Jezioro Como i Południe Włoch 2024/2025

10 dni
05-12-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2590

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Śniadania.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Zwiedzanie Mediolanu.
 • Zwiedzanie Neapolu.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Otoczone malowniczymi górami Alp i urokliwymi włoskimi miasteczkami, Jezioro Como stanowi niezaprzeczalny klejnot północnych Włoch. Jego niezwykła uroda i bogata historia sprawiają, że to miejsce przyciąga podróżników z całego świata, poszukujących spokoju i piękna natury. Nasz program zabierze Cię w niezapomnianą podróż po tym malowniczym regionie, odkrywając nie tylko urok samego jeziora, ale również fascynującą kulturę i tradycje Południowych Włoch.

Rozpoczniemy naszą podróż od brzegów Jeziora Como, gdzie tajemnicze zaułki i zabytkowe budowle wprowadzą nas w atmosferę bogatej historii tego miejsca. Przenieśmy się następnie na południowe obszary Włoch, gdzie tradycje kulinarne, muzyka i sztuka zlewają się w niepowtarzalny sposób, tworząc niezapomniane wrażenia.

Przez nasz program będziemy eksplorować nie tylko znane atrakcje turystyczne, ale także ukryte skarby i autentyczne doświadczenia, które sprawią, że zakochasz się w tej części Włoch. Zanurzymy się w lokalnej kuchni, poznając smaki i aromaty, które wyróżniają Południowe Włochy. Spotkamy się z miejscowymi artystami i rzemieślnikami, aby zrozumieć ich pasję i wkład w zachowanie dziedzictwa kulturowego.

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Wczasy

Wulkany


Plan podróży

1.dzień

Lot do Włoch

 

Jezioro Como

2.dzień

Mediolan, Bellagio

Poprzylocie czeka nas transfer do hotelu usytuowanego w urokliwym miasteczku Bellagio, położonym nad malowniczym jeziorem Como. Do końca dnia przewidziany jest czas wolny na własne aktywności. Wieczorem zjemy kolację w jednej z restauracji w Bellagio, gdzie będzie można skosztować lokalnych specjałów i cieszyć się wyjątkową atmosferą tego miejsca.

3.dzień

Jezioro Como

4.dzień

Sankt Moritz

Po śniadaniu ruszymy w kierunku granicy ze Szwajcarią. W miejscowości Tirano wsiądziemy do słynnego Ekspresu Bernina – turystycznego pociągu, którym udamy się do Sankt Moritz. Podczas podróży przez Alpy pociąg przemierzy magiczne tereny dwóch zjawiskowych dolin: Valtelliny i Engadyny. To kraina rzemiosła, kultury, lokalnych tradycji oraz opowieści o czarownicach i gnomach.

Sankt Moritz to słynny na całym świecie, elegancki i ekskluzywny kurort, gdzie panuje kosmopolityczna atmosfera. Znajduje się on na południowym, słonecznym zboczu, skąd rozpościerają się przepiękne widoki na szczyty Alp przekraczające 3000 m n.p.m. oraz lśniące, szmaragdowe jezioro.

Do końca dnia czas wolny, a następnie powrót do Bellagio na nocleg.

5.dzień

Mediolan

Cały dzisiejszy dzień spędzimy w Mediolanie, gdzie z przewodnikiem będziemy poznawać wszystko, co najlepsze. Odwiedzimy katedrę Duomo, która jest największą i najbardziej kunsztowną gotycką budowlą we Włoszech, oraz średniowieczną fortyfikację, Castello Sforzesco. Po poznaniu historycznej części miasta, zobaczymy również jego nowocześniejszą stronę, w tym dzielnicę mieszkalno-handlową “City Life”.

Mediolan jest włoską stolicą mody, więc wszyscy miłośnicy zakupów na pewno pokochają wycieczkę po najlepszych markach modowych świata. Do końca dnia będzie czas wolny w Mediolanie, a następnie powrócimy do Bellagio na nocleg.

6.dzień

Como, Neapol

[

7.dzień

Neapol

Zwiedzimy dziś Neapol, miasto w południowych Włoszech, które posiada największe centrum historyczne w Europie. Układ miasta jest pochodzenia greckiego i rzymskiego, a wszystkie dynastie, które rządziły miastem, przede wszystkim hiszpańska, pozostawiły po sobie wyraźny ślad.

Mieszkańcy Neapolu są bardzo gościnni i towarzyscy, a miasto obfituje w pyszne i niedrogie autentyczne pizzerie oraz stoiska z jedzeniem oferujące różnorodne specjały. Z miasta można podziwiać majestat Wezuwiusza, aktywnego wulkanu, z którego roztacza się widok na wody Morza Tyrreńskiego.

Po zwiedzaniu noc spędzimy w Neapolu.

8.dzień

Sorrento, Pompeje

Po śniadaniu udamy się do pobliskiego Sorrento, zwanego „balkonem” Morza Śródziemnego, z którego rozpościera się widok na wyspę Procida, zatokę Neapolitańską i Wezuwiusz. Sorrento jest także nazywane “La Gentile” (łagodna/miła) ze względu na eleganckie ogrody, ulice, łagodny klimat i przyjazną atmosferę.

Następnie pojedziemy na stanowisko archeologiczne w Pompejach, rzymskim mieście zniszczonym w 79 roku n.e. przez wybuch Wezuwiusza. Pokryte co najmniej 6-metrową warstwą popiołu z wulkanu, stanowiska archeologiczne Pompei stanowią unikalne źródło informacji o wielu aspektach życia społecznego, gospodarczego, religijnego i politycznego starożytnego świata.

Po zwiedzaniu powrócimy na nocleg do Neapolu.

9.dzień

Capri

Po śniadaniu nastąpi transfer do portu, skąd wodolotem popłyniemy na malowniczą wyspę Capri. Po przybyciu na miejsce, wraz z przewodnikiem udamy się na wycieczkę po okolicy, aby odkryć wszystkie jej najpiękniejsze zakątki. Capri jest znana nie tylko ze swojego naturalnego piękna, ale także jako cel podróży bogatych i sławnych ludzi.

Turyści odwiedzający tę wyspę mogą cieszyć się niezwykłymi widokami klifów, zanurzyć się w krystalicznie błękitnych wodach oraz spacerować wśród tętniącego życiem tłumu na Piazzetta, a także robić zakupy w najmodniejszych butikach na świecie.

Po dniu pełnym atrakcji powrócimy na nocleg do Neapolu.

10.dzień

Wylot z Neapolu

To ostatni dzień naszej podróży po włoskiej ziemi. Po śniadaniu nastąpi transfer na lotnisko, skąd odbędzie się lot powrotny. Mamz nadzieję, że Jezioro Como i Południe Włoch zrobiły na Was wrażenie.

Zapaszamy na kolejne wyprawy z Rek Travel Adventure. Może tym razem do słonecznej Grecji?

Jezioro Como i Południe Włoch 2024

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).