Himalaje

Himalaje 2024: Mount Everest Base Camp

16 dni
05-23-2024 09-17-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2490

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Koszt lot z Kathmandu do Lukli i z powrotem.
 • Trzy posiłki z kawą i herbatą dziennie w czasie trekkingu.
 • Usługi przewodnika i porterów.
 • Pożegnalny obiad w tradycyjnej, nepalskiej restauracji.
 • Podatki i opłaty rządowe.

Cena nie zawiera

 • Kosztu  międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu wizy.
 • Sprzętu wspinaczkowego.
 • Zwyczajowych napiwków.
 • Atrakcji  i posiłków nieujętych w programie.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Mount Everest Base Camp to wspomnienia przepięknych widoków,  dźwięk dzwoneczków przywieszonych na szyjach jaków oraz uśmiechnięte twarze Szerpów pozdrawiających wędrowców nepalskimi słowami “Namaste” stworzy niezapomniane wspomnienia na zawsze…


Plan podróży

1.dzień

Lot do Kathmandu

Naszą przygodę rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej i lotu do Kathmandu – miasta znanego z monumentalnych światyń, egzotycznej architektury i kultury budowanej na przestrzeni tysięcy lat.

2.dzień

Kathmandu (1350 MNP)

Po przylocie w Kathmandu i odprawie paszportowo-celnej udamy się do hotelu. Czas na odpoczynek. Po południu czas na zwiedzanie oraz zakupy na ulicach Thamelu. Wieczorem spotkanie informacyjno-przygotowawcze do trekkingu. Nocleg.

3.dzień

Lot z Kathmandu do Lukla ( 2840 MNPM )

Po śniadaniu czeka nas 30-minutowy przelot z Kathmandu do Lukli. Po wylądowaniu w Lukli, rozpoczniemy naszą przygodę z Everest Base Camp Trail.  Dzisiejsza wędrówka będzie trwała około 4 godzin. Kierujemy się w stronę wioski Phakding, wzdłuż rzeki Dudh, Koshi i jeziora Gokyo.

Po drodze zajrzymy do kilku małych, dziewiczych wiosek. Wieczorem dotrzemy na nocleg.
Mount Everest

4.dzień

Phakding - Namche Bazaar (3410 M)

Po śniadaniu w Phakding rozpoczniemy wędrówkę w kierunku górskiego miasteczka Namche Bazaar. Po drodze miniemy małe osady i wioski Sherpów.

Trasa prowadzi przez park narodowy Sagarmatha, przez alpejskie lasy, lasy rododendronowe oraz  wzdłuż górskich potoków. Ze względu na swoje położenie i topografię, Namche Bazaar stał się handlowym centrum w regionie Kambu.

Nocleg w pensjonacie niedaleko Namche Bazaar.

5.dzień

Namche Bazaar (3720 M)

Namche Bazaar to idealne miejsce na aklimatyzację. Po śniadaniu wybierzemy się na krótki hiking w kierunku Syangboche ( 3720 m ).

Z wielu punktów widokowych będziemy podziwiać panoramę pasma himalajskiego. Zobaczymyt Mt. Everest ( 8848m ), Mt. Lhotse ( 8749m ), Nuptse ( 7861m), Ama Dablam ( 6856 m) I Labuche (6119m). Nocleg w pensjonacie.

6.dzień

Namache Bazaar -Tengboche (3860M)

Dzisiejsza wędrówka rozpoczyna się szlakiem wzdłuż potoków zasilanych wodą z lodowców Dudh Koshi.

Po dotarciu do Tengboche zobaczymy słynny klasztor z 20-metrową rzeźbą Buddy, kunsztownym wykończeniem oraz instrumenty muzyczne i szaty Lamów. Każego dnia w klasztorze odbywa się ceremonia modlitewna, w której weźmiemy udział wraz z innym wspinaczami. Nocleg w pensjonacie.

7.dzień

Tengboche - Dingboche (4400)

Po śniadaniu ruszymy w dalszą wędrówkę. Dzisiejszy szlak biegnie przez Imja Khola – rzekę, która bierze swój początek z lodowców Everestu.

Po przeprawie przez wiszący most kierujemy się w stronę Pengboche. Mijamy tradycyjne wioski Szerpów, aby ostatecznie dotrzeć do wioski Dingboche. Z wioski rozpościerają się piękne widoki na Lhotse, Island Peak i Ama Dablam. Nocleg w pensjonacie.

8.dzień

Dingboche (5083 m)

Dingboche to kolejne świetne miejsce na aklimatyzację. Po śniadaniu wędrówka na szczyt Nangkartshang, gdzie przekroczymy wysokość 5 tysięcy metrów n.p.m.

Ze szczytu przy dobrej pogodzie wyrasta przed nami szczyt Ama Dablam. Pozostałą część dnia spędzimy na trekkingu w okolicznych wioskach. Nocleg w pensjonacie.

