Wyspy greckie Morza Jońskiego: rejs dla żeglarzy. 2024

12 dni
09-04-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2450

Cena zawiera

 • Czarter jachtu.
 • Przelot na trasie: Ateny – Korfu – Ateny.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • 2 noclegi na Korfu w pokojach dwuosobowych.
 • 1 nocleg w Atenach w pokojach dwuosobowych.
 • 3 śniadania w hotelach.
 • Zakwaterowanie na jachcie w  kojach dwuosobowych.
 • Opiekę doświadczonego polskiego Kapitana.
 • Opinię Żeglarską PZŻ upoważniającą do ubiegania się o patenty żeglarskie.
 • Sprzątanie jachtu po rejsie.
 • Podatki.
 • Silnik zaburtowy.
 • Kaucję.
 • Ubezpieczenie NNW i KL.
 • Opłaty za postoje w portach i marinach.
 • Prąd, woda, paliwo do jachtu.
 • Wyposażenie na jachcie: w pełni wyposażona kuchnia, pościel, ręczniki, toalety i kabiny prysznicowe w jednym, prąd (ładowanie telefonów komórkowych i aparatów fotograficznych 12V): zasilanie 230V tylko w porcie.
 • Opiekę lokalnego przewodnika w Atenach.
 • Opiekę lokalnego przewodnika na Korfu.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Transport z/na lotnisko.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Wyżywienie na jachcie – składka zbierana przed rejsem ok. €‎ 10 na dzień.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.

Greckie wyspy można podzielić według grup takich jak Wyspy Egejskie (w ich skład wchodzą archipelagi takie jak Cyklady, Sporady i Dodekanez), Wyspy Jońskie, Wyspy Sarońskie oraz Wyspę Kreta wraz z przybrzeżnymi wyspami. Wyspy te dostarczają niezwykłych przeżyć na całe życie…

 

 


Plan podróży

1.dzień

Lot do Aten

Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Aten. Miasto to wraz ze słynnym Akropolem jest najważniejszym symbolem starożytnej Grecji. Właśnie tutaj znajdują się zabytki takie jak Teatr Dionizosa, Forum Rzymskie czy słynny Łuk Hadriana i Świątynia Zeusa Olimpijskiego.

2.dzień

KORFU

Przylot do Aten, a następnie przelot na Korfu.  Poetycko nazywane Kerkyrą, Korfu nosi miano najbardziej zielonej wyspy greckiej. Miejsce zachwyca wspaniałymi plażami, zachwycającymi widokami oraz magiczną starówką…  Nocleg na wyspie.

 

3.dzień

MALOWNICZE PEJZAŻE: KORFU

Po śniadaniu zwiedzimy wyspę, która zachwyca bujną zielenią, pięknymi plażami, malowniczymi górami i licznymi zabytkami. Stolicą wyspy jest miasto Korfu ze słynnym Starym Miastem, które w całości wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto zobaczyć również dwie fortece otoczone labiryntem uliczek wprost stworzonych do spacerów– Starą Fortecę i Nową Fortecę . Powrót do hotelu na nocleg.

4.dzień

Marina Gouvia

Po śniadaniu udamy się do portu, mariny Gouvia w celu zamustrowania się na komfortowym jachcie, na którym spędzimy kolejne 9 dni. Osoby, które po raz pierwszy będą doświadczać przygody z żeglarstwem, poznają zasady życia na jachcie oraz podstawy jego obsługi. Wilki morskie, dla których to nie pierwszyzna będą mogły poszerzyć i udoskonalić swoje umiejętności. Przez cały rejs opiekować się będzie nami wykwalifikowany skipper (Kapitan) z dużym stażem pełnomorskim. Na trasie naszego rejsu znajdą się m. in. Petriti, Paxos, Antipaxos, Parga, Sivota, Plataria.

5.dzień

Petriti

Petriti to wioska rybacka położona na południowo-wschodnim wybrzeżu Korfu, około 30 kilometrów na południe od tego miasta. Wioska jest największym portem rybackim na wyspie, a pięć tawern nad brzegiem morza specjalizuje się w owocach morza.

6.dzień

Paxos

Paxos to niewielka wyspa (19 m kw) na Morzu Jońskim położona około 14 km od Korfu. Zachwyca skalistymi klifami, skalnymi łukami i grotami, a przede wszystkim przepięknym, turkusowym kolorem wody.

7.dzień

Antipaxos

Antipaxos to“młodsza siostra” Paxos. Położona w jej najbliższym sąsiedztwie niewielka wysepka to jeden z najładniejszych widoków jaki zobaczymy podczas całego naszego rejsu.

 

8.dzień

Parga

Parga to urokliwy nadmorski kurort, nad którym góruje starożytny zamek położony na skalistym wzgórzu. W  najbliższej okolicy są piękne plaże zapewniające różne formy rozrywki.

9.dzień

Sivota

Sivota to niewielkie miasteczko, które znajduje się już na greckim kontynencie, tuż obok południowej części Korfu.

10.dzień

Plataria

Plataria to jeszcze jedna malownicza wioska na trasie naszego rejsu. Jak wszędzie, także tutaj doświadczymy wspaniałych widoków, pięknych plaż i mieniącej się wszystkimi odcieniami błękitu wody.

11.dzień

Ateny

Żegnamy piękną wyspę Korfu. Transfer na lotnisko i przelot do Aten. Właśnie tutaj zwiedzimy najciekawsze i najbardziej znane ateńskie zabytki. Zaczniemy od centrum tego starożytnego miasta. Zobaczymy m.in. Stadion Kalimarmaro, gdzie rozegrały się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie w 1896 r. Ponadto zwiedzimy Świątynię Zeusa Olimpijskiego, Parlament (tutaj zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza), Tryptyk Ateński (Akademia Sztuk Pięknych, Uniwersytet Ateński, Biblioteka Narodowa ). Następnie zwiedzimy Akropol z przewodnikiem. Odwiedzimy m.in. Parthenon (świątynia poświęcona bogini mądrości Atenie), Erechtejon, Świątynię Nike, Propyleje (Brama). Po zejściu z Akropolu, pospacerujemy Agorą Grecką, Rzymską do najstarszej dzielnicy ateńskiej o nazwie Plaka. Przejazd do hotelu, nocleg.

12.dzień

POŻEGNANIE Z GRUPĄ I WYLOT Z ATEN

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot z Aten, aby planować kolejne wyprawy żeglarskie.

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Magiczne Włochy 2024/ 2025

$2595 13 dni 05-22-2024 09-09-2024 05-12-2025

Polska: Dolny Śląsk i Praga 2024/2025

$2695 10 dni 10-21-2024 03-29-2025 10-21-2025

Polska: Sentymentalne Kresy plus Kraków 2024/2025

$2590 12 dni 10-06-2024 05-04-2025 09-03-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 136