Namibia 2024: pod rozgwieżdżonym niebem

11 dni
09-11-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $2950

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych, kampingach lub namiotach.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Zwiedzanie miasta Swakopmund.
 • Zwiedzanie największego portu Namibii – Walvis Bay.
 • Zwiedzanie Wybrzeża Szkieletów.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Etosha.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Wycieczki do kanionu Sesriem.
 • Kosztu opcjonalnych wycieczek: zwiedzanie pustyni Namib, zwiedzanie kanionu Sesriem, wycieczka do wioski ludu Himba
 • Opłat wizowych.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Namibia to m.in. otwarte przestrzenie, fascynujące krajobrazy, bliski kontakt z naturą, niesamowici mieszkańcy i brak masowej turystyki. Jest to wyprawa dla każdego, kto szuka samotności na rozległym terenie, pięknych widoków i podglądania dzikich zwierząt.

 


Plan podróży

1.dzień

Lot do Windhoek

Naszą przygodę z Namibią rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej w celu przelotu do stolicy Namibii – Windhoek.

2.dzień

Windhoek

Już dzisiaj ruszymy w pierwszy odcinek naszej wyprawy przez namibijskie bezdroża. Czeka nas kilka godzin jazdy szutrowymi drogami oraz podziwianie niesamowitych, pustych przestrzeni i dzikiej przyrody. Po południu dotrzemy do miejscowości Sesriem na pustyni Namib położonej w południowej części Parku Narodowego Namib-Naukluft. Zakwaterowanie w Sesriem. Czas wolny.

Dla chętnych wieczorna wycieczka, by zobaczyć zachód słońca.

3.dzień

Pustynia Namib

Dzisiejszego dnia będziemy mieć czas wolny na odpoczynek, a dla chętnych wycieczka o wschodzie słońca do najstarszej pustyni świata – Namib. Zobaczymy jej kultowe wydmy, w tym wydmę Dune 45, która należy do najwyższych wydm świata. W tym miejscu jest też duża szansa na spotkanie afrykańskich zwierząt, m.in. oryksów i antylop. Będzie można się przekonać, że Namibia to niesamowita przestrzeń, jakiej nie da się zobaczyć nigdzie indziej.

Po południu odpoczynek i wycieczka do urzekającego kanionu Sesriem. Nocleg w Sesriem.

4.dzień

Swakopmund - Zwrotnik Koziorożca

Po śniadaniu ruszymy w dalszą podróż do Swakopmund – postkolonialnego miasteczka zbudowanego przez niemieckich osadników. Przekroczymy także Zwrotnik Koziorożca, gdzie zatrzymamy się na sesję zdjęciową. Po krótkim odpoczynku w hotelu udamy się na molo w Swakopmund. Przyjrzymy się także miejscowym rybakom przy pracy.

Dzień zakończymy kolacją w restauracji Tug, słynącej z najlepszych w okolicy ryb i owoców morza oraz cudownego widoku zachodzącego nad Atlantykiem słońca. Koniecznie należy spróbować ostryg, uchodzących tutaj za najlepsze na świecie. Nocleg w Swakopmund.

5.dzień

Walvis Baz - Sandwich Bay

Dzisiaj udamy się do Walvis Bay – największego portu Namibii i prężnego ośrodka turystycznego. Poznawanie okolicy zaczniemy od opcjonalnego, kilkugodzinnego rejsu, podczas którego będziemy obserwować foki, pelikany i flamingi. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy również wieloryby.

Po południu dla chętnych przejażdżka samochodami terenowymi w miejscu, gdzie pustynia spotyka się bezpośrednio z oceanem. Będziemy mieć okazję zjeść lunch na wydmach, co będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem.  Nocleg w Swakopmund.

6.dzień

Wybrzeże Szkieletów - Cape Cross - Uis - Tin Mine Town

Wczesnym rankiem udamy się w drogę do Wybrzeża Szkieletów. Zatrzymamy się przy słynnej Zeili – wraku statku. Następnie udamy się do kolonii fok w Cape Cross. Po lunchu w miejscowości Uis odwiedzimy górniczą osadę Tin Mine Town. Następnie czeka nas krótki trekking poprzez dolinę rzeki w pobliżu szczytu kraju Königstein.

