Antarktyda: szlakiem polarnych odkrywców 2025

15 dni
03-14-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $10550

Cena zawiera

 •  Rejs “Antarctica Discovery and Learning Voyage” w kabinie Twin Porthole.
 • 2 noclegi w hotelu 4* w Buenos Aires.
 • 2 noclegi w hotelu 4* w Ushuaia.
 • Transport prywatny na całej trasie wycieczki.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Przewodnik w Buenos Aires.

Cena nie zawiera

 •  Kosztu przelotów międzynarodowych i lokalnych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.

Antarktyda, odkrywana przez szlakiem polarnych odkrywców, to kontynent skrywający tajemnice i niezmierzone obszary białego bezkresu lodu. Historia badań obejmuje wyprawy takie jak Roald Amundsen i Robert Scott, którzy rywalizowali o zdobycie Bieguna Południowego. Dzisiaj, naukowcy i entuzjaści przyrody podejmują ekspedycje, śladami wielkich odkrywców, aby zgłębić tajemnice tego lodowatego królestwa. Fauna, jak pingwiny i foki, budzi zachwyt, podczas gdy skaliste góry i zamarznięte wody tworzą niepowtarzalny krajobraz. Antarktyda, z dala od cywilizacji, pozostaje symbolem dziewiczej natury, inspirując odwagę i fascynację.

Rejs statkiem

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Lot do Buenos Aires

Przylot do stolicy Argentyny – Buenos Aires, nazywanej często  “Paryżem Południa”.

2.dzień

Buenos Aires, Ushuaia

Po śniadaniu udamy się na lotnisko na lot do Ushuaia, miasta malowniczo położonego w otoczeniu gór, lodowców i kanionów.  Stanowi ono bramę do Antarktydy, przyciągając turystów swoim dzikim pięknem. Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie, a następnie czas wolny.  Nocleg w Ushuaia.

3.dzień

Ushuaia, początek rejsu

Nasza podróż zaczyna się tam, gdzie kończy się świat. Położona na południowym krańcu Ameryki Południowej Ushuaia uważana jest za najbardziej wysunięte na południe miasto na świecie. Popołudniu udamy się na pokład M/V JANSSONIUS I zaczniemy naszą podróż na początek przepływając przez Kanał Beagle oddzielający Ziemię Ognista od pozostałych wysp archipelagu.

4.dzień

2 dzień rejsu - SZLAKIEM POLARNYCH ODKRYWCÓW

W ciągu kolejnych dni rejsu cieszyć się będziemy niektórymi doświadczeniami, z jakimi borykali się wielcy polarnicy, którzy odkrywali te regiony: chłodne solne bryzy, wirujące fale morza, czy wieloryb wyrzucający fontannę w powietrze.

Po przejściu konwergencji antarktycznej – naturalnej granicy Antarktydy, utworzonej, gdy płynące z północy zimne wody zderzają się z cieplejszymi podmorskimi morzami – znajdziemy się w strefie wokół Antarktyki. Zmienia się nie tylko życie w morzu, ale także w powietrzu. Zobaczymy wiele gatunków albatrosów i inne antarktyczne ptaki jak petrele czy warcabnik antarktyczny.

5.dzień

REJS DZIEŃ 3 - PASAŻ DRAKE'A

To kolejny dzień naszego rejsu Pasażem Drake’a, położonym między Ameryką Południową a Antarktydą, jednym z najbardziej burzliwych akwenów na świecie. Mimo wyzwań, stanowi nieodłączną część ekspedycji polarnej, oferując niezapomniane doświadczenia z dziką przyrodą i lodowatymi krajobrazami.

6.dzień

REJS DZIEŃ 4 - ANTARKTYDA

W kolejnych dniach rejsu towarzyszyć nam będą szare kamienne szczyty, naszkicowane śniegiem, niebiesko-białe lodowe wieże i jakże odmienna przyroda od tej do jakiej przywykliśmy.  Mijamy pokryte śniegiem wyspy Melchior i kanał Schollaert i żeglujemy dalej między Wyspami Brabant i Anvers. W kolejnych dniach odwiedzamy następne punkty na naszej trasie.

