Galapagos 2024: prawdziwy cud natury dla miłośników przyrody

9 days
04-10-2024 09-11-2024 11-20-2024
Travel itinerary Terms of participation and cancellation Galapagos
Price $2395

Price includes

  • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
  • Śniadania.
  • Transfery z/na lotnisko.
  • Obsługę lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika przy zwiedzanych obiektach.
  • Opiekę polskiego przewodnika polskiego na całej trasie wycieczki.
  • Transpot na całej trasie wycieczki.
  • Zwiedzanie Quito.

The price does not include

  • Przelotów międzynarodowych oraz na trasie Quito – Galapagos.
  • Zyczajowych napiwków w restauracjach.
  • Ubezpieczenia zdrowotnego.

Galapagos zachwyca dzięki faunie, która nie występuje w żadnym innym miejscu na ziemi. Właśnie tutaj Karol Darwin stworzył teorię ewolucji.

 

Boat cruise

Waterfalls


Travel itinerary

1.day

Lot do Quito

Po odprawie paszportowo-bagażowej polecimy do Quito. Stolica Ekwadoru znana jest z najlepiej zachowanego centrum historycznego w Ameryce Południowej. Ze względu na wiele zabytków architektury kolonialnej, miasto to zostało w roku 1978 wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to najwyżej położona stolica na świecie otoczona szesnastoma wulkanami.

2.day

Witamy na Galapagos: Wyspa Baltra - Wyspa Santa Cruz

Po śniadaniu czeka nas transfer na lotnisko i przelot na wyspę Baltra, a następnie na wyspę Santa Cruz. Po drodze zatrzymamy się w Los Gemelos czyli zapadłych komorach wulkanicznych. Pospacerujemy pośród endemicznej roślinności wyższej części wyspy. Następnie odwiedzimy rezerwat żółwi słoniowych, gdzie spotkamy przedstawicieli tych gigantycznych gadów w naturalnych warunkach oraz przejdziemy się po tunelach lawowych.

W godzinach popołudniowych dojedziemy do hotelu. Po zameldowaniu, dla chętnych, spacer po Puerto Ayora. W centrum miasta znajduje się targ rybny, gdzie wylegują się lwy morskie, legwany, a pelikany czekają na rybne kąski. To widok, którego z pewnością nie zobaczymy na ulicach innych miast. Przejdziemy się promenadą aż do mola, gdzie o zmierzchu możemy podziwiać pływające rekiny, żółwie wodne i płaszczki.

3.day

Wyspa Santa Cruz

Ten dzień spędzimy na wyspie Santa Cruz. Zaczniemy od wycieczki łodzią po zatoce Academy, gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mogli spotkać głuptaki niebieskonogie, mewy, pelikany i fregaty. Następnie podpłyniemy w stronę plaży Los Perros, gdzie w ciągu dnia odpoczywają rekiny – żarłacze galapagoskie. Dla chętnych możliwość snorkelingu w wodach zatoki.

Następnie dopłyniemy w okolice German Beach. Po krótkim spacerze dotrzemy do Las Grietas – pęknięcia skalnego, tworzącego urokliwy zakątek do pływania i nurkowania.

Po powrocie do hotelu i krótkim odpoczynku wyruszymy do stacji badawczej imienia Karola Darwina, by podziwiać żółwie słoniowe. Stacja zajmuje się przede wszystkim ochroną żółwi lądowych, dzięki czemu możemy obserwować różne stadia rozwoju tego sympatycznego gada.

4.day

Wyspa Seymour

Po śniadaniu czeka nas transfer do portu i rejs na wyspę Seymour, która jest miejscem lęgowym wielu gatunków ptaków. Podczas wycieczki zobaczymy m.in. lwy morskie, iguany lądowe i morskie, populację głuptaków niebieskonogich, mew widłosternych czy jedną z największych populacji fregat.

