Kenia wycieczka

Kenia i “Wielka Migracja” 2024/2025

9 dni
07-17-2024 07-07-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $2995

Cena zawiera

 • Transport między parkami i oglądanie przyrody z pokładów jeep Land Cruiser 4×4.
 • Wyżywienie w trakcie trwania safari.
 • Butelkowaną wodę pitną.
 • Pobyt w Samburu Simba Lodge,  Lake Naivasha Sopa Logde, Mara Maisha Camp.
 • Zakwaterowanie w hotelu w Nairobi.
 • Lokalne przejazdy oraz transfery z/na lotnisko.
 • Opłaty za wstęp i przebywanie na terenie parków narodowych.
 • Wyżywienie wymienione w programie: śniadanie/lunch/kolacja.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Obsługę lokalnego kierowcy podczas safari.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Dodatkowych atrakcji nie wymienionych w programie.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.
 • Wizyty w wiosce Masajskiej (cena do potwierdzenia bliżej wyjazdu).
 • Lotu balonem nad Masai Mara (ok. $420 według cen z 2023 roku)
 • Wydatków natury osobistej i zwyczajowych napiwków.
 • Odszkodowania w przypadku zniszczenia lub zagubienia bagażu.
 • Opłaty wizowej (ok $55).

Kenia jest spełnieniem marzeń o egzotyce, dzikich zwierzętach, safari w buszu oraz zachodach słońca na sawannie. Właśnie podczas Wielkiej Migracji szczególnie miejsce to zachwyca bogactwem zwierząt oraz ich zwyczajów oglądanych z tak bliska…

 

Parki narodowe

Safari


Plan podróży

1.dzień

Lot do Nairobi

Naszą przygodę z Kenią rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej i przelotu do Nairobi.

2.dzień

Nairobi

Po przylocie do Nairobi przejedziemy do hotelu na nocleg. Miasto to jest dzisiaj jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych i politycznych w Afryce.

3.dzień

Nairobi – Samburu

Po śniadaniu wyruszymy do położonego ok 320 km od Nairobi Parku Narodowego Samburu.

Pięciogodzinną podróż centralnymi wyżynami Kenii umili nam widok plantacji kawy, herbaty oraz ananasów.

Zobaczymy ośnieżoną Mt. Kenya oraz kontrastujące z nimi czerwone zbocza położone poniżej. W ciągu dnia obiad.

Zakwaterowanie w gustownie urządzonym na styl Samburu domku, leżącym nad brzegiem rzeki Ewaso Nyiro. Do dyspozycji gości jest basen  w sąsiedztwie zapierających dech w piersi widoków. Kolacja.

Kenia i "Wielka Migracja" 2024: oko w oko z dziką przyrodą Afryki
Photography Agnieszka Kledzik
4.dzień

Samburu

Po śniadaniu wyruszymy w plener. Dzień spędzimy na podziwianiu fauny i flory, z której słynie położony na wysokości 800 m n.p.m. park.

Podczas przejazdu odsłoniętymi jeepami przez suche i malownicze obszary rezerwatu zaobserwujemy zwierzynę łowną, koncentrującą się wzdłuż brzegów rzeki Ewaso Nyiro. Tutaj zobaczymy się większość dzikich zwierząt, takich jak słonie, żyrafy, zebry, lwy, gepardy, bawoły, oryksy.

Przejazd na nocleg do Ashnil Samburu Camp. Obiad w ciągu dnia. Kolacja w kompleksie.

Kenia i "Wielka Migracja" 2024: oko w oko z dziką przyrodą Afryki
Photography by Agnieszka Kledzik
5.dzień

Samburu – Jezioro Naivasha

Dzisiaj czeka nas wczesna pobudka. Po rannym safari wyruszymy w dalszą drogę do Parku Narodowego Jeziora Naivasha. Gatunki takie jak hipopotam, żyrafa, bawół, zebra, guziec, eland oraz niewielka populacja gepardów, lwów i leopardów to tylko niektóre z zwierząt, które możesz spotkać, eksplorując faliste trawiaste obszary wokół jeziora Naivasha. Główną atrakcją są ptasie gatunki, które najlepiej obserwować podczas rejsu statkiem po jeziorze.

Po drodze czeka nas postój, by zobaczyć 74-metrowy wodospad Thompson w Nyahururu. Położony na dnie Wielkich Rowów Afrykańskich Park Narodowy utworzono w 1968 roku i jest on jednym z najładniejszych parków w Kenii. Można tu spotkać m.in. lwy, lamparty, hieny i antylopy.

