Turcja, Kapadocja

Wycieczka do Turcji 2024/2025: Stambuł, Kapadocja, Antalya

9 dni
09-23-2024 05-12-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2050

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Śniadania wliczone w koszt doby hotelowej.
 • Koszt pobytu ALL INCLUSIVE w Antalya.
 • Przejazd autokarem z Kapadocji do Antalya.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Prywatny transfer na całej trasie zwiedzania.
 • Koszt 3 prywatnych wycieczek z wliczonymi biletami wstępu, transportem i opieką przewodnika (Stambuł, Kapadocja, Antalya)

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu przelotów wewnętrznych: Istambuł- Kapadocja i Antalya – Istambuł.
 • Kosztu wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.
 • Kosztu przelotu balonem nad Kapadocją (atrakcja dla chętnych – cena do potwierdzenia na 2 tygodnie przed terminem wycieczki).
 • Kosztu  rejsu po Morzu Śródziemnym z lunchem w Antalya.
 • Kosztu wizy wjazdowej.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury ososbistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Wycieczka do Turcji to okazja do odkrycia uroków pięknej Kapadocji i rozkoszowania się słońcem na piaszczystych plażach Antalai. To także czas odkrycia wielokulturowego Stambułu i zanurzenia się w fascynującej historii tego miasta.

 

 

 


Plan podróży

1.dzień

Lot doTurcji

Naszą przygodę z Turcją rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej w celu dotarcia do Stambułu -miasta z długą i ciekawą historią, które zaliczane jest do największych na świecie aglomeracji

2.dzień

Stambuł

Po przylocie do Stambułu i zakwaterowaniu w hotelu, gdzie po zakwaterowaniu czekać będzie na nas powitalna kolacja. Nastepnie nocleg w mieście, którego historia zaczęła się 3 tysiące lat temu. Miasto wyrosło w miejscu, w którym w starożytności znajdowało się legendarne Bizancjum, a później Konstantynopol.

3.dzień

Stambuł

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Stambułu. Na początek udamy się do Topkapi Palace, który był domem dla Sułtanów osmańskich przez prawie 400 lat. Następnie zobaczymy rzymski hipodrom.

Po lunchu dotrzemy do słynnej Aya Sofia (Hagia Sophia), czyli Kościoła Mądrości Bożej, a później do Meczetu Sultanahmet, zwanego również Meczetem Błękitnym.

Zatrzymamy się ponadto przy grobowcu Sułtana Mahmuda i starożytnym cmentarzu osmańskim, Cemberlitas, a na koniec odwiedzimy Wielki Bazar – najlepsze centrum handlowe Starego Świata z około 4 tysiącami sklepów.

Powrót do hotelu i nocleg. Dla chętnych wieczorny rejs po Bosforze z kolacją i pokazem tradycyjnych tańców.

4.dzień

Stambuł

Dziś udamy się do dzielnicy Beyoğlu w której znajduje się słynna wieża Galata. To jedna z najważniejszych atrakcji na mapie Stambułu. Pospacerujemy również wąskimi uliczkami tej części miasta i zrobimy zakupy na słynnej Alei Niepodległości.

Następnie udamy się do Meczetu Sulejmana Wspaniałego. W trakcie zwiedzania wybierzemy się na lunch w jednej z lokalnych jadalni na Spice Bazaar. Powrót do hotelu.

5.dzień

Stambuł - Kapadocja

Transfer na lotnisko w Stambule i przelot do Kapadocji – powulkanicznej krainy przypominającej swoim wyglądem powierzchnię księżyca.

Zakwaturejemy się w unikatowym hotelu, gdzie skalne apartamenty oferują ciszę i spokój oferując niezapomniane doświadczenie.

Dla chętnych: popołudniowa wycieczka ATV o zachodzie słońca, jazda konna lub wycieczka safari jeepami.

6.dzień

Kapadocja - Antalaya

Dla chętnych bardzo wczesna pobudka, aby skorzystać z lotu balonem o wschodzie słońca.

Po śniadaniu udamy się na punkt widokowy z widokiem na Pigeon Valley (Dolinę Gołębi), gdzie zapoznamy się z bogatą historią Kapadocji i unikalnych formacji skalnych.

Następnie zwiedzimy Dolinę Mnicha ze słynnymi kominami w kształcie grzybów oraz wykutą w skale celę mnicha św. Szymona. Zobaczymy też pokaz wytwarzania naczyń glinianych na kole garncarskim i możliwość spróbowania swoich sił w tej lokalnej tradycji.

Na koniec wybierzemy się do Podziemnego Miasta Kaymakli, jednej z najgłębszych jaskiń Kapadocji. W trakcie zwiedzania obiad. Nocleg w hotelu w Kapadocji.

7.dzień

Antalaya

Po śniadaniu przejazd do Antalya. Po zakwaterowaniu w hotelu rozpoczyniemy zwiedzanie  miasta Antalya. Zobaczymy m.in. Bramę Hadriana, która jest główną bramą do Starego Miasta w Antalyi.

Zachód słońca obejrzymy w najlepszym puncie widokowym w mieście. Powrót do hotelu i nocleg.

8.dzień

Antalaya

W tym dniu udamy się w całodzienny rejs wzdłuż wybrzeża. Wsłuchując się w fale będziemy mogli zrelaksować się na pokładzie, skorzystać z promieni słonecznych a gdy kapitan zarzuci kotwicę, zażyć kąpieli w ciepłych wodach Morza Śródziemnego.

Lunch na pokładzie statku, po którym będzie jeszcze kilka okazji by popływać, zanurkować i oddać się śpiewająco-tanecznej atmosferze wieczoru.

9.dzień

Wylot ze Stambułu

I tak kończy się nasza przygoda z Turcją. Po wykwaterowaniu z hotelu transfer na lotnisko w Antalya, przelot do Istambułu, a następnie do domów. oraz wiele innych.

Polecamy także inne wycieczki do Europy: Hiszpanii, Portugalii, Grecji.

Wycieczka do Turcji 2024: Stambuł, Kapadocja, Antalya

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Magiczne Włochy 2024/ 2025

$2595 13 dni 09-09-2024 05-12-2025

Polska: Dolny Śląsk i Praga 2024/2025

$2695 10 dni 10-21-2024 03-29-2025 10-21-2025

Polska: Sentymentalne Kresy plus Kraków 2024/2025

$2590 12 dni 10-06-2024 05-04-2025 09-03-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 135