Peru machu picchu Quechua People

Peru 2024: śladami Imperium Inków

9 dni
04-10-2024 04-24-2024 11-20-2024 04-14-2025 05-19-2025 11-03-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2295

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych
 • Śniadania w hotelach.
 • Kosztu biletu krajowego na trasie Lima – Cusco – Lima.
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie.
 • Bilet wstępu na ruiny Machu Picchu.
 • Bilety na pociąg na trasie Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo.
 • Prywatne transfery na całej trasie.
 • Opiekę lokalnego, wyspecjalizowanego przewodnika.
 • Opiekę przewodnika w języku polskim na całej trasie.
 • Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych
 • Wyżywienia oprócz wymienionego w programie
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Peru, to państwo w Ameryce Południowej, w którym kryje się wiele cudów natury. Oprócz Machu Picchu, której jest wpisane na listę nowych siedmiu cudów świata, znajduje się tu również niesamowity kanion Colca oraz jeziorem Titicaca z jedynymi w swoim rodzaju pływającymi wyspami Uros.

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka

Wspinaczka


Plan podróży

1.dzień

Lot do Limy

Naszą przygodę z Peru zaczynamy od odprawy paszportowo-bagażowej i lotu do Limy.

Photography by Agnieszka Kledzik
2.dzień

Lima

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie stolicy, nazwanej przez założyciela Francisco Pizarro „Miastem Królów”.

Zobaczymy Plaza de Armas ze słynną katedrą, w której znajduje się grobowiec Pizarro. Uwagę przechodniów zwraca także Pałac Arcybiskupi z charakterystycznymi drewnianymi balkonami. Zobaczymy też Pałac Prezydencki, Ratusz, oraz kościół i klasztor franciszkanów.

Odwiedzimy także dworzec kolei transandyjskiej.  Następnie udamy się do nowoczesnej dzielnicy Miraflores na spacer wybrzeżem Oceanu Spokojnego. Dzień zakończy nocleg w Limie.

3.dzień

Cusco

Dzisiaj czeka nas poranny lot do Cusco.

Po śniadaniu proponujemy spacer i zwiedzanie Cusco, turystycznej stolicy Peru. Poznamy historyczne centrum, gdzie architektura hiszpańskiej kolonizacji wpleciona jest między dawne inkaskie świątynie z kamienia.

Zobaczymy słynną Katedrę, kościół jezuitów, Plaza De Armas, czyli główny plac miasta, Świątynię Słońca oraz piękną, artystyczną dzielnicę San Blas. Pójdziemy również na lokalny rynek, by zatopić się w peruwiańskich kolorach, zapachach i smakach.

4.dzień

Pisac, Sacsayhuaman

Przed nami kolejny dzień, pełen nowych atrakcji i spotkań twarzą w twarz z kulturą Inków. Rozpoczniemy zwiedzanie od miejsca, gdzie będziemy mogli podziwiać różne gatunki wielbłądowatych. Po zapoznaniu się z peruwiańskim światem fauny udamy się w kierunku miasteczka Pisac, gdzie znajdują się archeologiczne stanowiska inkaskie.
Zatrzymamy się w punkcie widokowym Taray, skąd podziwiać można Świętą Dolinę Inków. W miasteczku zwiedzimy inkaskie ruiny. Po krótkim odpoczynku udamy się do największych w okolicy Cusco inkaskich ruin – Sacsayhuaman. Miejsce to, jak i inne ważne budowle Inków, było wielofunkcyjne. Miało zarówno charakter religijny i administracyjny jak również obronny.
Jego wyjątkowe rozwiązania architektoniczne zostały wykorzystane w celach militarnych w okresie upadku państwa Inków. Z ruin Sacsayhuaman proponujemy lekką wędrówkę do miasta, a po drodze podziwiać będziemy panoramę inkaskiej stolicy. Zrobimy sobie tutaj również przystanek na obiad w lokalnej restauracji. Dzień zakończymy spacerem po najpiękniejszych ulicach miasta. Nocleg w Cusco.

5.dzień

Chinchero, Maras, Aguas Calientes

Na dziś zaplanowaliśmy kolejny dzień z ogromną dawką nowych emocji. Czeka nas wczesne śniadanie oraz wyjazd, by maksymalnie wykorzystać czas. Głównym punktem wycieczki będzie Święta Dolina Inków.

Rano odwiedzimy malownicze miasteczko Chinchero, skrywające wiele ciekawostek, w tym piękny, kolonialny kościół z XVII wieku oraz pozostałości inkaskich ruin, jak też rozległe tarasy uprawne. Poznamy także tajniki produkcji andyjskich tekstyliów. Naszym kolejnym przystankiem na trasie będzie miasteczko Maras oraz stanowisko archeologiczne Moray.

