Peru Express 2024

8 days
Book a trip
Travel itinerary Terms of participation and cancellation

Price includes

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Śniadania w hotelach.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie.
 • Bilet wstępu na ruiny Machu Picchu.
 • Bilety na przejazd pociągiem na trasie Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo.
 • Opiekę lokalnego, wyspecjalizowanego przewodnika.
 • Opiekę przewodnika w języku polskim na całej trasie wycieczki.
 • Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem.

The price does not include

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych z bagażem.
 • Kosztu biletu krajowego na trasie Lima – Cusco – Lima wraz z bagażem.
 • Wyżywienia oprócz wymienionego w programie
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt ok. $450 )

*KALKULACJĘ KOSZTÓW PRZYGOTOWANO DLA GRUPY MIN 10 OSÓB PŁACĄCYCH.

 

 

 

Peru Express to tygodniowy, skondensowany wyjazd do Peru, aby poznać najważniejsze miejsca tego kraju, posmakować lokalnej kuchni oraz zaprzyjaźnić się z lokalnymi mieszkańcami. Jeśli nie masz dużo czasu na wakacje, a marzy Ci się poznanie Peru – ta przygoda jest na pewno dla Ciebie. Zapraszamy.

Climbing

Culture and history

Entertainment

National parks


Travel itinerary

1.day

Lot do Limy

Odprawa paszportowo-bagażowa oraz lot do stolicy Peru – Limy.

Photography by Agnieszka Kledzik
2.day

Cusco

Przylot do Limy po północy. Następnie krótka przerwa oraz kolejny lot do Cusco i przejazd do hotelu na zakwaterowanie. Po śniadaniu i krótkim odpoczynku zwiedzanie Cusco. Podczas spaceru po Starym Mieście zobaczymy katedrę, kościół jezuitów, Świątynię Słońca oraz artystyczną dzielnicę San Blas z licznymi kawiarniami i sklepami.

Wieczorem wizyta na lokalnym rynku. Nocleg w Cusco.

(B – śniadanie w cenie)

3.day

Pisac, Sacsayhuaman

Po śniadaniu przejazd do miasteczka Pisaac. W drodze postój na tarasie widokowym Taray i podziwianie Świętej Doliny Inków utworzonej przez rzekę Urubamba i jej dopływy. Następnie zwiedzanie Sacsayhuaman – kompleksu kamiennych inkaskich murów.
Po południu spacer i zwiedzanie panoramy inkaskiej stolicy. Nocleg w Cusco.
(B – śniadanie w cenie)

4.day

Chinchero, Maras, Aguas Calientes

Po śniadaniu zwiedzanie miasteczka Chinchero, gdzie znajduje się kolonialny kościół z XVII wieku wybudowany przez konkwistadorów na inkaskich fundamentach. Ponadto, poznanie tajników produkcji andyjskich tekstyliów, z których słynie okolica.

Następnie przejazd do stanowiska archeologicznego Moray i zwiedzanie inkaskiej kopalni soli Maras – Salineras de Maras. Degustacja typowych dla regionu lokalnych przysmaków. Po posiłku przejazd do Ollantataytambo – dawnej fortecy i jednej z najlepiej zachowanych osad Inków.

Wieczorem przejazd pociągiem do miejscowości Aguas Calientes. Nocleg w Aguas Calientes.

(B – śniadanie w cenie)

Peru Express

5.day

Machu Picchu

Po wczesnym śniadaniu przejazd i zwiedzanie inkaskich ruin Machu Picchu. Po wgłębieniu się w historię Imperium Inków powrót do Aguas Calientes na posiłek. Następnie degustacja lokalnego trunku z kukurydzy – chicha oraz poznanie tajników jego produkcji. Nocleg w Cusco.

(B – śniadanie w cenie)

6.day

Cusco

Pobudka przed wschodem słońca i poranny przejazd do miasteczka Cusipata. Tutaj dwugodzinny trekking na Tęczową Górę. Po dotarciu do punktu widokowego obserwacja pierwszych promieni słonecznych pojawiających się na horyzoncie.

Po krótkim odpoczynku droga powrotna do Cusco. Postój na posiłek. Następnie czas wolny, a dla chętnych kolacja w restauracji z tradycyjnym peruwiańskim jedzeniem.

(B – śniadanie w cenie)

7.day

Cusco

Po śniadaniu spacer po dawnej stolicy Inków. Wizyta na lokalnym rynku i okazja na zakupienie rękodzieła i przysmaków z Peru. Następnie przejazd na Plaza de Armas, czyli główny plac w mieście i czas na pamiątkowe zdjęcia z alpakami i lamami.

Wieczorem lot powrotny do Limy, a następnie do domów.

(B – śniadanie w cenie)

8.day

Powrót do domu

Koniec peruwiańskiej idylli. Mamy nadzieję, że pozostawi wszystkim mnóstwo niezapomnianych wrażeń i wzmocni apetyt na kolejne podróże z Rek Travel Adventure. A może tym razem Kostaryka?

Peru Express 2024

 

Show full trip plan

8 days

Selected tour route


The company is not responsible for any loss of customer's property due to burglary, theft, loss, etc. We also do not assume responsibility for any losses incurred by the customer in motels. Rek Travel reserves the right to change the itinerary due to circumstances beyond its control. The customer is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured according to the requirements of the US Department of Transportation for a total amount of $500,000 (insurance policy available upon request). Participants may opt for additional insurance coverage for hospital and outpatient treatment of illnesses acquired during the tour, as well as accidents in visited facilities (further information available at the office) for an additional fee.