Uganda and Rwanda 2024: “The Best of Africa”

14 days
01-15-2024 07-23-2024
Travel itinerary Terms of participation and cancellation
Price $2995

Price includes

 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Śniadania.
 • Lunch w drodze.
 • Opieka polskiego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opieka lokalnych przewodników.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Murchison Falls.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Kibale.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Królowej Elżbiety.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Bwindi.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Wulkanów.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Akagera.
 • Opłata za lokalnego przewodnika w Parku Narodowym Akagera.
 • Rejs statkiem po rzece Akagera.
 • Rejs statkiem po Kanale Kazinga.
 • Relaks w gorących źródłach Kiwa Heritage.

The price does not include

 • Kosztu biletów międzynarodowych.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.
 • Zwyczajowych napiwków oraz wydatków natury osobistej.
 • Zezwolenia (permitu) na tropienie goryli.
 • Zezwolenia (permitu) na tropienie szympansów.
 • Kosztu rejsu łodzią po Jeziorze Kivu.
 • Opłat wizowych do Ugandy
 • Opłat wizowych do Rwandy.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Uganda oczarowała młodego Winstona Churchilla, który określał ją jako „bajkę” i „wspaniały nowy świat”. Nic dziwnego, skoro oferuje bliskie spotkanie z gorylami, zachwyt nad owianymi gęstą mgłą szczytami górskimi oraz skąpaną w słońcu sawannę pełną dzikich zwierząt. Dorównuje jej Rwanda, nazywana “krainą tysiąca wzgórz”. Słynna jest dzięki dziewiczym terenom, dzikiej przyrody oraz doskonałym warunkom pod uprawę kawy.

Boat cruise

Culture and history

National parks

Safari

Waterfalls


Travel itinerary

1.day

Lot do Entebbe

Przelot do Entebbe na największe w Ugandzie lotnisko, zarówno cywilne jak i wojskowe.  Miasto to było siedzibą rządu Protektoratu Ugandy zanim państwo uzyskało niepodległość w 1962 roku. Także tutaj znajduje się State House – biuro i siedziba prezydenta Ugandy.

Uganda

2.day

Jezioro Wiktorii

Po przylocie do Entebbe czeka nas transfer do Airport Link Guest House. Od dziś Uganda zaczyna witać nas swoim pieknem. Po lunchu i odpoczynku pospacerujemy po ogrodach botanicznych Entebbe.

Następnie przejedziemy nad Jezioro Wiktorii – największe jezioro Afryki. Będzie okazja, żeby napić się tutejszej kawy lub skosztować specjalnego piwa. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

3.day

Nyabyeya, Masindi, Park Narodowy Wodospadu Murchison

Dzisiaj udamy się w kierunku Masindi do jednego z obozów w Ugandzie. Po drodze odwiedzimy Cmentarz Uchodźców Polskich w Nyabyeya, gdzie znajdują się 44 groby Polaków deportowanych po wybuchu II Wojny Światowej na Syberię.

Po lunchu udamy się w drogę do Parku Narodowego Wodospadu Murchison. Wybierzemy się na szlak wiodący na szczyt wodospadu, skąd będziemy obserwować przepiękną okolicę i panoramę Nilu Wiktorii. Następnie przejazd do Tilenga Lodge na nocleg.

4.day

Safari

Po wczesnym śniadaniu udamy się na safari, aby zobaczyć afrykańską Wielką Piątkę:  lwa, nosorożca, lamparta, słonia i bawoła. Po safari przejazd do miasta Fort Portal, w którego pobliżu wznosi się pasmo górskie Ruwenzori. Nocleg w hotelu Westend.

5.day

Park Narodowy Kibale

Po śniadaniu przejedziemy do Parku Narodowego Kibale. Spotkać tu można przeróżne gatunki małp. Naszym zadaniem będzie wytropienie zagrożonego wyginięciem gatunku szympansa.

Następnie powrócimy do Fortu Portal na obiad oraz przejedziemy do miasta Kasese. Nocleg w hotelu TJ Global.

6.day

Bugoye

Po śniadaniu udamy się do wioski  Bugoye, gdzie poznamy lokalną społeczność, specjalizującą się w prowadzeniu niewielkich upraw kawy.

Po obiedzie odbędziemy wizytę w lokalnej szkole i sierocińcu. Po południu zabierzemy stroje kąpielowe i udamy się do Kiwa Heritage. Są to gorące źródła znane ze swoich leczniczych mocy. Będziemy pływać i rozkoszować się ich naturalnym pięknem tego miejsca. Powrót do hotelu na kolację.

7.day

Park Narodowy Królowej Elżbiety, Rejs po Kanale Kazinga

Po wczesnym śniadaniu przejedziemy do Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Po safari przejedziemy do Tembo Lodge, skąd udamy się w rejs statkiem po Kanale Kazinga.

