Portugalia 2024/2025: ukryta perła na krańcu Europy

10 dni
10-09-2024 06-02-2025 10-08-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2250

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelu w miejscowości  Costa da Caparica (8 noclegów) w pokojach 2-osobowych.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Transport nowoczesnym autokarem na całej trasie wycieczki.
 • Wyżywienie w hotelu: 8 śniadań, 2 lunche, 7 kolacji w formie bufetu z winem i wodą.
 • Kolację z koncertem muzyki fado w tradycyjnej lizbońskiej tasce.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Całodzienną wycieczkę jeepami 4×4.
 • Rejs katamaranem z wizytą u dziko żyjących delfinów.
 • Wizytę w winiarni z degustacją 4 gatunków wina wraz z zakąskami.
 • Bilety wstępu do kaplicy czaszek w Evorze.
 • Taksę klimatyczną.
 • Małe regionalne niespodzianki.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej i zwyczajowych napiwków.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Portugalia to kraj rozległych plaż i stromych klifów, romantycznych miast i klimatycznych wiosek rybackich, zabytków mauretańskich i architektury współczesnej. To kraj niezwykły, który zachwyca smakiem portugalskiego wina porto, muzyką fado i niesamowitą sztuką ręcznie malowanych Azulejos – ceramicznych płytek pokrytych szkliwem.

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Rozrywka

Wczasy

Winiarnie


Plan podróży

1.dzień

Lot do Lizbony

Naszą przygodę z Portugalią rozpocznimey od odprawy paszportowo-bagażowej oraz lotu do Lizbony – miasta, którego wyjątkowy klimat tworzą architektura, wąskie uliczki oraz rozległe plaże.

Portugalia

2.dzień

Costa Da Caparica

Po przylotcie do Lizbony przejedziemy do hotelu w miejscowości Costa da Caparica, które uznane jest za jedno z najpopularniejszych miast turystycznych w Portugalii dzięki bliskiemu położeniu z Lizboną oraz łatwością dotarcia do wybrzeża.

Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek. Kolacja oraz nocleg.

3.dzień

Belém

Po śniadaniu przejedziemy do podmiejskiej dzielnicy Belém. Zwiedzanie rozpoczniemy od wejścia do Klasztoru Hieronimitów, w którym znajdują się grobowce Vasco da Gamy oraz narodowego wieszcza Luísa de Camõesa. Spacerując wzdłuż Tagu zobaczymy także piękny Pomnik Odkryć Geograficznych oraz słynną Torre de Belém.

Następnie zrobimy sobie krótką przerwę na relaks w lokalnej cukierni, w której skosztujemy pysznych “ciasteczek betlejemskich” serwowanych od 1837 roku według tajemnej receptury. Po degustacji odkryjemy niepowtarzalny świat Alfamy oraz Mouraria.

Powrót do hotelu.  Kolacja. Nocleg.

4.dzień

Óbidos, Nazaré, Fatima

Po śniadaniu wyjazd do średniowiecznego miasteczka Óbidos, a następnie Nazaré, czyli położonej nad samym Atlantykiem miejscowości rybackiej.

Następnie przejedziemy do Fatimy, jednego z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych na świecie. Miasto zawdzięcza swoją olbrzymią sławę serii maryjnych objawień między 13 maja i 17 października 1917 roku, których świadkami była trójka dzieci – Franciszek i Hiacynta Marto oraz Lucja dos Santos.

Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

5.dzień

Setubal, Park Naturalny Arrábida

Po śniadaniu przejedziemy do miejscowości Setubal, skąd wypłyniemy katamaranem, by udać się w odwiedziny do dziko żyjących delfinów.

Następnie przejedziemy do Parku Naturalnego Arrábida. Na koniec dnia udamy się na degustację czterech rodzajów wina wraz z przystawkami (ser owczy, szynka, portugalska kiełbasa paio, kiełbasa chorizo, chleb i tosty) w jednej z pobliskich winiarni.

Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

6.dzień

Costa Da Caparica

Po śniadaniu czas wolny na korzystanie z uroków otoczenia i udogodnień hotelu. Kolacja. Nocleg.

7.dzień

Alentejo, Évora

Po śniadaniu udamy się do samego serca regionu Alentejo, który ukaże nam tradycję tutejszego rolnictwa sięgającą wielu pokoleń. Plantacje korka, winorośli i gajów oliwnych stanowią wyznacznik wolno przepływającego czasu.

Po południu przejedziemy so Évory. Pospacerujemy po historycznym centrum miasta, które nie bez powodu zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO w 1986 roku. Czeka nas także wizyta w Kaplicy Kości. Uważa się, że zmarli dawno temu mnisi patrzą z każdego kąta kaplicy na odwiedzających ją turystów.

Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8.dzień

Cascais, Sintra, Cabo Da Roca

Po śniadaniu przejedziemy jeepami 4×4 do Cascais –  urokliwego miasteczka położonego nad samym Atlantykiem. Następnie udamy się do pięknej Sintry – górzystego miasteczka owianego aurą tajemniczości.

Następnie zobaczymy bajeczną plażę Guincho, a także spektakularne wybrzeże Atlantyku. Późniejszym popołudniem dotrzemy do Cabo da Roca, czyli najdalej wysuniętego na zachód przylądka Europy kontynentalnej.

Chwila zamysłu, widoki zapierające dech w piersiach i powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

9.dzień

Lizbona

Po śniadaniu udamy się do Lizbony. Spacerując przez wzgórza, przemierzając wąskie uliczki, przechodząc przez place i narożniki, spróbujemy uchwycić ducha miasta stworzonego przez jego historię i mieszkańców – obywateli całego świata!

Odwiedzimy dolne i górne miasto. Zobaczymy m.in. Avenida da Liberdade, Praça Restauradores, zabytkowy Elevador Gloria i Bica oraz punkty widokowe: miradouro Portas do Sol i miradouro Senhora do Monte. Zawitamy na Praça do Comércio, a także Praça do Rossio. Będzie oczywiście  czas wolny.

Uwieńczeniem dnia będzie kolacja w typowej tasce portugalskiej z koncertem muzyki fado! Powrót do hotelu późnym wieczorem. Nocleg.

10.dzień

Wylot z Lizbony

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu oraz lunch, po którym udamy się na lotnisko.

Mamy nadzieję, że Portugalia skradła Wasze serca. Zapraszamy na kolejne wycieczki z Rek Travel Adventure. Może tym razem Hiszpania?

Portugalia2024: ukryta perła na krańcu Europy

Sprawdź inne wycieczki do Europy:

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Magiczne Włochy 2024/ 2025

$2595 13 dni 09-09-2024 05-12-2025

Polska: Dolny Śląsk i Praga 2024/2025

$2695 10 dni 10-21-2024 03-29-2025 10-21-2025

Polska: Sentymentalne Kresy plus Kraków 2024/2025

$2590 12 dni 10-06-2024 05-04-2025 09-03-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 135