Góra Fuji (3776 m) i szlak Nakasendo – Japonia 2024/2025

11 dni
08-27-2024 07-17-2024 06-26-2025 08-21-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $3790

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania (9)
 • Prywatne transfery z i na lotnisko
 • Transport publiczny podczas zwiedzania Tokyo
 • Bilety pociągowe na całej trasie
 • Przyjazdy autobusami
 • Bilety wstępu do zamku Matsumoto
 • Przejazd kolejką Owakudani
 • Wspinaczkę na Górę Fuji
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika Rek Travel
 • Opiekę angielskojęzycznych przewodników lokalnych na trasie zwiedzania

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowego biletu lotniczego
 • Wyżywienia nie wspomnianego w programie
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Ubezpieczenia turystycznego

Góra Fuji (3776 m n.p.m.) i szlak Nakasendo – Japonia

Zapraszamy Was na niezwykłe połączenie historii i kultury Japonii z jej niezwykłymi krajobrazami i wspinaczką na ikoniczną Górę Fuji. W ciągu kilku dni odkryjemy uroki jednej z największych metropolii na świecie – Tokyo, by później eksplorować pieszo dawne szlaki feudalne. Będziemy chłonąć atmosferę czasów samurajów, smakować lokalnych dań i trunków, odpoczywać – tak jak wieki temu wędrowcy przemierzający trasę z Kyoto do Tokyo słynnym szlakiem Nakasendo. By ostatecznie wspiąć się na święte miejsce, drugi najwyższy wulkan w Azji a także najwyższy szczyt Japonii – majestatyczną Górę Fuji.

 

Parki narodowe

Trekking/hiking

Wspinaczka

Wulkany


Plan podróży

1.dzień

Wylot do Japonii - Góra Fuji

Wspinaczka na Górę Fuji czeka!

Wylot do Japonii z jakiegokolwiek portu lotniczego na świecie. Z grupą wylatującą z Chicago, spotkanie na lotnisku O’Hare. Odprawa i lot do Tokyo. Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych metropolii świata, iskrząca się neonami i ogromnymi telebimami na ulicach. Ogromna aglomeracja, licząca ponad 13 milionów mieszkańców, stanowi centrum finansowo-polityczne kraju. Jest tu największa ilość korporacji, teatrów oraz muzeów w całym kraju. Każda część Tokyo ma swój własny unikalny charakter. Dlatego każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

2.dzień

Tokyo

Po wylądowaniu w Tokyo ruszymy do hotelu. Po zakwaterowaniu czeka nas spacer po jednej z dzielnic tego miasta. Powita nas nocna panorama miasta, oświetlona milionami neonów. W stolicy znajdują się piękne parki stanowiące oazę wśród drapaczy chmur, świątynie buddyjskie oraz shinto, szalone tematyczne kawiarnie. Znajdują się tu również ogromne centra handlowe oraz uliczki pełne japońskich pamiątek w stylu kawaii. Panoramę Tokyo można zaobserwować z licznych punktów widokowych. Tokyo nigdy nie przestaje zadziwiać.

3.dzień

Tokyo

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Tokyo od dzielnicy Asakusa, gdzie znajduje się świątynia Senso-ji. To najstarsza, najbardziej kolorowa i najczęściej odwiedzana buddyjska świątynia w Tokyo. Prowadzi do niej 200-metrowa ulica Nakamise pełna sklepików z typowymi Japońskimi pamiątkami. Następnie udamy się na najwyżej położony punkt widokowy w Tokyo – Tokyo Skytree, skąd rozciąga się zadziwiająca 360 stopniowa panorama na całą metropolię. Sięgając wysokości 634 metrów, budynek stanowi największą na świecie wolnostojącą wieżę transmisyjną. Wieczorem przyjrzymy się nocnemu życiu w Akihabara, dzielnicy słynącej ze sklepów z elektroniką oraz reprezentującej kulturę anime oraz manga. Jest to istny raj dla kolekcjonerów oraz graczy.

Kolacja i nocleg w Tokyo.

4.dzień

Magome - Tsumago, Nakasendo

Opuszczamy barwną stolicę by przenieść się dziś do XVII wiecznej Japonii feudalnej. Najbliższe dni spędzimy na szlaku Nakasendo.

Szlak ten ma w całości ponad 530 km, powstał w XVII wieku jako szlak handlowy między Kyoto a Edo (dzisiejsze Tokyo). Wśród podróżnych byli mnisi i kupcy, samurajowie, wysokiej klasy lordowie, a nawet księżniczki, a wszyscy zatrzymywali się na wypoczynek w jednym z shukuba (miastach pocztowych) rozmieszczonych wzdłuż trasy.

Chociaż znaczna część pierwotnej ścieżki została obecnie pokryta nowoczesnymi drogami, w pochyłych lasach pomiędzy Magome i Tsumago nadal znajdują się pozostałości pierwszych ishidatami (bruku) Nakasendo. Obydwa te miasta pocztowe wciąż naśladują swój XVII-wieczny wygląd: niskie drewniane budynki, wystające balkony i brak linii energetycznych sprawiają, że masz wrażenie, że cofnąłeś się w czasie.