7.dzień

REJS DZIEŃ 5 - ANTARKTYDA

 • Wyspa Danco – tutaj możesz skupić się na pingwinach gentoo, które gniazdują na wyspie, a także na fokach Weddell i crabeater, które można znaleźć w pobliżu
 • Neko Harbour – epicki pejzaż z mamutowymi lodowcami i niekończącym się śniegiem smaganym wiatrem, stwarza możliwości rejsu łodzią pontonowa typu Zodiak, zapewniając bliski widok na ośnieżone szczyty

8.dzień

REJS DZIEŃ 6 - ANTARKTYDA

 • Paradise Bay – tutaj możesz odbyć rejs Zodiakiem w tych rozległych, lodowatych wodach, gdzie jest duża szansa, że spotkasz się z minke wielorybem i humbackami

9.dzień

REJS DZIEŃ 7 - ANTARKTYDA

 • Port Lockroy – Po przepłynięciu przez Kanał Neumayera jeśli warunki pozwolą odwiedzimy dawną brytyjską stację badawczą – obecnie muzeum i poczta – Port Lockroy na wyspie Goudier. Wokół Jougla Point będzie można wziąć udział w zorganizowanych zajęciach i spotykać pingwiny gentoo czy niebieskookie kormorany. W pobliskim Damoy Point,  jeśli warunki pozwolą można nawet wędrować z rakietami śnieżnymi oraz biwakować

10.dzień

REJS DZIEŃ 8 - POŁUDNIOWE SZETLANDY

Wulkaniczne wyspy Szetlandów Południowych są smagane wiatrem i często spowite mgłą, ale oferują subtelne przyjemności: występuje tu szeroka różnorodność flory (mchy, porosty, kwitnące trawy) i niemała ilość fauny (pingwiny białobrewe, pingwiny olbrzymie petrele).

Na Deception Island statek zanurza się w Miechach Neptuna i wpada do zalanej kaldery. Znajdziemy tu opuszczoną stację wielorybniczą i tysiące petrellików wraz z mewami morskimi, wydrzykami brunatnymi i południowymi oraz rybitwami antarktycznymi. W tym fascynującym i opustoszałym wulkanicznym krajobrazie możliwa jest wędrówka.

Alternatywnie możesz zaangażować się w zajęcia w pobliżu Half Moon Island. Tutaj pingwiny podbródkowe i foki Weddella często wychodzą na plażę w pobliżu Cámara Base, argentyńskiej naukowej stacji badawczej.

11.dzień

REJS DZIEŃ 9 - PONOWNIE CIEŚNINA DRAKE'A

Nasze ostatnie dwa dni wyprawy kontynuujemy w kierunku Ushuaia poprzez Cieśninę  Drake. Z pokładu ostatnie obserwacje ptaków morskich i władców tych mórz  – wielorybów.

12.dzień

REJS DZIEŃ 10 - POWRÓT

Rejs przez Antarktykę to niezwykłe przygodowe doświadczenie, przynoszące niezapomniane wrażenia. To wyzwanie dla odważnych, przekraczających Pasaż Drake’a, oferujące niepowtarzalne szanse na eksplorację jednego z najbardziej odizolowanych i dziewiczych obszarów na Ziemi.

13.dzień

USHUAIA

I nadszedł czas końca naszej arktycznej przygody. Opuścimy pokład z niesamowitymi wspomnieniami i udamy się do hotelu. Następnie czas wolny i nocleg.

14.dzień

USHUAIA - BUENOS AIRES

Po śniadaniu transfer na lotnisko na lot powrotny do Buenos Aires. Po przylocie transfer z lotniska do hotelu.

15.dzień

BUENOS AIRES

W ostatnim dniu naszej wyprawy pozostało nam tylko udać się na lotnisko w Buenos Aires i po odprawie bagażowej w lot powrotny do kraju.

Pokaż cały plan wycieczki

15 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).