Grenlandia 2024/2025: kraina wiecznego lodu

7 dni
07-03-2024 07-07-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $3345

Cena zawiera

 • Koszt międzynarodowych lotów lotniczych
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w Ilulissat (4 noclegi).
 • 4 śniadania.
 • 1 obiadokolacja w lokalnej restauracji.
 • 1 lunch powitalny.
 • Rejs łodzią po Disco Bay.
 • Wycieczkę po Ilulissat z lokalnym przewodnikiem.
 • Wycieczkę do Sermermiut z lokalnym przewodnikiem.
 • Rejs łodzią do lodowca Eqi.
 • Wycieczkę do osady Oqaatsut.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.
 • Zwyczajowych napiwków (ok. $70).
 • Wycieczek fakultatywnych: kayak, lot widokowy, artic sauna.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Grenlandia nazywana jest czasami „zielonym lądem”Uznaje się, że 2,5 miliona lat temu była całkiem zielona. Dzisiaj pokryta jest lodem, śniegiem i lodowcami.  Co roku od 25 maja do 25 lipca słońce nie zachodzi. 21 czerwca natomiast jest najdłuższym dniem w roku i jednocześnie świętem narodowym w Grenlandii… Miejsce to jest rajem dla młośników krajobrazów i przyrody. Nie czekaj i dołącz do Rek Travel Adventure już dziś…


Plan podróży

1.dzień

Lot do Reykjaviku

Po odprawie paszportowo – bagażowej wylecimy do Rejkaviku, a stąd czeka nas transfer do Ilulisat  na Grenlandii. Ogromne przestrzenie Grenlandii sprawiają, że jest nietypowym, egzotycznym krajem z wszech ogarniająca ciszą, spokojem i dziewiczą naturą. To prawdziwy raj dla miłośników krajobrazów i przyrody.

Greenland

 

2.dzień

Lot do Ilulissat

Dzisiaj czeka nas lot do miasteczka Ilulissat na Grenlandii, położonego na zachodnim wybrzeżu wyspy, około 250 kilometrów za kołem podbiegunowym. Podczas lotu towarzyszyć nam będą cudowne widoki na największą wyspę świata, zamieszkaną przez około 56,000 osób.

3.dzień

Ilullisat

Po przylocie na Grenlandię przejedziemy do hotelu i rozpoczniemy zwiedzanie miasteczka Ilulissat. Zobaczymy jego kulturalne oraz historyczne atrakcje, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się codziennemu życiu mieszkańców wyspy. Na lunch zatrzymamy się w jednej z lokalnych restauracji. Po południu wybierzemy się w magiczny rejs po zatoce Disco Bay do słynnego fiordu lodowego: Ilulissat Icejord, wpisanego na Listę Swiatowego Dziedzictwa UNESCO. Po drodze będziemy mijać masywne, dryfujące bryły lodowe, które są konsekwencją niezwykle aktywnego lodowca: Sermeq Kujalleq. Powrót do miasteczka i nocleg.

4.dzień

Sermermiut

Po śniadaniu udamy się na krótką wędrówkę po grenlandzkiej tundrze do Sermermiut, wpisanego na Listę UNESCO. Podziwiać będziemy spektakularne widoki na góry lodowe z fiordu Ilulissat. Zobaczymy również pozostałości dawnych osad eskimoskich, którzy osiedlali się na tych terenach przez ponad 4000 lat. Wędrówkę zakończymy na punkcie widokowym, skąd rozpościerać się będzie widok na firod lodowy z jego majestatycznymi i masywnymi górami lodowymi.

Po powrocie do miasteczka czas na eksplorację okolicy, a dla chętnych kayak po zatoce bądź lot widokowy nad fiordem (dodatkowo płatne)

5.dzień

Lodowiec Eqi

Dzisiaj czekać nas będzie kolejna niesamowita atrakcja, a mianowicie wycieczka łodzią do lodowca Eqi, jednego z największych na Grenlandii. Już z daleka usłyszeć można masywne kawałki lodu, odrywające się i spadające z hukiem do wody. Ze względu na aktywność  lodowca, będziemy trzymać się w bezpiecznej odległości, a w trakcie obserwacji dowiemy się na temat historii tego obszaru. Jeśli dopisze nam szczęście spotkamy również wieloryby. Po około 6 godzinach powrót do miasteczka i odpoczynek. Dla odważnych możliwość odbycia artic sauna (płatne dodatkowo).

6.dzień

Osada Oqaatsut

Ostatni dzień na wyspie spędzimy na jednodniowej wycieczce do niezwykle urokliwej, spokojnej osady Oqaatsut, położonej zaledwie 20 kilometrów na północ od Ilulissat. Podczas rejsu łodzią trwającego ok. 30 minut, ponownie będziemy mogli obserwować gigantyczne góry lodowe z fiordu Ilulissat. Po dopłynięciu pospacerujemy po osadzie. Zobaczymy szkołę, kościół i fabrykę rybną Oqaatsut, oraz poznamy kulturę i sposób życia lokalnych  mieszkańców. Udamy się również na posiłek przygotowany z lokalnych składników w słynnej w tej okolicy restauracji H8 Explorer. Po posiłku będzie czas na odpoczynek wśród niesamowitych widoków, filiżankę kawy w jednej z lokalnych kawiarni, czy też spacer po okolicy. Powrót do Ilulissat na nocleg.

 

7.dzień

Wylot z Reykjaviku

Dzisiaj nadszedł czas pożegnania z grupą i powrotu do domów. Mamy nadzieję, że Grenlandia skradła Wasze serce. To oczywiście nie koniec naszych przygód. Zapraszamy na inne wyprawy z Rek Travel Adventure: Patagonia, Wyspa Wielkanocna i wiele innych kierunków stoją dla Was otworem…

Grenlandia 2024: kraina wiecznego lodu

Pokaż cały plan wycieczki

7 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).