Kolumbia z Amazonią 2024

9 dni
09-21-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1600

Cena zawiera

  • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych.
  • Transport na całej trasie wycieczki.
  • Opiekę polskiego przewodnika na całej trasie wycieczki.
  • Bilety wstępu do wymienionych atrakcji.

Cena nie zawiera

  • Koszt międzynarodowych biletów lotniczych.
  • Koszt lokalnych biletów lotniczych.
  • Wyżywienia oprócz śniadań.
  • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
  • Ubezpieczenia turystycznego.

KOLUMBIA Z AMAZONIĄ: INFORMACJE PRAKTYCZNE


Plan podróży

1.dzień

Lot do Bogoty

Odprawa paszportowo-bagażowa i lot do Bogoty. Po przylocie do hotelu transfer i nocleg. Jeśli czas pozwoli – zwiedzanie Starego Miasta.

Kolumbia plus Peru

2.dzień

Bogota

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. W programie m.in. liczne pałace, Plac Boliwara, Muzeum Botero, katedra i największe na świecie Muzeum Złota.

Następnie wjazd kolejką na wzgórze Monserrate (3152 m n.p.m.), z którego roztacza się niesamowity widok na Bogotę. Na szczycie znajduje się XVII- wieczny klasztor i  neogotycka kaplica ze słynną kolonialną figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem. Jest to jedno z miejsc, które od czasów kolonialnych przyciąga pielgrzymujących Kolumbijczyków.

Wieczorny lot i nocleg w Leticia.

Kolumbia z Amazonią

3.dzień

Leticia, Amazonka, Peru

Po śniadaniu wyprawa do Amazonii. Początek wyprawy w Leticia – miasta położonego na styku granic 3 państw: Kolumbii, Brazylii i Peru. Będzie to podróż do dziewiczych zakątków, pełnych egzotycznej flory i fauny oraz spotkanie z tak odmienną kulturą rdzennych społeczności.

Podziwianie terenów na styku Kolumbii i Peru podczas przeprawy łodzią przez Amazonkę. Poznanie społeczności Ticuna – ich zwyczajów oraz trudów życia dnia powszedniego.

W nocy przewidziana wyprawa na poszukiwanie kajmanów. Nocleg w amazońskiej dżungli w Peru.

4.dzień

Amazonka, Puerto Narino

Po śniadaniu kontynuacja naszej przygody w dżungli. Spóbujemy naszych sił przemierzając dziewicze lasy nieskażonej jeszcze przyrody tego regionu. Próba łowienia legendarnych piranii przy użyciu amazońskich metod. Poszukiwanie różowych delfinów.

Po południu powrót do Leticia i wieczorny lot do Bogoty na nocleg.

5.dzień

Medelin

Po śniadaniu lot do Medellin – miasta sławnego dzięki postaci  szefu kartelu narkotykowego Pablo Escabara. Po południu zwiedzanie centrum starego miasta m.in. placu San Antonio, parku Las Esculturas, katedry, dawnej areny walki byków, jak również finansowego centrum miasta.

Przejazd do dzielnicy Comuna 13 uważanej za “kołyskę Pablo Escobara” i jedną z najniebezpieczniejszych dzielnic świata. Nad wzgórzami unosi także kolejka elektryczna ułatwiająca dostanie się do domów.

Następnie spacer po favelach oraz wjazd kolejką na jedno ze wzgórz nad nimi górujące. Zobaczymy liczne graffiti wykonane przez loklanych artystów. Powrót do hotelu na nocleg w Medellin.

6.dzień

Medellin

Po śniadaniu przejazd do miasteczka Guatape – miejsca uważanego za najbardziej fotogeniczne dzięki różnokolorowym budynkom. Wejście po 740 schodkach na 220-metrową skałę, żeby zobaczyć okolicę z góry.

Następnie rejs łodzią po rozległych jeziorach regionu oraz wizyta na plantacji kawy, która uchodzi za jedną z najlepszych na świecie. Wieczorem lot do Kartageny i nocleg.

7.dzień

Kartagena, Wyspy Rosario

Po śniadaniu podróż łodzią na archipelag Wysp Rosario. Odpoczynek na jednej z wysp. Piękne plaże, rafy koralowe z niezliczonymi gatunkami ryb, delfinami, konikami morskimi czy majestatycznymi żółwiami rozbudzą zmysły.

Po południu lunch w lokalnej restauracji z tutejszym przysmakiem – kokosowym ryżem i smażoną rybą. Po południu powrót do hotelu w Kartagenie na nocleg.

8.dzień

Kartagena

Po śniadaniu spacer po Kartagenie, zwanej “Perłą Karaibów” W programie m.in. klasztor San Pedro de Claver, plac Simona Bolivara oraz barwna dzielnica Getsemani. Dodatkowo katedra i Muzeum Inkwizycji, ufortyfikowany zamek San Felipe de Barajas. Nocleg w Kartagenie.

9.dzień

Kartagena

Po śniadaniu w zależności od godziny powrotu do kraju spacer po Kartagenie lub transfer i powrót do domów.

Jeśli Kolumbia plus Peru skradły Wasze serce zapraszamy na kolejne wyjazdy z Rek Travel Adventure. Może tym razem Joga z Patagonii ?

 

Kolumbia z Amazonią 2024

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).