Wieczorem przejazd na nocleg do Lake Naivasha Sopa Lodge; usytuowanego na południowym brzegu Jeziora Naivasha. Sopa Lodge cieszy się najlepszymi widokami; teren wokół jest azylem dla żyraf, zebr, antylop wodnych i małp, które często można spotkać w drodze do i z pokoju. Każdy z lodges został został zaprojektowany tak, aby wtapiać się we wspaniałe otoczenie egzotycznej przyrody, odzwierciedlając przy tym motywy i wpływy kultury równikowej Afryki oraz sztuki. Na gości czekają dwa kompleksy basenów z barem obok, a także bardziej kameralne miejsce ogrzewane miedzianymi kominkami na wieczorne drinki. Znajduje się tu również kort tenisowy, siłownia i sklep z pamiątkami.

Kenia i "Wielka Migracja" 2024: oko w oko z dzika przyroda Afryki
Photography by Agnieszka Kledzik
6.dzień

Jezioro Naivasha – Masai Mara

W tym dniu czeka nas około 6-godzinny przejazd do rezerwatu Masai Mara, który jest częścią rozciągającego się na terenie Tanzanii Parku Narodowego Serengeti.

Można tu spotkać słonie, bawoły, hipopotamy, a nawet nosorożce czarne. W Narodowym Rezerwacie Masai Mara jest także największa w Kenii populacja lwów. Występuje tu także niespotykany nigdzie indziej w Kenii antylopowiec koński.

Wieczorem przejazd na nocleg. W tym dniu spać będziemy w podwójnych „namiotach” nad rzeką Talek. Wszystkie wyposażone w toalety, prysznice i ogrzewanie.

Kenia i "Wielka Migracja" 2024: oko w oko z dzika przyroda Afryki
Photograpy by Agnieszka Kledzik
7.dzień

Masai Mara

Kolejny dzień, który spędzimy w jednym z najbardziej ekscytujących ekosystemów dzikiej przyrody na świecie. Jest to jeden z najsłynniejszych rezerwatów dzikich zwierząt w Afryce, który wraz z przyległym Serengeti w Tanzanii uważany jest za najpiękniejszy park na świecie.

Masai Mara to głównie płaska sawanna z rzadkimi drzewami i licznymi stadami antylop, gazeli, zebr, słoni, żyraf oraz polującymi na nie drapieżnikami takimi jak lwy, lamparty, gepardy, hieny, czy szakale. Masai Mara pozostaje domem dla największej i najbardziej zróżnicowanej koncentracji dzikich zwierząt niż jakikolwiek inny park przyrodniczy w regionie.

Końcem dnia udamy się nad rzekę Mara, granicząca z Tanzanią, gdzie podczas wielkich migracji w miesiącach: sierpień i wrzesień setki tysięcy antylop gnu i zebr przekracza rzekę oraz niziny rezerwatu kierując się na wschód. Przy odrobinie szczęścia zaobserwujemy stada krokodyli i hipopotamów, pasących się na zielonej trawie gnu, antylop i zebr oraz czyhających na swoje ofiary lwów, gepardów i hien.

W drugiej połowie dnia przejazd na nocleg w Mara Maisha Camp.

Kenia i "Wielka Migracja" 2024: oko w oko z dzika przyroda Afryki
Photography by Agnieszka Kledzik
8.dzień

Masai Mara – Nairobi

Przed śniadaniem krótkie safari, by móc zaobserwować budzącą się do życia afrykańską faunę. Zwieńczeniem safari będzie okazja odwiedzenia i poznania Masajów.

Opcjonalnie wizyta w wiosce, gdzie goście stają się kimś więcej niż gośćmi, stają się częścią społeczności Masajów. Jednym z elementów widowiska jest pokaz plemiennych tańców oraz szczególnie widowiskowych podskoków, z których słyną Masajowie, przy akompaniamencie charakterystycznych śpiewów.

Dla chętnych, za dodatkową opłatą lot balonem nad Masai Mara. Wieczorny przejazd na lotnisko w Nairobi. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Chicago.

Kenia i "Wielka Migracja" 2024: oko w oko z dzika przyroda Afryki Masai (8).jpg
Photography by Agnieszka Kledzik
9.dzień

Powrót do domu

Kończymy naszą kenijska przygodę, żegnamy się z nowymi przyjaciółmi i otwieramy się na nowe kierunki.

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Kenia i “Wielka Migracja” 2024: oko w oko z dziką przyrodą Afryki
Kenia i "Wielka Migracja" 2024: oko w oko z dzika przyroda Afryki
Photography by Agnieszka Kledzik

 

Sprawdź inne wycieczki do Afryki:

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Madagaskar i wyspa Nosy Be: 2024/2025

$2495 13 dni 10-07-2024 10-09-2025

Kapsztad 2024/2025: miasto słońca i wina

$1995 9 dni 09-02-2024 09-01-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 135