Patagonia 2024: podróż na koniec świata (Chile, Argentyna)

13 dni
11-23-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $3580

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach 2-osobowych ze śniadaniem
 • Prywatny transport
 • Opieka polskiego przewodnika na całej trasie wycieczki (4 dzień- śniadanie i lunch, 5,5i11 dzień – lunch box, 7 dzień- lunch)
 • Opieka przewodników lokalnych
 • Wyżywienie według programu wycieczki
 • Rejs na obserwacje wielorybów
 • Rejs po Kanale Beagle
 • Rejs do lodowców Balmaceda i Serrano
 • Bilet wstępu do Tierra Del Fuego NP
 • Bilet wstępu do Los Glaciares NP
 • Bilet wstępu do Torres Del Paine NP
 • Tango show z kolacją w Buenos Aires

Cena nie zawiera

 •  Koszt biletów międzynarodowych
 • Koszt biletów lokalnych
 • Ubezpieczenie (możliwość zakupu w biurze Rek Travel)
 • Zwyczajowe napiwki

Patagonia to miejsce, które trudno opisać. Pierwsze rzeczy, które przychodzą na myśl, myśląc o tej okolicy, to góry i pola lodowe. I oczywiście rozległość tej krainy. Mówi się, że obejmuje ona ponad 300 000 mil kwadratowych zarówno w Chile, jak i w Argentynie, przecinając łańcuch górski Andy i rozciągając się od Oceanu Spokojnego na zachodniej granicy Chile po Ocean Atlantycki na wschodniej granicy Argentyny.


Plan podróży

1.dzień

Lot do Buenos Aires

Naszą przygodę z Patagonią rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej i lotu do stolicy Argentyny – Buenos Aires.

2.dzień

Buenos Aires

Po przylocie rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. kolorową dzielnicę La Boca, a także piękne uliczki San Telmo. Odwiedzimy Katedrę oraz Plaza de Mayo – główny plac miasta, miejsce wielu wydarzeń historycznych, m.in.  rewolucji majowej, a także  demonstracji i protestów. Następnie elegancka i arystokratyczna dzielnica Recoleta i słynny cmentarz, będący miejscem spoczynku sławnych osobistości, np. Evity Peron. Po zwiedzaniu udamy się do hotelu na krótką przerwę, gdyż wieczorem czeka nas wyjątkowy pokaz Tanga połączonego z kolacją.

3.dzień

Buenos Aires, Tierra del Fuego National Park

Dzisiaj pożegnamy Buenos Aires i polecimy na południe do Ziemi Ognistej i słynnego Miasta na Końcu Świata – Ushuaia. Po przylocie udamy się na wycieczkę do Parku Narodowego Tierra del Fuego, podczas której będziemy podziwiać ośnieżone szczyty, torfowiska, doliny wspaniałej zieleni, rzeki i jeziora. Zobaczymy punkt widokowy na Kanał Beagle. Podczas wycieczki odbędziemy krótki spacer i zobaczymy Zatokę Lapataia, Zatokę Ensenada i Acigami Lake.

4.dzień

Rejs Kanał Beagle, Ushuaia, El Calafate

Dziś rano wybierzemy się na rejs po Kanale Beagle. Podczas wycieczki przepłyniemy obok znanej latarni morskiej Les Eclaireurs i będziemy obserwować ptactwo, m.in. kormorany, jak również wypoczywające lwy morskie. Po około 4 godzinach wrócimy do Ushuaia.

Po południu pożegnamy się z Ziemią Ognistą i udamy się na lot do El Calafate – miasta położonego nad brzegiem jeziora Lago Argentino, które przyciąga turystów Parkiem Narodowym Los Glaciares oraz znajdującymi się na jego terenie trzema lodowcami i słynnym olbrzymem Perito Moreno. Nocleg w hotelu.

5.dzień

Perito Moreno

Rankiem wyjedzeimy do Los Glaciares, Parku Narodowgo wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tam słynny lodowiec Perito Moreno. Jego ściany sięgają 60-70 metrów, a czoło osiąga 4km. Będziemy świadkami niezwykłego spektaklu przyrody – obrywających się kawałków lodu, świadczących o nieustannym ruchu lodowca. Po południu powrócimy do El Calafate. Czeka nas nocleg w hotelu.

Dla chętnych możliwość dodatkowego rejsu do czoła lodowca w cenie około $30 od osoby. Ponadto dla chętnych i wytrwałych możliwość Mini Trekkingu na lodowcu lub Big Ice Trekkingu pod okiem wykwalifikowanych przewodników. Chęć udziału trzeba zgłosić przed wylotem. Koszt do potwierdzenia.

 

6.dzień

El Calafate, Puerto Natales

Dzisiaj żegnamy argentyńską Patagonię i udamy się do Chile i Puerto Natales – miasta położonego nad Zatoką Ostatniej Nadziei. Nocleg w hotelu.

