Szwajcaria: na najpiękniejszych szlakach 2024

11 dni
07-14-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży
Cena $2850

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Śniadania.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Bilety na przejazdy kolejkami.
 • Opłaty bagażowe.
 • Zwiedzanie Zurychu.
 • Zwiedzanie Lucerny.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Szwajcaria to kraj kojarzący się przede wszystkim z ośnieżonymi stokami górskimi, szumiącymi wodospadami, a także licznymi jeziorami z unoszącą się nad taflą wody mgłą. Ponadto jest to kraj różnorodności i bogactwa.


Plan podróży

1.dzień

PRZELOT DO ZURYCHU Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Naszą podróż do Szwajcarii zaczynamy od odprawy paszportowo-bagażowej i przelotu do Zurychu – miasta otoczonego alpejskimi szczytami i oferującego wspaniałe widoki.

2.dzień

MIASTO FINANSÓW: ZURYCH

Po przylocie do Zurychu zakwaterujemy się w hotelu. Po krótkim odpoczynku udamy się na zwiedzanie miasta. Zurych, stolica i jedocześnie największe miasto Szwajcarii, liczy sobie zaledwie 400 tys. mieszkańców. I choć przede wszystkim kojarzy nam się z finansami za sprawą zlokalizowanych tutaj siedzib znamienitych banków, to oferuje też inne atrakcje. Odkryjemy je podczas naszego pobytu. Zurych położony jest nad brzegiem Jeziora Zuryskiego. Podczas spaceru po starym mieście zobaczymy Ratusz, szeroki most Rathausbrücke, który kiedyś był po prostu placem targowym oraz XV-wieczną Katedrę. Dla chętnych będzie możliwość wspięcia się na jej wieżę katedralna co będzie wymagało trochę wysiłku, ale rozciągający się z niej widok wynagrodzi wszelkie trudy.

Przenosząc się w bardzie nowoczesną cześć miasta, przespacerujemy się „najdroższą” ulicą czyli Bahnhofstrasse, przy której swoje siedziby mają liczne banki i instytucje finansowe oraz luksusowe butiki.  Nocleg w Zurychu.

3.dzień

JEZIORO CZTERECH KANTONÓW - BURGENSTOCK - INTERLAKEN

Po śniadaniu udamy się do Burgenstock – resortu położonego na spektakularnej górze o tej samej nazwie, z której roztacza się widok nad Jezioro Czterech Kantonów. Nazwa jeziora pochodzi od czterech kantonów, z którymi graniczy.

Nasz trekking na szczyt Burgenstock, położony na wysokości 1128 m n.p.m., będzie miał kilka przystanków.  Zatrzymamy się m.in. na punkcie widokowym, skąd podziwiać będziemy panoramę na jeziora oraz pobliska Lucerne. Dalsza trasa prowadzić nas będzie do najwyższej windy zewnętrznej w całej Europie o wysokości 152,8 m – Hammetschwand. Po krótkim odpoczynku zejdziemy do Burgenstock, skąd udamy się do Interlaken na nocleg.

Dzisiaj na szlaku:

 • Czas ok. 4 h
 • Podejścia ok. 600 m
 • Długość trasy ok. 10 km
4.dzień

HABKERN - NIEDERHORN - BEATENBERG - INTERLAKEN

Na najbliższe trzy dni naszą bazą wypadową będzie Interlaken. Dzisiaj udamy się do wioski Habkern, skąd wyruszymy w trasę na szczyt Niederhorn, wznoszący się na wysokość 1963 m n.p.m. Podczas marszu szlakiem nad Jeziorem Thun przyjrzymy się szczytom wielkiej trójki Berneńskiego Oberlandu: Eiger, Monch, Jungfrau. Po dotarciu na miejsce i krótkim odpoczynku udamy się na lunch do restauracji z niepowtarzalnym widokiem na Alpy. Następnie czeka nas zejście do miejscowości Beatenberg. Powrót do hotelu w Interlaken na nocleg.

Dzisiaj na szlaku:

 • czas ok. 7 h
 • podejścia ok. 1000 m
 • długość trasy ok. 15 km

5.dzień

WILDERSWILL - SCHYINGE PLATTE - FAULHORN - JEZIORO BACHSEE - FIRST - WIDOK NA EIGER

Dzisiaj czeka nas kolejny dzień trekkingu po Berneńskim Oberlandzie. Niektórzy twierdzą, że właśnie tutaj Alpy są najpiękniejsze. A wszystko dzięki krystalicznie czystym jeziorom otoczonym zielonymi górami oraz gdzieniegdzie przebijającymi się ośnieżonymi szczytami.

Wystartujemy ze stacji Wilderswill nieopodal Interlaken. Wsiądziemy do kolejki zębatej kursującej tutaj od 1893 roku, aby po 52 minutach jazdy dotrzeć na punkt widokowy Schyinge Platte. Stamtąd ruszymy na trekking przez Faulhorn i Jezioro Bachsee, aż po szczyt First położony na wysokość 2167 m n.p.m.  Tutaj czeka na nas niezapomniana atrakcja: spacer po szklanym moście zawieszonym nad klifem z widokiem na północną ścianę Eigeru.

