Kostaryka 2024: “Pura Vida”

8 dni
04-10-2024 07-17-2024 09-09-2024 11-13-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $2145

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Transport prywatnym autobusem na całej trasie wycieczki.
 • Opieka polskiego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opieka przewodników lokalnych.
 • Śniadania.
 • 3 lunche.
 • Zwiedzanie plantacji kawy.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Wulkanu Arenal.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Manuel Antonio.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Arenal Mistico.
 • Wycieczka łodzią po rzekach Caño Negro i Río Frío.

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów międzynarodowych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Koszt dodatkowych atrakcji np. sportów wodnych ostatniego dnia.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.

Fascynujące widoki, tajemnicze zakątki, inspirująca egzotyka. To właśnie Kostaryka! Odnajdą się tutaj miłośnicy przyrody, amatorzy plażowego lenistwa, rządni przygód globtroterzy. Mieszkańcy tego niewielkiego kraju zadziwiają swoją gościnnością i optymizmem. Może dlatego Kostaryka uchodzi za krajów, do którego się wraca przynajmniej kilka razy w życiu.

 

 

 


Plan podróży

1.dzień

San José

Po przylocie do San José rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. Teatr Narodowy, Muzeum Narodowe, Muzeum Dzieci, Muzeum Złota. Na koniec dnia udamy się do Bazyliki Cartago, nazywanej też Basilica de Nuestra Senora de Los Angeles.  Znajdująca się tu statua Czarnej Madonny jest źródłem wielu uzdrowień. Przejazd do hotelu na nocleg.

2.dzień

La Paz

Po śniadaniu odwiedzimy oryginalną kostarykańską plantację kawy. Zapoznamy się z produkcją, zbiorami, przetwarzaniem i prażeniem ziaren. Następnie udamy się na wyprawę do wulkanu Poas. W miarę zbliżania się w kierunku krateru odczujemy zmianę temperatury i roślinności.  W drodze do ogrodów wodospadu La Paz zjemy lunch. Następnie wyruszymy na szlak wiodący do wodospadu znajdującego się w samym środku lasu deszczowego. Będziemy mieli okazję zobaczyć galerię kolibrów, serpentarium, dom dla ptaków, ogród motyli i wystawę żab. Powrót na nocleg do San José.

3.dzień

San José - Wulkan Arenal

Po śniadaniu udamy się nieopodal miasta La Fortunana, gdzie znajduje się wulkan Arenal. Znajdujący się tam park Arenal Mistico słynie z wiszących mostów.  Podczas  2,5 godzinnego spaceru będziemy mieli okazję podziwiać różnorodność fauny i flory typowej dla tropikalnego lasu deszczowego. Pójdziemy też prosto w las piętnastoma odcinkami mostów, z których sześć to mosty wiszące z widokiem na korony drzew i na wulkan Arenal.

4.dzień

Wodne Safari

Po śniadaniu czeka nas wycieczka łodzią po rzekach Caño Negro i Río Frío! Rejs rozpoczniemy w Los Chiles – małym miasteczku położonym 4 kilometry od granicy z Nikaraguą.  Po obiedzie zrelaksujemy się w basenach termalnych  naturalnie podgrzewanych przez wulkan Arenal. Powrót do hotelu.

5.dzień

Rejs po rzece Tarcoles

Po śniadaniu czeka nas rejs łodzią po Rzece Tarloces. Udamy się w długą podróż między wulkanem Arenal a Punta Leona.  Bedziemy mieli okazję zobaczyć liczne dzikie zwierzęta, w tym słynne, ogromne, 6-metrowe amerykańskie krokodyle lub rzadkiego widoku Ara Macao, które zamieszkują Rezerwat Biologiczny Carara. Można tutaj zobaczyć  więcej krokodyli niż gdziekolwiek indziej na świecie! Nocleg w Hotelu Punta Leona.

6.dzień

Punta Leona - Park Manuel Antonio

Po śniadaniu udamy się do Parku Narodowego Manuel Antonio – miejsca zamieszkałego przez wiele egzotycznych zwierząt, m.in. małpy, leniwce, ptaki, gady i motyle. Po około dwukilometrowej wędrówce dotrzemy do plaży, uznanej przez magazyn Forbes za jedną z najpiękniejszych na świecie. Tutaj czeka nas krótki odpoczynek. Powrót do hotelu w Punta Leona.

7.dzień

Punta Leona

Śniadanie w hotelu i dzień wolny. Będzie możliwość spędzenia czasu na plaży.  Możliwość wynajęcia kajaków, łodzi i deski surfingowej.

8.dzień

Wylot z San José

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w San José, pożegnanie z grupą i powrót do domów, by planować kolejne podróże z Rek Travel Adventure. A moe tym razem Galapagos?

Kostaryka 2024: “Pura Vida”

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wyprawa na Aconcagua (6962 m) – Korona Ziemi

$5195 19 dni 01-16-2025 11-27-2025 01-22-2026

Joga w Patagonii 2024

$4150 8 dni 09-30-2024 11-18-2024

Pantanal 2024/2025: zielone serce Brazylii

$1950 10 dni 06-02-2024 06-02-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 120