La Paz: Meksyk jakiego nie znamy

8 dni
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1550

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie hotelach o wysokimstandardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Śniadania.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Opiekę lokalnego, wyspecjalizowanego przewodnika.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Przejazd prywatnym transportem na całej trasie wycieczki.
 • Wycieczka po mieście La Paz.
 • Wstęp do rezerwatu Sierra de la Laguna.
 • Rejs na wyspę San Rafaelito.
 • Rejs na wyspę Espiritus Santo.

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletu międzynarodowego.
 • Wyżywienia poza wymienionym w świadczeniach.
 • Zwyczajowych napiwków.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

LA PAZ  to nie sławna stolica Boliwii, lecz dziewicze wybrzeże w północno -zachodnim Meksyku. Przepiękne wschody i zachody słońca, snorkling, nurkowanie z fokami, pływanie z szarymi rekinami, czy możliwość zobaczenia wielorybów – to tylko nieliczne atrakcje tego miejsca. Jest to idealne miejsce dla miłośników natury i przygód, gdzie morze i pustynne rezerwaty biosfery tworzą niezwykłą scenerię kontrastów.

 


Plan podróży

1.dzień

WYLOT Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Naszą przygodę zaczynamy od przelotu do leżącego na Półwyspie Kalifornijskim Los Cabanos. Stąd udamy się w dalszą podróż do malowniczego miasteczka La Paz, którego nazwa pochodzi z języka hiszpańskiego i oznacza „pokój” La Paz słynie głównie z atrakcji przyrodniczych i właśnie one najbardziej urzekają tu turystów. Ponadto jest to genialne miejsce do nurkowania i snorkelingu, pływania kajakiem, żeglowania, widsurfingu czy, po prostu, odpoczywania na pobliskich wyspach. Będąc w La Paz ma się wrażenie, jakby czas się zatrzymał. Oprócz prownicjonalnej atmosfery tego miasteczka uwagę zwracają piękne plaże, gdzie naprawdę można odpocząć. Popołudnie spędzimy w tym malowniczym miasteczku, korzystając z uroków miejskich plaż, spacerując wzdłuż wybrzeża i odwiedzając lokalne restauracje. Nocleg w La Paz.

2.dzień

TAM, GDZIE HISTORIA POKAZUJE SWE OBLICZE: LA PAZ

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę po La Paz. Zwiedzimy historyczne centrum, między innymi katedrę Nuestra Senora de la Paz zachowaną z okresu krzewienia chrześcijaństwa. Jest ona zwrócona w stronę Plaza Constitucion – placu łączącego się z kilkumetrową promenadą spacerową. W mieście odwiedzimy Muzeum Archeologiczne, miejski Teatr de la Ciudad oraz Akwarium przybliżające zwiedzającym faunę i florę Zatoki Kalifornijskiej. Ciekawym miejscem jest także Rezerwat Kaktusów z zaskakującą ilością roślin oraz Muzeum poświęcone pustynnym gadom. Po południu odpoczynek w hotelu. Kolacja i czas wolny.

View of the historic city center of La Paz
3.dzień

PRAWDZIWY SPEKTAKL NATURY: SIERRA DE LA LAGUNA

Po śniadaniu udamy się do Sierra de la Laguna, jednej z najpiękniejszych i najmniej odkrytych części Zatoki Kalifornijskiej. Nie bez powodu zostało ono wpisane na Listę Swiatowego Dziedzictwa UNESCO, zachwyca bowiem różnorodnością roślin tam występujących. W Sierra de la Laguna występuje około 900 gatunków roślin (od kaktusowych gatunków po palmy). Prawie 20% roślinności to gatunki endemiczne, występujące jedynie w tym regionie. Z powodu występującego tam mikroklimatu i obfitych opadów deszczu zielona i bujna roślinność zachwyca turystów. Region ten tworzą poszarpane góry, strome doliny oraz rozległe, suche równiny. Rezerwat Biosfery Sierra de la Laguna to prawdziwy spektakl natury. Poznamy go podczas wędrówki, kiedy zobaczymy różnorodne gatunki roślin, piękne formacje skalne i urzekające wodospady. Po powrocie do hotelu kolacja i czas wolny.

