wyspa fidżi z lotu ptaka

Fidżi 2024/2025: perła oceanu

11 dni
09-10-2024 09-10-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2995

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Śniadania.
 • Kolacje.
 • Opiekę polskiego przewodnika.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Zwiedzanie zgodne z programem.

Cena nie zawiera

 •  Kosztu  międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienionego w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Wycieczek fakultatywnych (do potwierdzenia podczas spotkania przedwyjazdowego).
 • Ubezpieczenia turystycznego.

 

Fidżi to państwo wyspiarskie położone na Oceanie Spokojnym. Stanowi ponad 300 wysp otoczonych niesamowitymi niebieskimi lagunami, rajskimi plażami i wiecznie zielonymi wzgórzami. W krajobraz Fidżi wkomponowują się również wysokie na 1.200 metrów wulkany.

Wyspy Fidżi to nie tylko malownicze plaże, ale także lasy deszczowe, wulkaniczne szczyty i urokliwe wioski, gdzie mieszkańcy żyją w zgodzie z naturą. Kultura fidżyjska jest fascynująca, bogata w folklor, tańce, muzykę i legendy. Mieszkańcy tych wysp, zwani Fidżijczykami, są serdeczni i przyjaźni, co sprawia, że każdy odwiedzający czuje się tu mile widziany.

To idealny cel podróży zarówno dla miłośników relaksu na plaży, jak i dla tych, którzy szukają przygód i nowych doświadczeń. Niezależnie od tego, jakie są Twoje zainteresowania, Fidżi na pewno dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń.


Plan podróży

1.dzień

Lot na Fidżi

Po odprawie paszportowo-bagażowej wyruszymy do jednej z najpiękniejszych wysp Oceanii. Fidżi słynie niewątpliwie z pięknych, piaszczystych plaż, egzotycznej kultury wyspiarzy oraz znakomitej kuchni.

2.dzień

Dzień w podróży do Fidżi

Dziś czeka nas dalsza droga lotnicza na wyspę Fidżi. Czas umili nam błękitne niebo nad nami oraz piękne widoki pod nami. Wyspa została po raz pierwszy zaludniona około 3.000 lat temu i do dzisiaj zachwyca turystów swoim pięknem.

3.dzień

Nadi - Miasto Fidżi

Przylatujemy do Nadi, piątego pod względem liczby ludności miasta na Fidżi. Na lotnisku czeka nas tradycyjne powitanie. Zostaniemy przyozdobieni girlandami z muszelek. Następnie zostaniemy przetransportowani do resortu na wyspie Mantaray. Nocleg w hotelu.

4-6dzień

Wyspa Mantaray

Kolejne dni spędzimy na Wyspie Mantaray. Będziemy się relaksować na wspaniałych plażach otoczonych niebieskimi lagunami i wzgórzami porośniętymi wiecznie zielonymi lasami. Plaże przyciągają wielbicieli surfowania, nurkowania czy też wędkowania. Wyspa znana jest też z organizowanych tam wyjątkowych ceremonii ślubnych.

7dzień

Rejs do Zatoki Natadola

Po  śniadaniu, nasza przygoda na Fidżi wkracza w nowy etap. Udamy się do portu Denarau, skąd wyruszymy na trzygodzinny rejs po Morzu Południowym. Będziemy mieli okazję poczuć morską bryzę, podziwiać krystalicznie czystą wodę i, być może, spotkać delfiny czy żółwie morskie w trakcie rejsu.

Po dotarciu na zatokę Natadola, nasze oczy staną się świadkami spektakularnego zachodu słońca nad oceanem. Te chwile są niezapomniane, a kolorowe odcienie nieba, błyszcząca woda i odgłosy fal tworzą atmosferę pełną romantyzmu i spokoju.

8dzień

Safari w Fidżi, Błotne Spa: Zatoka Natadola

Dzisiaj czas na relaks. A dla chętnych dwie wycieczki do wyboru.

Popołudniowe safari na rzece Sigatoka. Będziemy pływać łodziami odrzutowymi. Podczas rejsu w górę rzeki odwiedzimy fidżyjskie wioski, w których zapoznamy się z historią tego obszaru. Spróbujemy również fidżyjskich potraw. Będziemy mieć też okazję wziąć udział w ceremonii Kava. To jeden z najsłynniejszych i najstarszych tradycyjnych rytuałów na Fidżi, podczas którego pity jest napój z rośliny o nazwie Piper methysticum czyli pieprz metystynowy. Przy jego pierwszym łyku można poczuć delikatne drętwienie języka i warg.

Osoby zainteresowane błotnym spa zapraszamy na wycieczkę. Odwiedzimy największą hinduską świątynię na Fidżi, miasto Nadi i zarzyjemy kąpieli w naturalnych gorących źródłach i basenach błotnych.

9dzień

"Isa Lei": Zatoka Natadola w Fidżi

Kolejny dzień przeznaczony na relaks i korzystanie z uroków rajskich plaż.

Osoby chętne poznania kultury fidżyjskiej zapraszamy na wycieczkę fakultatywną. Po śniadaniu wybierzemy się w rejs piękną rzeką Navua. Przepłyniemy meandrami rzeki obok wiosek, pół uprawnych i dziewiczych lasów tropikalnych. Podczas podróży może uda nam się spotkać dzikie kaczki, czaple i inne rodzime ptaki. Wodospad rzeki Navua znajduje się tylko pięć minut spacerem. Przewodnicy pomogą dostać się do większego wodospadu tym, którzy szukają więcej przygód. Poznamy również historię wioski założonej w XIX wieku. Młodzi mężczyźni z wioski zaprezentują nam tańce wojenne, taniec węża oraz tańce ludowe. Na koniec dnia zaśpiewamy piosenkę pożegnalną „Isa Lei”.

10dzień

Klejnot Wysp Mamanuca: Tivua

Osoby zainteresowane wypoczynkiem pozostają w resorcie.

Chętni kolejnych przygód mogą skorzystać z trzygodzinnego rejsu kapitana Cooka. Zaczniemy się od wejścia na pokład wspaniałego żaglowca “Ra Marama” z białymi żaglami lub luksusowego, eleganckiego katamaranu żaglowego “Fiji One”. Wyruszymy z Portu Denarau w podróż na wyspę Tivua.

Nurkowanie z rurką w krystalicznie czystej wodzie jest niezapomnianym przeżyciem. Osoby, które nie są zainteresowane snurkowaniem mogą skorzystać z oferowanych masaży na plaży lub też skorzystać z wycieczki łodzią ze szklanym dnem.

11dzień

Cloud 9

Dla chętnych ciekawa opcja wypoczynku pod tajemniczą nazwą Cloud 9. To wyjątkowe miejsce na odpoczynek i dobrą zabawę. Dzień spędzimy na drewnianej platformie wyposażonej w leżaki, słoneczne tarasy oraz drink bary. Świetną zabawę umili DJ i jego miksy muzyczne.

12dzień

Pożegnanie z Grupą i Wylot z Fidżi

Dzisiaj pożegnamy się z Fidżi, by powrócić do naszych domów i planować kolejne wyprawy z Rek Travel Adventure. Dla miłośników plażowania i rajskich klimatów polecamy Bora Bora.

<h5> Fidżi 2024: Perła Oceanu </h5>

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).