Peru machu picchu Quechua People

Peru 2024/2025: śladami Imperium Inków

9 dni
11-20-2024 04-14-2025 05-19-2025 11-03-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog
Cena $2295

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Śniadania w hotelach.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie.
 • Bilet wstępu na ruiny Machu Picchu.
 • Bilety na przejazd pociągiem na trasie Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo.
 • Opiekę lokalnego, wyspecjalizowanego przewodnika.
 • Opiekę przewodnika w języku polskim na całej trasie wycieczki.
 • Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych z bagażem.
 • Wyżywienia oprócz wymienionego w programie
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Kosztu biletu krajowego na trasie Lima – Cusco – Lima (bagaż 23kg oraz carry-on).
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt ok. $700 )

*KALKULACJĘ KOSZTÓW PRZYGOTOWANO DLA GRUPY MIN 10 OSÓB PŁACĄCYCH.

 

 

 

Witajcie w podróży przez tajemnicze i fascynujące Peru – kraju o bogatej historii, zapierających dech w piersiach krajobrazach i niezrównanej kulturze! Peru, położone w sercu Ameryki Południowej, urzeka swoimi majestatycznymi górami, mistycznymi ruinami Inków i niepowtarzalnymi tradycjami. Nasz program został starannie zaprojektowany, aby dać Wam szansę odkrycia największych skarbów tego fascynującego kraju, zapewniając jednocześnie komfort, bezpieczeństwo i niepowtarzalne wrażenia. Przygotujcie się na niezapomnianą podróż. Gotowi na przygodę życia? Odkryjmy razem Peru!

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka

Wspinaczka


Plan podróży

1.dzień

Lot do Limy

Naszą przygodę z Peru zaczynamy od odprawy paszportowo-bagażowej i lotu do Limy.

Photography by Agnieszka Kledzik
2.dzień

Lima

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie stolicy. Zobaczymy Plaza de Armas ze słynną katedrą i grobowcem Pizarro, Pałac Arcybiskupi z charakterystycznymi drewnianymi balkonami, Pałac Prezydencki, Ratusz oraz kościół i klasztor franciszkanów.

Następnie odwiedzimy także dworzec kolei transandyjskiej oraz pospacerujemy po nowoczesnej dzielnicy Miraflores. Dzień zakończy nocleg w Limie.

3.dzień

Cusco

Dzisiaj czeka nas poranny lot do Cusco.  Pospacerujemy po historycznym centrum, gdzie architektura hiszpańskiej kolonizacji wpleciona jest między dawne inkaskie świątynie z kamienia.

Zobaczymy słynną Katedrę, kościół jezuitów, Plaza De Armas, Świątynię Słońca oraz artystyczną dzielnicę San Blas. Pójdziemy również na lokalny rynek. Nocleg w Cusco.

4.dzień

Pisac, Sacsayhuaman

Dzień rozpoczniemy od podziwiania różnych gatunków wielbłądowatych. Następnie udamy się w kierunku miasteczka Pisac.
Zatrzymamy się w punkcie widokowym Taray, skąd podziwiać można Świętą Dolinę Inków. Zwiedzimy inkaskie ruiny Sacsayhuaman.
Z ruin Sacsayhuaman odbędziemy krótką wędrówkę do miasta, by podziwiać panoramę inkaskiej stolicy. Zrobimy sobie także przystanek na obiad w lokalnej restauracji. Dzień zakończymy spacerem po najpiękniejszych ulicach miasta. Nocleg w Cusco.

5.dzień

Chinchero, Maras, Aguas Calientes

Rano odwiedzimy malownicze miasteczko Chinchero skrywające w sobie kolonialny kościół z XVII wieku, pozostałości inkaskich ruin oraz rozległe tarasy uprawne. Poznamy także tajniki produkcji andyjskich tekstyliów.

Udamy się do miasteczka Maras oraz stanowiska archeologicznego Moray. Pospacerujemy po okolicy oraz zwiedzimy niezwykłe kopalnie soli. Salineras de Maras to wykute w stromym zboczu baseny, służące do pozyskiwania soli z wody spływającej do nich z gór.

Następnie spróbujemy typowych dla regionu lokalnych przysmaków w restauracji nad rzeką Urubamba. Po obiedzie zobaczymy inkaskie ruiny w maisteczku Ollantaytambo. Na koniec dniac zeka nas przejazd pociągiem do Aguas Calientes, z którego już tylko krok dzielić nas będzie od Machu Picchu.

Nocleg w Aguas Calientes.

6.dzień

Machu Picchu

Po wczesnej pobudce udamy się na zwiedzanie inkaskich ruin Machu Picchu. Zagłębimy się w historię Imperium Inków, spacerując po kamiennych dróżkach w otoczeniu idealnie skonstruowanych budowli.

Po zwiedzeniu Machu Picchu wejdziemy na Wayna Picchu bądź alternatywnie na Huchuy Picchu – góry, których charakterystyczne stożkowate kształty znane są z klasycznych panoramicznych ujęć Machu Picchu.

Po południu powrócimy do Aguas Calientes. Po obiedzie przejedziemy do Cusco. Tutaj czeka nas lokalnego trunku — chicha, podczas której poznamy tajniki produkcji kukurydzianego napoju. Nocleg w Cusco.

7.dzień

Cusco

Wyjedziemy dzisiaj wcześnie rano, by przed wschodem słońca dotrzeć do miasteczka Cusipata i rozpocząć dwugodzinny trekking na punkt widokowy, skąd podziwiać będziemy pierwsze promienie słońca na Górze Tęczowej.

Następnie udamy się w drogę powrotną do Cusco, zatrzymując się na krótki postój i posiłek. Czas wolny, a dla chętnych – kolacja i kolejna okazja, by spróbować lokalnej kuchni.

8.dzień

Cusco, Lima

Czas na pożegnalny spacer po dawnej stolicy Inków. Wybierzemy się na lokalny mercado (rynek), gdzie będzie okazja, by poszukać  pamiątek z Peru. Przejdziemy się  placem Plaza de Armas i znajdziemy chwilę na pamiątkowe zdjęcia z małymi alpakami i lamami. Nocleg w Limie.

9.dzień

Wylot z Limy

Po odprawie paszportowo-bagażowa wylatujemy do portu docelowego.

Jeśli Peru skradło Wasze serca zapraszamy na kolejne wyprawy z Rek Travel Adventure. Może tym razem Chiny?

Peru 2024: śladami Imperium Inków

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Peru Express 2024

$1795 8 dni 09-21-2024

Wyprawa na Aconcagua (6962 m) – Korona Ziemi 2025/2026

$5195 19 dni 01-08-2025 11-27-2025 01-22-2026

Joga w Patagonii 2024/2025

$4150 8 dni 09-30-2024 11-18-2024 09-30-2025 11-19-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 135