Wycieczka do Portugalii dla Pań 2024/2025

9 dni
09-29-2024 09-30-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2450

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 •  Transport nowoczesnym autokarem na całej trasie wycieczki.
 • 7 śniadań.
 • 1 lunch w winnicy.
 • 7 kolacji z winem i wodą, w tym kolację z koncertem muzyki fado w tradycyjnej lizbońskiej tasce.
 • Wizytę w winiarni w regionie Douro z degustacją i przystawkami.
 • Wizytę w winiarni wina porto w Porto z degustacją.
 • Rejs łodzią robelo po rzece Douro w Porto.
 • Usługi przewodnika w Portugalii w dniach 1-7.
 • Bilet wstępu do uniwersytetu biblioteki Joanina w Coimbrze.
 • Bilety wstępu do Quinta da Regaleira oraz Palacio Nacional w Sintrze.
 • Dodatkowy transport do pałaców w Sintrze.
 • Małe regionalne niespodzianki (ciasteczka betlejemskie w Belém, wiśnióweczka w Lizbonie oraz ciastko w Sintrze).
 • Zestawy tour guide podczas zwiedzania.
 • Taksę klimatyczną.

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów międzynarodowych.
 • Wyżywienia poza wymienionym w świadczeniach.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Wycieczka do Portugalii to czas zwiedzania rozległych plaż i stromych klifów, romantycznych miast i klimatycznych wiosek rybackich, zabytków mauretańskich i architektury współczesnej. To kraj niezwykły, który zachwyca smakiem portugalskiego wina porto, muzyką fado i niesamowitą sztuką ręcznie malowanych Azulejos – ceramicznych płytek pokrytych szkliwem.

Kultura i historia

Rozrywka

Winiarnie


Plan podróży

1.dzień

Lot do Lizbony

Nasza wycieczka do Portugalii rozpocznie się od odprawy paszportowo-bagażowej oraz lotu do Lizbony – miasta, którego wyjątkowy klimat tworzą architektura, wąskie uliczki oraz rozległe plaże.

Wycieczka do Portugalii

2.dzień

Belém, Nazare

Po śniadaniu przejedziemy do  dzielnicy Belém. Spacerując wzdłuż Tagu zobaczymy także piękny Pomnik Odkryć Geograficznych oraz słynną Torre de Belém. Spojrzymy też z zewnątrz na monumentalny Klasztor Hieronimitów.

Zrobimy sobie krótką przerwę na relaks w lokalnej cukierni, w której skosztujemy pysznych “ciasteczek betlejemskich” serwowanych od 1837 roku według tajemnej i pilnie strzeżonej receptury.

Następnie udamy się do Nazaré. Miejscowość ta znana jest przede wszystkim ze względu na lokalne tradycje połowu ryb, jak również z powodu ogromnych fal, na których surferzy biją rekordy świata w sezonie zimowym.

Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

Wycieczka do Portugalii

3.dzień

Alcobay, Fatima

Po śniadaniu udamy się do Alcobacy – byłej siedziby francuskiego zakonu Cystersów.

Następnie przejedziemy do Fatimy, jednego z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych na świecie. Miasto zawdzięcza swoją olbrzymią sławę serii maryjnych objawień między 13 maja i 17 października 1917 roku.

Powrót do hotelu w Nazaré, kolacja i nocleg.

4.dzień

Coimbra

Po śniadaniu udamy się w stronę Coimbry. Słynny ośrodek akademicki położony nad rzeką Mondego pozwoli nam na zobaczeniu zabytków takich jak: wieża zegarowa Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina, arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, Largo da Portagem (głównego placu dzielnicy Baixa).

Przejazd do Porto na zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

5.dzień

Porto

Po śniadaniu pospacerujemy po historycznej części Porto. Zaczniemy od wizyty na Placu Cordoaria. Tu znajduje się Portugalskie Centrum Fotografii, budynek rektoratu Uniwersytetu Porto, Plac Lwów, Kościół Karmelitów oraz symbol miasta Wieża Kleryków.

Następnie przejdziemy na Plac Wolności i Aleje Aliantów. Zatrzymamy się także na dworcu kolejowym São Bento. Kręte, śreniowieczne uliczki poprowadzą nas od Dziedzińca Katedry w kierunku Placu Henryka Żeglarza, przy którym znajdują się słynne zabytki miasta oraz Mercado Ferreira Borges.

Po przerwie na lunch udamy się w 45-minutowy rejs typową dla regionu łodzią rabelo po rzece Douro, dzięki któremu zobaczymy najpiękniejsze widoki na panoramę miasta. Na koniec dnia odwiedzimy piwnice wina porto.  Czeka nas także jego degustacja.

Po przejściu przez górną kondygnację zabytkowego mostu Ludwika I powrócimy do hotelu.  Kolacja.  Nocleg.

6.dzień

Douro

Po śniadaniu przejedziemy w kierunku północno-wschodniej Portugalii do winnej krainy Douro. Jest to jeden z najstarszych regionów winiarskich na świecie. Czekają nas odwiedziny i degustacja wina wraz z lunchem w winnicy.

Następnie udamy się do miasteczka Pinhão, skąd wypłyniemy w rejs przez najbardziej malowniczy odcinek rzeki Douro.

W drodze powrotnej do Porto zatrzymamy się w rodzinnej winnicy. Tutaj kolejna degustacja wina. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

7.dzień

Sintra

Po śniadaniu udamy się do Sintry. Dzięki swojemu położeniu panuje tutaj bardzo specyficzny mikroklimat, który kilka wieków temu skłonił rodzinę królewską do wybudowania letnich rezydencji.  Jedną z nich jest Quinta da Regaleira.

Kolejna posiadłość to Pałac Narodowy, którego początki sięgają średniowiecza. Także ten budynek służył  jako miejsce wypoczynku władcom Portugalii. Przejazd na zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

8.dzień

Lizbona

Po śniadaniu udamy się do Lizbony. Odwiedzimy dolne i górne miasto. Zobaczymy m.in. Avenida da Liberdade, Praça Restauradores, zabytkowy Elevador Gloria i Bica oraz punkty widokowe: miradouro Portas do Sol i miradouro Senhora do Monte.

Zawitamy na Praça do Comércio, a także Praça do Rossio. Będzie oczywiście  czas wolny na samodzielne zatopienie się w klimacie, muzyce i zapachach Lizbony.

Uwieńczeniem dnia będzie kolacja w typowej tasce portugalskiej z koncertem muzyki fado! Powrót do hotelu późnym wieczorem. Nocleg.

9.dzień

Wylot z Lizbony

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu oraz lunch, po którym udamy się na lotnisko. Zakończenie wspaniałej wycieczki.

Jeśli wycieczka do Portugalii się Wam spodobała zapraszamy na kolejny wyjazd, tym razem do Grecji.

Wycieczka do Portugalii dla Pań 2024

Może zainteresuje Cię inna wycieczka do Portugalii:

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Magiczne Włochy 2024/ 2025

$2595 13 dni 09-09-2024 05-12-2025

Polska: Dolny Śląsk i Praga 2024/2025

$2695 10 dni 10-21-2024 03-29-2025 10-21-2025

Polska: Sentymentalne Kresy plus Kraków 2024/2025

$2590 12 dni 10-06-2024 05-04-2025 09-03-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 132