Patagonia Północna 2025

10 dni
02-12-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $4350

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach 2-osobowych.
 • Śniadania.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej tarsie wycie
 • Zwiedzanie Buenos Aires.
 • Rejs Cruce Andino
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Alerce Andino z lunch box.
 • Pobyt w Green Baker Lodge w opcji full board.
 • Rejs do Capillas de Marmol.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Patagonia.
 • Wycieczkę do Lodowca Calluqueo.
 • Bilety wstępu do wszystkich atrakcji.

Cena nie zawiera

 •  Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia poza śniadanami oraz Green Baker Lodge.
 • Zwyczajowych napiwków oraz wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

PATAGONIA PÓŁNOCNA – INFORMACJE PRAKTYCZNE

 • Waluty: peso argentyńskie (ARS). Często można płacić w EUR lub USD.
 • Pobyt bezwizowy do 90 dni.
 • Bezcłowo można wwieźć produkty i bagaż o wartości 300USD.

Plan podróży

1.dzień

Lot do Buenos Aires

Odprawa paszpotowo-bagażowa i lot do Buenos Aires. Po przylocie transfer do hotelu, a po krótkiej przerwie zwiedzanie Buenos Aires.

W planie zwiedzania m.in. kolorowa dzielnica La Boca, a także piękne uliczki San Telmo, Katedra i Plaza de Mayo. Następnie elegancka i arystokratyczna dzielnica Recoleta oraz słynny cmentarz, uważany za dzieło sztuki, będący miejscem spoczynku wielu znanych osobistości, takich jak Evita Peron.

Nocleg w hotelu.

Patagonia Północna

2.dzień

Buenos Aires, Bariloche

Poranny lot do San Carlos de Bariloche (powszechnie znanego Bariloche) – miasta graniczącego z jeziorem Nahuel Huapi otoczonym Andami. Bariloche słynie ze szwajcarskiej architektury alpejskiej i czekolady sprzedawanej w sklepach przy głównej ulicy Calle Mitre.

3.dzień

Cruce Andino

Po śniadaniu żeglowanie przez Andy i trzy piękne jeziora połączone czterema odnogami lądowymi, od San Carlos de Bariloche w Argentynie po Puerto Varas w Chile. Podczas drogi przez Lago Nahuel Huapi obserwowacja krajobrazów z zielonymi odcieniami lasów i ptakami.

Następnie podziwianie jeziora Lago Frias z pięknymi widokami na Cerro Tronador. Czas na przerwę w Peulla – ekologicznym domku i raju dla miłośników natury. Tutaj możliwość dodatkowo płatnego lunchu.

Na koniec czas na Lago Todos los Santos. Tutaj, jeśli pogoda pozwoli, zobaczymy wulkany Osorno i Puntiagudo. Następnie kontynuacja podróży do Puerto Varas. W krajobrazie  zachwycą nas imponujące widoki na wulkany Osorno i Calbuco. Przyjazd do Puerto Varas. Nocleg w hotelu.

4.dzień

Alerce Andino NP

Po śniadaniu trekking do Parku Narodowego Alerce Andino, utworzonego w 1982 roku i będącego częścią Rezerwatu Biosfery Umiarkowanego Lasu Deszczowego w Andach Południowych, położonego 1,5 godziny drogi od miasta Puerto Varas.

Na wycieczce dominować będzie las składający się z modrzewia, coigue de Magallanes i lengi. Wśród ssaków, przy odrobinie szczęścia, uda się zobaczyć pudu, szarego lisa i chingue, a może nawet mieszkającą tam pumę lub małpę górską.

Na niebie, w koronach drzew i stromych ścianach masywu andyjskiego można zobaczyć kondora, dzięcioła czarnego , huet huet, zimorodka, peuco, caiquen, cachudito i torcaza, a w niezliczonych jeziorach rodzimą rybę “percatrucha”

Całkowita trasa liczy prawie 8 kilometrów do Laguna Triangulo i powrót tą samą trasą (maksymalna wysokość 551m i około 6-8 godzin podróży w obie strony). Jednym z głównym celów będzie odkrycie jednego z najstarszych gatunków na Ziemi: modrzewia lub Lahuen, osiągającego ponad 60 metrów i 2600 lat!

