Galapagos 2024/2025: prawdziwy cud natury

9 dni
04-10-2024 09-11-2024 11-20-2024 04-07-2025 09-08-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Kliknij aby pobrac katalog
Cena $2395

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Śniadania.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Obsługę lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika przy zwiedzanych obiektach.
 • Opiekę polskiego przewodnika polskiego na całej trasie wycieczki.
 • Transpot na całej trasie wycieczki.
 • Zwiedzanie Quito.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych z bagażem.
 • Kosztu biletów lotniczych na trasie Quito – Galapagos wraz z bagażem.
 • Zyczajowych napiwków oraz wydatków natury ososbistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

 

 

Odwiedź Galapagos i odkryj niezwykłe piękno przyrody, której nie znajdziesz nigdzie indziej na świecie! Wyrusz na niezapomnianą podróż po archipelagu, gdzie spotkasz ikoniczne gatunki takie jak żółwie olbrzymie czy iguany morskie. Zanurz się w krystalicznie czystych wodach, nurkując obok kolorowych raf koralowych i fascynujących stworzeń morskich. Galapagos to nie tylko podróż, to spotkanie z naturą w jej najbardziej dziewiczym i zachwycającym wydaniu. Dołącz do naszej wyprawy i przeżyj niezapomniane chwile na wyspach, które inspirują i zachwycają!

 

Rejs statkiem

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Lot do Quito

Po odprawie paszportowo-bagażowej polecimy do Quito – miasta wpisanego w 1978 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

2.dzień

Wyspa Baltra, Wyspa Santa Cruz

Po śniadaniu czeka nas transfer na lotnisko i przelot na wyspę Baltra, a następnie na wyspę Santa Cruz. Po drodze zatrzymamy się w Los Gemelos, czyli zapadłych komorach wulkanicznych.

Następnie odwiedzimy rezerwat żółwi słoniowych. Po zameldowaniu w hotelu dla chętnych możliwość pospacerowania po Puerto Ayora. W centrum miasta znajduje się targ rybny, gdzie wylęgują się lwy morskie, legwany, a pelikany czekają na rybne kąski.

Przejdziemy się promenadą aż do mola, gdzie o zmierzchu możemy podziwiać pływające rekiny, żółwie wodne i płaszczki.

3.dzień

Wyspa Santa Cruz

Ten dzień spędzimy na wyspie Santa Cruz. Zaczniemy od wycieczki łodzią po zatoce Academy, gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mogli spotkać głuptaki niebieskonogie, mewy, pelikany i fregaty. Następnie podpłyniemy w stronę plaży Los Perros, gdzie w ciągu dnia odpoczywają rekiny – żarłacze galapagoskie. Dla chętnych możliwość snorkelingu w wodach zatoki.

Następnie dopłyniemy w okolice German Beach. Po krótkim spacerze dotrzemy do Las Grietas – pęknięcia skalnego, tworzącego urokliwy zakątek do pływania i nurkowania.

Po powrocie do hotelu i krótkim odpoczynku wyruszymy do stacji badawczej imienia Karola Darwina. Stacja zajmuje się przede wszystkim ochroną żółwi lądowych.

4.dzień

Wyspa Seymour

Po śniadaniu czeka nas transfer do portu i rejs na wyspę Seymour. Podczas wycieczki zobaczymy m.in. lwy morskie, iguany lądowe i morskie, populację głuptaków niebieskonogich, mew widłosternych czy jedną z największych populacji fregat.

Następnie udamy się na pobliską plażę Baches. Tutaj czas na odpoczynek, a dla chętnych kolejna możliwość podziwiania podwodnego świata.

Przy odrobinie szczęścia zobaczymy słynne żarłacze galapagoskie, żółwie morskie, płaszczki oraz wiele kolorowych ryb.

5.dzień

Wyspa Bartolome

Rano wyruszymy na jedną z wysp skalistych archipelagu – Bartolome. To właśnie na tej niewielkiej wyspie znajduje się najczęściej fotografowany punkt – skała Pinnacle Rock. Udamy się na punkt widokowy, gdzie będziemy mogli obejrzeć panoramę wyspy.

Spędzimy czas podziwiając wulkaniczny krajobraz wyspy, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy pingwiny. Tu także będzie czas na plażowanie lub snorkeling. Wieczorem powrót na Wyspę Santa Cruz.

6.dzień

Wyspa Isabela

Jak tu nie kochać Galapagos? Dzisiaj porannym promem popłyniemy na Wyspę Isabela – największą wyspę archipelagu. Na początku zatrzymamy się na mokradłach, aby poszukać flamingów w ich naturalnym środowisku. Następnie pospacerujemy po plaży między wylegującymi się na niej iguanami.

Po przerwie na posiłek udamy się na wycieczkę po zatoce. Zatrzymamy się w Tintoreras, gdzie występują rekiny. Jest to również miejsce składania jaj przez legwany morskie.

Dla chętnych możliwość snorkelingu. Następnie powrót do hotelu. Kolacja i czas wolny.

7.dzień

Quito

Rankiem udamy się na lotnisko, skąd polecimy do Quito. Dzień spędzimy w podróży, a do hotelu dotrzemy późnym popołudniem.

8.dzień

Quito

Rankiem przejedziemy do muzeum na równiku – Mitad del Mundo. Odwiedzimy również muzeum słońca, gdzie zapoznamy się z andyjskimi tradycjami. Zapoznamy się tu z właściwościami kamieni szlachetnych i minerałów oraz zrelaksujemy się podczas aromaterapii. Będziemy mieć okazję skosztowania herbatki z liści koki.

Następnie przejedziemy do centrum historycznego miasta Quito. Zwiedzanie zaczniemy od Bazyliki Voto Nacional, nazywanej Notre Dame Ameryki Południowej.

Następnie przejdziemy się ulicą Siedmiu Krzyży do Plaza Grande, gdzie zobaczymy pałac Carandolet, pałac biskupi, katedrę i urząd miasta. Wstąpimy także do Iglesia de la Campania. Na koniec dnia udamy się na wzgórze Panecillo z figurą Matki Boskiej ze skrzydłami, skąd roztacza się widok na całe miaso.

9.dzień

Wylot z Quito

Mówi się, że każda wyprawa do Ameryki Południowej to okazja do naładowania akumulatorów, które dają energię na długo po powrocie do domu. Z tą myślą zaraz po śniadaniu ruszamy w drogę powrotną.

Nie zapominajmy o innych wyprawach z Rek Travel Adventure. Może tym razem Kostaryka

Galapagos 2024: prawdziwy cud natury

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wyprawa na Aconcagua (6962 m) – Korona Ziemi 2025/2026

$5195 19 dni 01-16-2025 11-27-2025 01-22-2026

Joga w Patagonii 2024/2025

$4150 8 dni 09-30-2024 11-18-2024 09-30-2025 11-19-2024

Pantanal 2024/2025: zielone serce Brazylii

$1950 10 dni 06-02-2024 06-02-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 131