Jezioro Como i Południe Włoch 2024/2025

10 dni
06-04-2024 05-12-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2590

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Śniadania.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Zwiedzanie Mediolanu.
 • Zwiedzanie Neapolu.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Otoczone malowniczymi górami Alp i urokliwymi włoskimi miasteczkami, Jezioro Como stanowi niezaprzeczalny klejnot północnych Włoch. Jego niezwykła uroda i bogata historia sprawiają, że to miejsce przyciąga podróżników z całego świata, poszukujących spokoju i piękna natury. Nasz program zabierze Cię w niezapomnianą podróż po tym malowniczym regionie, odkrywając nie tylko urok samego jeziora, ale również fascynującą kulturę i tradycje Południowych Włoch.

Rozpoczniemy naszą podróż od brzegów Jeziora Como, gdzie tajemnicze zaułki i zabytkowe budowle wprowadzą nas w atmosferę bogatej historii tego miejsca. Przenieśmy się następnie na południowe obszary Włoch, gdzie tradycje kulinarne, muzyka i sztuka zlewają się w niepowtarzalny sposób, tworząc niezapomniane wrażenia.

Przez nasz program będziemy eksplorować nie tylko znane atrakcje turystyczne, ale także ukryte skarby i autentyczne doświadczenia, które sprawią, że zakochasz się w tej części Włoch. Zanurzymy się w lokalnej kuchni, poznając smaki i aromaty, które wyróżniają Południowe Włochy. Spotkamy się z miejscowymi artystami i rzemieślnikami, aby zrozumieć ich pasję i wkład w zachowanie dziedzictwa kulturowego.

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Wczasy

Wulkany


Plan podróży

1.dzień

Lot do Włoch

Już dzisiaj zaczynamy podróż na Południe Włoch i do Jeziora Como. Po odprawie paszportowo-bagażowej czeka nas lot do Włoch.

Jezioro Como

2.dzień

Mediolan, Bellagio

Poprzylocie czeka nas transfer do hotelu usytuowanego w urokliwym miasteczku Bellagio, położonym nad malowniczym jeziorem Como. Do końca dnia przewidziany jest czas wolny na własne aktywności. Wieczorem zjemy kolację w jednej z restauracji w Bellagio, gdzie będzie można skosztować lokalnych specjałów i cieszyć się wyjątkową atmosferą tego miejsca.

3.dzień

Jezioro Como

Po śniadaniu udamy się na przystań, skąd prywatna łódź zabierze nas na rejs wzdłuż malowniczych brzegów jeziora, które są usiane ekstrawaganckimi willami i zadbanymi ogrodami. W trakcie tej wycieczki będzie można poznać fascynującą historię tego regionu i delektować się kieliszkiem wyśmienitego wina.

Podczas rejsu planowane jest zacumowanie naszej łodzi w Varennie, gdzie udamy się na spacer do Villi Monastero, aby zobaczyć  tutejszy ogród botaniczny, muzeum i centrum kongresowe.

Po południu będziemy mieli okazję odwiedzić kolejną elegancką i romantyczną willę położoną na zalesionym cyplu nad jeziorem – Villę del Balbianello, rezydencję z XVIII wieku z imponującymi ogrodami. Po tych wspaniałych przeżyciach powrócimy do hotelu w Bellagio, gdzie spędzimy noc.

4.dzień

Sankt Moritz

Po śniadaniu ruszymy w kierunku granicy ze Szwajcarią. W miejscowości Tirano wsiądziemy do słynnego Ekspresu Bernina – turystycznego pociągu, którym udamy się do Sankt Moritz. Podczas podróży przez Alpy pociąg przemierzy magiczne tereny dwóch zjawiskowych dolin: Valtelliny i Engadyny. To kraina rzemiosła, kultury, lokalnych tradycji oraz opowieści o czarownicach i gnomach.

Sankt Moritz to słynny na całym świecie, elegancki i ekskluzywny kurort, gdzie panuje kosmopolityczna atmosfera. Znajduje się on na południowym, słonecznym zboczu, skąd rozpościerają się przepiękne widoki na szczyty Alp przekraczające 3000 m n.p.m. oraz lśniące, szmaragdowe jezioro.

Do końca dnia czas wolny, a następnie powrót do Bellagio na nocleg.

