Londyn wycieczka z Rek Travel

Wycieczka do Londynu 2024/2025

9 dni
09-10-2024 05-12-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $2100

Cena zawiera

 • 7 noclegów w hotelu wysokiej klasy turystycznej.
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Przejazdy różnymi środkami transportu podczas pobytu w Londynie.
 • Przejazdy podczas zwiedzania Canterbury oraz Windsoru i Hampton Court.
 • 7 śniadań.
 • Opieka polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Przewodniki audio.
 • Bilet wstępu do Gabinetu Figur Woskowych Madame Tussaud‘s.
 • Bilet wstępu na London Eye.
 • Bilet wstępu do Katedry Canterbury.

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów międzynarodowych.
 • Wyżywienia poza wymienionym w programie.
 • Bilety wstępu: musical, Windsor Castle, Hampton Court – GBP 250 płatne u przewodnika w pierwszym dniu wycieczki.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Londyn jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast świata. Wycieczka do Londynu obejmuje zwiedzanie miejsc takich jak: Big Ben, London Eye, Pałac Buckingham czy Tower Bridge. Charakterystyczne czerwone budki telefoniczne i piętrowe autobusy są najbardziej rozpoznawalnym symbolem miasta.


Plan podróży

1.dzień

Lot do Londynu

Po odprawie paszportowo-bagażowej wyruszymy w podróż lotniczą do stolicy Wielkiej Brytanii – Londynu. Jest to największe miasto w Wielkiej Brytanii oraz drugie co do wielkości w Europie. Zachwyca niepowtarzalnym klimatem, zabytkami i historią.

2.dzień

Londyn

Po przylocie do Londynu przejedziemy autokarem lub minibusem przez ulice najbardziej wielokulturowej europejskiej stolicy do hotelu.  Zakwaterowanie i czas na kolację. Dla chętnych wyjście do jednego z kultowych londyńskich pubów.

3.dzień

Westiminster, Buckingham, Leicester Square, Trafalgar Sqare, Galeria Narodowa

Dziś przekonamy się o potędze Londynu odwiedzając the City of Westminster, czyli “centrum władzy”.

Czeka nas spacer obok Gmachów Parlamentu, Opactwa Westminsterskiego, a następnie przez przepiękny Park Św. Jakuba w stronę Pałacu Buckingham.

Następnie udamy się na Leicester Square, a stamtąd na Trafalgar Square. Przy Placu Trafalgar mieści się Galeria Narodowa, gdzie zobaczymy min. słynne “Słoneczniki” Vincenta van Gogha. Czas na kolację. Dla chętnych wyjście do pubu.

4.dzień

Rejs po Tamizie, Greenwich, Covent Garden, West End

Po śniadaniu wyruszymy w rejs po Tamizie, przez Anglików pieszczotliwie nazywanej “Ojcem Staruszkiem”. Następnie czeka nas wizyta w Greenwich, gdzie odwiedzimy Południk Zerowy.

Kolejnym przystankiem będzie Covent Garden położone w londyńskim West End. Wieczór spędzimy w jednym z wielu pobliskich teatrów. Czas na kolację, a dla chętnych wyjście do pubu.

5.dzień

Muzeum Brytyjskie, Madame Tussaud's, Baker Street, Sky Garden

Po śniadaniu udamy się do Muzeum Brytyjskiego. Następnie zwiedzimy Gabinet Figur Woskowych Madame Tussaud’s. Czyż Londyn nie skrywa niespodzianek?

Kolejnym punktem na naszej mapie jest Baker Street 221B, czyli słynna siedziba Sherlocka Holmesa. Stąd udamy się na spacer do jednego z parków Londynu – Parku Regenta, a na koniec będziemy podziwiać Londyn ze Sky Garden mieszczącego się na 35. piętrze jednego z wieżowców w sercu miasta.

Czas na kolację. Dla chętnych wyjście do pubu.

6.dzień

Windsor, Hampton Court, London Eye

Dzisiaj udamy się do Royal Windsor, nad którym góruje  weekendowy dom rodziny królewskiej. Zwiedzimy wnętrza zamkowe, Kaplicę Św. Jakuba, apartamenty królewskie i państwowe.

Następnie pospacerujemy po pełnym angielskiego uroku miasteczku Windsor. Przejedziemy też do Pałacu Hampton Court, gdzie poznamy historię Króla Henryka VIII. Na koniec wrócimy do centrum Londynu, aby podziwiać niezwykłą panoramę miasta z London Eye!

Czas na kolację, a dla chętnych wyjście do pubu.

7.dzień

Tate Modern, Millenium Bridge, Muzeum Londynu

Wycieczka do Londynu to także sztuka. Dzisiaj odwiedzimy Tate Modern, którego pełna nazwa to Narodowe Brytyjskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Tate Modern to jedna z najczęściej odwiedzanych galerii sztuki nowoczesnej i współczesnej na świecie. To również miejsce, z którego roztacza się niezwykły widok na Tamizę, Katedrę Św. Pawła i Millennium Foot Bridge (Most Harry’ego Pottera), po którym przespacerujemy się po wyjściu z galerii.

Po drodze zobaczymy The Globe – Teatr Szekspirowski, a na koniec odwiedzimy Muzeum Londynu.

Czas na kolację i wyjście o pubu.

8.dzień

Katedra Canterbury

Dziś opuszczamy Londyn i udajemy się do niezwykle klimatycznego średniowiecznego miasteczka Canterbury. Odwiedzimy Katedrę Canterbury.

Następnie udamy się do Muzeum Opowieści Kanterberyjskich, gdzie usłyszymy słynne historie pielgrzymów podróżujących z Londynu do Canterbury opisane przez Geoffrey’a Chaucera.

Powrót do Londynu. Czas na kolację, a dla chętnych wyjście do pubu.

9.dzień

Wylot z Londynu

Ostatniego dnia znajdziemy czas na zrobienie zakupów i pożegnanie z miastem. Mamy nadzieję, że spodobała się Wam wycieczka do Londynu.

Zapraszamy na inne tygodniowe wyjazdy z Rek Travel Adventure. Może tym razem do Rzymu?

Wycieczka do Londynu 2024

Sprawdź inne wycieczki do Europy:

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Magiczne Włochy 2024/ 2025

$2595 10 dni 05-22-2024 05-12-2025

Polska: Dolny Śląsk i Praga 2024/2025

$2695 10 dni 05-26-2024 10-21-2024 03-29-2025 10-21-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 120