Francja

Francja 2024 : magiczny Paryż i Zamki nad Loarą

8 dni
05-15-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $2590

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Zwiedzanie Zamków nad Loarą.
 • Wjazd na Wieżę Eiffla.
 • Zwiedzanie Paryża.
 • Bilet wstępu do Luwru.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Wydatków natury osobistej i zwyczajowych napiwków.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Paryż  to miasto zakochanych, stolica światowej mody, jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych i kulturalnych. To również miejsce pełne zabytków-symboli, które znają niemal wszyscy. Zwiedzimy nie tylko takie zabytki jak Katedra Notre-Dame de Paris, Luwr, wieża Eiffla czy wzgórze Montmartre z bazyliką Sacre Coeur ale także podjedziemy w Dolinę Loary. Tak właśnie zachwyci nas Francja…

 

 

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Lot do Paryża

Po odprawie paszportowo-bagażowej polecimy do Paryża, stolicy Francji. Paryż jest powszechnie znany jako „Miasto Świateł” lub „La Ville-Lumiere”.

Francja

2.dzień

Orlean

W godzinach popołudniowych przylecimy na lotnisko Paris Charles de Gaulle Airport, a następnie przejedziemy autokarem do Orleanu, miasta kojarzonego z postacią Joanny d’Arc.

Zrobimy krótki spacer po starówce miasta, aby zobaczyć m. in. pomnik Joanny d’Arc, a także mający ponad 400 lat hotel Groslot, i jeszcze starszą katedrę Saint-Croix. Zakwaterowanie i nocleg w okolicach Orleanu, Chambord lub Amboise.

3.dzień

Zamek Chambord, Twierdza Amboise, Pałac Wersalski

Po śniadaniu pojedziemy na zwiedzanie zamków nad Loarą: Chambord – największa rezydencja nie tylko w dolinie rzeki Loary, ale w całej Francji.

Po wizycie w Chambord przejedziemy do Amboise, czyli miasta-twierdzy o istotnym znaczeniu politycznym dla Francji z okresu przedrewolucyjnego.

Gdy już nacieszymy oko zamkami Doliny Loary udamy się na przedmieścia Paryża, czyli do Wersalu, który tuż przed Rewolucją Francuską był stolicą Królestwa Francji. Po wizycie „u Króla” powrócimy do Paryża.

4.dzień

Pałac Luksemburski Katedra Notre Dame, Luwr

Zwiedzanie Paryża rozpoczniemy od dzielnicy Łacińskiej. Zobaczymy Panteon, gdzie pochowana została Maria Curie- Skłodowska jak i inni znamienici obywatele francuscy. Natomiast w Ogrodach Luksemburskich wypijemy poranną kawę.

Następnie udamy się spacerem do La Cité, gdzie znajdziemy m. in. odbudowywaną po pożarze Katedrę Notre-Dame. Tuż obok mieści się Sainte Chapelle z uznanymi za najpiękniejsze na świecie witrażami.

Czas wolny na lunch, a następnie zwiedzanie królewskiego pałacu Luwr, w którym dziś znajduje się muzeum sztuki ze słynną Mona Lisą.

Po wizycie w Luwrze czas na długi spacer przez najbardziej reprezentacyjną część miasta. Podczas tego spaceru zobaczymy m. in. Ogrody Tuileries i Plac Zgody, czyli Place de la Concorde. Powrót do hotelu na nocleg.

5.dzień

Muzeum D’Orsay, Pompidou Center

Po śniadaniu udamy się do 2  znamienitych muzeów paryskich. Pierwszym z nich będzie zlokalizowane na byłym dworcu linii Paryż – Orlean Museum d’Orsay.

Kolejnym słynne paryskie centrum sztuki współczesnej, czyli Pompidou nazwane na tak na cześć Prezydenta Francji, którego inicjatywą było otwarcie tegoż właśnie centrum.

W godzinach wieczornych odwiedzimy dzielnicę Montmartre ze słynnym kabaretem Moulin Rouge, placem Pigalle, bazyliką Sacre-Coeur i placem du Tertre. Czas wolny na kolację, a po nim powrót do hotelu na nocleg.

6.dzień

Łuk Tryumfalny, Pola Elizejskie, Grób Napoleona, Pola Marsowe

Dzień rozpoczniemy od wizyty na Placu Gwiazdy, gdzie mieści się słynny łuk Tryumfalny upamiętniający poległych Francuzów w czasie Rewolucji Francuskiej i Wojen Napoleońskich.

Następnie udamy się spacerem przez Pola Elizejskie, czyli najsłynniejszą aleję świata. Przejdziemy aż do Grand Palais. Następnie przejdziemy obok grobu Napoleona Bonaparte.

Po lunchu, który zjemy w okolicach Placu Inwalidów, wjedziemy na Wieżę Eiffle’a. Dzień zakończymy rejsem statkiem po Sekwanie.

7.dzień

Wylot z Paryża

Tego dnia pożegnamy się z Paryżem i udamy się w drogę powrotną do domu. Jeśli Francja urzekła Wasze serca, zapraszamy do zapoznania się z innymi ofertami europejskimi, na przykład Portugalią.

Serdecznie zapraszamy.

Francja 2024 : magiczny Paryż i Zamki nad Loarą

Pokaż cały plan wycieczki

7 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Magiczne Włochy 2024/ 2025

$2595 10 dni 05-22-2024 05-12-2025

Polska: Dolny Śląsk i Praga 2024/2025

$2695 10 dni 05-26-2024 10-21-2024 03-29-2025 10-21-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 120