POLSKA PÓŁNOCNA – WYJAZD MŁODZIEŻOWY

9 dni
03-18-2024 03-20-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz plik do katalogow
Cena $2395

Cena zawiera

 • Koszt biletów lotniczych
 • Noclegi w hotelach 3* w pokojach 2 lub 3 osobowych
 • Wyżywienie 3 razy dziennie: śniadanie, obiad, kolacja. Nie dotyczy dni przelotów (w dniu przylotu kolacja, w dniu wylotu – śniadanie)
 • Transfery z/na lotnisko
 • Transport prywatnym autokarem na całej trasie zwiedzania
 • Koszt parkingów, opłaty drogowe, taksy klimatyczne
 • Lokalnych przewodników
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie wycieczki
 • Koszty biletów wstępu
 • Zestawy nagłaśniające w punktach zwiedzania, gdzie jest on wymagany

Cena nie zawiera

 • Kosztu bagażu lotniczego
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Ubezpieczenia turystycznego

Plan jest ramowy. Kolejność realizacji i poszczególne punkty programu mogą ulec zmianie.

WARSZAWA – GNIEZNO – TORUŃ – KASZUBY – GDYNIA – SOPOT – GDAŃSK – MALBORK – WARSZAWA

Kultura i historia


Plan podróży

1-2dzień

PRZELOT DO WARSZAWY

Wylot do Polski z dowolnego portu lotniczego. Na początek spacer po Starym Mieście. Zobaczymy m.in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, pomnik Małego Powstańca, Rynek Starego Miasta.

Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

3dzień

GNIEZNO - BYDGOSZCZ

Po śniadaniu wyruszymy do Bydgoszczy. Po drodze zatrzymamy się w historycznej, pierwszej stolicy Polski – Gnieźnie, powstałym podobnie jak Rzym, na siedmiu wzgórzach. To tutaj w 1000 r. koronowany został pierwszy król Polski Bolesław Chrobry i to właśnie Gniezno uważane jest za kolebkę polskiej państwowości. Przejazd do Bydgoszczy. Udamy się na spacer po Starym Mieście. Zobaczymy Rynek, Wyspę Młyńską będącą sercem Wenecji Bydgoskiej, Mennicę Królewską oraz zabytkowe budynki Młynów Rothera.

Przejazd na nocleg do Torunia.

 

 

Panorama of Old town with reflection in Brda River at sunrise, Bydgoszcz, Poland
4dzień

TORUN

Dzisiejszy dzień spędzimy w Toruniu. Mieście Mikołaja Kopernika i toruńskich pierników. Zwiedzimy centrum miasta. W czasie spaceru zobaczymy m.in. Bramę Klasztorną, Krzywą Wieżę, mury obronne Starego Miasta, dom Mikołaja Kopernika (zwiedzanie z zewnątrz), Katedrę św. Janów, pomnik Mikołaja Kopernika, “pręgierz osiołek”, Ratusz Staromiejski, fontannę Flisak, Kamienicę pod Gwiazdą i Piernikową Aleję Gwiazd. Nocleg w Toruniu.

 

 

5dzień

MALBORK - GDAŃSK

Po śniadaniu przejazd do Malborka i wizyta w słynnym Zamku Krzyżackim. W czasie  zwiedzania z przewodnikiem odkryjemy największe sekrety tej ogromnej gotyckiej budowli, najpotężniejszego zamku na świecie. Przejazd do Gdańska i czas wolny na Starówce. Nocleg w Gdańsku.

 

6dzień

GDYNIA - SOPOT - GDAŃSK

Śniadanie. Przejazd do Gdyni, miasta modernizmu i żeglarzy. Spacer rozpoczniemy od najważniejszego punktu gdyńskiego śródmieścia Skweru Kościuszki, gdzie spotykamy największe turystyczne atrakcje miasta: okręt muzeum ORP “Błyskawica”, który służył Polskiej Marynarce Wojennej w trakcie trwania walk II Wojny Światowej (z wejściem na okręt i zwiedzaniem), trzymasztowy piękny żaglowiec “Dar Pomorza” oraz modernistyczne budynki Akwarium Gdyńskiego i Szkoły Morskiej. Z Gdyni przejedziemy do Sopotu. Ta polska stolica wakacji i wypoczynku na wysokim poziomie zaprasza nas do podziwiania swych pereł jakimi są Molo, które na ponad 450m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej oraz ulica Bohaterów Monte Cassino, zwana popularnie “Monciakiem”, która pełna jest restauracji, sklepów, kawiarni i artystów.

Przejazd do Gdańska, kolacja i nocleg.

 

7dzień

GDAŃSK

Śniadanie. Zwiedzane centrum Gdańska. W czasie spaceru miejscowy przewodnik opowie nam m.in. o nabrzeżu Mołtawy, średniowiecznym Żurawiu, monumentalnym Domu Towarzystwa Przyrodniczego, urokliwej ul. Mariackiej i jej kamienicach. Oprócz tego zobaczymy reprezentacyjny Długi Targ, z symbolem Gdańska czyli Fontanną Neptuna, typowy dla wielkich dawnych miast kupieckich Dwór Artusa, gotycko-renesansowy Ratusz Głównego Miasta, XVI-wieczny Dom Schumannów oraz manierystyczną Zieloną Bramę. Odchodząc niedaleko dotrzemy do “Korony Gdańska”, czyli Bazyliki Mariackiej, największej ceglanej budowli sakralnej w Europie i wejdziemy na punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na całe miasto. Odwiedzimy również Europejskie Centrum Solidarności, które jest nie tylko muzeum, ale i centrum dialogu o współczesnym świecie.

Kolacja i nocleg w Gdańsku.

8dzień

WARSZAWA

Żegnamy polskie wybrzeża i wracamy do Warszawy. Po zameldowaniu w hotelu zabieramy stroje kąpielowe i jedziemy do Parku Wodnego Suntago, aby do końca dnia relaksować się korzystając z jego licznych atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: baseny z wodą termalną, sauny i zjeżdżalnie. Obiad zjemy w jednej z kilku dostępnych na miejscu restauracjach.

Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg w Warszawie.

9dzień

WYLOT Z WARSZAWY

Po śniadaniu transfer na lotnisko, a następnie wylot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Polska Południowa 2024

$2495 9 dni 05-05-2024

Albania z Macedonią 2024: bałkański duet dla wszystkich

$2450 11 dni 07-16-2024

Irlandia 2024: St Patrick’s Day

$2750 10 dni 03-15-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 109