Następnie udamy się na pobliską plażę Baches. Tutaj czas na odpoczynek, a dla chętnych kolejna możliwość podziwiania podwodnego świata. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy słynne żarłacze galapagoskie, żółwie morskie, płaszczki oraz wiele kolorowych ryb.

5.day

Wyspa Bartolome

Rano wyruszymy na jedną z wysp skalistych archipelagu – Bartolome. To właśnie na tej niewielkiej wyspie znajduje się najczęściej fotografowany punkt – skała Pinnacle Rock. Udamy się na punkt widokowy, gdzie będziemy mogli obejrzeć panoramę wyspy. Spędzimy czas podziwiając wulkaniczny krajobraz wyspy, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy pingwiny. Tu także będzie czas na plażowanie lub snorkeling. Wieczorem powrót na Wyspę Santa Cruz.

6.day

Wyspa Isabela

Jak tu nie kochać Galapagos? Dzisiaj porannym promem popłyniemy na Wyspę Isabela – największą wyspę archipelagu. Na początku zatrzymamy się na mokradłach, aby poszukać flamingów w ich naturalnym środowisku. Następnie pospacerujemy po plaży między wylegującymi się na niej iguanami.

Po przerwie na posiłek udamy się na wycieczkę po zatoce, gdzie możemy obserwować pingwiny, kormorany, legwany morskie, pelikany i głuptaki. Zatrzymamy się w Tintoreras, gdzie występują rekiny. Jest to również miejsce składania jaj przez legwany morskie.

Dla chętnych możliwość snorkelingu. Następnie powrót do hotelu. Kolacja i czas wolny.

7.day

Quito

Rankiem udamy się na lotnisko, skąd polecimy do Quito. Dzień spędzimy w podróży, a do hotelu dotrzemy późnym popołudniem.

8.day

Quito

Rankiem przejedziemy do muzeum na równiku – Mitad del Mundo. Odwiedzimy również muzeum słońca, gdzie zapoznamy się z andyjskimi tradycjami. Zapoznamy się tu z właściwościami kamieni szlachetnych i minerałów oraz zrelaksujemy się podczas aromaterapii. Będziemy mieć okazję skosztowania herbatki z liści koki, która jest idealnym lekarstwem na chorobę wysokościową.

Następnie przejedziemy do centrum historycznego miasta Quito. Zwiedzanie zaczniemy od Bazyliki Voto Nacional, nazywanej Notre Dame Ameryki Południowej. Następnie przejdziemy się ulicą Siedmiu Krzyży do Plaza Grande, gdzie zobaczymy pałac Carandolet, pałac biskupi, katedrę i urząd miasta. Wstąpimy także do Iglesia de la Campania. Na koniec dnia udamy się na wzgórze Panecillo z figurą Matki Boskiej ze skrzydłami, skąd roztacza się widok na całe miaso.

9.day

Wylot z Quito

Mówi się, że każda wyprawa do Ameryki Południowej to okazja do naładowania akumulatorów, które dają energię na długo po powrocie do domu. Z tą myślą zaraz po śniadaniu ruszamy w drogę powrotną, licząc na to, że wspomnienia widoków i emocji, które towarzyszyły nam podczas podróży umilą nam codzienne życie.

Dla miłośników przyrody polecamy kolejną podróż z Rek Travel Adventure na Kostarykę:

https://rektraveladventure.com/wycieczki/kostaryka-pura-vida-2/

Show full trip plan

9 days

Selected tour route


The company is not responsible for any loss of customer's property due to burglary, theft, loss, etc. We also do not assume responsibility for any losses incurred by the customer in motels. Rek Travel reserves the right to change the itinerary due to circumstances beyond its control. The customer is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured according to the requirements of the US Department of Transportation for a total amount of $500,000 (insurance policy available upon request). Participants may opt for additional insurance coverage for hospital and outpatient treatment of illnesses acquired during the tour, as well as accidents in visited facilities (further information available at the office) for an additional fee.