Irlandia 2024/2025: St Patrick’s Day

10 dni
03-12-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2750

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Śniadania.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Bilety na prom.
 • Opłaty bagażowe.
 • Zwiedzanie Dublina.
 • Bilet wstępu do Muzeum Browaru.
 • Bilet wstępu do Zamku Dublińskiego.
 • Bilet wstępu do Galway City Museum.
 • Zwiedzanie Zamku w Kilkenny.
 • Zwiedzanie Wyspy Aran.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Killarney.

Cena nie zawiera

 •  Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Irlandia szczególnie zachwyca podczas obchodów Dnia świętego Patryka. Zieloni imprezowicze, zielone piwo, celtycka muzyka…


Plan podróży

1.dzień

Przelot do Dublina

Naszą przygodę rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej, aby dostać się do Dublina i przyjrzeć się z bliska obchodom święta patrona Irlandii. To jedno z najbardziej znanych i popularnych świąt w kulturze brytyjskiej. Stanowi okazję do celebrowania irlandzkiego dziedzictwa oraz kultury.

2.dzień

Irlandia i jego serce - Dublin

Nareszcie Irlandia. Po przylocie do Dublina czeka nas zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. najstarszą uczelnię w kraju – Kolegium Świętej Trójcy (tzw.Trinity College) wraz z biblioteką, w której przechowywany jest słynny manuskrypt  “Book of Kells”. Udamy się także do Muzeum Browaru Guinness. Po poznaniu historii powstania znanego piwa, czeka nas jego degustację. Do końca dnia czas wolny na buszowanie po sklepach lub wyprawę do popularnej Temple Bar. Nocleg w Dublinie.

3.dzień

Dublin

Po śniadaniu ruszymy na dalsze zwiedzanie miasta. Zobaczymy Zamek Dubliński z podziemiami, w których w przeszłości więziono  walczących o niepodległość Irlandczyków. Następnie czas wolny i udział w paradzie z okazji dnia Św. Patryka. Nocleg w Dublinie.

4.dzień

Dublin - Kilkenny

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku średniowiecznej stolicy Irlandii, czyli Kilkenny. Tutaj zobaczymy XIII-wieczny zamek otoczony pięknym różanym ogrodem. Odwiedzimy także Kilkenny Design z najlepszym współczesnym irlandzkim rzemiosłem.  Tuż obok znajduje się National Craft Gallery, będąca najważniejszym ośrodkiem  dla współczesnego rzemiosła i designu w Irlandii.  Do końca dnia czas wolny. Nocleg w Kilkenny.

5.dzień

Kilkenny – Limerick– Kerry

Dzisiaj wyruszymy na południowy – zachód w kierunku Limerick. Odwiedzimy najlepiej zachowany w Europie normański zamek. Następnie udamy się w drogę do Kerry. Po krótkim odpoczynku  udamy się na punkt widokowy położony na najdalej na zachód wysuniętej części półwyspu Dingle – Slea Head. Nocleg w okolicach Kerry.

6.dzień

Park Narodowy Killarney

Czyż Irlandia nie jest piękna? Dzisiaj czeka nas relaks w pięknych okolicznościach przyrody. Udamy się do Parku Narodowego Killarney. To 10 ha cudownej fauny i flory, jeziora polodowcowe i przepiękny wodospad Torc. Na zakończenie dnia odwiedzimy utrzymaną w wiktoriańskim stylu posiadłść “Muckross House”.  Powrót na nocleg w okolice Kerry.

7.dzień

Klify Moher

Po śniadaniu wyruszymy w drogę do Galway. Po drodze zatrzymamy się, by pospacerować przy Klifach Moheru. Wysokość Klifów wynosi około 208m i rozciągają się na długość 8 kilometrów. Po dotarciu do Galway zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Będzie można skorzystać z uroków plaży i spróbować irlandzkiej kawy. Nocleg w Galway.

8.dzień

Galway – Aran Islands

Dzisiaj czeka nas całodzienna wycieczka na wyspy Aran.  Po śniadaniu udamy się do portu, gdzie wsiądziemy na prom.  Zobaczymy ruiny fortów, zabytkowe kościoły, a także studnię z cudowną wodą o nazwie Tobar Einne.

Pejzaż Wyspy Aran jest poprzecinany charakterystycznymi kamiennymi murami, co jest elelementem zachodnioirlandzkiego pejzażu. Powrót na nocleg do Galway.

9.dzień

Galway - Dublin

Po śniadaniu ostatni spacer po mieście. Rzucimy okiem na niespotykaną Katedrę Wniebowzięcia Maryi Panny i św. Mikołaja. Zabawimy też w Galway City Museum. Następnie udamy się w drogę do Dublina. Wieczorem kolacja i nocleg w Dublinie.

10.dzień

Wylot Z Dublina

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Pożegnanie z grupą i wylot z Dublina. Mamy nadzieję, że Irlandia zrobiła na Was wrażenie. Zapraszamy na poznanie innej kultury, tym razem święta Dia de Los Muertos w Meksyku. 

I oczwiście na kolejne podróże po Europie.

Irlandia 2024: St Patrick’s Day

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Magiczne Włochy 2024/ 2025

$2595 13 dni 05-22-2024 09-09-2024 05-12-2025

Polska: Dolny Śląsk i Praga 2024/2025

$2695 10 dni 05-26-2024 10-21-2024 03-29-2025 10-21-2025

Polska: Sentymentalne Kresy plus Kraków 2024/2025

$2950 12 dni 10-06-2024 05-04-2025 09-03-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 131