Historyczna Grecja 2024

12 dni
01-09-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Historyczna Grecja 2024
Cena $1800

Cena zawiera

  • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
  • Śniadania.
  • Transport na całej trasie wycieczki.
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
  • Opiekę przewodnika lokalnego.

Cena nie zawiera

  •  Kosztu miedzynarodowych biletów lotniczych.
  • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.
  • Zwyczajowych napiwków oraz wydatków natury osobistej.
  • Ubezpieczenia turystycznego.

Grecja to nie tylko słońce, plaże, ciepłe kąpiele w morzu… Zabytki starożytnej i bizantyjskiej Hellady można zwiedzać cały rok. Jeśli chcesz delektować się inną Grecją bez upałów i tłumów turystów to nie czekaj dłużej i dołącz do nas już dzisiaj. Historyczna Grecja jest na wyciagnięcie ręki

Kultura i historia


Plan podróży

1.dzień

Lot do Aten

Historyczna Grecja to miejsce, które każdego złapie za serce. My zaczniemy naszą przygodę od odprawy paszportowo-bagażowej, by udać się do Aten i stąd rozpocząć zwiedzanie bogatego w historię kraju. Zimowa pora odsłoni Ateny w zupełnie innym świetle.

Historyczna Grecja

2.dzień

Ateny

Po przylocie do Aten wybierzemy się na spacer do Plaki – najstarszej dzielnicy stolicy Grecji znajdującej się w centrum miasta. Zwiedzimy także jedne z najstarszych kościołów bizantyjskich miasta Panagia Kapnikarea oraz Mikri Metropoli. Historyczna Grecja zacznie odsłaniać przed nami swoje piękno. Nocleg w Atenach.

Historyczna Grecja

3.dzień

Ateny

Drugi dzień naszej przygody w Grecji rozpoczniemy od zwiedzania ateńskiego Akropolu – siedziby  królów i mitycznych bogow.  Najsłynniejszą z budowli Akropolu jest Partenon – monumentalne dzieło architektury starożytnej, ktore bylo domem patronki Ateny oraz chrzescijanska katedra i ostatecznym arsenalem prochowym Imperium Osmanskiego.

Następnie udamy się na spacer wokół ateńskiego wzgórza. Zobaczymy m.in. Pnyks, Wzgórze Nimf (Filopaposa), AREopag.

Po południu udamy się obejrzeć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza przy parlamencie oraz stadion Kalimarmaro, gdzie rozegrały się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie.

4.dzień

Delfy

Dzisiaj udamy się w dalszą drogę do Delf. Czeka nas krótki przystanek w miejscowości Arachowa słynącej z pięknych krajobrazów, czystego powietrza i sportów zimowych.

Zobaczymy wyrocznię Apollina, która przez 1700 lat decydowała o losach starożytnego świata.

Następnie zatrzymamy się na chwilęw Wąwozie Termopilskim, gdzie miała miejsce jedna z najważniejszych bitew starożytnści…

5.dzień

Meteory

Dzisiaj udamy się na zwiedzanie średniowiecznych klasztorów, które od setek lat dają schronienie tutejszym mnichom. Dziś udostępnionych jest 6 spośród dawnych 24 klasztorów.

Zapoznamy się z architekturą bizantyjską i wnętrzem klasztorów oraz przejedziemy w kierunku Riwiery Olimpijskiej. Wjedziemy na wysokość 570 m n.p.m. do starej góralskiej wioski o nazwie Stary Pantelejmonas, skąd rozpościerają się piękne widoki Riwierę Olimpijską.

Na koniec dnia przejedziemy do miejscowości Litochoro. Nocleg w miejscowości Paralia.

6.dzień

Thessaloniki

Historyczna Grecja nie może się odbyć bez Thessalonik nazywanych często współstolicą kraju. Zwiedzimy m.in. Białą Wieżę, pomnik Aleksandra Wielkiego, historyczne centrum miasta położone przy rzymskiej drodze Egnatia, muzeum sztuki bizantyjskiej, kościoły św. Demetriusza oraz św. Sofii, Hosios Dawid, rotundę i mury Gakeriusza oraz Akropol Sołuński.

