POLSKA PÓŁNOCNA – WYJAZD MŁODZIEŻOWY

9 dni
11-21-2024 11-22-2024 11-23-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz plik do katalogow
Cena $2395

Cena zawiera

 • Koszt biletów lotniczych
 • Noclegi w hotelach 3* w pokojach 2 lub 3 osobowych (jeśli są dostępne)
 • Wyżywienie 3 razy dziennie: śniadanie, obiad, kolacja. Nie dotyczy dni przelotów (w dniu przylotu kolacja, w dniu wylotu – śniadanie)
 • Transfery z/na lotnisko
 • Transport prywatnym autokarem na całej trasie zwiedzania
 • Koszt parkingów, opłaty drogowe, taksy klimatyczne
 • Lokalnych przewodników
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie wycieczki
 • Koszty biletów wstępu
 • Zestawy nagłaśniające w punktach zwiedzania, gdzie jest on wymagany

Cena nie zawiera

 • Kosztu bagażu lotniczego
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Ubezpieczenia turystycznego

Plan jest ramowy. Kolejność realizacji i poszczególne punkty programu mogą ulec zmianie.

WARSZAWA – GNIEZNO – TORUŃ – KASZUBY – GDYNIA – SOPOT – GDAŃSK – MALBORK – WARSZAWA

Kultura i historia


Plan podróży

1-2dzień

PRZELOT DO WARSZAWY

Wylot do Polski z dowolnego portu lotniczego. Na początek spacer po Starym Mieście. Zobaczymy m.in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, pomnik Małego Powstańca, Rynek Starego Miasta.

Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

3dzień

GNIEZNO - BYDGOSZCZ

Po śniadaniu wyruszymy do Gniezna, historycznej, pierwszej stolicy Polski. Gniezno powstało podobnie jak Rzym, na siedmiu wzgórzach. To tutaj w 1000 r. koronowany został pierwszy król Polski, Bolesław Chrobry i to właśnie Gniezno uważane jest za kolebkę polskiej państwowości, a jego sercem jest Katedra. Spacerując przez urokliwe uliczki, natrafimy również na malowniczy Rynek, otoczony kolorowymi kamienicami. Gniezno to idealne miejsce dla miłośników historii i piękna architektury.

Przejazd na nocleg do Torunia.

4dzień

TORUN

Dzisiejszy dzień spędzimy w Toruniu. Mieście Mikołaja Kopernika i toruńskich pierników. Zwiedzimy centrum miasta. W czasie spaceru zobaczymy m.in. Bramę Klasztorną, Krzywą Wieżę, mury obronne Starego Miasta, dom Mikołaja Kopernika (zwiedzanie z zewnątrz), Katedrę św. Janów, pomnik Mikołaja Kopernika, “pręgierz osiołek”, Ratusz Staromiejski, fontannę Flisak, Kamienicę pod Gwiazdą i Piernikową Aleję Gwiazd. Nocleg w Toruniu.

 

 

5dzień

MALBORK - GDAŃSK

Po śniadaniu przejazd do Malborka i wizyta w słynnym Zamku Krzyżackim. W czasie  zwiedzania z przewodnikiem odkryjemy największe sekrety tej ogromnej gotyckiej budowli, najpotężniejszego zamku na świecie. Przejazd do Gdańska i czas wolny na Starówce. Nocleg w Gdańsku.

 

6dzień

GDYNIA - SOPOT - GDAŃSK

Śniadanie. Przejazd do Gdyni, miasta modernizmu i żeglarzy. Spacer rozpoczniemy od najważniejszego punktu gdyńskiego śródmieścia Skweru Kościuszki, gdzie spotykamy największe turystyczne atrakcje miasta: okręt muzeum ORP “Błyskawica”, który służył Polskiej Marynarce Wojennej w trakcie trwania walk II Wojny Światowej (z wejściem na okręt i zwiedzaniem), trzymasztowy piękny żaglowiec “Dar Pomorza” oraz modernistyczne budynki Akwarium Gdyńskiego i Szkoły Morskiej. Z Gdyni przejedziemy do Sopotu. Ta polska stolica wakacji i wypoczynku na wysokim poziomie zaprasza nas do podziwiania swych pereł jakimi są Molo, które na ponad 450m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej oraz ulica Bohaterów Monte Cassino, zwana popularnie “Monciakiem”, która pełna jest restauracji, sklepów, kawiarni i artystów.

Przejazd do Gdańska, kolacja i nocleg.

 

7dzień

GDAŃSK

Śniadanie. Zwiedzane centrum Gdańska. W czasie spaceru miejscowy przewodnik opowie nam m.in. o nabrzeżu Mołtawy, średniowiecznym Żurawiu, monumentalnym Domu Towarzystwa Przyrodniczego, urokliwej ul. Mariackiej i jej kamienicach. Oprócz tego zobaczymy reprezentacyjny Długi Targ, z symbolem Gdańska czyli Fontanną Neptuna, typowy dla wielkich dawnych miast kupieckich Dwór Artusa, gotycko-renesansowy Ratusz Głównego Miasta, XVI-wieczny Dom Schumannów oraz manierystyczną Zieloną Bramę. Odchodząc niedaleko dotrzemy do “Korony Gdańska”, czyli Bazyliki Mariackiej, największej ceglanej budowli sakralnej w Europie i wejdziemy na punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na całe miasto. Odwiedzimy również Europejskie Centrum Solidarności, które jest nie tylko muzeum, ale i centrum dialogu o współczesnym świecie.

Kolacja i nocleg w Gdańsku.

8dzień

WARSZAWA

Żegnamy polskie wybrzeża i wracamy do Warszawy. Po zameldowaniu w hotelu zabieramy stroje kąpielowe i jedziemy do Parku Wodnego Suntago, aby do końca dnia relaksować się korzystając z jego licznych atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: baseny z wodą termalną, sauny i zjeżdżalnie. Obiad zjemy w jednej z kilku dostępnych na miejscu restauracjach.

Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg w Warszawie.

9dzień

WYLOT Z WARSZAWY

Po śniadaniu transfer na lotnisko, a następnie wylot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Magiczne Włochy 2024/ 2025

$2595 13 dni 05-22-2024 09-09-2024 05-12-2025

Polska: Dolny Śląsk i Praga 2024/2025

$2695 10 dni 05-26-2024 10-21-2024 03-29-2025 10-21-2025

Polska: Sentymentalne Kresy plus Kraków 2024/2025

$2950 12 dni 10-06-2024 05-04-2025 09-03-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 131