 

5.dzień

Vincente Perez Rosales NP

Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Perez Rosales. W programie m.in.  wodospady Petrohue, rejs po jeziorze Szmaragdowym, wędrówka po zboczach wulkanu Osorno, a przy ładnej pogodzie podziwianie widoków na większość wulkanów w okolicy. Jeśli zaskoczą nas deszcz i chmury, skupimy się bardziej na florze i sposobie,w jaki wulkan moduluje krajobraz. Dystans trekkingu to ok. 7km.

Następnie rejs lokalną motorówką z portu Petrohue do “La Poza” Wędrówka od brzegu jeziora częścią szlaku “Los Arceles” oraz trekking szlakiem “La Desolacion”zakończony wspinaczką na szczycie małego wodospadu.

W drodze powrotnej droga przez kilka laharów, gdzie dziś stopiony śnieg z wulkanu spływa do jeziora, przynosząc mączkę skalną odpowiedzialną za turkusowy kolor wód. Większość szlaków, z których będziemy korzystać, została stworzona w pierwszej połowie XX wieku przez osadników poszukujących zaśnieżonych stoków do jazdy na nartach i drzew Alerce o budowy typowych drewnianych domów z Pto. Varas.

Jest to najczęściej odwiedzany obszar parku, w którym można z łatwością cieszyć się florą kształzującą poruszającą się glebę naszych wulkanów, jednocześnie podziwiając najlepsze widoki na Krainę Jezior.

6.dzień

Puerto Varas, Balmaceda, Green Baker Lodge

Po śniadaniu lot do Balmacedy. Po przylocie kontynuacja naszej podróży do pierwszego miejsca, czyli Paredon de las Manos – ściany o długości 35 metrów, w której znajdują się odciski dłoni utrwalone w kamieniu oraz malowidła przedstawiające guanako sprzed 5,000 lat.

Następnie przerwa na lunch w Rio Tranquilo oraz rejs do “Marmurowych Kaplic” Złożone z trzech formacji wapiennych wyróżniają się pięknem kolumn i intensywnym błękitem wody, która je chroni.

Przyjazd do naszej Lodge położonej nad brzegiem rzeki Baker. Powitalna kolacja.

7.dzień

Patagonia NP

Dzisiaj podróż do zbiegu rzek Rio Baker & Neff. To ponad 10-metrowy spadek wody tworzący wodospad . Następnie zwiedzanie Parku Narodowego Patagonia, utworzonego stosunkowo niedawno, bo w 2018 roku.

Park Patagonia stanowi rdzeń nowego Szlaku Parków Patagonia i głównego projektu ochrony przyrody. Na koniec postój w punkcie widokowym u zbiegu rzek Baker i Chacabuco. Powrót do naszej Lodge. Kolacja dla uczestników.

8.dzień

Ice Trekking, Lodowiec Calluqueo

Po śniadaniu trekkingowa przygoda na lodowcu Calluqueo. Wyruszymy w stronę lodowca trasą Alberto de Agostini i przekraczając rzekę, aby dotrzeć do punktu widokowego Calluqueo. Będzie to 7-godzinna wycieczka, 12km w obie strony. Powrót do anszej Lodge. Kolacja dla uczestników.

9.dzień

Green Baker Lodge, Santiago de Chile

Pożegnanie Carratere i Patagoni. Wyjazd w kierunku lotniska Balmaceda oraz lot do stolicy Chile – Santiago. Po przylocie transfer do hotelu na nocleg.

10.dzień

Santiago de Chile

I tak kończy się nasza przygoda. Po przejeździe na lotnisku na lot powrotny czas na pożegnanie z grupą.

Jeśli Patagonia Północna skradła Wasze serca, zapraszamy na inne podobne wyjazdy z Rek Travel Adventure. Może tym razem Cordillera Blanca w Peru?

Patagonia Północna 2025

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).