AUSTRALIA WYCIECZKA

Australia

14 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $3995

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych
 • Transfery z i na lotnisko
 • Opłaty bagażowe
 • Koszt biletów międzynarodowych wewnętrznych
 • Obsługę przewodnika w języku polskim na całej trasie
 • Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem
 • Wstęp do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Sydney
 • Przejazd promem  z Circular Quay do Watsons Bay
 • Wstęp do ogrodu botanicznego w Sydney
 • Wstęp do Parku Narodowego Gór Błękitnych
 • Wstęp do Parku Narodowego Simpsons Gap
 • Wstęp do Parku Narodowego Kakadu
 • Rejs po rzece Adelaide
 • Wstęp do Parku Narodowego Daintree

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów międzynarodowych
 • Wyżywienia oprócz  wymienionego w świadczeniach
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia ubezpieczenia w biurze Rek Travel Services LLC)
 • Wycieczek do rafy koralowej (1 opcja – około $250, 2 opcja – $150) & Snorking & Scuba Diving
 • Rejs po Yellow Water

łaty&- AUSTRALIA- NIEZAPOMNIANA WYCIECZKA DO:

SYDNEY – DARLING HARBOUR – CUSTOMS HOUSE – LATARNIA HORNBY – MANLY – SYDNEY OPERA – PARK NARODOWY GÓR BŁĘKITNYCH – ZOO W FEATHERDALE – AYERS ROCK – ULURU  – ALICE SPRINGS – PARK NARODOWY SIMPSONS GAP – PARK NARODOWY KAKADU – NOURLANGIE ROCK – AKWEN YELLOW WATER – CAIRNS – GREEN ISLAND – PARK NARODOWY DAINTREE – WYCIECZKA  NAD WIELKĄ RAFĘ KORALOWĄ

 

Jaskinie

Kaniony

Kemping

Kultura i historia

Nurkowanie

Parki narodowe

Plaże

Rozrywka

Wodospady

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO

Naszą przygodę zacznie spotkanie grupy z przewodnikiem/pilotem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago około 2-2,5 godziny przed wylotem. Przed nami odprawa paszportowo-bagażowa i wylot z Chicago.

 

2.dzień

DZIEŃ W PODRÓŻY - POKONUJEMY PACYFIK

Lot nad Pacyfikiem potrwa tylko kilkanaście godzin, ale ze względu na przekroczenie linii zmiany daty, po przylocie na miejsce “stracimy” jedną dobę, którą “odzyskamy” po powrocie.

3.dzień

SYDNEY - Z WIZYTĄ W NAJSTARSZYM I NAJPIĘKNIEJSZYM MIEŚCIE AUSTRALII

Po przylocie do Sydney dzień zaczniemy od Darling Harbour, wielonarodowej, turystycznej dzielnicy położonej w okolicach portu, gdzie podziwiać będziemy replikę HMB Endeavour, statku, na którym kapitan Cook dopłynął do wschodniej Australii podczas swojej pierwszej podróży na Pacyfik. Następnie popłyniemy do najstarszej części miasta – Rocks, w której pod koniec XVIII wieku narodziło się Sydney, gdy pierwsi osadnicy – więźniowie, wykuli istniejące do dziś schronienia w skałach. Przed nami przerwa na lunch, a potem przejście wzdłuż Circular Quay, głównego nabrzeża Sydney. Po drodze zatrzymamy się na krótką wizytę w Museum of Modern Art i zabytkowym Customs House, gdzie zobaczymy spektakularną makietę Sydney ułożoną na posadzce. Następnie udamy się promem z Circular Quay do Watsons Bay, wyjątkowej części miasta, gdzie australijski busz spotyka się z oceanem. Na tutejszych plażach królują serferzy i nurkowie, a w licznych kawiarniach serwuje się doskonałą kawę. Zaprosimy Was tu na krótki spacer wokół South Head i latarni Hornby. O piękne widoki na zatokę, miasto i ocean zadba sama okolica, nam pozostaje tylko podziwianie. Czas na powrót do Circular Quay. Przed nami kolacja i czas wolny.

 

4.dzień

SYDNEY - PLAŻE, KLIFY I BEZSTRESOWE ŻYCIE NA WYBRZEŻU PACYFIKU

Po śniadaniu wyruszymy na jedną z najpiękniejszych australijskich plaż – Manly. Będziemy tu plażować na śnieżnobiałym piasku. Dla chętnych zaplanowaliśmy możliwość 6-milowego trekingu przez busz, wzdłuż wybrzeża Pacyfiku i wśród eukaliptusowych gajów. Jest to jedno z tych miejsc, do których niezmiernie rzadko przybywają turyści, a miejscowi traktują je jak swoje sekretne miejsce i spędzają tu często czas z przyjaciółmi i z rodzinami. Teraz poznamy je i my. W lokalnym browarze zjemy lunch i skosztujemy jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Australii, wizytówki miasta – Opery w Sydney. Następnie zwiedzimy malowniczy ogród botaniczny, bogaty w przykłady egzotycznej, australijskiej flory. Tuż obok znajduje się historyczno-administracyjne centrum miasta, gdzie zobaczymy m.in. stanową bibliotekę publiczną, pierwszy szpital miejski, stanową galerię sztuki, siedzibę parlamentu stanowego i katedrę katolicką pod wezwaniem NMP, którą odwiedził Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Australii oraz słynną fontannę Archibald Fountain i Anzac Memorial. Dzień zakończy kolacja i powrót do hotelu na nocleg.