Późno wieczorem dotrzemy do oddalonego od cywilizacji kempingu. Zjemy wspólną kolację przy grillu lub ognisku. Będziemy mieć okazję podziwiać namibijskie niebo. Nocleg w komfortowych namiotach z łóżkami i łazienkami gustownie wkomponowanymi w skały.

7.dzień

Kamanjab

Po nocy spędzonej wśród dźwięków dzikiej przyrody i tysięcy gwiazd udamy się do miejscowości Kamanjab. Po lunchu w tutejszej restauracji odpoczniemy sobie nad basenem lub w barze. Zawita do nas także mieszkający w okolicy struś, który przywykł do ludzi i przychodzi by… dać pokaz strusiego tańca.

Dla chętnych jazda quadami po okolicy. Ta kilkugodzinna wycieczka to nie tylko przyjemność jazdy po dzikich, afrykańskich bezdrożach, ale także możliwość podziwiania dzikiej przyrody, która znajduje się na wyciągnięcie ręki. Odwiedzimy cmentarz pierwszych osadników, tamy i zbiornik wodny, do którego przychodzą zwierzęta.

Dzień zakończymy piknikiem na platformie widokowej przy zachodzie słońca. Nocleg w Kamanjab.

8.dzień

Wycieczka do wioski ludu Himba

Rano opcjonalna wycieczka do wioski ludu Himba. Jest to jedna z kilkunastu grup etnicznych Namibii, która ciągle jeszcze żyje według tradycyjnych wzorców.

W związku z tym, że wraz z rozwojem cywilizacji także życie Himba powoli się zmienia, jest to niesamowita okazja do zobaczenia jednej z ostatnich afrykańskich kultur, nieskażonych nowoczesnym światem. Drugą atrakcją tego dnia będzie spacer przez busz i oglądanie prehistorycznych rytów naskalnych. Odpoczynek. Nocleg w Kamanjab.

9.dzień

Park Narodowy Etosha

Wcześnie rano udamy się do miejsca uważanego za największą atrakcję Namibii – Parku Narodowego Etosha. To jeden z największych parków narodowych świata.

Podczas całodziennego safari z lokalnym przewodnikiem z dużym prawdopodobieństwem zobaczymy żyrafy, zebry, liczne antylopy, w tym Gnu, nosorożce, lwy, strusie, oryksy, słonie i liczne ptactwo. Może nawet natrafimy na moment polowania drapieżników. Nasz dzień ponownie zakończymy spektakularnym zachodem słońca. Nocleg w jednym z ośrodków w Parku lub przy jego granicach w okolicach Anderson Gate.

10.dzień

Safari w Parku Narodowym Etosha

Dalszy ciąg safari w Parku Narodowym Etosha. O świcie udamy się w poszukiwaniu dzikich zwierząt, które o tej porze zazwyczaj gromadzą się przy wodopojach. Wczesnym popołudniem ruszymy w drogę powrotną do Windhoek. Po drodze zatrzymamy się na lunch w  postkolonialnym miasteczku z niemiecką architekturą – Otjiwarongo.

Jadąc dalej, będziemy mijać dwa spektakularne, bliźniacze, wygasłe wulkany. Wieczorem dotrzemy do Windhoek, gdzie jeśli tylko czas nam pozwoli, będziemy mieć możliwość zakupu pamiątek na lokalnym targu. Nocleg w hotelu w centrum miasta.

11.dzień

Wylot z Windhoek

Dzisiaj kończy się nasza przygoda z Namibią. Po pożegnaniu z grupą wyruszymy w drogę na lotnisko, by wrócić do naszych domów i planować kolejną podróż z Rek Travel Adventure. Polecamz inne kraje afrzkańskie: Kenia czy Kamerun.

Namibia 2024: pod rozgwieżdżonym niebem

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).