Sycylia, Malta, Italia

Malta i Sycylia 2024/2025

11 dni
09-02-2024 04-07-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $2195

Cena zawiera

  • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
  • Przejazdy prywatnym klimatyzowanym autokarem na całej trasie zwiedzania.
  • Transfery z/na lotnisko na terenie Europy.
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika/ pilota.
  • Opiekę przewodników lokalnych.
  • Opłaty klimatyczne.

Cena nie zawiera

  • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
  • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.
  • Wydatków natury osobistej i zwyczajowych napiwków.
  • Ubezpieczenia turystycznego.

Wyspy Maltańskie należą do niewielkiego archipelagu, złożonego z siedmiu niewielkich wysp, z których największa to Malta uchodząca za trzon państwa europejskiego. Do archipelagu tego należy także druga pod względem wielkości, wyspa Gozo. Tym, co urzeka na niewielkim skrawku lądu są przede wszystkim przepiękne wybrzeża.

 

 

 

Jaskinie

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Wspinaczka

Wulkany

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Lot na Maltę

Naszą przygodę z Maltą zaczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej. W skład archipelagu wchodzą wyspy: Malta, Gozo i Comino oraz dwie niezamieszkane wysepki Cominotto na północy i Filfla na południu.

Malta

2.dzień

Valetta

Po przylocie na Maltę zaczniemy zwiedzanie wysypy od stolicy – Valetty.  Spacer po mieście obejmować będzie: Pałac Wielkich Mistrzów, skwer św. Jerzego, Ogrody Baracca oraz port z zapierającą dech panoramą miasta. Zwiedzimy również katedrę św. Jana.

Dalej zgodnie z programiem zwiedzimy ufortyfikowany port Cospicua oraz pójdziemy na spacer wąskim labiryntem uliczek w Vittoriosa.

W godzinach wieczornych przejedziemy do hotelu na nocleg.

3.dzień

Wyspa Gozo

Po śniadaniu czeka nas całodzienna wycieczka promem na wyspę Gozo. Przeprawa promowa na Gozo zajmie nam jedynie ok. 30 minut.

 Zwiedzimy tu zespół starożytnych świątyń Ggantija, a następnie Ir-Rabat z dominującą zabudową Cytadeli. Podjedziemy też do punktu widokowego nad jaskinią Kalipso. A jeśli czas nam pozwoli  to złożymy krótką wizytę na pięknej plaży Ramla.

Na koniec przejedziemy do punktu widokowego w okolicy Dwejra. 

4.dzień

Ta'Qali

Po śniadaniu spędzimy czas na całodziennej wycieczce, podczas której zobaczymy Ogrody San Anton, dawną rezydencję letnią Wielkich Mistrzów Zakonu Joannitów. 

Przejedziemy do wioski rzemieślników Ta’Qali, gdzie produkowane są lokalne produkty takie jak szkło oraz srebro filigranowe.

Pojedziemy w okolice Blue Grotto, gdzie za dodatkową opłatą i przy sprzyjającej pogodzie można udać się w krótki rejs wzdłuż imponujących klifów, jaskiń i łuków skalnych.

Na koniec czeka nas wizyta w wiosce rybackiej Marsaxlokk. Miejscowość najbardziej znana jest z  tradycyjnych kolorowych łodzi rybackich oraz sobotniego fish marketu.  Powrót do hotelu na nocleg.

5.dzień

Mdina

Po śniadaniu pojedziemy na południowe wybrzeże Malty, aby podziwiać wysokie klify Dingli. W tym dniu czekan nas zwiedzanie Mdiny – dawnej stolicy wyspy. Tuż za murami Mdiny mieści się miasto Rabat. Zwiedzimy tu Grotę św. Pawła, gdzie apostoł schronił się po tym jak jego statek rozbił się na morzu.

Następnie przejedziemy do Wioski Popeya. Jest to park rozrywki na Malcie w gminie Mellieħa, nad zatoką Anchor Bay. Park ma postać wioski. Zbudowano ją w ciągu 7 miesięcy 1979 roku na potrzeby filmu Popeye, kręconego tu w 1980 roku. 