5.dzień

GÓRY BŁĘKITNE - EUKALIPTUSOWA DŻUNGLA ZAWIESZONA W POWIETRZU I FEATHERDALE CZYLI SANKTUARIUM AUSTRALIJSKICH ZWIERZĄT

Tego dnia udamy się na całodzienną wycieczkę za miasto. Zaczniemy od kilkugodzinnego zwiedzania bajecznego Parku Narodowego Gór Błękitnych z jego malowniczymi dolinami, skałami i urwiskami. To miejsce nie do pominięcia dla miłośników australijskiej flory. Jedną z większych atrakcji będzie przejazd siecią kolejek linowych oraz najbardziej stromą kolejką terenową na świecie, która niegdyś służyła do przewozu urobku z tutejszych kopalni. W drodze powrotnej do Sydney zatrzymamy się w ZOO w Featherdale, gdzie bliżej poznamy przedstawicieli australijskiej fauny. Czas na powrót do hotelu, kolację i nocleg.

6.dzień

ULURU - GÓRA, KTÓRA OSZUKUJE ZMYSŁY

Dzień zaczniemy od wykwaterowania z hotelu. Przed nami przejazd na lotnisko i lot do Ayers Rock – “czerwonego serca Australii” Po wylądowaniu ruszamy do Olgas, zwanego przez Aborygenów “kata tjuta”, czyli “wiele głów”. Jest to zespół 36 skalnych monolitów. Niektóre fragmenty tego terenu są dla Aborygenów równie ważne, jak pobliska góra – Uluru. Zachód słońca z widokiem właśnie na słynne Uluru będziemy podziwiać ze specjalnej platformy widokowej. Po dniu pełnym wrażeń czas na przejazd do hotelu, kolację i nocleg.

7.dzień

ALICE SPRINGS - BIJĄCE SERCE AUSTRALIJSKIEGO OUTBACK'U

Tego dnia, jeszcze przed śniadaniem, ponownie udamy się w okolice Uluru, by tym razem podziwiać spektakularny wschód słońca i ruszymy na spacer do podnóża góry, gdzie zobaczymy rysunki naskalne Aborygenów oraz poznamy ich historię, tradycje i styl życia. Po późnym śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez pustynię do największego miasta “czerwonego serca Australii” – Alice Springs. Po drodze zobaczymy słynną Mt. Connor. Po przybyciu na miejsce – zakwaterowanie w hotelu, kolacja a następnie czeka nas kolejna porcja emocji, bo na zachód słońca zabierzemy Was do Parku Narodowego Simpsons Gap, gdzie przy odrobinie szczęścia spotkamy wallabies – słynne kangury żyjące wśród tutejszych skał.

8.dzień

DARWIN - WIERZCHOŁEK TOP END CZYLI KONIEC ŚWIATA DLA AUSTRALIJCZYKÓW

Dzień zacznie śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Poranek upłynie nam na zwiedzaniu Alice Springs. Zobaczymy tu m.in. dwa ikoniczne miejsca, obrazujące specyfikę ciężkiego życia na pustkowiu. Pierwszym z nich jest stacja Flying Doctors – sławna australijska instytucja świadcząca usługi medyczne na obszarze wielkości połowy Europy. Latający doktorzy niejednokrotnie ratowali ludzkie życie na tych odległych od cywilizacji terenach. Drugim jest stara stacja telegraficzna, z której już w XIX wieku nadawano wiadomości z Europy. Znajdowała się tam również szkoła dla tzw. “straconego pokolenia”, czyli aborygeńskich dzieci, siłą odebranych rodzicom. Obecnie znajduje się tu muzeum. Następnie transport na lotnisko i przelot do Darwin, stolicy Terytorium Północnego. Jeszcze tylko zakwaterowanie i czas na odpoczynek po pełnym wrażeń i emocji dniu.

9.dzień

PARK NARODOWY KAKADU - KROKODYLE, KANGURY, ABORYGENI

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Kakadu. Po drodze zaprosimy Was na krótki rejs po rzece Adelaide, podczas którego zobaczymy m.in. słynne skaczące krokodyle. W samym parku odwiedzimy też Nourlangie Rock, gigantyczną formację z piaskowca, która już sama w sobie robi ogromne wrażenie, a potęgują je dodatkowo liczne rysunki naskalne malowane przez Aborygenów przed tysiącami lat. Cały ten region jest pełen malowanej i wyrytej na skałach historii ludzi niegdyś go zamieszkujących i wciąż żyjących na tych terenach. Następnie pojedziemy w okolice innej słynnej skały pełnej aborygeńskiej sztuki naskalnej – Ubirr. Przez wielu miejsce to uznawane jest za najpiękniejsze tego typu w Australii. Nieopodal będziemy mogli zobaczyć też wylegujące się na brzegu krokodyle. Tu także zaprosimy Was na kolejny malowniczy zachód słońca, który podziwiać będziemy z okolicznego wzgórza. Noc spędzimy na terenie parku.