Po rejsie powrót do hotelu. Następnie wieczorne safari po okolicy oraz kolacja. Powrót do Tembo Lodge na nocleg.

8.day

Park Narodowy Bwindi

Po śniadaniu przejedziemy do Parku Narodowego Bwindi. Pod okiem wyspecjalizowanych przewodników udamy się tropami goryli.

Następnie przejedziemy do schroniska Ruhondeza lub Trekkers Terven na kolację i nocleg.

9.day

Park Narodowy Bwindi, Jezioro Bunyonyi

Po śniadaniu spotkanie informacyjne z lokalnym przewodnikiem, który wprowadzi nas w tajniki życia tych niesamowitych zwierząt oraz zasady bezpieczeństwa.  Żeby nie było wątpliwości: chodzi o ich bezpieczeństwo, nie nasze!

Zaopatrzeni w lunch na wynos wybierzemy się na największą atrakcję tego wyjazdu – spotkanie z górskimi gorylami w ich naturalnym środowisku. Możliwość obserwacji i fotografowania budzi emocje i jest prawdziwym przeżyciem. Po zakończeniu wyprawy przejazd nad Jezioro Bunyonyi. Nocleg w Bunyonyi Overland Camp.

10.day

Rwanda

Po wczesnej pobudce i śniadaniu opuścimy Ugandę i udajemy się do Rwandy. Przejedziemy do Musanze Kinigi Ruhengeri. Po krótkim odpoczynku po podróży udamy się na spacer po okolicy, a następnie na kolację.

11.day

Park Narodowy Wulkanów, Gisenyi

Po śniadaniu udajemy się do Parku Narodowego Wulkanów położonego przy granicy z Demokratyczną Republiką Konga, na północy Rwandy.

Poszukamy bardzo rzadkiego, chronionego gatunku małpy “Gelden Monkey”, występującego jedynie na terenie czterech parków narodowych w Afryce Środkowej. Po tych fotograficznych łowach przejazd do Gisenyi nad Jeziorem Kivu. Zameldowanie i nocleg w hotelu Paradis Malahide.

12.day

Rejs po Jeziorze Kivu

Po wczesnym śniadaniu transfer do portu, skąd zaopatrzeni w lunch, udamy się w rejs statkiem po Jeziorze Kivu.

Po powrocie na brzeg przejazd do największego miasta i jednocześnie stolicy Rwandy – Kigali. Po drodze zatrzymamy się na obiad.

13.day

Rejs po rzece Akagera

Wczesna pobudka. Po otrzymaniu śniadania i lunchu na wynos udamy się do Parku Narodowego Akagera. Czeka nas dziś poranne safari, podczas którego  będziemy obserwować żyrafy, zebry, lwy, bawoły, lamparty, słonie i wiele innych zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Po przejażdżce zjemy lunch w hotelu, a następnie udamy się w rejs statkiem po rzece Akagera. Po powrocie na brzeg przejazd do usytułowanego tuż za granicami parku Akagera Transit Lodge na nocleg.

14.day

Wylot z lotniska Kanombe

Po śniadaniu powrót do Kigali i zwiedzanie miasta. Odwiedzimy miejsce pamięci ofiar ludobójstwa Nyamata Genocide Memorial, upamiętniające śmierć ponad 800 tys. Rwandyjczyków głównie z plemienia Tutsi, zabitych w 1994 roku. Po obiedzie transfer na lotnisko Kanombe i wylot do domu.

Czy Uganda i Rwanda skradły Wasze serca? Zapraszamy na inne wyprawy do Afryki z Rek Teavel Adventure. Szczególnie polecamy Afrykę z 4 krajami.

Uganda and Rwanda 2024: “The Best of Africa”

Show full trip plan

14 days

The company is not responsible for any loss of customer's property due to burglary, theft, loss, etc. We also do not assume responsibility for any losses incurred by the customer in motels. Rek Travel reserves the right to change the itinerary due to circumstances beyond its control. The customer is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured according to the requirements of the US Department of Transportation for a total amount of $500,000 (insurance policy available upon request). Participants may opt for additional insurance coverage for hospital and outpatient treatment of illnesses acquired during the tour, as well as accidents in visited facilities (further information available at the office) for an additional fee.

Similar trips

Journey to Unknown Corners of Egypt 2024

$1995 12 days 01-10-2024

Algieria: wyprawa do serca Sahary

$2450 11 days 03-12-2024

Africa – 1 continent, 4 countries.

$3495 13 days 08-21-2024

Roof of Africa: Kilimanjaro Expedition 2024

$2995 11 days 02-21-2024 06-12-2024
Show all trips 39