Pospacerujemy po okolicy oraz zwiedzimy niezwykłe kopalnie soli. Salineras de Maras to wykute w stromym zboczu baseny, służące do pozyskiwania soli z wody spływającej do nich z gór. Miejscowi wykuwali baseny przez setki lat, a i dziś są one wciąż rozbudowywane. Przepiękna sceneria górska, gra kolorów i światła… To będzie prawdziwy raj dla każdego, kto kocha przyrodę i lubuje się w poznawaniu nietypowych miejsc.

Udamy się też do restauracji nad rzeką Urubamba, by spróbować lokalnych przysmaków – typowych nie tylko dla regionu, ale i dla całego kraju. Po obiedzie czekać na uczestników będzie jeszcze jedna atrakcja – inkaskie ruiny w urokliwym miasteczku, zachowanym w stylu prekolumbijskim – Ollantaytambo.

Po tym niezwykle intensywnym i bogatym w atrakcje dniu, czeka nas przejazd pociągiem do Aguas Calientes, z którego już tylko krok dzielić nas będzie od Machu Picchu. Zanim udamy się na nocleg, przepakowujemy walizki, jutro wyruszamy na spotkanie z Machu Picchu spakowani w mały, podręczny plecak (walizki zostawiamy w hotelu). Nocleg w Aguas Calientes.

6.dzień

Machu Picchu

Zaczynamy dzień od wczesnej pobudki i ruszamy na zwiedzanie inkaskich ruin Machu Picchu. To najlepiej zachowane miasto Inków jest obowiązkowym punktem podczas pobytu w Peru. Zagłębimy się w historię Imperium Inków, spacerując po kamiennych dróżkach w otoczeniu idealnie skonstruowanych budowli.

Po zwiedzeniu Machu Picchu rozpoczynamy wejście na Wayna Picchu bądź alternatywnie na Huchuy Picchu – góry, których charakterystyczne stożkowate kształty znane są z klasycznych panoramicznych ujęć Machu Picchu, a wejście na jeden z tych szczytów da nam wyjątkową sposobność spojrzenia na niesamowite Miasto Inków z zupełnie innej perspektywy.

Po południu powrót do Aguas Calientes, przerwa na obiad i przejazd do Cusco. Ale to nie koniec atrakcji, bo przed nami jeszcze degustacja lokalnego trunku — chicha, podczas której poznamy tajniki produkcji kukurydzianego napoju. Wieczorem powrót i nocleg w Cusco.

7.dzień

Cusco,Vinicunca

Na zakończenie wyjazdu kolejna zapierająca dech w piersi atrakcja! Wyjazd rozpoczniemy bardzo wcześnie rano, by przed wschodem słońca dotrzeć do miasteczka Cusipata i rozpocząć dwugodzinny trekking na punkt widokowy, skąd podziwiać będziemy pierwsze promienie słońca na Górze Tęczowej.

Po tym niezwykłym spektaklu udamy się w drogę powrotną do Cusco, zatrzymując się na krótki postój i posiłek. Po południu wracamy do miasta gdzie będziemy mieć czas wolny, a dla chętnych – kolacja i kolejna okazja, by spróbować lokalnej kuchni.

8.dzień

Cusco, Lima

Czas na pożegnalny spacer po dawnej stolicy Inków. Wybierzemy się na lokalny mercado, czyli rynek, gdzie będzie ostatnia okazja, by poszukać wyjątkowych pamiątek z Peru i raz jeszcze zanurzyć się w peruwiańskich smakach i aromatach.

Po raz ostatni przejdziemy się głównym placem Plaza de Armas i znajdziemy chwilę na pamiątkowe zdjęcia z małymi alpakami i lamami. Nocleg w Limie.

9.dzień

Wylot z Limy

Naszą przygodę kończymy na lotnisku. Po odprawie paszportowo-bagażowa wylatujemy do portu docelowego.

Zapraszamy do skorzystania z innych wycieczek Rek Travel Adventure. Może tym razem Chiny?

Peru 2024: śladami Imperium Inków

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wyprawa na Aconcagua (6962 m) – Korona Ziemi

$5195 19 dni 01-16-2025 11-27-2025 01-22-2026

Joga w Patagonii 2024

$4150 8 dni 09-30-2024 11-18-2024

Pantanal 2024/2025: zielone serce Brazylii

$1950 10 dni 06-02-2024 06-02-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 120