Cyklady 2024/2025: klimatyczne wyspy greckie

12 dni
06-02-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $2950

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych o wysokim standardzie turystycznym.
 • Śniadania w hotelach.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Przelot na trasie Santorini – Ateny.
 • Opłaty za rejsy promami.
 • Transfery z lotnisko i na lotnisko.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie.
 • Bilety wstępów.
 • Opłatę klimatyczną.

 

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Wydatków natury osobistej.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków.

Cyklady to niewątpliwie jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Grecji, które słynie z antycznych zabytków, gościnności mieszkańców, wspaniałych plaż i krystalicznie czystego morza, a także lokalnych tradycji i wspaniałych potraw.

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Lot do Aten

Po odprawie paszportowej ruszamy w podróż do Grecji, która kojarzy nam się z pięknymi krajobrazami, białymi budynkami na tle lazurowego morza, starożytnymi ruinami, ciepłą śródziemnomorską bryzą i wspaniałymi wyspami.

Cyklady

2.dzień

Ateny

Przylot do Aten – miejsca znanego przede wszystkim z zachowanych do dziś zabytków świata starożytnego. Po krótkim odpoczynku po podróży udamy się na wieczorny spacer po tym jedynym w swoim rodzaju mieście. Kolacja w restauracji serwującej dania lokalnej kuchni i powrót do hotelu na nocleg.

3.dzień

Paros

Po śniadaniu przejazd do Pireusu, gdzie wsiądziemy na prom na Paros. Wyspa ceniona jest przede wszystkim za swój dziewiczy krajobraz.  W jej centrum wznosi się wysoki na 771 m Profitis Ilias, gdzie znajduje się kamieniołom słynnego marmuru paryjskiego. Na Paros panują doskonałe warunki do uprawiania wind- i kitesurfingu zwłaszcza w okolicach portu w Pouncie. Dla mniej aktywnych wyspa ma do zaoferowania wspaniałe widoki i bajkowe plaże. Nocleg na Paros.

4.dzień

Naxos

W dniu dzisiejszym udajemy się w rejs na sąsiednią wyspę. Naxos to największa i najbardziej zielona wyspa archipelagu. Słynie z uprawy cytrusów, winogron i oliwek. Nie przez przypadek w starożytności poświęcona była Dionizosowi. Z wyspy można się dostać groblą na wysepkę Palatia, gdzie znajduje się najbardziej rozpoznawalny symbol wyspy – Portara. Jest to brama świątyni Apollina, której budowa nigdy nie została zakończona. Na nocleg wrócimy na Paros.

5.dzień

Mykonos

Kolejny dzień będziemy cieszyć się słońcem i morzem. Płyniemy na Mykonos, wyspę  na której przez 300 dni w roku świeci słońce. Nieodłącznym elementem krajobrazu wyspy są wiatraki ponieważ dość mocno wieją tam wiatry, które łagodzą wysokie temperatury oraz białe domki z kolorowymi drzwiami i małe kościółki. Udamy się na spacer brukowanymi uliczkami. Oprócz podziwiania zabytków architektury, Mykonos oferuje turystom również rajskie plaże,  liczne kawiarnie i restauracje oraz luksusowe sklepy. Wieczorem powrót na nocleg na Paros.

6.dzień

Antiparos

Maleńka Antiparos liczy sobie zaledwie 35 m², a jej największymi atrakcjami są: jaskinia zamieszkiwana przez cyklopów (według przekazów)  oraz XV-wieczny wenecki zamek.  Największą miejscowością na wyspie jest Chora, w której główny deptak pełen kawiarni i tawern prowadzi do gwarnego placu. Jak wszędzie na Cykladach tak i tutaj nie brakuje pięknych, piaszczystych plaż. Nocleg na Paros.

 

7.dzień

Siros

Odwiedzimy dziś kolejną wyspę należącą do archipelagu Cyklady – Siros. Po około dwugodzinnym rejsie przybijemy do portu w Ermupoli, stolicy Cyklad. Po zakwaterowaniu w hotelu ruszamy na zwiedzanie.

Spacer kamiennymi uliczkami doprowadzi nas do głównego placu miasta – Miaouli. Monumentalny Ratusz zaprojektowany przez sławnego niemieckiego architekta sprawia wrażenie jakby nie pasował do kameralnej śródziemnomorskiej wyspy. Miasto poszczycić się może pięknym teatrem wybudowanym na wzór mediolańskiej La Scali, a kościoły to architektoniczne perły. Ale Siros to przede wszystkim przepiękne plaże. Nocleg na Siros.

8.dzień

Siros

Przed nami spokojny dzień relaksu, słońca i wody. Chętni mogą dalej zwiedzać wyspę, na której na pewno nie zabraknie atrakcji i urokliwych miejsc. Spragnieni wypoczynku nad wodą mogą do woli korzystać z jednej z wielu pięknych plaż Siros. Nocleg na Siros.

9.dzień

Santorini

Płyniemy dziś na wulkaniczną Santorini. Od lat miejsce to przyciąga na wyspę malarzy, fotografów i turystów, którzy pasjonują się pięknem tego miejsca. Udamy się do Firy, a następnie  Imerovigli.  przespacerujemy się po dwóch najpiękniejszych miejscach na Santorini. Zobaczymy m.in. Kalderę Santoryńską.  Po zwiedzaniu przejedziemy do hotelu na nocleg.

10.dzień

Nea Kameni, Thirassia, Santorini

Dzisiaj znowu Cyklady i już po raz ostatni na tej wycieczce. Popłyniemy dziś w rejs na wulkaniczną wyspę Nea Kameni. Jest to mała, niezamieszkana wyspa położona w zatoce Santoryńskiej,  gdzie dbędziemy spacer do krateru ciągle aktywnego wulkanu. Następnie popłyniemy na wyspę Thirassia, której populacja liczy około 260 mieszkańców. Po krótkim spacerze rejs powrotny. Następnie przejazd na lotnisko i wylot do Aten. Zakwaterownie w hotelu i nocleg.

11.dzień

Ateny

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Aten. Po dotarciu na miejsce zostaniemy zakwaterowani w hotelu, a po krótkim odpoczynku po podróży możemy się przejść na ostatni spacer po mieście. Czas wolny.

12.dzień

Wylot z Aten

Podobały się Wam Cyklady? Dzisiaj kończy się nasza grecka przygoda. Udajemy się na lotnisko skąd wyruszymy w drogę powrotną do domu.

Cyklady 2024: klimatyczne wyspy greckie

Żeglujesz? Wybierz się z Rek Travel Adventure na rejs po Wyspach Morza Jońskiego.

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Grecja 2024/2025: urok Arkadii

$2250 10 dni 09-09-2024 05-06-2025 09-09-2025

Grecja: wyjazd tylko dla Pań 2024/2025

$2500 10 dni 05-19-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 135