Chile: Międzynarodowy Maraton Patagoński 2024/2025

9 dni
09-03-2024 09-03-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena ["15220","15221","15222","15223","15226","15228","12515","9580","9499","14194","9475","9474","9477","9472","9466","9482","9488","9336","9314","9302"] $2495

Cena zawiera

 • 1 nocleg w Punta Arenas w hotelu 3* ze śniadaniem
 • 2 noclegi w Puerto Natales w hotelu 4* ze śniadaniem
 • 2 noclegi w Hotelu Las Torres 4* ze śniadaniem
 • 1 nocleg w Santiago de Chile w hotelu 4* ze śniadaniem
 • transport prywatny
 • trekking do Rezerwatu Przyrody Magellanes
 • wycieczkę do Cueva del Milodon
 • wycieczę po Torres del Paine
 • bilety wstępu do rezerwatu Magallanes
 • bilet wstępu do Cueva del Milodon
 • bilet wstępu do Torres del Paine NP
 • lunch box dnia 6
 • rejs do lodowców Balmaceda & Serrano z lunchem
 • city tour w Santiago de Chile

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na przeloty międzynarodowe i krajowe
 • opłaty wpisowej na Maraton
 • ubezpieczenia podróżnego – wskazane dla sportowców
 • wyżywienia innego niż wymienione powyżej
 • wyczajowych napiwków
 • Innych rzeczy nie wymienionych w programie

JAK BIEGAĆ, TO CZEMU NIE NA KOŃCU ŚWIATA?

Jeśli należysz do entuzjastów biegania i marzysz o Maratonach w różnych zakątkach świata.

To jest to propozycja dla Ciebie!

Zapraszamy na nową przygodę – Międzynarodowy Maraton Patagoński! Organizowany od 12 lat w chilijskim Parku Narodowym Torres del Paine jest marzeniem wielu biegaczy i sportowców. I wcale się nie dziwimy.
Trasa biegu oferuje zapierające dech w piersi krajobrazy z najlepszymi widokami na ikoniczne szczyty chilijskiej Patagonii: Cerro Paine, Cuernos del Paine czy słynne granitowe LAS TORRES (wieże).

Od samego początku impreza cieszy się niezwykłą popularnością i gromadzi biegaczy z ponad 65 krajów, którzy spotykają się na skrajnym południu dziewiczej Patagonii, by uczestniczyć w jednym z najbardziej widowiskowych maratonów świata. Do wyboru są 3 dystanse: 10 K, 21 K i 42 K, a zapisać może się praktycznie każdy!

Zapraszamy, adventure awaits!

Kultura i historia

Wydarzenie sportowe

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - SANTIAGO DE CHILE

W tym dniu grupa spotyka się na lotnisku w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Santiago de Chile.

2.dzień

SANTIAGO – PUNTA ARENAS

Przylot do Santiago de Chile. Przesiadamy się na lot krajowy do Punta Arenas. Po przylocie na południe Chile przejeżdżamy do stolicy chilijskiej Patagonii – Punta Arenas. Nocleg w hotelu.

3.dzień

PUNTA ARENAS – PUERTO NATALES

Dziś wybierzemy się na łatwy trekking pośród pięknych lasów lengas i nirres do Rezerwatu Przyrody Magellanes. Następnie przejedziemy do Puerto Natales – miasta położonego nad słynną Zatoka Ostatniej Nadziei. Nocleg w hotelu.

4.dzień

PUERTO NATALES – TORRES DEL PAINE NATIONAL PARK

Dziś wyjeżdzamy w kierunku najpiękniejszego górskiego parku narodowego południowoamerykańskiego kontynentu – Torres del Paine. To park narodowy, który został wpisany na listę UNESCO, a według National Geographic jest piątym najpiękniejszym miejscem na świecie. Nazwany ósmym Cudem Natury zachwyca każdego odwiedzającego. Po drodze zatrzymamy się w Cueva del Milodon – jaskinie słynne z odkrycia szczątków wymarłego leniwca olbrzymiego Mylodon Darwini. Odpoczynek i relaks przed maratonem oraz impreza powitalna dla wszystkich biegaczy. Tego dnia będzie możliwość zapoznania się z trasą. Nocleg w hotelu.

5.dzień

TORRES DEL PAINE NATIONAL PARK MARATON

Po lekkim śniadaniu, przejedziemy na miejsce startu. Zawodnicy muszą być  na miejscu jedną godzinę przed rozpoczęciem biegu, będzie to czas na ostatnie formalności i rozgrzewkę. I rozpoczynamy maraton w Patagonii, krainie smaganej wiatrem znad Antarktydy i niezwykłych gór i przyrody! Po maratonie dla uczestników zasłużony i pożywny posiłek. Następnie uroczysta dekoracja i pamiątkowe zdjęcia z medalami! Wracamy do hotelu na nocleg.

6.dzień

TORRES DEL PAINE NATIONAL PARK

Dziś po emocjonujących momentach dnia wczorajszego udamy się na całodzienną wycieczkę po parku. Podczas wycieczki odwiedzimy miejsca takie, jak punkt widokowy na piękne
jezioro Lago Nordenskjold, Lago Grey z unoszącymi się po jego powierzchni bryłami lodowymi. Tutaj udamy się na krótki spacer do punktu widokowego na lodowiec Grey. Zatrzymamy się na punkcie widokowym na Lago Pehoe z widokiem na majestatyczne Cuernos del Paines i Górę Paine Grande. Na koniec żegnając się z Parkiem zobaczymy imponujący wodospad Cacada Paine i przejedziemy do Puerto Natales. Nocleg w hotelu.

DLA CHĘTNYCH: REJS KATAMARANEM PO JEZIORZE GREY

7.dzień

REJS DO LODOWCÓW BALMACEDA I SERRANO – PUNTA ARENAS

Rankiem udamy się w rejs do fiordów Ultima Esperanza u stóp lodowców Balmaceda i Serrano położonych w Parku Narodowym Bernardo O’Higgins. Najpierw dotrzemy do Monte Balmaceda i lodowca, skąd kontynuujemy rejs do Puerto Toro. Wysiadamy na ląd i odbywamy krótki trekking poprzez las, aż docieramy do ściany lodowca Serrano. Po
powrocie do łodzi umili nam czas unikatowy aperitif z lodu lodowca. Przejazd do Punta Arenas na lot powrotny do Santiago de Chile. Przejazd do hotelu na nocleg.

8.dzień

SANTIAGO DE CHILE

Dziś udamy się na zwiedzanie Santiago – kosmopolitycznej stolicy Chile. Zobaczymy Plaza de Armas – słynny plac w samym sercu Santiago, Katedrę, budynek Poczty Głównej, jak
również Pałac Prezydencki La Moneda, malutką dzielnicę Paris – Londres wraz z zabytkowym kościołem San Francisco. Następnie udamy się na lotnisko na nasz lot powrotny do Chicago.

9.dzień

CHICAGO

Przylot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Peru Express 2024

$1795 8 dni 09-21-2024

Wyprawa na Aconcagua (6962 m) – Korona Ziemi 2025/2026

$5195 19 dni 01-08-2025 11-27-2025 01-22-2026

Joga w Patagonii 2024/2025

$4150 8 dni 09-30-2024 11-18-2024 09-30-2025 11-19-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 136