Po południu przejedziemy do Ouranoupoli. Nocleg.

7.dzień

Athos

Dzisiaj czeka nas rejs wzdłuż zachodniego brzegu świętej Góry Athos. Nasz rejs będzie przebiegać 500 metrów od brzegów wód terytorialnych Athos. Na półwyspie znajduje się 20 klasztorów i mnóstwo pustelni, które zobaczymy z pokładu statku.

Następnie powrócimy do Ouranoupoli i ruszymy w dalszą drogę w kierunku zachodniej Grecji. Nocleg w okolicach miasta Janiny – obecnej stolicy Epiru.

8.dzień

Janina

Dzień rozpoczniemy od spaceru nad Jeziorem Pamvotida u stóp Mitsikeli. Następnie bedziemy zwiedzać miasto Janina założone w czasach bizantyjskich. W mieście tym splatały się losy Greków, Rzymian, Żydów, Słowian i Turków Osmańskich

Po południu udamy się w drogę do starożytnej Olimpii na Peloponezie. Nocleg.

9.dzień

Olimpia

Dzisiaj udamy się na zwiedzanie starożytnej Olimpii, gdzie odnotowano pierwsze igrzyska olimpijskie. Najstarszą budowlą na terenie rozległego stanowiska archeologicznego jest świątynia Hery. Z kolei świątynia Zeusa to sanktuarium, w którym znajdował się wykonany przez wybitnego rzeźbiarza Fidiasza posąg Zeusa.

Po południu przejazd do Areopoli na Półwysep Mani, a następnie do Watii – miasta naznaczonego przez krwawe wendetty. Zwaśnione rody maniockie słynęły z prowadzenia długotrwałych wojen klanowych. Zobaczymy m.in. tradycyjne domy Maniotów, które nadal wywierają duże wrażenie na turystach dzięki masywnym wieżom oraz maleńkim okienkom.

Przejazd do Gythio na nocleg.

10.dzień

Gythio

Po śniadaniu udamy się na spacer do latarni morskiej. Według wierzeń, to właśnie stąd Parys i Helena udali się do Troi.

Następnie przejedziemy do założonego w VI w. miasta-twierdzy Monemwazja, nazywanego Gibraltarem Wschodu. To wyjatkowe miejsce osadzone zostało na wysokiej skale oddzielonej od lądu wąską groblą

Pod  koniec dnia przejedziemy do Sparty, leżącej u podnóży Tajgetu, gdzie udamy się na nocleg.

11.dzień

Mistra

Po śniadaniu udamy się do Mistry. Będzie to swoista podróż w czasie do jednego z najważniejszych dawniej miast Bizancjum. Położona na zboczach Tajgetu zapomniana stolica Cesarstwa stanowi jedyny w swoim rodzaju zabytek osadnictwa późnobizantyjskiego. Największe wrażenie robią średniowieczne freski na ruinach kościołów.

Następnie przejedziemy do Myken. Zobaczymy tu m.in. cytadelę mykeńską, Lwią Bramę, muzeum i Grób Agamemnona.

Po południu udamy się do Epidauros, gdzie zobaczymy teatr słynący do dziś z doskonałej akustyki. Dodatkowo zapoznamy się z centrum kultu Asklepiosa, w którym leczono różne choroby.

Na koniec dnia przejedziemy do Nafplio. Historia miasta sięga czasów prehistorycznych. W centrum miasta zobaczymy plac Syntagma, przy którym zlokalizowane są historyczne budynki oraz muzeum sztuki mykeńskiej. Zakwaterowanie i nocleg.

12.dzień

Wylot z Aten

Mamy nadzieję, że spodobała się Wam historyczna Grecja? Kończymy naszą podróż żegnając się z grupą i udając na lotnisko.

Polecamy inne wycieczki do Europy, już nie w zimowym czasie: Portugalia, Hiszpania oraz wiele innych…

Historyczna Grecja 2024

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).