5.dzień

Mediolan

Cały dzisiejszy dzień spędzimy w Mediolanie, gdzie z przewodnikiem będziemy poznawać wszystko, co najlepsze. Odwiedzimy katedrę Duomo, która jest największą i najbardziej kunsztowną gotycką budowlą we Włoszech, oraz średniowieczną fortyfikację, Castello Sforzesco. Po poznaniu historycznej części miasta, zobaczymy również jego nowocześniejszą stronę, w tym dzielnicę mieszkalno-handlową “City Life”.

Mediolan jest włoską stolicą mody, więc wszyscy miłośnicy zakupów na pewno pokochają wycieczkę po najlepszych markach modowych świata. Do końca dnia będzie czas wolny w Mediolanie, a następnie powrócimy do Bellagio na nocleg.

6.dzień

Como, Neapol

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę do miasteczka Como, skąd kolejką szynową wjedziemy na pobliskie wzniesienie górujące nad jeziorem, które rozpościera się 1600 stóp poniżej.

Na szczycie znajduje się niewielkie miasteczko Brunate. Kolejka powstała pod koniec XIX wieku i zastąpiła jeszcze starszy system maszyn parowych. Pożegnamy już północne Włochy i okolice jeziora Como, by wyruszyć w kierunku słonecznego południa.

Przejazd na lotnisko i wylot do Neapolu.

7.dzień

Neapol

Zwiedzimy dziś Neapol, miasto w południowych Włoszech, które posiada największe centrum historyczne w Europie. Układ miasta jest pochodzenia greckiego i rzymskiego, a wszystkie dynastie, które rządziły miastem, przede wszystkim hiszpańska, pozostawiły po sobie wyraźny ślad.

Mieszkańcy Neapolu są bardzo gościnni i towarzyscy, a miasto obfituje w pyszne i niedrogie autentyczne pizzerie oraz stoiska z jedzeniem oferujące różnorodne specjały. Z miasta można podziwiać majestat Wezuwiusza, aktywnego wulkanu, z którego roztacza się widok na wody Morza Tyrreńskiego.

Po zwiedzaniu noc spędzimy w Neapolu.

8.dzień

Sorrento, Pompeje

Po śniadaniu udamy się do pobliskiego Sorrento, zwanego „balkonem” Morza Śródziemnego, z którego rozpościera się widok na wyspę Procida, zatokę Neapolitańską i Wezuwiusz. Sorrento jest także nazywane “La Gentile” (łagodna/miła) ze względu na eleganckie ogrody, ulice, łagodny klimat i przyjazną atmosferę.

Następnie pojedziemy na stanowisko archeologiczne w Pompejach, rzymskim mieście zniszczonym w 79 roku n.e. przez wybuch Wezuwiusza. Pokryte co najmniej 6-metrową warstwą popiołu z wulkanu, stanowiska archeologiczne Pompei stanowią unikalne źródło informacji o wielu aspektach życia społecznego, gospodarczego, religijnego i politycznego starożytnego świata.

Po zwiedzaniu powrócimy na nocleg do Neapolu.

9.dzień

Capri

Po śniadaniu nastąpi transfer do portu, skąd wodolotem popłyniemy na malowniczą wyspę Capri. Po przybyciu na miejsce, wraz z przewodnikiem udamy się na wycieczkę po okolicy, aby odkryć wszystkie jej najpiękniejsze zakątki. Capri jest znana nie tylko ze swojego naturalnego piękna, ale także jako cel podróży bogatych i sławnych ludzi.

Turyści odwiedzający tę wyspę mogą cieszyć się niezwykłymi widokami klifów, zanurzyć się w krystalicznie błękitnych wodach oraz spacerować wśród tętniącego życiem tłumu na Piazzetta, a także robić zakupy w najmodniejszych butikach na świecie.

Po dniu pełnym atrakcji powrócimy na nocleg do Neapolu.

10.dzień

Wylot z Neapolu

To ostatni dzień naszej podróży po włoskiej ziemi. Po śniadaniu nastąpi transfer na lotnisko, skąd odbędzie się lot powrotny. Mamz nadzieję, że Jezioro Como i Południe Włoch zrobiły na Was wrażenie.

Zapaszamy na kolejne wyprawy z Rek Travel Adventure. Może tym razem do słonecznej Grecji?

Jezioro Como i Południe Włoch 2024

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).