Polska Północna 2024/2025

9 dni
05-15-2024 09-11-2024 04-22-2025 09-28-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz plik do katalogow
Cena $2800
Special $2300

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Wyżywienie 3 razy dziennie: śniadanie, obiad, kolacja. Nie dotyczy dni przelotów (w dniu przylotu kolacja, w dniu wylotu – śniadanie).
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Transport prywatnym autokarem na całej trasie zwiedzania.
 • Koszt parkingów, opłaty drogowe, taksy klimatyczne.
 • Lokalnych przewodników.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Koszty biletów wstępu.
 • Zestawy nagłaśniające w punktach zwiedzania, gdzie jest on wymagany.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

 

Polska Północna to zwiedzanie malowniczych miast, zabytkowych miejsc, urokliwych krajobrazów oraz uczestnictwo w lokalnych tradycjach czekają na każdego podróżnika. W Polsce Północnej czeka na nas nie tylko piękno Bałtyku, ale także historyczne perły, takie jak Gdańsk z malowniczym Starym Miastem i słynnym Długim Targiem. Dodatkowo, region ten zachwyca przyrodą, oferując unikalne atrakcje, takie jak Mierzeja Wiślana czy malownicze parki narodowe, tworząc niezapomniany pejzaż dla każdego podróżnika.

Kultura i historia


Plan podróży

1-2dzień

Lot do Warszawy

Naszą podróż rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej i lotu do Warszawy. Po przylocie pospacerujemy po Starym Mieście. Zobaczymy m.in.   Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, pomnik Małego Powstańca, Rynek Starego Miasta.

Wieczorem przejedziemy do hotelu na kolację i nocleg.

Polska Północna

3dzień

Gniezno, Bydgoszcz

Po śniadaniu wyruszymy do Bydgoszczy. Po drodze zatrzymamy się w pierwszej stolicy Polski – Gnieźnie, powstałej podobno jak Rzym, na siedmiu wzgórzach. To tutaj w 1000 r. koronowany został pierwszy król Polski Bolesław Chrobry i to właśnie Gniezno uważane jest za kolebkę polskiej państwowości. Przejazd do Bydgoszczy.

Udamy się na spacer po Starym Mieście. Zobaczymy Rynek, Wyspę Młyńską będącą sercem Wenecji Bydgoskiej, Mennicę Królewską oraz zabytkowe budynki Młynów Rothera.

Przejazd na nocleg do Torunia.

Panorama of Old town with reflection in Brda River at sunrise, Bydgoszcz, Poland
4dzień

Toruń

Dzisiejszy dzień spędzimy w Toruniu – mieście Mikołaja Kopernika i toruńskich pierników. Zwiedzimy centrum miasta. W czasie spaceru zobaczymy m.in. Bramę Klasztorną, Krzywą Wieżę, mury obronne Starego Miasta, dom Mikołaja Kopernika (zwiedzanie z zewnątrz), Katedrę św. Janów, pomnik Mikołaja Kopernika, “pręgierz osiołek”, Ratusz Staromiejski, fontannę Flisak, Kamienicę pod Gwiazdą i Piernikową Aleję Gwiazd.

Nocleg w Toruniu.

5dzień

Malbork, Gdańsk

Po śniadaniu przejedziemy do Malborka i odwiedzimy słynny Zamek Krzyżacki. W czasie  zwiedzania z przewodnikiem odkryjemy największe sekrety tej ogromnej gotyckiej budowli, najpotężniejszego zamku na świecie.

Przejazd do Gdańska i czas wolny na Starówce. Nocleg w Gdańsku.

6dzień

Gdynia, Sopot, Gdańsk

Po śniadaniu przejedziemy do Gdyni – miasta modernizmu i żeglarzy. Nasz spacer rozpoczniemy od najważniejszego punktu gdyńskiego śródmieścia Skweru Kościuszki, gdzie spotkamy największe turystyczne atrakcje miasta: okręt muzeum ORP “Błyskawica”, który służył Polskiej Marynarce Wojennej w trakcie trwania walk II Wojny Światowej (z wejściem na okręt i zwiedzaniem), trzymasztowy piękny żaglowiec “Dar Pomorza” oraz modernistyczne budynki Akwarium Gdyńskiego i Szkoły Morskiej.

Z Gdyni przejedziemy do Sopotu. rozpoczniemy od spaceru po Molo. Następnie udamy się na ulicę Bohaterów Monte Cassino, zwaną popularnie “Monciakiem”

Przejazd do Gdańska, kolacja i nocleg.

7dzień

Gdańsk

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie centrum Gdańska. W czasie spaceru miejscowy przewodnik opowie nam m.in. o nabrzeżu Mołtawy, średniowiecznym Żurawiu, monumentalnym Domu Towarzystwa Przyrodniczego, urokliwej ul. Mariackiej i jej kamienicach.

Oprócz tego zobaczymy reprezentacyjny Długi Targ z symbolem Gdańska czyli Fontanną Neptuna. Zobaczymy również Dwór Artusa, gotycko-renesansowy Ratusz Głównego Miasta, XVI-wieczny Dom Schumannów oraz manierystyczną Zieloną Bramę.

Następnie dotrzemy do “Korony Gdańska”, czyli Bazyliki Mariackiej ( największej ceglanej budowli sakralnej w Europie) i wejdziemy na punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na całe miasto.

Odwiedzimy również Europejskie Centrum Solidarności, które jest nie tylko muzeum, ale i centrum dialogu o współczesnym świecie.

Kolacja i nocleg w Gdańsku.

8dzień

Warszawa

Dzisiaj pożegnamy polskie wybrzeża i wracamy do Warszawy. Po zameldowaniu w hotelu zabierzemy stroje kąpielowe i pojedziemy do Parku Wodnego Suntago. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: baseny z wodą termalną, sauny i zjeżdżalnie.

Obiad zjemy w jednej z kilku dostępnych na miejscu restauracjach.

Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg w Warszawie.

9dzień

Wylot z Warszawy

I tak kończy się nasza podróż. Mamy nadzieję, że Polska Północna skradła Wasze serca. Zapraszamy do skorzystania z innych ofert Rek Travel Adventure. Może tym razem Bałkany?

Polska Północna 2024/2025

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Magiczne Włochy 2024/ 2025

$2595 10 dni 05-22-2024 05-12-2025

Polska: Dolny Śląsk i Praga 2024/2025

$2695 10 dni 05-26-2024 10-21-2024 03-29-2025 10-21-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 120