10.dzień

YELLOW WATER , CZYLI WODNE SAFARI

Ten dzień rozpoczniemy bardzo wcześnie od porannego rejsu po uroczym akwenie nazywanym Yellow Water, będącym w rzeczywistości gigantycznym oczkiem wodnym. To będzie prawdziwe wodne safari, podczas którego nie tylko nasycimy oczy kolejnym urzekającym wschodem słońca, ale spotkamy również tutejsze zwierzęta: bawoły, dzikie konie, kangury, wszechobecne tu krokodyle oraz liczne ptactwo wodne, zachwycające swoim śpiewem. Po rejsie zjemy śniadanie i ruszymy w drogę na lotnisko, skąd wylecimy do Cairns.

11.dzień

WIELKA RAFA KORALOWA - CZAS NA NURKOWANIE

Po śniadaniu wycieczka na rafę koralową w dwóch opcjach do wyboru. Opcja pierwsza to rejs z profesjonalną firmą na zewnętrzną rafę koralową i tam nurkowanie na dwa sposoby: scuba diving i snorking. W czasie całodniowego rejsu pasażerowie statku będą mieli szansę nurkować dwukrotnie na terenie samej rafy koralowej. Skorzystają też z profesjonalnego przeszkolenia i zjedzą śniadanie oraz lunch. Dzięki opowieściom profesjonalnych przyrodników nie zabraknie także okazji do poszerzenia wiedzy o tym, czym jest rafa koralowa. A jeśli wciąż będziecie nieusatysfakcjonowani odcieniem opalenizny, to można nad tym popracować, wykorzystując idealną do tego miejscówkę, jaką jest górny pokład statku. Przygoda kończy się około godziny 4pm. Potem czas na wypoczynek i kolację. Istnieje także opcja rejsu statkiem na Green Island (wewnętrzna rafa koralowa). W czasie tej spokojnej wycieczki będziemy mogli podziwiać piękno wewnętrznej rafy koralowej, a także opalać się na plażach Zielonej Wyspy. Tam także będzie szansa na nurkowanie z rurką czyli tzw. snorking. Po powrocie do miasta zaplanowaliśmy czas wolny na zakupy, relaks i kolację.

Opcja 1. – około $250, opcja 2. – około $150.

12.dzień

PARK NARODOWY DAINTREE - DESZCZOWY LAS TROPIKALNY

Tego dnia udamy się w podróż do serca tropikalnych lasów deszczowych czyli do Parku Narodowego Daintree. Już podczas drogi podziwiać będziemy piękno tutejszego wybrzeża, które znane jest białemu człowiekowi już od czasów, gdy na tutejszych skałach uszkodził swój statek kapitan James Cook. To właśnie tu nadarzy się okazja do wytropienia kazuara – najbardziej niebezpiecznego spośród wszystkich strusiowatych. Bacznie rozglądać będziemy się też w poszukiwaniu pytonów, krokodyli i plujących śmiercionośną śliną ropuch. Z mniej niebezpiecznych okazów zobaczymy żyjące w korzeniach namorzynów kraby, kolibry, motyle, liczne jaszczurki oraz słynne na cały świat zielone mrówki. Po wizycie w parku narodowym i przeprawie promowej przez rzekę Daintree, powrócimy do Cairns na kolację. Tu także zaplanowaliśmy czas wolny.

13.dzień

CAIRNS - ZABYTKOWY KURORT NA TROPIKALNYM WYBRZEŻU PACYFIKU

To już ostatni dzień na australijskiej ziemi. Dziś pożegnamy Australię i ruszymy w drogę do domu. Ale zanim wsiądziemy na pokład samolotu, znajdziemy chwilkę na relaksujący czas wolny. Możecie go wykorzystać na spokojny spacer wzdłuż oceanu lub wizytę w oceanarium. A jeśli z upolowaniem pamiątki czekaliście do ostatniej chwili, to wiedzcie, że właśnie nadeszła. Poszukajcie czegoś wyjątkowego. Czegoś, co sprawi, że podróż do Australii zostanie na długo w pamięci. Po południu wylot do Brisbane lub innego lotniska międzynarodowego w Australii i przesiadka na lot do USA.

14.dzień

BRISBANE - CHICAGO

Naszą przygodę kończy dziś przylot do Chicago i pożegnanie się z grupą.

Podobne wycieczki – kierunek Australia i Oceania:

Pokaż cały plan wycieczki

14 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

AUSTRALIA WYCIECZKA

Australia

$4495 14 dni 10-22-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 110