Albania z Macedonią 2024/2025: bałkański duet dla wszystkich

11 dni
07-16-2024 07-14-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2450

Cena zawiera

 •  Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Śniadania.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Zwiedzanie Tirany.
 • Zwiedzanie Kruji.
 • Rejs w Morskim Parku Narodowym Karaburum.
 • Zwiedzanie Wyspy Sazan.
 • Zwiedzanie Berat.
 • Wizyta w domu albańskim w Berat.
 • Off road jeepami przez regiony wokół Golem.
 • Zwiedzanie Ochryd.
 • Zwiedzanie Skopje.
 • Rejs po Jeziorze Szkoderskim.
 • Degustacja brandy  w “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Cena nie zawiera

 •  Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Macedonia Północna to kraj nazywany perłą Bałkanów. Jego największym centrum turystycznym jest stolica kraju – Skopje oraz Jezioro Ochrydzkie, które jest tak rozległe, że jego koniec ginie za horyzontem. Albania to z kolei 362km pięknego wybrzeża z szerokimi i piaszczystymi plażami, jak również różnorodnością kulturową..


Plan podróży

1.dzień

Wylot do Tirany

Naszą przygodę rozpoczniemy od lotu do Tirany – dynamicznie rozwijającej się stolicy Albanii.

Albania

2.dzień

Tirana

Dziś Albania zacznie roztaczać przed nami swoje piękno. Po przylocie do Tirany przejazd do hotelu na zakwaterowanie i nocleg.

3.dzień

Tirana

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Tirany od spaceru wzdłuż głównego bulwaru miasta. Odwiedzimy dzielnicę Blloku oraz znajdujący się tutaj dom Envera Hoxhy. Na dłuższą chwilę zatrzymamy się na placu Skanderbega, gdzie zwiedzimy Muzeum Bunk’art. Następnie udamy się w okolice Zamku Kalaja e Tiranës. Czas wolny można wykorzystać na zobaczenie meczetu Et’hem Bej lub zakupy na odnowionym bazarze Pazari i Ri.

Po południu przejedziemy do Kruji. Albania bowiem to również historia. Dowiemy się, kim byli Ilirowie oraz Gjergj Kastrioti Skënderbeu- Skanderbeg. W zamkowym ogrodzie zjemy wspólną kolację. Na nasze stoły zostaną podane dania takie jak: grillowane qofte z pieczonymi ziemniakami oraz przyrządzane w glinianym naczyniu fërgesë me mish. Przejazd do hotelu i nocleg.

4.dzień

Rejs w Morskim Parku Narodowym Karaburum, Sazan

Po śniadaniu udamy się w rejs dużym, dwupiętrowym statkiem w Morskim Parku Narodowym Karaburun-Sazan (łącznie ok. 3h) Będziemy podziwiać wody zarówno Morza Adriatyckiego jak i Jońskiego.

Oprócz rejsu i plażowania na jednej z rajskich plaż Półwyspu Karaburun, zwiedzimy opuszczone miasto na Wyspie Sazan. Powrót do hotelu późnym wieczorem i nocleg.

5.dzień

Berat

Po śniadaniu czas wolny. Po południu udamy się na zwiedzanie miasta Berat, słynącego z  osmańskich domów “spływających” kaskadami po obu stronach doliny rzeki Osum. Czeka nas wizyta w jednym z tradycyjnych domów albańskich. Następnie pospacerujemy po centrum miasta. Czas wolny przy głównej promenadzie miasta. Wieczorem wspólna kolacja z widokiem na oświetlony Berat. Powrót do hotelu na nocleg.

6.dzień

Golem

Po śniadaniu czeka nas albański off road jeepami przez nieodkryte regiony wokół Golem. Zobaczymy nietknięte turystyką wioski, domki porośnięte winoroślami, malownicze pejzaże i oczywiście bezdroża. Program obejmuje  plażowanie oraz lunch w jednej z wiosek albańskich. Powrót do hotelu na nocleg.

7.dzień

Ochryd (Macedonia)

Po bardzo wczesnym śniadaniu wybierzemy się poza granice Albanii, aby odwiedzić kolejny bałkański kraj – Macedonię. Dojedziemy do miasteczka Ochryd, gdzie pospacerujemy po Starym Mieście. Udamy się m.in. do hellenistycznego teatru z II w p.n.e. oraz na punkt widokowy znajdujący się na Twierdzy Samuela. Następnie zobaczymy Wzgórze Plaoshnik z cerkwią św. Klemensa, po której czekać na nas będą taksówki wodne, z których można podziwać Kaneo. Czas wolny na obiad, pływanie czy zakupy. Powrót do hotelu w Skopje. Nocleg.

8.dzień

Skopje

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie stolicy Macedonii – Skopje. Zobaczymy m.in. Plac Macedonia z nową, monumentalną rzeźbą Wojownika na koniu, a także łukiem triumfalnym Porta Macedonia. Ponadto przystaniemy przy XV-wiecznym kamiennym moście, dzielnicy Stara Czarszija, średniowiecznej twierdzy Kale, meczecie Mustafy Paszy. Czas wolny na zadaszonym bazarze. Odbędziemy wizytę w Domu Pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu w Durres.

9.dzień

Szkodra

Po śniadaniu udamy się do Szkodry, skąd udamy się w rejs po Jeziorze Szkoderskim. Następnie przejedziemy do Twierdzy Rozafa. Ruiny znajdującego się tu zamku należą do największych atrakcji Albanii Północnej. Czas wolny. W drodze powrotnej wizyta na wzgórzu Lac, gdzie odwiedzimy kościół poświęcony Świętemu Antoniemu. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

10.dzień

Durres

Po śniadaniu czas wolny. W południe pojedziemy do jednej z największych w Albanii destylarni brandy “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” działającej nieprzerwanie od 1933 roku. W czasie wizyty degustacja słynnej brandy marki Skënderbeu i czas na zakupy.

Następnie przejazd do centrum miasta i zwiedzanie jednego z najstarszych miast Albanii – Durres. Podczas wycieczki poznamy ponad 3000-letnią historię największego portowego miasta Albanii.  Odbędziemy też wizytę w rzymskim amfiteatrze z II w. n.e. mieszczącym 20000 widzów. Wieczorem udamy siędo gospodarstwa agroturystycznego w okolicach Durres na wieczór albański z muzyką na żywo na pożegnanie. Kolacja z raki i winem bez liku. Muzyka na żywo. Nocleg w hotelu.

11.dzień

Tirana

Dzisiaj kończy się nasza przygoda z Albanią i Macedonią. Po śniadaniu czeka nas transfer na lotnisko i powrót do domów, gdzie będzie można planować kolejne przygody z Rek Travel Adventure. Polecamy wyjazd do Gruzji i Armenii oraz wiele innych…

Albania z Macedonią 2024: bałkański duet dla wszystkich

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Magiczne Włochy 2024/ 2025

$2595 13 dni 09-09-2024 05-12-2025

Polska: Dolny Śląsk i Praga 2024/2025

$2695 10 dni 10-21-2024 03-29-2025 10-21-2025

Polska: Sentymentalne Kresy plus Kraków 2024/2025

$2590 12 dni 10-06-2024 05-04-2025 09-03-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 135