Powrócimy do hotelu. Dla chętnych czas wolny na wypoczynek i zakupy. Nocleg. 

6.dzień

Modica

Po porannym posiłku i wykwaterowaniu z hotelu będziemy się przeprawiać promem na Sycylię.

Przypływamy do portu w Pozzallo. Po zejściu z promu jedziemy do barokowego miasteczka Modica, słynącego z produkcji czekolady modykańskiej. Następnie podjedziemy na punkt panoramiczny z  widokiem na miasto. Będziemy zwiedzać barokową katedrę św. Jerzego i kościoł Matrice św. Piotra. 

Dalej udamy się do Ragusa Ibla. 

Spacer po mieście, czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Agrigento. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7.dzień

Agrigento, Palermo

Po śniadaniu zwiedzimy Dolinę Świątyń (Valle dei Templi) w Agrigento. 

Zobaczymy tu m.in. Świątynię Concordii, Świątynię Junony, Świątynię Zeusa Olimpijskiego, Świątynię Heraklesa, Nekropolie łukowe, Mauzoleum Terona oraz Grotta Fragapane. 

Przejazd do Palermo, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8.dzień

Palermo, Monreale

Po śniadaniu zwiedzimy Palermo. Zobaczymy targ, Katedrę pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej (Cattedrale di Palermo), kościół św. Katarzyny, plac teatru lirycznego Massimo, skrzyżowanie Quattro Canti, Fontannę Wstydu, Plac Belliniego. 

Przejedziemy do Monreale. Z góry położonej na wysokości 310 m n.p.m. spogląda się na Palermo i dolinę Conca d’Oro. Dolina zwana inaczej „złotą muszlą”

. Zwiedzimy Katedrę Santa Maria Nuova, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jeśli czas pozwoli to w drodze powrotnej zobaczymy sławne katakumby (unikalny sycylijski cmentarz). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

9.dzień

Cefalu, Katania

Po śniadaniu przejedziemy do Cefalu, a potem Katanii. Pospacerujemy po wyjątkowym mieście wybudowanym z lawy.

Zobaczymy Katedrę św. Agaty, plac Duomo, fontannę słonia oraz pozostałości po amfiteatrze rzymskim. Będziemy degustować wino migdałowe i likiery sycylijskie. 

10.dzień

Wulkan Etna

Po śniadaniu czeka nas wycieczka na Etnę (przejazd około 1,5 godz.). Wjedziemy na wysokość 2.000 m n.p.m. i potem wyżej kolejką i jeepami na wysokość około 2800 m n.p.m. – podziwianie księżycowego krajobrazu i spacer z przewodnikiem alpejskim) cena 68 od osoby.

Ten wjazd wyżej może być fakultatywny, ale raczej polecamy bo wrażenia są unikalne (uzależnione od warunków pogodowych).

Przyjeżdżamy do Taorminy,. Pospacerujemy po miasteczku. Zobaczymy teatr antyczny (wstęp 10 od osoby), katedrę św. Mikołaja oraz park miejski. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

11.dzień

Syrakuzy

Po śniadaniu przejedziemy do Syrakuz. Zwiedzanie zaczniemy od wyspy Ortigia, która stanowi centrum miasta. Zobaczymy też Katedrę (wstęp 2 od osoby).

Wybierzemy się na lokalny targ na ostatnie zakupy i degustację przysmaków sycylijskich takich jak: oliwa, sery, salami, pomidory suszone itp. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

12.dzień

Wylot

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko, powrót do kraju. Zapraszamy również na inne wycieczki z Rek Travel Adventure, jak na przykład na Bałkany.

Malta i Sycylia 2024

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Magiczne Włochy 2024/ 2025

$2595 13 dni 09-09-2024 05-12-2025

Polska: Dolny Śląsk i Praga 2024/2025

$2695 10 dni 10-21-2024 03-29-2025 10-21-2025

Polska: Sentymentalne Kresy plus Kraków 2024/2025

$2590 12 dni 10-06-2024 05-04-2025 09-03-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 132