9.dzień

Dingboche - Lobuche (4910 m)

Wspinaczka dzisiejszgo dnia prowadzi w kierunku Dhungla. Szlak biegnie wzdłuż bocznej moreny lodowca Khambu. Po drodze kamienne pomniki wspinaczy, którzy zginęli w czasie wypraw.

Dziejszego dnia zaczniemy z pewnością odczuwać lekką chorobę wysokościową dlatego wędrówka będzie wolna z wieloma odpoczynkami. Nocleg w pensjonacie.

10.dzień

Lobuche - Gorakshep (5140 m)

Dzisiejszego dnia dotrzemy do celu naszej wyprawy, czyli do bazy pod Everestem. Po śniadaniu kontynuujemy naszą wędrówkę. Szlak biegnie wzdłuż największego lodowca świata, lodowca Khumbu. Po około 3 godzinach marszu dotrzemy do Gorakshep, gdzie zostawimy nasze ciężkie bagaże i zjemy lunch.

Docieramy do punktu, z którego widać bazę pod Everestem (tylko do tego punktu możemy dotrzeć, nie będąc profesjonalnymi himalaistami i nie mając odpowiedniego sprzętu). Z punktu rozpościera się spektakularny widok na lodowiec Khumbu i bazę. Na miejscu spędzimy trochę czasu, podziwiając widoki i robiąc zdjęcia. Nocleg spędzimy w pensjonacie Gorakshep.

11.dzień

Gorakshep - Kalapathar - powrór do Pheriche (5545M)

Wędrówka z Gorakshep do Kalapathar jest jednym z najtrudniejszych odcinków podczas całego trekkingu. Kalapathar to słynny punkt, z którego rozciąga się piękna panorama na Himalaje, w tym najlepszy widok na Mount Everest.

Wędrówkę w kierunku Kalapathar rozpoczniemy wcześnie rano, aby zobaczyć wschód słońca, który jest jedną z głownych atrakcji całego trekkingu. Słońce wschodzi zza Mt Everestu i całą paletą barw oświetla po kolei poszczególne szczyty. Podziwiamy widoki, robimy zdjęcia i cieszymy nasze zmysły. Wracamy do Gorakshep, a następnie schodzimy w kierunky Pheriche. Nocleg w pensjonacie.

12.dzień

Pheriche - Namche Bazaar

Powoli żegnamy się z górami, schodząc coraz bardziej w dół szlakiem biegnącym wzdłuż rzeki Imja aż do Tengboche. Stamtąd jeszcze dalej do Phungki Thanka, aby ponownie dotrzeć do Namache Bazaar. Resztę dnia spędzimy w mieście Namche Bazaar, wędrując po jego ulicach. Nocleg w pensjonacie.

13.dzień

Namche Bazaar - Lukla

Szlak z Namche Bazaar do Lukla to ten sam szlak, którym szliśmy wchodząc w stronę bazy pod Everestem. Oczywiście trasa będzie łatwiejsza, ponieważ prowadzi w dół i zmniejsza się też wysokość.

Po dotarciu do Lukli czas na odpoczynek i świętowanie. Nocleg w pensjonacie.

14.dzień

Lot z Lukli do Kathmandu

W porannych godzinach 30-minutowy lot z Lukli do Katmandu. Po wylądowaniu transfer do hotelu. Pod wieczór tradycyjna, nepalska kolacja wraz z regionalnymi tańcami.

15.dzień

Kathmandu

Po śniadaniu zwiedzanie Kathmandu. Zobaczymy trzy miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pierwszym z nich jest Boudhanath Stupa. Jest to największa buddyjska budowla sakralna na świecie.
Świątynia Pashupatinath z kolei to miejsce kultu religijnego poświęcone bogu Śiwa. Jest to najstarsza świątynia najważniejszego hinduskiego boga, stąd jej duża wartość i znaczenie szczególnie dla pielgrzymujących z Indii.

Udamy się też na Durbar Square. Głównymi atrakcjami tego pałacowego placu są sztuka, architektura, rzemiosło i projekty przejawiające się w filarach, budynkach i oknach oraz Muzeum Hanuman Dhoka.

Wszystko wokół Bhaktpur nadal wygląda tak, jak w średniowieczu. W rzeczywistości bhaktapur jest jednym z najbardziej nienaruszonych starożytnych miast w Nepalu. Plac został pięknie wykonany przez starożytnych artystów. Wieczorny przejazd na lotnisko.

16.dzień

Wylot z Kathamandu

Dzisiaj kończy się nasza przygoda. Po transferze na lotnisko i pożegnaniu z grupą czeka nas lot do domów. Zapraszamy na kolejne wyprawy trekkingowe z Rek Travel Adventure i Off Limits: Szwajcaria czy Trek “W” oraz wiele innych.

Himalaje 2024: Mount Everest Base Camp

 

Pokaż cały plan wycieczki

16 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).