Po dotarciu do Magome rozpoczniemy naszą 9 kilometrową wędrówkę, która potrwa ok. 3-4 godzin i doprowadzi nas do Tsumago. Po drodze będziemy mijać staromodne lokalne serwujące tradycyjne japońskie przysmaki: makaron Soba, kluski oyaki i gohei mochi.

Nocleg w hotelu.

5.dzień

Tsumago - Kisofukushima, Nakasendo

Po śniadaniu czeka nas około 6 godzinna wędrówka (ok. 18 kilometrów). Szlak prowadzić będzie nas wśród górskich, wiejskich krajobrazów, w tym gajów bambusowych i lasów cedrowych. Zobaczymy również pola ryżowa i miniemy małe osady. Ostatecznie dotrzemy do Nojiri, a następnie pociągiem do Kiso-Fukushima (30 minut), w którym znajduje się wiele uroczych ryokanów. Być może znajdziesz też czas na parujący onsen, który ukoi bolące mięśnie po długim dniu.

Nocleg w tradycyjnym japońskim hotelu.

6.dzień

Yabuhara - Matsumoto

Trasa rozpoczyna się na stacji Yabuhara, jednego z miast pocztowych. Tutaj również zachowały się kilka urokliwych, oryginalnych budynków z okresu Edo, a także widoczne są wpływy z epoki Showa. Po drodze będziemy też mijać niezwykłe świątynie oraz próbować lokalnych przysmaków. Po dotarciu do Narai, lokalnym pociągiem pojedziemy do Matsumoto, słynącego z czarnego zamku, zwanego od koloru Zamkiem Kruków. To niezwykła konstrukcja z z XVI wieku.

Dziś czeka nas około 3-4 godzin szlaku (6 km).

7.dzień

Matsumoto

Dzisiejszy dzień poświęcimy na odpoczynek, zwiedzanie miasta oraz przygotowanie do głównej atrakcji programu czyli Góry Fuji.

W ciągu dnia zwiedzimy zamek Matsumoto – jeden z pięciu zachowanych w oryginale zamków japońskich a także zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zamek ma kilka pięter, na których znajduje się wystawa mieczy, samurajskich zbroi czy też broni palnej. Wokół zamku znajdują się również piękne ogrody. Pospacerujemy również słynną ulicą Nakamachi-dori, to niewielka część centrum miasta Matsumoto z ulicami wyłożonymi ładnie zachowanymi, starymi budynkami. Dziś mieszą się tam małe klimatyczne sklepiki z pamiątkami, kawiarnie, restauracje. Udamy się również na degustację sake, słynnego japońskiego trunku.

Nocleg w Matsumoto.

8.dzień

Wspinaczka na Górę Fuji

Góra Fuji! Nadszedł długo oczekiwany dzień – wspinaczka na najwyższy szczyt Japonii, Górę Fuji (3776 m n.p.m.). Z Matsumoto przejedziemy w okolicę Góry Fuji i dojedziemy do 5 stacji. Tutaj kończy się drogą i zaczyna szlak. Przed rozpoczęciem wspinaczki zjemy lunch i przygotujemy się do wejścia. Czeka nas około 4-5 godzin trasy do górskiego schroniska Seto-kan. Wieczorem kolacja i odpoczynek przed zdobyciem szczytu.

9.dzień

Góra Fuji

Około 12 nad ranem rozpoczniemy wspinaczkę na szczyt Fuji, aby około podziwiać wschód słońca z dachu Japonii. Na szczycie będzie czas na posiłek, zdjęcia oraz radość. Po wszystkim rozpoczniemy wędrówkę w dół z powrotem do 5 stacji. Przerwa na odpoczynek, pakowanie a następnie przejedziemy do ryokanu w Hakone, gdzie czekać na nas będzie relaksacyjny onsen i pyszna kolacja.

Nocleg w Hakone.

10.dzień

Hakone - Owakudani - Tokyo

Po śniadaniu udamy się na krótki rejs po jeziorze Ashi, skąd – tym razem z daleka – będziemy mogli podziwiać panoramę na Górę Fuji. Specjalną kolejką pojedziemy na górę do Owakudani. To obszar wokół krateru powstałego podczas ostatniej erupcji góry Hakone około 3000 lat temu. Obecnie znaczna część tego obszaru to aktywna strefa wulkaniczna, w której można doświadczyć oparów siarki, gorących źródeł i gorących rzek. W okolicznych sklepach można kupić jajka gotowane w basenach z gorącymi źródłami Owakudani, których skorupki są poczerniałe od siarki, a zjedzenie jednego z nich podobno przedłuża życie o 7 lat!

Po zwiedzaniu czeka nas transfer i nocleg w Tokyo.

11.dzień

Wylot

Ostatni dzień w Japonii. W zależności od godziny wylotu transfer na lotnisku. W przypadku późniejszych godzin wylotu, możliwość zwiedzania jednej z dzielnic Tokyo.

Wylot. I powrót do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Japonia – Kraj Kwitnącej Wiśni i Wschodzącego Słońca

Japonia 2024/2025: w kraju kwitnącej wiśni i wschodzącego słońca

$3850 12 dni 09-26-2024 04-07-2025 10-06-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 135