7.dzień

Torres del Paine NP

Po śniadaniu udamy się na całodzienną wycieczkę do najpiękniejszego górskiego parku narodowgo południowoamerykańskiego kontynentu – Torres del Paine. To park narodowy, który został wpisany na listę UNESCO, a według National Geographic jest piątym najpiękniejszym miejscem na świecie.

Podczas wycieczki odwiedzimy miejsca takie jak punkt widokowy na piękne jezioro Lago Nordenskjold, Lago Grey z unoszącymi się po jego powierzchni bryłami lodowymi. Tutaj udamy się na krótki spacer do punktu widokowego na lodowiec Grey. Zatrzymamy się na punkcie widokowym na Lago Pehoe z widokiem na majestatyczne Cuernos del Paines i Górę Paine Grande. Dzisiejszą noc spędzimy w parku w Lodge z pięknym widokiem na majestatyczne góry.

8.dzień

Torres del Paine, Puerto Natales

Dziś będziemy kontynuować dalsze zwiedzanie Parku. Czekają na nas piękne widoki szmaragdowych jezior, góry oraz dzikie zwierzęta, a przy odrobinie szczęścia może uda nam się zobaczyć Króla Parku – Pumę. Na koniec żegnając się z Parkiem zobaczymy imponujący wodospad Cacada Paine. Zmierzając w kierunku Puerto Natales zatrzymamy się w Cueva del Milodan. Znajdują się tam jaskinie słynne z odkrycia szczątków wymarłego leniwca olbrzymiego Mylodon Darwini. Nocleg w hotelu.

9.dzień

Rejs do lodowców Balmaceda i Serrano

Rankiem udamy się w rejs do fiordów Ultima Esperanza u stóp lodowców Balmaceda i Serrano położonych w Parku Narodowym Bernardo O’Higgins. Najpierw dotrzemy do Monte Balmaceda i lodowca, skąd kontynuujemy rejs do Puerto Toro. Po przybyciu na ląd odbędziemy krótki trekking poprzez las, aż dotrzemy do ściany lodowca Serrano. Po powrocie do łodzi umili nam czas unikatowy aperitif z lodu lodowca. Powrót do Puerto Natales. Nocleg w hotelu.

10.dzień

Puerto Natales, Punta Arenas

Dziś przyjedziemy do Punta Arenas – stolicy chilijskiej Patagonii. Po przyjeździe wyruszymy na zwiedzanie centrum historycznego miasta. Zobaczymy Plaza de Armas ze słynnym pomnikiem Fernando Magellana, Costanere z widokiem na Cieśninę Magellana. Powrót do hotelu. Nocleg.

11.dzień

FRANCISCO COLOANE PARK I OBSERWACJA WIELORYBÓW - PERTO NATALES

Dziś bardzo wcześnie rano (około godziny 4)  wybierzemy się na wycieczkę do Parku Francisco Coloane i Cape Froward, najbardziej wysuniętego na południe punktu świata kontynentalnego z lodowcami, humbakami, wielorybami sei, delfiny południowymi, Toninas Overas, pingwinami magellańskimi. Są one częścią cudów natury tego południowego obszaru Cieśniny Magellana i Ziemi Ognistej.

Cape Froward stanowi jedno z najbardziej odległych i dziewiczych miejsc na planecie. Całodniowa wycieczka pozwoli nam poczuć naturę w jej najbardziej naturalnym stanie. 50 kilometrów na południe od Punta Arenas przejedziemy do portu, skąd pożeglujemy przez 10 godzin.

Podczas rejsu będziemy cieszyć się wyjątkowym krajobrazem. Życie morskie obecne na tym obszarze nie przestanie nas zaskakiwać ze względu na bliskość i obfitość: lwy morskie, petrele, kormorany, delfiny południowe, humbaki, itp. sprawią, że poczujemy, że natura jest tu odczuwalna i żyje. Po przypłynięciu do portu, powrócimy do Punta Arenas.

12.dzień

Punta Arenas, Santiago de Chile

Po przylocie do Santiago de Chile udamy się do hotelu. Po zostawieniu bagaży rozpoczniemy zwiedzanie Santiago – kosmopolitycznej stolicy Chile. Zobaczymy Plaza de Armas (słynny plac w samym sercu Santiago), Katedrę, budynek Poczty Głównej, jak również Pałac Prezydencki La Moneda, malutką dzielnicę Paris-Londres wraz z zabytkowym kościołem San Francisco.

Na koniec udamy się na słynne wzgórze San Cristobal, gdzie skorzystamy z kolejki i wjedziemy na punkt widokowy, skąd będziemy podziwiać panoramiczny widok na stolice i pasma górskie Andów otaczających metropolie. Powrót do hotelu. Nocleg.

13.dzień

SANTIAGO- CHICAGO

Transfer na lotnisko i powrót do Chicago. Zapraszamy na kolejne wyprawy z Rek Travel Adventure.

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).