Na koniec dnia zejdziemy lub zjedziemy kolejką do wioski Grindelwald. Powrót do hotelu w Interlaken na nocleg.

Dzisiaj na szlaku:

 • czas ok. 9 h
 • podejścia ok. 750 m
 • długość trasy ok. 21 km

6.dzień

VIA ALPINA - GRIESALP - PRZEŁĘCZ HOHTURLI - JEZIORO OESCHINEN - KANDERGRUND

Przed nami ostatni dzień trekkingu w okolicach Interlaken. Pojedziemy do Griesalp, gdzie zaczyna się fragment szlaku Via Alpina łączący Monako i Triest. Udamy się w kierunku przełęczy Hohturli, którą dojdziemy do Jeziora Oeschinen. Po drodze podziwiać będziemy widoki na lodowce północnego krańca Bluemlisalp.

Podczas naszego trekkingu będziemy mogli się przekonać dlaczego Alpy Berneńskie często nazywane są „Himalajami Europy”. Jezioro Oeschinen to dziewicze górskie jezioro zasilane przez wodę z polodowcowych potoków spływających z okolicznych gór. Znajdziemy tu bogatą florę oraz stada owiec i krów pasących się na pastwiskach. Nie umkną naszej uwadze także dzikie zwierzęta żyjące na zboczach gór. Pełni wrażeń zejdziemy do miejscowości Kandergrund, a następnie powrócimy do Interlaken na nocleg.

Dzisiaj na szlaku:

 • czas ok. 8 h
 • podejścia ok. 1350 m
 • długość trasy ok. 16 km

7.dzień

PRZEŁĘCZ GRIMSELPASS - SIDELHORN - DOLINA MATTERTAL - ZERMATT

Po śniadaniu wyjedziemy z Interklaken i udamy się w Alpy Pennińskie – pasmo górskie leżące na pograniczu Szwajcarii i Włoch. To tutaj znajduje się najwięcej czterotysięczników i „narodowa” góra Szwajcarii – Metterhorn.

Nasza trasa będzie obejmować trekking do przełęczy Grimselpass nad jeziorem Totensee. Będziemy podążać w kierunku malowniczego szczytu Sidelhorn, leżącego na wysokości 2764 m n.p.m. Szlak ma kształt koła, dlatego pozwoli nam powrócić do miejsca startu po około czterogodzinnej wyprawie. Po drodze podziwiać będziemy widoki okolicznych gór, licznych lodowców i jezior.

Następnie udamy się do doliny Mattertal, gdzie znajduje się główny turystyczny ośrodek regionu – Zermatt, który jest również słynnym szwajcarskim kurortem. Nocleg w Zermatt.

Dzisiaj na szlaku:

 • czas ok. 4 h
 • podejścia ok. 650 m
 • długość trasy ok. 10 km
8.dzień

FIESCH - FIESCHERLAP - LODOWIEC ALETSCH

Dziś czeka nas trekking do największego lodowca Alp – niesamowicie pięknego Aletsch. Pojedziemy do miejscowości Fiesch, gdzie wsiądziemy do kolejki linowej, prowadzącej nad na szczyt Fiescherlap położony na wysokości 2212 m n.p.m. Stąd wyruszymy w trekking szwajcarskim szlakiem lodowcowym z widokiem na Aletsch.  Powrót na nocleg do Zermatt.

Dzisiaj na szlaku:

 • czas ok. 6 h
 • podejścia ok. 550 m
 • długość trasy ok. 15 k
9.dzień

ZERMATT - TREKKING Z WIDOKIEM NA MATTERHORN - LUCERNA

Dzisiaj udamy się na jeden z panoramicznych szlaków biegnących powyżej Zermatt, aby z bliska popatrzeć na jeden z najpiękniejszych szczytów świata – Matterhorn. Jego szczyt wznosi się na wysokość 4478 m n.p.m. i jest szóstym co do wysokości samodzielnym szczytem Alp. Zatrzymamy się w puncie widokowym przy restauracji Edelweiss, skąd podziwiać można panoramiczny widok na Zermatt i otaczające dolinę góry. Trekking zakończymy w Hohbalmen, skąd wrócimy do Zermatt. Następnie przejedziemy na nocleg do Lucerny.

Dzisiaj na szlaku:

 • czas ok. 6 h
 • podejścia ok. 1200 m
 • długość trasy ok. 10 km

10.dzień

LUCERNA - ZURYCH

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie miasta Lucerna. Jest to miasto położone nad Jeziorem Czterech Kantonów w cieniu góry Pilatus, które zachwyca turystów swoją architekturą. Zobaczymy m. in. stare, drewniane mosty; w tym będący symbolem Lucerny Most Kapliczny wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Następnie przyjrzymy się Futurystycznemu Centrum Kulturalno – Kongresowemu KKL. Dzień zakończymy pożegnalną kolacją w lokalnej restauracji. Nocleg w Zurychu.

11.dzień

WYLOT Z ZURYCHU

Po śniadaniu udamy się na lotnisko, aby pożegnać się z grupą i powrócić do domu ze wspaniałymi wspomnieniami.

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).