4.dzień

OBSERWACJA KOLONII FOK: SAN RAFAELITO

Po śniadaniu popłyniemy na wyspę San Rafaelito. Jest to bardzo malownicza wyspa otoczona rafą koralową. Znajduje się tam także mała kolonia fok. W tym dniu miłośnicy snorklingu będą mieć okazję popływać z fokami, sardynkami czy rybami snapper żyjącymi między rafą koralową. Po powrocie kolacja i odpoczynek w La Paz.

A Sea Lion
5.dzień

WULKANICZNE FORMACJE SKALNE: ESPRITUS SANTO

Po śniadaniu udamy się na kolejną wyspę  – Espiritius Santo. Ta przepiękna wyspa znana jest z wulkanicznych formacji skalnych, przepięknych dziewiczych plaż, endemicznych gatunków fauny i flory. Stąd nie dziwi nikogo, że w 2005 roku została  wpisana na Listę Swiatowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO, a od 2007 figuruje jako Park Narodowy. Po przypłynięciu na wyspę udamy się na pieszą wycieczkę i odkryjemy niezwykłe krajobrazy pustyni, gór i oceanu. Zobaczymy kolonie fok, które wlóczą sie po wybrzeżu – swoim naturalnym środowisku. Uważajmy więc i nie podchodźmy zbyt blisko, aby ich nie spłoszyć. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy wiele gatunków ptaków, których dom jest właśnie tutaj. Powrót do hotelu, kolacja i wieczorny odpoczynek w La Paz.

6.dzień

CZAS NA WYPOCZYNEK: LOS CABOS

W tym dniu opuszczamy La Paz. Po śniadaniu wyjeżdżamy do słynnego Los Cabos. Jest to jeden z najlepszych kurortów wypoczynkowych, znany z niezliczonej ilości pól golfowych, oszałamiających krajobrazów oraz przepięknych wschodów i zachodów słońca. Tu znajdują się popularne restauracje i kluby ciagnące sie wzdłuż wybrzeża, mnostwo luksusowych butików, centr handlowych i  lokalnych targowisk z biżuterią oraz towarami, które przyciągają turystów. Jest to miejsce przyjazne zarówno dla rodzin z dziećmi jak dla osób chcących spędzić romatyczny czas we dwoje.

Ten dzień poświęcimy na relaks, by w pełni nacieszyć się urokami Los Cabos. W zależności od preferencji będziemy mieć możliwość plażowania, pływania i odpoczynku w cudownych okolicznościach przyrody. Milośnicy plażowania znajdą tu wiele pięknych plaż, a zwolennicy spędzenia czasu w zaciszu hotelowym moga zażyc kąpieli w hotelowym basenie delektująac się tamtejszymi drinkami.

7.dzień

AKWARIUM ŚWIATA: LOS CABOS

To kolejny dzień przeznaczony na odpoczynek. Zanim opuścimy to przepiękne miejsce, będziemy mieć czas na zakup pamiatek i spróbowanie lokalnych przysmaków. Wieczorem udamy sie na relaksujący rejs pod sławne formacje skalne, zwane LUKAMI, gdzie Ocean Spokojny styka się z Morzem Korteza. Nazywa sie je AKWARIUM SWIATA, bo tętni ono życiem, jeśli chodzi o ilość ryb i ssaków morskich. Pod wodą spotkamy ogromne ławice ryb, rekiny wielorybne, uchatki kalifornijskie, silky sharki, mako sharki, blue sharki, czy wielkie lawice mobuli. Akwarium zostalo wpisane na Liste Swiatowego Dziedzicwa UNESCO. Nocleg w Los Cabos.

8.dzień

POŻEGNANIE Z GRUPĄ I WYLOT

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Zakończenie wspaniałej podróży.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).