Malezja 2024/2025: kraj kontrastów

11 dni
11-11-2024 03-10-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2395

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turytycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Sniadania.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Koszt biletu lotniczego Penang – Langkawi.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Bilety wstępu do wymienionych atrakcji.

Cena nie zawiera

 •  Kosztu biletów międzynarodowych.
 • Opłat wizowych.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Malezja to kraj graniczący z Tajlandią, Indonezją i Singapurem. Od każdego z tych państw czerpie ona pełnymi garściami. Bogata historia kraju oraz jego ukształtowanie geograficzne sprawiają, że trudniej o ciekawszy kraj w Azji. Wybierz się z nami i przekonaj się o tym sam…

 

 


Plan podróży

1.dzień

Lot do Kuala Lumpur

Malezja zachwyca turystów od zawsze. Naszą wyprawę rozpoczniemy od odprawy pazportowo-bagażowej na lot do Kuala Lumpur.

Malezja

2.dzień

Kuala Lumpur

“Selamat Datang” lub Witajcie w Malezji! Po przylocie przejedziemy do hotelu położonego w centrum Kuala Lumpur. Czas wolny i odpoczynek po podróży.

3.dzień

Jaskinie Batu

Po śniadaniu udamy się do szczególnie popularnej wśród hinduizmu jaskini Batu. Właśnie tutaj wyznawcy zbierają się podczas obchodów święta Thaipusam. Wapienne skały tworzące Jaskinię Batu datuje się na około 400 milionów lat. Bezpośrednio przed wejściem do Głównej Jaskini znajduje się jaskinia o nazwie Dark Cave.

Następnie zwiedzimy Kuala Lumpur. Zobaczymy m.in. Budynek Sułtana Abdul Samada, Centralny Rynek, Świątynię Thean Hou, Mała Indie oraz Meczet Jamek.

Na koniec wizytę odwiedzimy Skybridge w Twin Towers. Bliźniacze wieże wznoszą się na 88 piętrach w samym centrum Kuala Lumpur.

4.dzień

Cameron Highlands

Po śniadaniu czeka nas podróż z Kuala Lumpur do Cameron Highlands (czas podróży: 3,5 godziny). Około południa dotrzemy do Zamku Kellie znajdującego się w Batu Gajah. Niedokończony, zrujnowany dwór został zbudowany przez szkockiego plantatora o imieniu William Kellie-Smith. Według różnych relacji, miał to być prezent dla jego żony lub dom dla jego syna.

5.dzień

Las Cameron, plantacja herbaty

Dzisiaj udamy się w podróż przez bujne i urokliwe Cameron Highlands. Przygodę rozpoczniemy od wizyty na jednej z najważniejszych plantacji w całej Azji Południowo-Wschodniej, czyli plantacji Sungai Palas.

Po drodze na najwyższy szczyt Cameron Highlands będziemy podziwiać wspaniałe krajobrazy, które przeniosą nas do zupełnie innego świata. Naturalny ekosystem lasu mglistego po prostu hipnotyzuje turystów, otaczając cały obszar kołderką lasów, stałej mgły i wilgoci.

6.dzień

Wyspa Penang

Dzisiaj czeka nas podróż z Cameron Highlands na Wyspę Penang. Czas podróży to około 4 godziny.

7.dzień

Wyspa Penang

Dzisiaj rozpoczniemy zwiedzanie Wyspy Penang. Rozpoczniemy od Kek Lok Si znajdującego się z dala od ruchliwego miasta Penang. Zachwycimy się wspaniałymi wizerunkami Buddy oraz setkami pięknych rzeźb i malowideł występujących wewnątrz i zewnątrz świątyń, pagód i bram.

Następnie udamy się do Penang Hill ulokowanego w miasteczku Georgetown. Położony na wysokości 833 m n.p.m. oferuje niesamowite widoki na miasto z góry. My dostaniemy się na szczyt kolejką linową.

Zobaczymy także świątynię Wat Chayamangalaram, w której znajduje się leżący Budda. Ponadto zobaczymy świątynię birmańską Dharmikarama, Stare Miasto George Town wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Pałac Pinang Peranalan oraz obszar Esplanade.

8.dzień

Dream Forest Langkawi

Dzisiaj czeka nas wizyta w zielonym sanktuarium Dream Forest Langkawi. Miejsce to zachwyca odwiedzających swoją mistyczną aurą i dziewiczym pięknem. Wysokie szmaragdowe korony drzew kryją bogactwo różnorodności biologicznej, w tym kolorowe gatunki ptaków i nieuchwytne dzikie zwierzęta.

Spokojne ścieżki prowadzą do ukrytych wodospadów i naturalnych basenów. Na uwagę zwracają także wiszące mosty. Dream Forest to dowód na trwałe urok przyrody, sanktuarium dla poszukiwaczy spokoju.

9.dzień

Langkawi Skzbridge and Cabel Car

Malezja i Langkawi oferuje różnorodne atrakcje, takie jak zwiedzanie, trekking w naturze, a także aktywności wodne. Nasza dzisiejsza wizyta skierowana jest na najbardziej spektakularny na świecie most- Langkawi Skybridge.

Udamy się także do Eagle Square, grobowca Mahsuri, Kuah Town, Art and Craft Center oraz Perdana Gallery.

10.dzień

Langkawi Mangrove

Dzisiaj czeka nas wycieczka łodzią wzdłuż Cieśniny Malakka. Będziemy podziwiać rośliny mangurowe. Pełnią one niezwykle ważną funkcję, ponieważ utrzymują jakość wody i przejrzystość, filtrują zanieczyszczenia i zatrzymują osady pochodzące z lądu.

11.dzień

Wylot z Malezji

Mamy nadzieję, że Malezja się Wam spodobała? Po pożegnaniu z grupą czeka nas przelot do domu. Zapraszamy na kolejne wycieczki z Rek Travel Adventure do Wietnamu, Sri Lanki oraz wielu innych…

Malezja 2024: kraj kontrastów

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).