone kolumnady wprowadzają wrażenie tajemniczości, mistycyzmu i prezentują się niezwykle widowiskowo. Zapewnia zupełnie inne doświadczenie niż za dnia.

5.dzień

Luksor - Dolinia Królów - Rejs po Nilu

Jesteśmy w krainie faraonów, więc trzeba wykorzystać każdą okazję, by zobaczyć i zapamiętać jak najwięcej. Dla chętnych wczesna pobudka i lot balonem o wchodzie słońca (dodatkowa opłata i obowiązkowa wcześniejsza rezerwacja). Lot balonem jest atrakcją samą w sobie, natomiast przelot z widokiem na Dolinę Królów, Nil, miasto Luksor i świątynię Hatszepsut w tle, jest niepowtarzalny.

Po śniadaniu, przejazd do Doliny Królów – miejsca, gdzie chowano zmarłych faraonów. W skalnych ścianach wykuto 64 grobowce. Zobaczymy m.in. grobowiec Tutanchamona, którego odkrycie było największą sensacją archeologiczną XX wieku.Maska grobowa Tutanchamona to jedno z największych arcydzieł sztuki egipskiej.

Następnie pojedziemy do świątyni królowej Hatszepsut. Jest to wyjątkowa świątynia, bo została zbudowana w formie tarasów. Hatszepsut była jedyną kobietą, która rządziła Egiptem przez dłuższy czas.

Dawna stolica Egiptu – Teby, z budowlami w Luksorze i Karnaku oraz nekropoliami w Dolinie Królów i Dolinie Królowych, do dziś robi ogromne wrażenie i uderza wspaniałością oraz rozmachem pradawnej egipskiej cywilizacji. W 1979 r. kompleks został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Po dniu pełnym atrakcji noc spędzimy na statku.

6.dzień

Edfu - Rejs po Nilu

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie świątyni w Edfu. Miasto znane jest jako miejsce kultu boga Horusa, więc zbudowana za czasów dynastii Ptolemeuszów świątynia poświęcona jest właśnie jemu.

Po południu odwiedzamy wyjątkową świątynię w miejscowości Kom Ombo, której konstrukcja składa się z dwóch, takich samych i połączonych ze sobą części. Poświęcona jest dwóm bogom: Sobkowi – bóstwu płodności o głowie krokodyla i Horusowi Starszemu. Budowla powstała na skale tuż przy zakręcie Nilu, w miejscu, gdzie w starożytnych czasach wylegiwały się święte dla Egipcjan krokodyle.

7.dzień

Abu Simbel - Rejs po Nilu

Tego ranka udamy się w podróż autokarem na południe pod granicę z Sudanem. Tam nad brzegiem jeziora Nassera znajduje się najbardziej okazała spośród wszystkich świątyń egipskich. Abu Simbel – bo o nim mowa – to kompleks dwóch imponujących świątyń, składającego się z grobowca Ramzesa II oraz mniejszego, jego małżonki Nefertari.

Po powrocie do Asuanu udamy się  do miejsca, gdzie Nubijczycy przedstawią nam technikę produkcji olejów kwiatowych będących bazą do wszystkich najbardziej znanych perfum które kupujemy w drogeriach. Po tej wizycie powrócimy na statek, gdzie zjemy lunch i chwilę odpoczniemy.

W godzinach popołudniowych zaprosimy Państwa na opcjonalną wycieczkę do Nubijskiej wioski. Wioska ta przechowuje prastare tradycje złotego ludu. Kraina, w której bowiem ongiś zamieszkiwali Nubijczycy słynęła z licznych złoży złota. I to dzięki niemu Nubijczycy kiedyś potężniejsi byli nawet od samych Egipcjan. Aby dostać się do tej wioski musimy popłynąć typową egipską łodzią (felucca) a po drodze pokonywać będziemy słynne katarakty (gigantyczne granitowe i bazaltowe skały) które od tysięcy lat czynią podróż rzeką na południe od Asuanu niemożliwym. Po wizycie w domu Nubijczyków połączonym z poczęstunkiem herbatą i lokalnymi słodyczami zobaczymy także hodowlę krokodyli nilowych oraz udamy się na spacer główną uliczką wioski pełną kolorowych bazarów.

Nocleg i kolacja na statku.

8.dzień

Wyspa File

Opuszczamy statek, którym pływaliśmy po wodach Nilu przez kilka ostatnich dni.

Przepłyniemy łodzią do świątyni Izydy – pięknego kompleksu świątynnego, jednego z najbardziej malowniczych w całym Egipcie. Położona na Nilu, powyżej pierwszej katarakty, wyspa File to święte miejsce, bo według wierzeń starożytnych Egipcjan, wyspa jako pierwszy kawałek lądu wynurzyła się z bezmiaru chaosu.

Zobaczymy też samą tamę. Przez tysiąclecia gospodarka Egiptu była uzależniona od Nilu, bo od intensywności wylewów zależało, ile ziemi uprawnej uda się nawodnić.

Po południu wewnętrznym lotem dostaniemy się do Kairu. Na miejscu zakwaterujemy się w hotelu na nocleg.

9.dzień

Kair

Przed nami ostatnie godziny w Egipcie i ten czas poświęcimy na zwiedzanie Kairu, jednego z największych miast islamskich na świecie.

10.dzień

Wylot z Kairu

Przylot do miejsca docelowego. Pożegnanie z grupą.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Trasa wybranej wycieczki

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Egipt: wyprawa w nieznane zakątki

$1995 12 dni 01-10-2024

Namibia: pod rozgwieżdżonym niebem

$2950 11 dni 09-11-2024

Kamerun: Afryka w miniaturze

$4100 10 dni 01-24-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 109