Singapur, Malezja, Brunei 2025

13 dni
03-03-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2995

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Śniadania.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Bilety wstępu do wymienionych atrakcji.

Cena nie zawiera

 • Koszt międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Koszt lokalnych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Opłat wizowych.

Plan podróży

1.dzień

Lot do Singapuru

Odprawa paszportowo-bagażowa i lot do Singapuru.

Singapur, Malezja, Brunei

2.dzień

Singapur

Po przylocie transfer do hotelu na zakwaterowanie i nocleg. Po krótkim odpoczynku przejazd do Gardens by the Bay. W programie m.in. Flower Dome – największa szklarnia na świecie, gdzie można podziwiać rośliny z całego świata. Po lunchu spacer po Supertree Grove, gdzie imponujące konstrukcje “drzew” są domem dla wielu roślin i kwiatów.

Przejście do Marina Bay Sands. Wizyta na tarasie widokowym SkyPark i podziwianie nocnej panoramy miasta.

3.dzień

Singapur

Po śniadaniu wyjazd na Sentosa Island. Rozpoczęcie dnia od wizyty w Universal Studios Singapore. Następnie zwiedzanie innych atrakcji, m.in. Madame Tussauds, E.E.A. Aquarium. Wieczorem wieczór na plaży. Przejazd do hotelu na nocleg.

4.dzień

Malakka

Po śniadaniu przejazd do historycznego holenderskiego ratuszu pełniącego obecnie rolę muzeum historii Malakki. Zwiedzanie zabytkowego kościoła znanego z ceglanej fasady i historycznych artefaktów.

Po lunchu w jednej z tradycyjnych kafejek malajskich przy Jonker Street wizyta w muzeum będącym repliką pałacu z XV wieku oraz odkrywanie “A Famosa“, czyli pozostałości portugalskiej fortecy.

Wieczorem wejście na wieżę widokową Menara Taming Sari i podziwianie panoramy miasta.

5.dzień

Malakka

Po śniadaniu przejażdżka łodzią po rzece Malakka i podziwianie kolorowych murali. Następnie wizyta w najwyższym budynku w Malakce “The Shore Sky Tower” Po południu zwiedzanie najstarszej świątyni buddyjskiej w Malezji Cheng Hoon Teng Temple oraz meczetu Kampung Kling Mosque.

Wieczorem wizyta w Dzielnicy Portugalskiej. Kolacja oraz powrót do hotelu.

6.dzień

Kuala Lumpur

Po śniadaniu zwiedzanie Wież Petronas oraz tarasu widokowego i Skybridge. Następnie lunch w centrum handlowym Suria KLCC. Po południu wizyta na placu Merdeka. Odwiedzenie miejsc takich jak Muzeum Tekstil Negara oferującego wgląd w bogactwo malajskiej kultury tekstylnej.

Kolacja na Jalan Alor oraz okazja do skosztowania ulicznego jedzenia, od świeżych owoców morza po lokalne desery.

7.dzień

Kuala Lumpur

Po śniadaniu zwiedzanie Jaskiń Batu i podziwianie statui Lorda Murugana. Lunch w jednej z pobliskich restauracji oferującej tradycyjne indyjskie dania. Następnie zwiedzanie Central Market i zakup unikalnych prezentów i pamiątek.

Wizyta na Petaling Street w dzielnicy Chinatown. Powrót do hotelu na nocleg.

8.dzień

Brunei

Po śniadaniu poranny lot z Kuala Lumpur do Brunei. Po przylocie zwiedzanie Meczetu Omara Ali Saifuddiena oraz Muzeum Brunei. Lunch w lokalnej restauracji i kosztowanie brunejskich specjałów, takich jak nasi lemak lub ambuyat, tradycyjne danie z tapioki.

Następnie wizyta w wiosce Kampong Ayer, nazywanej “Wenecją Wschodu” oraz spacer po Waterfront Promenade. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

9.dzień

Borneo - część malezyjska

Po śniadaniu lot z Brunei do Sandakan, a następnie krótki przejazd autobusem do Sepilok (ok. 40min). Po zameldowaniu w hotelu lunch w hotelu w lokalnej restauracji.

Następnie zwiedzanie Centrum Ochrony Orangutanów w Sepilok, gdzie możesz zobaczyć, jak młode orangutany są rehabilitowane i przygotowywane do ponownego wproadzenia do dzikiej natury. Wieczorem relaks w hotelu.

10.dzień

Borneo - część malezyjska

Po śniadaniu wizyta w Centrum Rehabilitacji Niedźwiedzi Słońca. Lunch w centrum i powrót do hotelu na krótki odpoczynek. Po południu spacer po lasach deszczowych. Możliwość wyboru spaceru po platformach w koronach drzew w Rainforest Discovery Centre, gdzie można dostrzec różnorodność flory i fauny, w tym egzotyczne ptaki i rośliny. Powrót do hotelu na nocleg.

11.dzień

Borneo - część Indonezyjska

Po śniadaniu lot z Sandakan do jednego z portów lotniczych w Kalimantan, np. do Pangkalan Bun lub Palangkaraya. Następnie zakwaterowanie w hotelu oraz lunch. Jeśli czas pozwoli, spacer po lokalnej okolicy. Nocleg w hotelu.

12.dzień

Borneo - część Indonezyjska

Po śniadaniu wizyta w wiosce Dayak. Zapoznanie się z tradycyjnymi domami na palach, lokalnymi zwyczajami, rękodziełami. Lunch oraz powrót do hotelu.

13.dzień

Wylot

Mamy nadzieję, że Singapur, Malezja, Brunei zrobiły na Was wrażenie. Dziś żegnamy się z grupą i wracamy do domów, aby planować kolejne wyprawy z Rek Tavel Adventure. A może tym razem Wielka Trójka Ameryki?

Singapur, Malezja, Brunei 2025

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).