Tropikalna Ekspedycja. Panama i Kostaryka. Wylot z Polski 2024

10 dni
09-09-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2245
Promocja $1895

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Bilety wstępu do wymienionych atrakcji.
 • Sniadania.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.

Cena nie zawiera

 • Koszt biletów międzynarodowych.
 • Koszt biletu lokalnego.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
PANAMA I KOSTARYKA: INFORMACJE PRAKTYCZNE
 • niezbędne dokumenty to paszport ważny min. 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy;
 • nie ma obowiązku wizowego (dotyczy pobytów do 90 dni)
 • gniazdko elektryczne: 110V
 • wskazane zabranie kremów z filtrem do opalania oraz środka odstraszającego na owady;

Plan podróży

1.dzień

Lot do Panama City

Odprawa paszportowo-bagażowa oraz lot do Panama City. Po przylocie transfer do hotelu. Nocleg w Panama City.
Panama i Kostaryka

2.dzień

Wioska Indian Embera

Po śniadaniu transfer łodzią do wioski Indian Embera, by zapoznać się z ich tradycjom i zwyczajom. Degustacja lokalnego posiłku w wiosce.

Po południu przejazd do miasta i zwiedzanie zabytkowej dzielnicy skontrastowanej z nowa część miasta, z 110 metrowymi biurowcami ze szkła i stali. Nocleg w Panama City.

3.dzień

Kanał Panamski

Po śniadaniu zwiedzanie Kanału Panamskiego. W programie m.in. interaktywne muzeum, poznanie historii Kanału i obserwacja, jak przez wąskie gardło przeprawiają się ogromne statki.

Po południu przejazd na lotnisko. Przylot na wybrzeże karaibskie nad archipelag wysp Bocas del Toro. Nocleg w Bocas.

4.dzień

Bocas

Po śniadaniu czas na eksplorowanie regionu. Dla chętnych wycieczka łodzią po archipelagu: Crawl Cay, Red Frog i Punta Hospital na wyspie Bastimentos.

Nocleg na wyspie w Bocas.

5.dzień

Puerto Viejo

Po śniadaniu przejazd promem na stały ląd. Następnie przejazd busem na granicę i dalej do miasteczka Puerto Viejo w Kostaryce.

Po południu wizyta u lokalnych Indian Bribri, gdzie zapoznamy się jak rzemieślniczo wykonać czekoladę oraz poznamy medyczne rośliny używane do dzisiaj w społeczności Indian.
Nocleg w Puerto Viejo.

6.dzień

Cahuita

Po śniadaniu wizyta w „Jaguar Rescue Centre” – centrum pomagającym rannym, porzuconym lub odebranym kłusownikom zwierzętom.

Po południu przejazd do Parku Narodowego Cahuita oraz możliwość kąpieli w ciepłym Morzu Karaibskim. Cahuita znana jest z pięknej rafy koralowej ciągnącej się 500 metrów w głąb morza.

Dla najbardziej wytrwałych możliwość trekkingu wzdłuż wybrzeża oraz przez niemal dziewiczą dżunglę. Nocleg w Puerto Viejo.

7.dzień

Tortuguero

Po śniadaniu przejazd na północ kraju w stronę Tortuguero. Ostatni etap odbędziemy łodzią motorową.

Po zmroku wypatrywanie ogromnych żółwi na plaży, które upodobały sobie to miejsce do składania jaj. Nocleg w Tortuguero.

8.dzień

Arenal

Wycieczka o świcie małą łódką do Parku Narodowego Tortuguero. Podziwianie budzącej się do życia dżubgli. To „Amazonia w pigułce”, idealne miejsce, aby w naturze spotkać małpy, leniwce, kajmany i liczne gatunki ptaków.

Następnie przejazd do centrum kraju i do wulkanu Arenal.
Odpoczynek w basenach termalnych SPA, ogrzewanych przez naturalne źródła wypływające spod tego aktywnego wulkanu. Nocleg w La Fortuna.

9.dzień

Park Narodowy Arenal

Po śniadaniu wędrówka szlakiem przez dżunglę zboczami wulkanu i Parku Narodowego Arenal. Przystanek w miejscu, gdzie widać pozostałości po erupcji wulkanu z 1992 roku.

Następnie przejazd do rezerwatu „Mistico” Spacer po „wiszących mostach” oraz podziwianie bujnego lasu deszczowego oraz górującego nad nim wulkanu Arenal.

Nocleg w San Jose.

10.dzień

Wylot z San Jose

W przypadku wylotu wieczorem przejazd do najwyżej położonego, czynnego wulkanu Kostaryki – Irazu (3.432 m npm), zwiedzanie pierwszej stolicy kraju Cartago oraz centrum San Jose

Transfer na lotnisko na lot powrotny do kraju. Jeśli Panama i Kostaryka skradły Wasze serca, zapraszamy na inne przygody z Rek Travel Adventure. Może tym razem Peru?

Tropikalna Ekspedycja. Panama i Kostaryka. Wylot z Polski 2024

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).